Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Zabawa w Detektywa =) ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 17, 18, 19  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Wedlug mnie nie dalby rady.
Rzeczywiscie SSJ3 byl silniejszy i szybszy od Buu grubasa, ale co z tego, skoro Goku na tym poziomie nie mogl byc zbyt dlugo. Poza tym prawdopodobnie zadna normalna kula energii nie zdolalaby zniszczyc kazdej komorki Buu, jesli nawet destrukcja Vegety SSJ2 tego nie uczynila.
No ewentualnie destrukcja Goku SSJ3 moze odnioslaby sukces, tylko jak tu sie zabic bedac niezywym ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.107
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Aha, wiec mam jeszcze jedna zagadke do rozstrzygniecia ;P Gdy Goku przekazywal Trunksowi i Gotenowi tajniki scalania, kazal im zwiekszyc maksymalnie poziom mocy...Wtedy zauwarzylem wokol nich wyladowania elektryczne tak jakby uzyskali poziom mocy SSJ2...Lecz wydaje mi sie, ze ci malcy nie posiadali az tak wielkiej mocy...bo gdyby tez takowa mieli to spokojnie z Buu mogliby walczyc Majin Vegeta, Trunks i Goten a wtedy najprawdopodobniej by wygrali. Takie jest moje zdanie...Jak dla mnie to ich sila byla rowna Vegecie SSJ podczas walki z C18...

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Sorata Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Sorata
Wiek: 38
Dni na forum: 5.941
Posty: 5
Malcy mieli siłę mniejszą niż Vehgeta po piwrwszym przekształceniu w SSj. Po treningu przed Tenkaichi Budokai może go dogonili. Manga prezentuje jak Trunks ze strasznym wysiłkiem porusza sie przy 150 krotnej grawitacji. Vegeta przed osiagnięciem SSj opanował poruszanie się w 300 krotnej lub niewiele mniejszej. Logicznym jest więc, że maluchy miały znacznie mniejszą siłę niż ojcowie.
Sevba
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Sevba
Dni na forum: 6.144
Posty: 123
Skąd: Z Komina
Ja za bardzo nie pamietam przy jakiej grawitacji to bylo ale w buu saga pokazane bylo jak Trunks z Vegeta cwiczyli razem .Trunks mial na poczatku problemy ale nadrobil zaleglosci
radziu22-15
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 5.967
Posty: 43
wiecie gdy vegeta na namek opowiadał o legendarnym super sayan-jin to nie było pokazanego żadnego super sajana tylko była wielka złota małpa jaką był goku
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.115
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
radziu22-15 ta wielka złota małpa to Oozaru
Dzięki za odświeżenie tematu
przejdzmy do meritum
Ostatnio na necie zmiarzdzyłem last DBGT i ujżałem, że Goku stał się Shen Longiem czy to błąd Turoiyamy?.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
radziu22-15 napisał(a):
wiecie gdy vegeta na namek opowiadał o legendarnym super sayan-jin to nie było pokazanego żadnego super sajana tylko była wielka złota małpa jaką był goku
No to co? Mogło nie być nic pokazane

Tatsumaru napisał(a):
Ostatnio na necie zmiarzdzyłem last DBGT i ujżałem, że Goku stał się Shen Longiem czy to błąd Turoiyamy?.
Jaki kurde Turoiyama?
Goku nie stał się Shen Longiem. Shen Long był tylko jeden. To że umieścił w Goku Smocze Kule o niczym nie świadczy. Jedynie o tym, że je tam umieścił, bo najwyraźniej nie miał lepszego pomysłu na ukrycie ich.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
klaudas1288 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
klaudas1288
Wiek: 116
Dni na forum: 5.925
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
a dlaczemu saiyaną nie moga rosnąc włosy a vegecie urosly wonsy w dbgt hmy

Kto się sparzył mlekiem ten dmucha na twaróg.

Kyo – no imoto – ri tonami kaezu.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
klaudas1288 napisał(a):
a dlaczemu saiyaną nie moga rosnąc włosy a vegecie urosly wonsy w dbgt hmy
Bo wąsy to nie włosy? I nie jest to błąd DBGT, bo ojciec Vegety z DBZ także miał wąsy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.107
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
radziu22-15 napisał(a):
wiecie gdy vegeta na namek opowiadał o legendarnym super sayan-jin to nie było pokazanego żadnego super sajana tylko była wielka złota małpa jaką był goku
Jak dla mnie to po prostu [ ort! ] nikt jeszcze nie wiedzial jak naprawde wyglada owy Super Sayian...dlatego pokazali go jako golden Oozaru.

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
klaudas1288 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
klaudas1288
Wiek: 116
Dni na forum: 5.925
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Gotenkskun napisał(a):
klaudas1288 napisał(a):
a dlaczemu saiyaną nie moga rosnąc włosy a vegecie urosly wonsy w dbgt hmy
Bo wąsy to nie włosy? I nie jest to błąd DBGT, bo ojciec Vegety z DBZ także miał wąsy.
nie wonsy to włosy chyba

Kto się sparzył mlekiem ten dmucha na twaróg.

Kyo – no imoto – ri tonami kaezu.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.079
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Teraz taki mały offtop;
Interesuje mnie pewna sprawa, którą przedstawię poniżej. Jednak na początek chciałbym zacząć od krótkiego wstępu, który posłuży jako wprowadzenie do sedna.
Wiemy, że w świecie DB istnieli przedstawiciele min. Saiyan, Nameczan i ludzi. Każda z tych grup nie była ze sobą powiązana, rozwijała się na osobnych planetach, nie było między nimi żadnego pokrewieństwa tudzież wspólnego pochodzenia (takie wnioski można wysnuć na podstawie treści DB). Dlatego wszystko z początku wskazuje na to, że można śmiało te grupy nazwać gatunkami.
Jednak powstaje jedno ale. Definicja jednostki taksonomicznej jaką jest gatunek. Zgodnie z jej powszechną treścią gatunkiem nazywamy zbiór wszystkich osobników mających możliwość swobodnego krzyżowania i wydawania płodnego potomstwa. Osobniki tworzące gatunek mają wspólne pochodzenie i odznaczają się wspólnymi cechami.
Wśród Nameczan wszystko się zgadza, to wiemy. Jednak sprawa się komplikuje przy Saiyanach i ludziach. Z ich związku powstawał half-Saiyan i half-human, który mógł wydawać płodne potomstwo 'przy pomocy' innego człowieka (fakt) i możliwe, że także czystego Saiyana bądź hybrydy.
Jednak jak wcześniej zostało wspomniane obie grupy nie mają wspólnego pochodzenia, co teoretycznie zaprzecza posiadaniu zbliżonego materiału genetycznego, podobnego sposobu kodyfikacji białek, ilości chromosomów itp. Warto też zauważyć, że budowa morfologiczna (możliwe także, że anatomiczna) była u obu grup bardzo zbliżona, o ile nie taka sama.
Powstaje zatem mały paradoks.
Można wymyślać wiele teorii, które mogłyby przedstawić wszystko w jaśniejszym świetle i w której wszystko by się łączyło w jedną spójną całość, ale jednak to będą tylko teorie.
Być może wiele lat wcześniej istnieli na jednej planecie wspólni praprzodkowie zarówno Son Goku i Kurina. A w wyniku emigracji lub kolonizacji, część z nich osiadła się na innej planecie, gdzie wyrobili sobie osobowość i siłę charakterystyczną dla Saiyan.
Zapraszam chętnych do przedstawienia własnych przemyśleń.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Danevert, a zastanawiałeś się kiedyś nad tym, gdzie Freeza, Saiyanie, Bogowie czy Babidi nauczyli się języka Ziemian?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.079
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Myślę, że wspólny język pełnił funkcje ułatwiające ukazanie w nieskomplikowany sposób fabuły DB, gdyby każda nacja posiadała własny język wyszedłby z tego niezły pasztet, w którym spójna fabuła byłaby bardzo trudna do osiągnięcia. Zatem chodziło tu głównie o cel praktyczny i dlatego starałbym się unikać powiązań między językiem a wspólnym pochodzeniem, pochodzeniem które według mnie nie zaburzałoby w znaczący sposób fabuły DB.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Danevert: 18.04.2008, 14:33
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.731
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Danevert napisał(a):
Myślę, że wspólny język pełnił funkcje ułatwiające ukazanie w nieskomplikowany sposób fabuły DB
Właśnie odpowiedziałeś sobie na pytanie "dlaczego Saiyanie mogli rozmnażać się z ludźmi". Każdy wie, jakie panują zasady w animowanych opowieściach. Bohaterowie muszą zmieniać się, a ich liczba powiększać. Akira postanowił uraczyć nas potomkiem Goku, a jako ,że Saiyanki w pobliżu nie było, zrobił to z Ziemianką. Widać ,że Saiyanie swobodnie rozmnażają się z naszymi kobietami - to także ułatwienie fabuły. Jak to stwierdziłeś "chodzi tu głównie o cel praktyczny" ^^
Bardzo fajnie ,że nareszcie ktoś poszedł do tej kwestii naukowym okiem. Jednakże z teoriami odpuść, naprawdę. W kosmosie jest pełno podobnych ludziom istot. Zapewne w niezbyt skomplikowanej fabule DB (choć ciekawej) krzyżowanie to istna sielanka i prostota. Z innej beczki: Recoom. Patrząc na niego naukowym okiem można stwierdzić ,że jest człowiekiem. A jednak nim nie był (Saiya-jinem też nie). Prawdopodobnie odpowiedni sprzęt do rozmnażania także posiadał. Może i z jego personą pogdybamy o dekolonizacji i emigracji? Nie popadajmy w obłęd.
Niektóre rzeczy nie da się wyjaśnić analizą naukową. Żaden naukowiec nie wyjaśni bowiem, jak z fizycznego punktu widzenia dwóch chłopców może stać się jednym organizmem, czyli jednością (nie, to nie jest nawiązanie do homo, a do fusion dance), albo w jaki sposób zakląć w mieczu istotę żywą. Nie mówiąc już o tematach typu : powstanie pierwszego Kaioshina.
Mam wrażenie ,że dla takowych oddzielnych wątków powstał specjalny temat. Nazywa się on "Zabawa w detektywa" i proponowałbym te kilka postów wkleić tam. Być może temat rozwinie się osobno. Tutaj zajmijmy się Talesem. Oczywiście, o ile nie ma nic przeciwko Danevert. Porządek przede wszystkim.
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.079
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Mistrzu napisał(a):
Właśnie odpowiedziałeś sobie na pytanie "dlaczego Saiyanie mogli rozmnażać się z ludźmi".
Chodzi mi głównie o to, że w przypadku wcielenia podanej przeze mnie teorii w treść mangi/anime (chociaż teoria w tym przypadku to nieodpowiednie słowo), fabuła, którą widzimy w DB nie uległaby specjalnej zmianie, a procesy krzyżowania itp, można by było wytłumaczyć z naukowego punktu widzenia. W przypadku języka jest zgoła inaczej, jego uniwersalność była konieczna aby uzyskać spójność fabuły.
Mistrzu napisał(a):
Z innej beczki: Recoom. Patrząc na niego naukowym okiem można stwierdzić ,że jest człowiekiem
Sama budowa morfologiczna to trochę jednak za mało, żeby kwalifikować danego osobnika do konkretnej grupy systematycznej, szczególnie gdy brak jest przekonujących dowodów.

Proszę Admina o przeniesienie postów w odpowiedni dział.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.731
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Danevert napisał(a):
można by było wytłumaczyć z naukowego punktu widzenia
Nie jestem do końca pewien. Nie wiem czy nauka odpowie Ci bezpośrednio na pytanie dlaczego Bulma potrafiła urodzić dziecko Vejicie, czyli czystemu Saiya-jinowi (jeżeli możesz to podaj mi adres w mandze, anime bądź ewentualnie str. w Denzaishu). Jego organizm pomimo wszystko różni się od ludzkiego. I nie chodzi mi tylko o ważny aspekt ogona (z którym się rodzi), ale i reakcji całego organizmu gdy promieniowanie bruitsa wynosi ponad 17 milionów xenów. Sam metabolizm Saiyan i witalna moc wydaje się różna. I błagam, tylko nie mów ,że sam ogon mógł się wykształcić na drodze ewolucji. Ważne jest też "wracanie z potężniejszą mocą o krok od śmierci".
Nauka w wielu aspektach się ugina. DB to świat magii, czarów, niezwykłych mocy i NADPRZYRODZONYCH rzeczy. Próbując zamienić posiadaną wiedzę i odnosić ją do płaszczyzny świata Akiry, niejednokrotnie klęczymy. Przykłady: zaklęcie Rou w Mieczu Z. "Aby zmienić materię należy... Potem promieniowanie Beta, które przy współudziale antymaterii spowoduje jej zamienienie się w stal i Kaioshin będzie w mieczu" - rozumiesz aluzję? Kopulowanie z ludźmi to po prostu umiejętność Saiyan. Sam Vejita powiada:
"Coś mi się zdaje ,że potomstwo saiyanina i ziemianki tworzy jakąś nową, znacznie silniejszą rasę"
A słowa o gatunku ,które wypowiedziałeś: "Osobniki tworzące gatunek mają wspólne pochodzenie i odznaczają się wspólnymi cechami.". Nie tylko osobniki krzyżujące się były inne, ale i efekt "współpracy", czyli hybrydy charakteryzowały sie odmiennymi właściwościami.
Idąc tropem nauki, podkreślam NASZEGO ŚWIATA - dochodzimy w twojej teorii do dziwnych wniosków. Wspólni przodkowie ludzi i saiyan? To już tylko krok od nazwania Kuririna Saiya-jinem, rodem z DB4ever. A to pozwolę sobie przemilczeć.
Zgadzam się ,że jest to PARADOKS. Jednakże wiele nieścisłości, które nie mieściłyby się w głowach naszych naukowców, w świecie DB mają miejsce. Bo jak wytłumaczyć Changelingów potrafiących przeżyć w przestrzeni kosmicznej?
Danevert napisał(a):
W przypadku języka jest zgoła inaczej, jego uniwersalność była konieczna aby uzyskać spójność fabuły.
Mówiąc o fabule (...) Aby uzyskać jej spójność i nieliniowość należało wprowadzić nowego bohatera, który wielkim "bum" wejdzie do fabuły DB. Wynikiem jest Gohan. Goku nie mógł być jedynym głównym bohaterem serii przez kolejne 16 tomów. Poza tym ród Saiyan, wielkich wojowników nie mógł wymrzeć do cna. Jak by to wyglądało. Utwór to produkt do sprzedaży, nie zapominajmy.
Sam fakt, że ziemianki urodziły dzieci Saiyanom, nie jest argumentem dowodzącym na wspólne korzenie tychże grup istot.
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.079
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Gdyby cały czas powoływać się na nierealistyczny charakter serii DB wszelkie tego typu dyskusje kończyłyby się fiaskiem. Celem mojej wypowiedzi było znalezienie prawdopodobnych scenariuszy z przeszłości, które w naukowy sposób mogłyby wytłumaczyć niewyjaśnione zjawiska, takie jak ten o którym dyskutujemy.
Chociaż nie ukrywam, że Twoje argumenty są pełne racji i miło się je czyta.
Pozdrawiam

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.858
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Nie wiem czy ten temat był już poruszany...
W DB było powiedziane, że tylko Urunai Baba, Kami-Sama i Buu umieli się przenosić między światem umarłych i żywych. Więc jak Goku udało się teleportować z Cellem na planetę Kaito? To miejsce nie należało do zaświatów? Czy może Goku, jako "stały bywalec" miał jakieś przywileje?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Wymieniłaś Buu. A z jakiej racji on mógł się tam przenosić? Bo znał na wysokim poziomie sztukę teleportacji. Zaświaty to tylko inny świat baaardzo oddalony od takiej Ziemi. Ale w sumie planety Kaio i tak były bliżej niej, niż taka Planeta Bogów, w ogóle w innym miejscu zresztą

Uranai Baba i Kami oficjalnie mieli prawo się tam przenosić.
Goku, podobnie jak Buu, umiał się teleportować.
Żadnej niewidzialnej zapory zabezpieczającej nie mieli.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 17, 18, 19  

Forum DB Nao » » » Zabawa w Detektywa =)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook