Forum Dragon Ball Nao

» Ściąganie z neta - nielegalne

Strony:   1, 2
MłodyBosky Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
MłodyBosky
Wiek: 33
Dni na forum: 6.191
Posty: 32
Skąd: Ćmielów
Jakiś nie na czasie ten temat KAŻDY!! PODKREŚLAM KAŻDY ma coś pirackiego bo na zarobki w Polsce nie stać nas na kupno oryginalnych oprogramowań itp. a internet daje nam to systko aż się prosi

"Świat da się lubić... Świat... Świat da się lubic..."
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
KAŻDY!! PODKREŚLAM KAŻDY ma coś pirackiego
Taka prawda... Ale z czego to wynika??? Ze skąpstwa??? Chyba bardziej z cwaniactwa... Ale ja też mam tyle pościąganych rzeczy, od MP3 do prac dodatkowych...
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ja to lepiej o sobie nie wspomnę. Sporo anime mam ściąganych z neta- jednak większość pochodzi z różnych wymian z innymi użytkownikami. Co na to poradzić, jeżeli np. anime , które nam się bardzo podoba, kosztuje w sklepach po 30-50 zł ( to są te tańsze), gdzie jest tylko po kilka odcinków. Po prostu zdzierstwo i tyle.
A czy każdy ma coś pirackiego, hmm może i nie, ale to są raczej wyjątki.
Dla mnie osobiście piractwem nie jest ściąganie plików i trzymanie ich na własny użytek, tylko powiedzmy sprzedaż ich.
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Temat trochę kontrowersyj, a odpowiedzi jeszcze bardziej. Choć nie jest to powodem do chwały muszę przyznać, iż też mam na kompie nie legalne pliki, czy oprogramowanie. Jednak nie nazywam się piratem. Taki człowiek czerpie zyski ze sprzedaży nielegalnych płyt etc. Ja raczej to co pobiorę z internetu mam dla siebie. W świetle prawa jest to również piractwo. Pamiętam naloty na prywatne mieszkania w moim mieście. kiedy to płaciło się ogromne sumy za posiadanie windowsa z bazaru czy mp3 lewego pochodzenia. Dlatego w domu wreszcie zagościły oryginalne okna, gry i programy...

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Każdy ściąga coś z neta nielegalnego, wszyscy jesteśmy piratami.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Ja mam całą szafkę róznych piarackich gier filmów itp . I nie mam zamiaru się ich pozbywać , szczeglnie gdy sie dowiaduje takich rzeczy że np. policjanci maj nielegalne oprogramowani a w komputerach...to jest szok..sciągaja od ludzi gruba forse za te rzeczy a sami są piratami....

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Niestety Filippo ludzie oszukują,okropnie!
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja też ściągam dużo rzeczy z neta przecież nie będę tego kupował!!!
Po co wrzucają na neta Mp3 jeśli nie można ich ściągać to ich powinni karać a nie tych co ściągają!!!

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kyasarin napisał(a):
Taka prawda... Ale z czego to wynika??? Ze skąpstwa??? Chyba bardziej z cwaniactwa...
Skąpstwa, cwaniactwa? Jedna płytka z muzyką kosztuje od 30 do 150 zł. Mało kto ma tyle pieniędzy, by móc spokojnie kupować to co chce...

A co do nielegalności tegoż, ostatnio czytałem w jakimś czasopiśmie co nieco. Pobierać pliki poniekąd można. Policja i inne organy w obrębie danego państwa mogą zgarniać delikwentów rozprowadzających pliki (sprzedających tym bardziej). Do samego nielegalnego posiadania może się przyczepić jedynie taka wytwórnia (i tego typu organizacje), a to raczej nie grozi.

Ciekawostka: w Arabii Saudyjskiej za używanie komórki do np. nagrywania filmu w kinie można dostać dużą grzywnę, karę więzienia i 1000 uderzeń batem

A co do Windowsa, mam oryginalnego
Od Politechniki ;]

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Gotenkskun napisał(a):
Jedna płytka z muzyką kosztuje od 30 do 150 zł. Mało kto ma tyle pieniędzy, by móc spokojnie kupować to co chce...
Zgadzam się z przedmówcą. Osobiście uważam, że gdyby ceny płyt z muzyką, grami itd. były niższe, to piractwa by tyle nie było. No bo pomyślcie, dam absurdalny przykład ale jest. Np. cenę danej gry, zamiast 180 zł, obniżyć do 50 zł (taki tylko przykład wyolbrzymiony) to tyle ludu by kupowało tą grę, że spokojnie zwróciłoby się wydawcom ta różnica w cenie, a nawet by zarobili, w porównaniu z garstką ludzi, co by kupili za 180 zł.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
RemaZ napisał(a):
Zgadzam się z przedmówcą. Osobiście uważam, że gdyby ceny płyt z muzyką, grami itd. były niższe, to piractwa by tyle nie było. No bo pomyślcie, dam absurdalny przykład ale jest. Np. cenę danej gry, zamiast 180 zł, obniżyć do 50 zł (taki tylko przykład wyolbrzymiony) to tyle ludu by kupowało tą grę, że spokojnie zwróciłoby się wydawcom ta różnica w cenie, a nawet by zarobili, w porównaniu z garstką ludzi, co by kupili za 180 zł.
Nie byłbym taki pewien. W końcu ściągają za darmo, więc 50 zł nadal pozostaje zbyt dużą różnicą, żeby kupowali w sklepach... Owszem, ludzie przepadający za oryginałami skusiliby się na pewno, ale wątpię, by było takich wiele.

Obraz
PALATIAL REGALIA
szacher7 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
szacher7
Wiek: 33
Dni na forum: 5.835
Posty: 14
No pewnie, że nie legalne eh i to jest grzech ciężki, ale jak widzę, że tylko osób zasysa z neta pliki, to mi kamień z serca spada

Jednak czasami kupuje orginały
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Ściąganie z neta - nielegalne
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook