Forum Dragon Ball Nao

» Władca pierścieni vs Harry Potter

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Harry Potter czy Władca pierścieni?

Harry Potter czy Władca pierścieni?
Harry Potter 30,43% 28 30,43%
Władca pierścieni 69,57% 64 69,57%
Wszystkich głosów: 92
Nikky Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Nikky
Dni na forum: 6.076
Posty: 106
Skąd: z księżyca :)
ja osobiście wole świat harrego Pottera...władca pierścieni strasznie mi się nie podoba a książka nie ma sensu...jesli autor przynajmniej dodał tam do filmu troche światła a nie taki ciemny cały czas

,,Wiele serc jedno bicie...Dragon Ball na całe życie!"
_______________________________________________
ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA O DBRAGON BALL
www.db-nikky.xx.pl
CZEKAM NA KOMCIE I WASZE INNE ŻYCZENIA!
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Eeee a chodzi o książke czy o film?
Bo w kwesti filmu wole sto razy bardziej Władce Pierścienia,wygląd Nazguli czy orków jest niesamowity,a jeśli chodzi zaś o książke zdecydowanie wole Harrego Pottera,bardziej rozwineło mi wyobraźnie,a we Władcy czasemi troche mnie przmulało......Więc tak
Książka-Harry Potter
Film-Władca Pierścienia

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Lilu: 10.08.2007, 10:39
Nikky Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Nikky
Dni na forum: 6.076
Posty: 106
Skąd: z księżyca :)
A ja wole i książke i film Harrego Pottera

,,Wiele serc jedno bicie...Dragon Ball na całe życie!"
_______________________________________________
ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA O DBRAGON BALL
www.db-nikky.xx.pl
CZEKAM NA KOMCIE I WASZE INNE ŻYCZENIA!
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Nikky napisał(a):
A ja wole i książke i film Harrego Pottera
Bo masz dopiero 12 lat i tobie świat HP bardziej odpowiada, wszak ta książka jest głównie z myślą o młodszej widowni pisana.

Wiesz śmiem powiedzieć, że nawet krztyny Władcy Pierścieni nie przeczytałaś, jeżeli tak to już twój problem, ja ci serdecznie polecam tą książkę, bo na prawdę jest warta czasu.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
R4zeil napisał(a):
ja ci serdecznie polecam tą książkę, bo na prawdę jest warta czasu.
Dołączam się choc czytałam tylko 1 tom,mimo wszystko wciąga....ale czasem niestety mnie przymula.....ale jeśli ma się wyobraźnie,książka w sam raz...teraz by mi się jakaś część przydała gdy akórat wyjeżdżam do babci na tydzień....

R4zeil napisał(a):
Bo masz dopiero 12 lat i tobie świat HP bardziej odpowiada
Wiek nie ma nic tu do rzeczy [ ort! ]....znam 10-latke która przeczytała Władce Pierścienia i bardziej jej się to podobało niz jeżeli książki typu HP
Nikky Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Nikky
Dni na forum: 6.076
Posty: 106
Skąd: z księżyca :)
Uwierzcie czytałam 2 tomy Władcy Pierścieni...1 z ciekawości...na poczatku mi się bardzo podobał wyobrarzałam sobie tom wioske i w ogóle [ ort! ] ale jak nabrał niby barw to zaczoł mnie przymulać...po prostu [ ort! ] coś się działo i nagle przeskakiwało na inne wydarzenie...drugi tom poleciła mi mama więc też zaczełam czytć co prawda nie przecztałam do końca bo zaczoł mnie strasznie zanudzć...przeczytałam 3/4 tego tomu...ale może rzeczywiście tu chodzi o wiek??

,,Wiele serc jedno bicie...Dragon Ball na całe życie!"
_______________________________________________
ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA O DBRAGON BALL
www.db-nikky.xx.pl
CZEKAM NA KOMCIE I WASZE INNE ŻYCZENIA!
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Nikky napisał(a):
ale może rzeczywiście tu chodzi o wiek
No z pewnością nie chodzi o wiek,gdyż znam osoby w twoim wieku nei lubiących czytać ani Władcy Pierścienia,ani też Harrego Pottera,a weźmi na przykład mojego tate,przeczytał 5 część HP w nocy...(poszłam do toalety o 3 w nocy,patrze mój tata ślęczy nad książkomxD)
Właściwie to przeczytał wszystkie tomy HP,Władce Pierścienia,Alicje w krainie czarów,itp...
Więc o wiek nie chodzixD

Nikky napisał(a):
na poczatku mi się bardzo podobał wyobrarzałam sobie tom wioske i w ogóle [ ort! ] ale jak nabrał niby barw to zaczoł mnie przymulać....po prostu [ ort! ] coś się działo i nagle przeskakiwało na inne wydarzenie
Znam to uczucie,ale potem znów się rozkręciłam,dlatego w sytuacjach przeskoku lepiej jest oglądać film.
Nikky Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Nikky
Dni na forum: 6.076
Posty: 106
Skąd: z księżyca :)
moich rodziców ta książka wciągneła a mnie...w ogóle [ ort! ]...znaczy na początku może ale mnie nie...i żeczywiście masz racje...kiedy oglądałam film bardzo duzo zmian zaówarzyłam...

,,Wiele serc jedno bicie...Dragon Ball na całe życie!"
_______________________________________________
ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA O DBRAGON BALL
www.db-nikky.xx.pl
CZEKAM NA KOMCIE I WASZE INNE ŻYCZENIA!
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Tenshi napisał(a):
Nikky napisał(a):
ale może rzeczywiście tu chodzi o wiek
No z pewnością nie chodzi o wiek,gdyż znam osoby w twoim wieku nei lubiących czytać ani Władcy Pierścienia,ani też Harrego Pottera,a weźmi na przykład mojego tate,przeczytał 5 część HP w nocy...(poszłam do toalety o 3 w nocy,patrze mój tata ślęczy nad książkomxD)
Właściwie to przeczytał wszystkie tomy HP,Władce Pierścienia,Alicje w krainie czarów,itp...
Więc o wiek nie chodzixD
Wyjątek potwierdza regułę?
Może tu nie do końca chodzi o wiek, chodź ten też ma trochę do powiedzenia, wszak z wiekiem zmieniają się nasze zainteresowania, poglądy, stosunek do świata, inaczej go widzimy oczyma dziecka, a inaczej nastolatka czy osoby dorosłej.
Nie mniej jednak gust też ma coś do siebie, jedni lubią baśniowe opowieści o mitycznych stworach itp. (patrz chociażby Eragon, no i może trochę HP), a inni świat mieszaniny ras, nieustannej walki, potyczek, pijaństwa, kłótni i przygód.

Nie mniej jednak świat WP jest o wiele bardziej rozbudowany, bardziej dopracowany i lepiej przykuwa oko niż świat HP. Nadal uważam, że ten drugi jest bardziej dziecięcy.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Tenshi napisał(a):
No z pewnością nie chodzi o wiek,gdyż znam osoby w twoim wieku nei lubiących czytać ani Władcy Pierścienia,ani też Harrego Pottera,a weźmi na przykład mojego tate,przeczytał 5 część HP w nocy...(poszłam do toalety o 3 w nocy,patrze mój tata ślęczy nad książkomxD)
Właściwie to przeczytał wszystkie tomy HP,Władce Pierścienia,Alicje w krainie czarów,itp...
Więc o wiek nie chodzixD
To nie tak. Chodzi o to, że LoTR wymaga więcej dojrzałości od czytelnika, jest bardziej wymagającą pozycją, zaś HP jest o wiele prostszy. 12 latek zacznie czytać HP i wciągnie od razu, a LoTR będzie go po prostu przynudzał.
Nikky napisał(a):
moich rodziców ta książka wciągneła a mnie...w ogóle [ ort! ]...znaczy na początku może ale mnie nie...i żeczywiście masz racje...kiedy oglądałam film bardzo duzo zmian zaówarzyłam...
Spróbuj za jakieś 2 lata, może wtedy bardziej Ci się spodoba.

Władca bije Harrego na głowę, chyba pod każdym względem. Fabuła, klimat. Cały świat w dziele Tolkiena to coś więcej niż tylko magia i czary Harrego. Jeśli chodzi o film to też wygrywa WP. O ile dobrze pamiętam te filmy weszly do kin w podobnym czasie, jakieś 5-6 lat temu i mimo, że bylem w szóste klasie to bardziej spodobał mi się Władca, jakoś wolę walkę niż magię i czary.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Nikky Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Nikky
Dni na forum: 6.076
Posty: 106
Skąd: z księżyca :)
ja też lubie walke (jak bym nie lubiała to bym raczej sie nie logowała na forum DB ) ale jednak jakoś bardziej podoba mi się HP oczywiście bardziej film bo sie nie męcze i oczy mnie nie bolą po oglądaniu go...na WP też patrzyłam ale dużo rzeczy nie pojmowałam czy nie zaówarzałam...właściwie to cały film opowiadała mi mama zgodnie z książką i pokazywała palcem co gdzie jest...za dużo nazw...ale jednak bardziej wole bajki niż filmy i tym podobne

,,Wiele serc jedno bicie...Dragon Ball na całe życie!"
_______________________________________________
ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA O DBRAGON BALL
www.db-nikky.xx.pl
CZEKAM NA KOMCIE I WASZE INNE ŻYCZENIA!
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.133
Posty: 222
Skąd: Leszno
wole wladce film i ksiazke
Władca pierścieni jest extra... fil jest bombowy efekty walki ciekawe nazwy i napiecie
a ksiazka jesszcze lepsza uwielbiam to ....
harry potter tez jest spoko ale 1 i 2 czesc bardziej takie dla dzieci a nie dawno wyszla 5 (film) i brakowalo mu tajeniczosci ale ksiazki sa fajne
1 glos wiecej na wladce

pzr

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Sprite18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 6.234
Ostrzeżenia: 4
Posty: 100
Ja tam nie umiem porównać ... Według mnie te historie są na równi, ale jak mam już wybierać to:
WŁADCA film genialny,a książki nie czytałam
HARRY książka wciąga jak nie wiem co, film... no może być z chęcią oglądam
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Joe Weider napisał(a):
Tenshi napisał(a):
No z pewnością nie chodzi o wiek,gdyż znam osoby w twoim wieku nei lubiących czytać ani Władcy Pierścienia,ani też Harrego Pottera,a weźmi na przykład mojego tate,przeczytał 5 część HP w nocy...(poszłam do toalety o 3 w nocy,patrze mój tata ślęczy nad książkomxD)
Właściwie to przeczytał wszystkie tomy HP,Władce Pierścienia,Alicje w krainie czarów,itp...
Więc o wiek nie chodzixD
To nie tak. Chodzi o to, że LoTR wymaga więcej dojrzałości od czytelnika, jest bardziej wymagającą pozycją, zaś HP jest o wiele prostszy. 12 latek zacznie czytać HP i wciągnie od razu, a LoTR będzie go po prostu przynudzał.
Nie masz rację Tenshi, jest tak właśnie jak przedstawił Saru-chan (Joe).
I chciałbym dodac, że dodatkową rolę odgrywa tu słownictwo. W HP, jest ono bardzo proste, takie jakie znają dzieci mające mniej więcej 10 lat. Natomiast w LoTR jest ono dostosowane dla starszego czytelnika, wspaniale oddaje nam wydarzenia, a bitwy opisane są wprost przecudnie. W końcu kto jak kto ale uczestnik wojny potrafi doskonale oddac jej obraz.

bardziej spodobał mi się Władca, jakoś wolę walkę niż magię i czary.
Przecież magia również jest zauważalna w LoTR. Jednakże, jest ona odpowiednia dla tych czasów, zauważcie, że Tolkien tworząc nowy rodzaj literacki nie miał wzorów potężnych czarodziejów rzucających czarami (jak chocby ogniste pociski) z gołej dłoni. Jego magia opiera się przeróżnych mitologiach, dlatego też jest tak skąpa w czary. Jednak to nie znaczy, że w swym dziele ich nie zawarł bo przykładowo walka Gandalfa z Balrogiem, przepędzenie Nazguli pod Osgiliathem ukazuje nam pojmowanie w tamtych czasach słowa 'czary'.

Hmmm, nawiązując jeszcze chwilę do HP, należy dodac, że Rowling nie potrafiła porządnie opisac walk. Ale nie zgodzę się, że książka jest dla dzieci. To prawda, że pierwsze tomy przeznaczone są prędzej dla 10-latków niż dla osoby starszej ale wraz z kolejnym tomem, książki stawały się poważniejsze, pełniejsze okrucieństw, brutalności. Jednym słowem nie dla dzieci.
UWAGA SPOILER HP
Ps. Nie podobało mi się zakończenie książki. W momencie gdy Harry miał oddac życie zabierając ze sobą Voldemorta, uważałem, że Rowling świetnie wybrała zkończenie książki, a tu taka niespodzianka...
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Przecież magia również jest zauważalna w LoTR. Jednakże, jest ona odpowiednia dla tych czasów, zauważcie, że Tolkien tworząc nowy rodzaj literacki nie miał wzorów potężnych czarodziejów rzucających czarami (jak chocby ogniste pociski) z gołej dłoni. Jego magia opiera się przeróżnych mitologiach, dlatego też jest tak skąpa w czary. Jednak to nie znaczy, że w swym dziele ich nie zawarł bo przykładowo walka Gandalfa z Balrogiem, przepędzenie Nazguli pod Osgiliathem ukazuje nam pojmowanie w tamtych czasach słowa 'czary'.
Bardzo mi przykro, ale w uniwersum Ardy magia nie występuje.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Szarak napisał(a):
Bardzo mi przykro, ale w uniwersum Ardy magia nie występuje.
Ależ oczywiście, różdżka Gandalfa, zasilana była na baterię, kiedy oświetlał nią korytarze Morii. Również miała wbudowane lustra kiedy jej właściciel światłem odgonił Nazgule od żołnierzy wycofujących się z Osgiliathu. Ale nie wiem jakim cudem zburzyła most Khazad-dum. Zechcesz mi wyjaśnić ?
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Ależ oczywiście, różdżka Gandalfa, zasilana była na baterię, kiedy oświetlał nią korytarze Morii. Również miała wbudowane lustra kiedy jej właściciel światłem odgonił Nazgule od żołnierzy wycofujących się z Osgiliathu. Ale nie wiem jakim cudem zburzyła most Khazad-dum. Zechcesz mi wyjaśnić ?
Tobie nie zechcę. Bo wyznaję zasadę, że żeby nad czymś dyskutować, trzeba się na tym znać. A jak ktoś się nie zna, to nie mój problem. Ty się ewidentnie nie znasz.
Piszę ergo do reszty, która chciałaby się czegoś dowiedzieć:

Zarówno Gandalf (Olórin) jak i Saruman nie byli ludźmi, a duchami Maia. Gdy na czele pięciu Istarich przybywali do Śródziemia większość ich mocy została im odebrana - część jednak zachowali (w swoich laskach). Rzeczy, których dokonywali nie były magiczne - była to jedynie namiastka ich mocy jako duchów Maia. Popatrzmy, co w tym czasie robił Sauron - zmieniał postacie, manifestował się, objawiał - słowem, używał pełni sił jaką miał do dyspozycji jako jeden z pomniejszych duchów stworzonych przez Eru. Misja Istarich miała być incognito - przybrali oni na stałe ciała ludzkie.
Wszystko sprowadza się do jednego - w Ardzie magii NIE MA, a istoty korzystają ze swojego pochodzenia jako bytów wyższych (bądź też darów od tych bytów).
Oldzie Shatterhandzie, z równym powodzeniem, możesz twierdzić że Bóg i Aniołowie używają czarów. Powodzenia.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Tutaj powinniśmy zastanowić się nad definicją magii. Jeżeli zaliczymy do niej posługiwanie się wrodzonymi zdolnościami paranormalnymi oraz obdarzanie tą umiejętnością innych istot oraz przedmiotów, możemy z całą pewnością stwierdzić, że w Ei magia występuje. Jednakże, w takiej – jak słusznie zauważył Szarak – bóg chrześcijański również posługiwałby się magią, które to stwierdzenie byłoby dość kontrowersyjne.

Magia w klasycznym wyobrażeniu, znanym z większej części współczesnej literatury fantasy, nie istnieje u Tolkiena. AFAIR w jego dziełach zdolności paranormalnych nie posiadł żaden człowiek (jeżeli pominąć legendy przytoczone w Niedokończonych opowieściach), a jedynie Ainurowie, elfy, smoki etc. Potrafili oni także obdarzać przedmioty częścią swej mocy (vide Pierścienie Władzy tudzież różdżki Istarich).

Pozdrawiam serdecznie.
Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Zgodzę się z Tobą Q, że magia tu występuje, jednakże stwierdzasz, że nie w klasycznym jej pojmowaniu, a z tym już trudniej mi się pogodzić. Jak wiemy, Tolkien jako pierwszy napisał tego typu książkę, jest twórcą nowego rodzaju literackiego, i właśnie on jako pierwszy użył magi, inni pisarze po prostu z racji pewnego rodzaju popytu na niesamowite książki, powiększyli role magi, jak i jej użytkownika. Ale czy sam Tolkien nie potwierdza w jego dziełach, że istnieją słowa: magia, czary, czarodziej, czarownica, czarnoksiężnik. W końcu Istarich w przekładzie na elficki znaczy "Mędrzec/czarodziej", i właśnie czarodziejami byli nazywani. W "Hobbicie" Saurona nazywano "czarnoksiężnik", panią z Lothlorien nazywano czarownicą, a Sam na ten przykład, pragnął ujrzeć magię i czary elfów.

A czymże są, magiczne źródło, płaszcze z Lothlorien, pierścienie, proszek powodujący natychmiastowe ożywienie drzew. Czymże to jest jak nie pierwszymi artefaktami ?

Zgodzę się, że Istari, majarowie, jak i inne istoty wyższe mogły korzystać w opisany przez Ciebie sposób ze swojej mocy, jednak słowa Gandalfa, są dla mnie wystarczającym dowodem, ze korzystał on z czarów podczas starcia z Balrogiem.
""Jestem sluga Tajemnego Ognia, wladam Plomieniem Anoru. Nie przejdziesz. Ciemny ogien nic ci nie da, plomieniu Udunu. Wracaj co Cienia! "
Proszę zauważyć, że w części (a w większości książek, które czytałem) magowie posługują się wiedzą magiczną, i podobnie ją przedstawiają.

Szaraku, nie pochlebiaj sobie, nie chciałem znać Twojego punktu widzenia bo jest to jedyna prawda, a dlatego, że tak jak sądziłem, napiszesz coś, co nie jest w stanie przekonać nikogo poza Tobą samym...
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Myślę, że nie chodzi tu tyle o postrzeganie zjawisk nadprzyrodzonych, dla szybkości i wygody zwanych magią w aspekcie ogólnym, co w postrzeganiu jej przez postaci tolkienowskie jak i samego autora, którego spytać już nie możemy. Dopiero tak postawione pytanie powinno dać choć częściową odpowiedź i pozwolić ustosunkować się do całości zagadnienia. Dalsza dyskusja jest bezcelowa, albowiem dojdziemy do absurdów, ktorych w żaden sposób nie da się udowodnić, zanegujemy całkowite istnienie magii lub przypiszemy ją każdej istocie. Tudzież pragnę jeszcze zasygnalizować, że "magia" to pojęcie względne przez każdą jednostkę postrzegane inaczej, co doskonale obrazuje powyższa dyskusja. Dodajmy do tego własną wewnętrzną symbolikę, szeroką definicję pojęcia oraz charaktery uczestników i mamy o czym mówić przez długi czas. Ale o tym kiedy indziej...
Osobiście o występowaniu "magii" w dziejach Tolkiena się nie wypowiem, gdyż moja wiedza jest tutaj zbyt mała, tudzież nieznajomość reszty na pewno nie może mi pomóc.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Władca pierścieni vs Harry Potter
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook