Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball na nonsensopedii

Strony: 1, 2  
radziu22-15
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 5.976
Posty: 43
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Głupota.

Znaczy się chodzi mnie o to, że jak sam, ja - admin największej polskiej witryny o Dragon Ball - nieco zedytowałem ten tekst, by był on na jakimś poziomie, a nie tak żałosny, durny i bez przyszłości, jakaś kobieta (jedna z tych istot sprawdzających tam wszystko) ową edycję cofnęła, gdyż zbyt trudno było jej zrozumieć sens dopisanych przeze mnie zdań. No, ale skoro nie czytała DB, to się nie dziwię.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Jej główny bohater – Son Goku (w polskim tłumaczeniu znany jako Syn Go Kuł) – musi wielokrotnie ruszyć tyłek bo świat jest w niebezpieczeństwie i choć jest wielu wojowników, to zawsze jemu trują dupę.

Ten tekst mnie powalił ;p
Dragon Ball Z (z, z, z...)
Genialny Żółw dostał kulą w łeb!
Dragon Ball Z (z, z, z...)
To i tak był śmierdzący zgred!

....

______________________________


Ogólnie mówiącten tekst jest strasznie kompromitujący dla twórczości DB i nie wiem co za dziwoląg to pisał , ale na pewno musiał być przygłupem . Przynajmniej z tego tekstu idzie sie pośmiać , ale lepiej jakby ta kobieta [ sprawdzajaca wszystko - wg Gotenksa ] obejrzała to anime albo pozwoliła zedytować te bzdury komuś kto się na tym zna .


Gotenkskun napisał(a):
ja - admin największej polskiej witryny o Dragon Ball
Niebądx taki samokrytyczny

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
dwie sprawy:
a) co to za podpis?!
"Gdybys miał wszystko , gdzie byś to pomieścił ?"

b) to jest tylko nonsensopedia. I choć tekst jest beznadziejny, to tak naprawdę po to powstał. Wszyscy, którzy oglądali DB i tak pewnie mają te wypociny koło d*y. Tak więc trudno- niech sobie ten tekst wegetuje
VegettoSSJ
Super Nameczanin
Super Nameczanin
VegettoSSJ
Dni na forum: 6.032
Posty: 119
Eee, tam ... Mozna sie troche posmiac
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Aż mi komp nie chciał załadować tej strony od razu mówie, bluznierstwo, pogarda i tylko tacy, którzy nigdy nie widzieli DB wezmą to za poważnie, ale niestety są ludzie i parapety xD
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Trochę to dziwne jak dla mnie, bo niby jest to stronka "do pośmiania" i teksty są specjalnie bez sensu i niezgodne z rzeczywistością (chyba specjalnie ), ale mi to się na przykład nie podoba, bo uwielbiam DB i to mnie tak w gruncie rzeczy w pewnym sensie uraża. Ale z drugiej strony patrząc, gdybym nie znał DB to mogłoby to być dla mnie śmieszne, wiedząc że do są bzdury oczywiście, jak nazwa wskazuje "nonsens". Sam nie wiem co o tym myśleć...
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Cholera, żeby toto choć ŚMIESZNE było!
Cały text nie tyle został napisany przez kogoś, kto nigdy nie widział DB, ale kogoś, kto bankowo oglądał Anime, ale Mangi raczej nie czytał (tłumaczenia imion). Gościu robi sobie jajca w marnym stylu... Przecież można było wymyślić znacznie śmieszniejszy text, w dodatku zgodny z prawdą
Ja tam się nie obraziłem- za słabe było

Jedynie opis Kame sennina był mniej więcej poprawny
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Niektóre teksty spowodowały, że się uśmiechnąłem, ale większość to kompletny beton... Mogliby czepić się czegoś śmieszniejszego niż jaranie blantów (rotflol).

Ogółem się zawiodłem, bo dzięki mojemu dystansowi do rzeczy, które lubię i szanuję, potrafię się z nich śmiać, ale w tym artykule na nonsensopedii nie było z czego... No cóż poradzić - są ludzie i są betony.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Pierutka Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pierutka
Wiek: 29
Dni na forum: 5.902
Posty: 100
Skąd: Szczecin
Tatsumaru napisał(a):
Aż mi komp nie chciał załadować tej strony od razu mówie, bluznierstwo, pogarda i tylko tacy, którzy nigdy nie widzieli DB wezmą to za poważnie, ale niestety są ludzie i parapety xD
I taborety...
Ale zauważcie, że Nonsensopedia jest dla tych, którzy danej rzeczy nienawidzą i chcę pogłębić swą nienawiść. Pośmiejcie się z jakiegoś innego artykułu i pomyślcie, co czują ci, którzy lubią to, o czym artykuł opowiada.
To jest Wikipedia dla idiotów.

Obraz
klaudas1288 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
klaudas1288
Wiek: 116
Dni na forum: 5.935
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
haha troche smieszne piosenka o zółwiu jest extra

Kto się sparzył mlekiem ten dmucha na twaróg.

Kyo – no imoto – ri tonami kaezu.
Pierutka Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pierutka
Wiek: 29
Dni na forum: 5.902
Posty: 100
Skąd: Szczecin
klaudas1288 napisał(a):
haha troche smieszne piosenka o zółwiu jest extra
Wybacz, ale jeśli chcesz pochwalać brednie, to nie tutaj twoje miejsce.

Obraz
marszal42 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
marszal42
Wiek: 30
Dni na forum: 5.867
Posty: 72
Ten kto to pisał jest skończonym debilem.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nie zgadzam sie z Wami, brygado WAPNIAKÓW.
Każdy tekst, w jakichkolwiek okolicznościach, w jakimkolwiek znaczeniu, ale nawiązujący do DB, przedłuża żywot naszej ukochanej mangi i anime. Nie oszukujmy się - dzieło to wymiera. Traci na popularności z roku na rok, coraz bardziej. A Tego typu teksty, pomimo wszystko działają na korzyść DB. Pamięć zachowują. Pamięć i wspomnienia.
Filippo napisał(a):
Ogólnie mówiąc ten tekst jest strasznie kompromitujący dla twórczości DB
Co zaś się tyczy treści danego tekstu. Ludzie, ociupinkę dystansu. Chyba trzeba Wam coś uświadomić. Sam Akira Toriyama, to człowiek o wielkim poczuciu humoru, co nie raz udowodnił. Często śmieje się nie tylko z otaczającego świata, ale i własnej persony. Wie co to karykatura, żart i dystans. Jestem pewny, że gdyby przetłumaczyć mu tenże tekst, podszedłby do niego z uśmiechem. Parodia to parodia, a On śmiać się potrafi, nawet z bardzo ostrych żartów. Tym bardziej własnej twórczości. WIĘC LITOŚCI!
Sam czytając tekst nonsensopedii, posiadałem rogala na mordzie (slangowo 'uśmiech'). Może boków nie zrywałem, to prawda, ale patrzyłem na to optymistycznie.
Pierutka napisał(a):
To jest Wikipedia dla idiotów.
Nie Młoda Damo. Jest to miejsce w którym rzeczywistość ukazywana jest w krzywym zwierciadle. Stworzona po to, aby od czasu do czasu uśmiech pojawiał sie na naszych, polskich, często smutnych mordkach. Czasem żarty są mało zabawne, czasem w ogóle, ale intencja jest. Co więcej opisywana jest tam KAŻDA sfera życia, więc nie powinno to nikogo urażać (nie wybiórczo, w zależności od powódek prywatnych - czyli nie są to działania złośliwe). No chyba ,że tych co nie potrafią wyczuć "co to żart, a co obelga"? Prawda? Sama nazwa wskazuje - "NONSENSopedia" - dany opis już z założenia jest nonsensem, czyli tekstem który nie powinniśmy brać dosadnie do serca.
Pierutka napisał(a):
Wybacz, ale jeśli chcesz pochwalać brednie, to nie tutaj twoje miejsce.
Pardon, Młoda Damo. Póki co jesteśmy na forum. Nie w kraju twojej dyktatury. A tutaj może wypowiadać sie każdy i mówić co chce. Oczywiście, dopóty nie zahacza to o interesy innych, nie uwłacza i kultura jest zachowana. Pamiętaj, dystans i tolerancja.
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jednakże...
Tekst ten jest mało ambitny. Napisany prawdopodobnie przez kogoś, kto DB nie oglądał za bardzo, a na pewno nie czytał i się nie orientuje w pewnych sprawach.
Jak wyżej pisałem, wykonałem swego czasu edycję jego na bardziej na poziomie, ale została przez moderatorkę cofnięta, później wyjaśniła dlaczego - ogólnie nie zrozumiała co napisałem. Nie miała pojęcia, że Toriyama jest Ptakiem.

W ogóle, to on wtedy był znacznie krótszy i nieco inny
Ale trudno.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Pan Admin napisał(a):
Tekst ten jest mało ambitny.
Tak, z tym się zgodzę. Temat DB można było wykorzystać w dużo bardziej komiczny sposób, bo gromadzi w sobie duży potencjał ^^ Pomimo wszystko, całego tekstu nie skreślam, bo cieszę się ,że jest w ogóle.
Szkoda ,że Twoja reedycja nie doszła do skutku. Ale tak czasem bywa i trzeba się z tym pogodzić. Nie zawsze jest różowo i kabaretowo.
Jestem pewny ,że "przeróbka" człowieka aktywnego w temacie, byłaby o stokroć ciekawsza. A wtedy być może pachy miałbym zerwane (...)
Pozdrawiam serdecznie.
PS- może nam kiedyś napiszesz jeszcze raz reedycję tego tekstu? ^^

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Nie no świetny tekst! Sorry za poprzedniego posta. Zmieniłam zdanie.
Teksty co mi się tam podobały: Jak się chłopak ostro wkurzy to zaczyna świecić jak żarówki Osram.
O Kaozie- super.
Son goku i rodzina- the best tekst
O złych Złych też super.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Byczusia: 13.09.2008, 19:03
Videl_C18 Kobieta
Wojownik
Wojownik
Videl_C18
Wiek: 31
Dni na forum: 5.711
Posty: 34
Skąd: Vegeta
jak to w nonsensopedii... pełno nonsensów tak żałosnych że aż śmiesznych. ja tam sie nie zrażam. mi sie podobało. fakt że wole oryginalny DB ale pośmiać sie trzeba no... :p

I promised to depart just promise one thing,
kiss my eyes and lay me to sleep.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Ludzie! Nie jest tak źle! Przecież DB to nie papież że się nie powinno z niego śmiać! Przeczytajcie to z przymrużeniem oka. Fakt że większość tekstów tam jest na niskim poziomie, ale niektóre potrafią rozbawić.!

mistrzu piszesz że DB wymiera! Nie zgodzę się! Ostatnio coraz więcej jest gier w świecie DB (chociażby genialne bijatyki na konsole SONY), powstaje film aktorski, wydano zremasterowaną wersję DBZ (w wysokiej rozdzielczości, z dźwiękiem przestrzennym i w formacie panoramicznym).

DB na pewno nie umiera! Nie zgodzę sie o nie!
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Według mnie nie ma się czym przejmować. Tak jak powiedział Mistrzu nonsensopedia jest po to by się pośmiać. Cieszę się że artykuł o Dragon Ballu umieszczono. Mimo, że nieco odstający od rzeczywistości to jednak artykuł o DB.
mistrzu piszesz że DB wymiera! Nie zgodzę się! Ostatnio coraz więcej jest gier w świecie DB (chociażby genialne bijatyki na konsole SONY), powstaje film aktorski, wydano zremasterowaną wersję DBZ (w wysokiej rozdzielczości, z dźwiękiem przestrzennym i w formacie panoramicznym).

DB na pewno nie umiera! Nie zgodzę sie o nie!
Bez urazy, ale płomień świecy przed zgaśnięciem "wybucha" mocniejszym ogniem.( Nawet coś podobnego mówili w DB. Bodajże w Saiyan Sadze.)

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball na nonsensopedii
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook