Forum Dragon Ball Nao

» Ulubione książki

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Old Shatterhand napisał(a):
Twórczość "ojca fantastyki" Tolkiena. Przeczytałem prawie wszystkie jego książki (mówię tu mianowicie o "Śródziemiu").
Ojca fantasy, a nie fantastyki, jeśli już. Ciekawość, czytałeś opowiadania jego autorstwa? Zastanawiam się, czy się za nie nie zabrać w wolnej chwili...

Old Shatterhand napisał(a):
No i nie ma to jak książka pt. "Robinson Kruzoe", sądze, że zapoznaliście się z tą ciekawą książką .
Masz na myśli książkę Stanisława Stampf'la na podstawie powieści Daniela Defoe? Osobiście, zdecydowanie wolę oryginał, czyli "Przypadki Robinsona Crusoe", choć niektóre fragmenty są dość drastyczne (np. topienie kociąt), zaś inne - mocno naciągane (zastrzelenie niedźwiedzia przez Piętaszka), choć i tak mniej niż wesołe poczynania Stampf'lowskiego Robinsona, który potrafił zapewnić sobie życie na poziomie przy pomocy samego noża (sic!). Ogółem, twórczość Defoe jest naprawdę bardzo interesująca i warta uwagi. Polecam zwłaszcza "Dziennik roku zarazy" i "Dole i niedole Moll Flanders".

Liberales!
Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Właśnie kończę czytać "Prawiek i inne czasy" autorstwa Olgi Tokarczuk(urodzinowy prezent).
Choć będzie mi trudno zaliczyc tę książke do ulubionych pozycji, to na pewno na liście pozycji godnych polecenia z pewnością zajmie bardzo wysokie miejsce.
Dlaczego?
Bo nie jest to nudne czytadło, ale bardzo inteligentna i ambitna opowieść.
Każdy, który szuka w literaturze czegoś więcej powinien sięgnąć po ten tytuł.
Wszystkim myślącym i ambitnym czytelnikom gorąco polecam.
O ile jeszcze nie przeczytaliście tej książki.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Przez te parę lat od kiedy przebywam na świecie, parę ksiązek dostało mi się w ręce, a część nawet przeczytać. Tych przeczytanych uzbierą się z paręset kilo... W głównej mierze sięgam po książki, w których występują elementy fantatstyczne, rzadziej obyczajowe (czasami paskudnie nudzą).
Wymienię razem ksiązki, które uwielbiam, te które warto przeczytać oraz te przy których można wypocząć.
J. R. R. Tolkien "Władca pierścieni" - w jednym z wydań, na okładce drugiej części widnieje tekst jakoby dla wielu osób stała się tą jedyną, najukochańszą lekturą i mimo że w moim przypadku tych słów nie mogę odnieść dosłownie, jednak coś w tym jest a "Władca..." to wg mnie godny wzór do naśladowania i to na jego sposobie odtwarzania rzeczywistości staram się kreować i swoje pomysły
Kamiński "Kamienie na szaniec" - lektura szkolna o młodych ludziach, którzy potrafili "pięknie umierać i pięknie żyć", jedna z niewielu lektur, która mi się podobała
Edmund Niziurski "Awantury Kosmiczne", "Lud szkolny, Okulla i ja" oraz "Żaba" - można się skręcić ze śmiechu czytając niektóre wypowiedzi ("To bardzo interesujące, że masz bezinteresowne zainteresowania cudzymi interesami" - zdanie z "Awantur"), autor w zabawny sposób pisze o szkole wtrącając w swoje dzieła elementy groteski, co czyni lekturę niebanalną, polecam zarówno tym młodszym jak i tym starszym
J. K. Rowling "Harry Potter i..." - niekoniecznie ambitne, ale za to wartka fabuła i coś jeszcze czego nie umiem powiedzieć czynią z książki coś wartego przeczytania, do czytania raczej w celach też mniej ambitnych
twórczość Grahama Mastertona (Ishido, przybij piątkę, wiesz co dobre - bardzo dobry pisarz; niejako, że jest seksuologiem w swoich książkach prawie zawsze znajdują się elementy jego profesji, czasem bardzo odrealnione i niezwykle drastyczne, co czyni książkę ciekawszą; oprócz horrorów, thrillerów i poradników seksuologicznych tworzy jeszcze romanse i powieści obyczajowe (i muszę przyznać, że te ostatnie zazwyczaj są bardziej erotyczne od poprzednich)
B. E. Ellis "American Psycho" - z początku zbytnio mi się nie podobała, nudą wiało zaraz po otworzeniu, lecz o czym to jest? ano o typowym dniu i nocy masowego mordercy psychopaty i o ile wierzyć temu co napisano z tyłu okładki kilka kobiet z readkcji odmówiło pracy nad książką uznając ją za zbyt drastyczą (i rzeczywiście muszę przyznać, że dla słabszych psychicznie lepiej by było jakby nie czytali, a w szczególności kobiet, gdzie w książce są traktowane gorzej niż przedmiotowo); na jej podstwie nakręcono film; jeszcze stwierdzę, nie bez pewnej dozy zaskoczenia, że tok myślenia bohatera bardzo często zbliża się do mojego, ale tylko pod wzgledem sposobu a nie podejmowanych czynności
A. Fredro "XII księga Pana Tadeusza" oraz "O królewnie i trzech braciach" - kto czytał to pierwsze bez problemu będzie w stanie wyobrazić sobie w jakiejś części treśc drugiego, które jest zdecydowanie dłuższe; lektura zdecydowanie do pośmiania się.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Uchiha Sasuke Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Uchiha Sasuke
Wiek: 32
Dni na forum: 6.114
Ostrzeżenia: 4
Posty: 183
Ja głównie wole LOTR i W cieniu Apokalipsy jakoś mnie te książki najbardziej przypadły do gustu
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Moją ulubioną książką jest "Buszujący w zbożu" Jerome David Sallingera. W GitS ostatnim odcinku pierwszej serii zostało wspomniane o tej książce. Sprawdziłam czy taka jest, wypożyczyłam, i od czasu przeczytania jej jest to moja ulubiona książka
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
o tak, popieram "Buszujący w zbożu"

"Świat Zofii"
"Sprawiedliwość Owiec" (cudowna książka psychologiczna!)
"Folwark Zwierzęcy"
"Harry Potter"
"Sabriel"
"Mały książę"

Niedługo zaczne czytac "Pierwsze prawo Magii" (niedługo, jak niedługo na razie [ ort! ] kolejka )

jest tego dużo więcej, ale jak sobie przypomnę to dopisze (:
Paulina94 Kobieta
Wojownik
Wojownik
Paulina94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.082
Posty: 40
Skąd: Wałbrzych
Mi najbardziej książka pod tytułem "dziewczyna z pomarańczami Jostein Gaarder" przypadła do gustu jest to opowieść o chłopcu, któremu umarł ojciec i pozostawił mu list bardzo długi. Jego ojciec zakochał sie w pewnej kobiecie i ciągle ją szukał i nieraz spotykał aż wreszcie za nią wyjechał do madrytu i dowiedział sie ze to była dawna koleżanka z podwórka i zostali małżeństwem, ta dziewczyna to jest w tej chwili matka tego syna i potem opisuje w liście że "pisząc ten list mój synu właśnie bawisz sie zabawkami nie wiesz że nie długo odejdę z tego świata i zostaniesz bez ojca", popłakałam się parę razy jak ją czytałam. Może pomyślicie że to książka dla małych dzieci (bo mam 13 lat) otóż nie to nie jest jak koziołek matołek (oczywiście do tej bajki nic nie mam:D) Polecam tą książkę jest najlepszą jaką czytałam jak przeczytacie to się może ze mną zgodzicie
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Moimi ulubionymi książkami była seria "Mikołajków" które jak sądze że są wam znane , teraz nawet co poniedziałek wychodza takie 20 stronne historyjki , seria ta jest bardzo ciekawa i jest fajnym językiem napisana , a mówie w liczbie mnogiej bo mi chodzi o całą serie [ czyli 5 tomów po 150stron] ktora oglem mi sie podobała. A jezli juz musze wyznaczyć jaka inna ksiażke to wybieram " Opowieść Wigilijną" bo również mnie to bardzo wkręciło .

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Dodam jeszcze jedną pozycję: książki o Sherlocku Holmsie. Niestety sa o dysyć jednolitych realiach i mało zróżnicowanych charakterach postaci, ale postać głownego bohatera nadrabia wszystko a książki się czyta z zapartym tchem. Najlepsza część i zarazem najbardziej rfealnia i zróżnicowana to "Dolina trwogi".

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Moja ulubiona książka to jak na razie( wiem wyśmiejecie mnie) Eragon Paoliniego. Ogólnie rzecz biorąc, chciałabym żyć w świecie, wykreowanym przez nota bene, szesnastolatka. Paolini na pewno wzorował się na książkach innych twórców, ale Alagaezja to świetnie dopracowana kraina.
Ex aequo z Eragonem( a nawet troszkę wyżej) postawię LOTR, ocenianą głównie po filmie, bo nie dane mi było przeczytać tego arcydzieła( nie zlinczujcie mnie).

To by było tyle.
Yoshi
Nameczanin
Nameczanin
Yoshi
Dni na forum: 6.078
Posty: 92
JA czytam bardzo mało (nawet lektury szkolne opuszczam , ale spodobały mi się dwie trylogie. Trylogia "Skrytobójca" Robin Hobb, oraz 2 pierwsze książki z trylogi Dziedzictwo Christophera Paoliniego (3 książka jeszcze nie powstała, ale wyczekuje jej z niecierpliwością)

Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ja, pomimo tego, że najbardziej preferuję fantasy i Sci - Fi, największą sympatią darzę książkę "Znaczy kapitan" Karola Olgierda Borchardta. Oparta na faktach, ukazuje marzenia chłopca, który chciał zostać marynarzem w okresie II Rzeczpospolitej, a co ważniejsze - marzenie swoje spełnił. Wspaniałe poczucie humoru oraz prostota języka sprawiają, że czyta się szybko i przyjemnie. A co najgorsze/najlepsze, człowiek po lekturze chce koniecznie zostać oficerem nawigacyjnym na żaglowcu (:
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.133
Posty: 222
Skąd: Leszno
TOLKIEN
hobbit tam i z powrotem
brak slow zeby opisac ta ksiazkę po prostu extra
J.K. Rowling
Harry Potter
swietna seria ksiazek bardzo mi sie podobają
oraz strasznie zabawna seria Terrego Pratchetta
Świat Dysku (ogromnie polecam)

POZDRO

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Drakan napisał(a):
twórczość Grahama Mastertona (Ishido, przybij piątkę, wiesz co dobre ) - bardzo dobry pisarz; niejako, że jest seksuologiem w swoich książkach prawie zawsze znajdują się elementy jego profesji, czasem bardzo odrealnione i niezwykle drastyczne, co czyni książkę ciekawszą; oprócz horrorów, thrillerów i poradników seksuologicznych tworzy jeszcze romanse i powieści obyczajowe (i muszę przyznać, że te ostatnie zazwyczaj są bardziej erotyczne od poprzednich)

No ba, to jeden z najlepszych pisarzy , z którymi zdążyłem sie oswoić Radzę Ci przeczytać z jego kartoteki- książkę : Głód ( wymiata , przy muzyce normalnie odloot ;p ), o Celestynach- możliwe, że jedna z drastyczniejszych jego powieści, te obrzędy ^ ^"

Jedynym pisarzem horrorów może mu dorównać chyba tylko Stephen King, chociaż niektórych Jego powieści nie skapowałem, np. o tych wróblach krwiożerczych ( tytuł nie pamiętam ). Dobrą książką Kinga jest oczywiście Smętarz dla zwierzaków albo Lśnienie.

Z Sherlocka Holmes'a czytałem tylko jedną powieść : Pies Baskerville'ów, całkiem przyzwoita.
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.149
Posty: 238
Skąd: ...
Masterton jest ciekawy, ale nie wybitny i niestety dość sztampowy. Z jego serii wyróżniają się "Drapieżcy", poza tym raczej łatwo wywnioskować w połowie, jak skończy sie książka, a sceny erotyczne są momentami wymuszone...Mimo to w pociągu na przykład dobrze się czyta.

Ja lubię większość polskiej fantastyki, szczególnie tą makabryczną. <Kto czytał opowiadania z serii "Pamiętnik obłąkanego grabarza"?

Poza tym "Imię Róży" U. Eco- opisy wyśmienite, a intryga trzyma w napięciu do samego końca.

"Juliette" De Sade'a. Pozostawia wrażenie typu "WTF"? ale wrażenie to jest nader interesujące.

"Amerykańscy bogowie" Neila Gaimana. Sama historia jest rewelacyjna i bardzo dobrze napisana, zakończenie zaskakujące, a sam autor wyjątkowo płynnie posługuje się piórem jak i posiada dużą wiedzę, o tym, o czym pisze. w ogóle Neil Gaiman to jeden z moich ulubionych pisarzy. Historia człowieka, który wpakował się w wieczysty konflikt...

"Strzała Kusziela" J Carey. Nader specyficzna książka o nader specyficznej tematyce. Alternatywny świat, przypominający nieco nasz mniej więcej osiemnasty wiek, gdzie główną zasadą jest "Kochaj, jak wola twoja", widziany oczami kurtyzany-masochistki. Nie jest to bynajmniej wulgarna książka. Wszystko opisano z naprawdę wielkim wyczuciem i w dobrym stylu.

"Upiór w operze" G. Lerroux. O czym to jest, zapewne każdy wie i nie muszę reklamować.

Demony Dobrego Dextera <zabijcie mnie, nie pamiętam, kto to napisał> Historia nader sympatycznego psychopaty z kodeksem moralnym i polującego tylko na bardziej szkodliwe potwory niż on, w dodatku dzielącego swe ciało z wyjątkowo krwiożerczym alter ego, noszącym imię "Mroczny Pasażer"
Książka ciekawa jako kryminał i dająca do myślenia w dziedzinie "Czym jest właściwie zło"?

A. Rice "The claiming of Sleeping Beauty" - to pierwsza część serii, ale pozostałe nie są takie fajne. Coś w rodzaju rozwinięcia bajki o Śpiącej Królewnie, czyli co właściwie oznacza "i żyli długo i szczęśliwie"
Nie wiem, czy jest dostępna po polsku, ale warto przeczytać i się pośmiać.

Wszelkie opowiadania E.A Poe- tego chyba także reklamować nie trzeba...

"Wszystko jest względne" S. Kinga - naprawdę fajne i wciągające opowiadania. Czy z dreszczykiem- zależy dla kogo, dla mnie na przykład nie.

"Demon i panna Prym" P. Coehlo- Do spokojnego miasteczka przybywa "demon" i składa mieszkańcom pewną propozycję...

"Sekret Freuda" J Rubenfield- kryminał z mistrzem Freudem w tle.
Jeżeli ktoś interesuje się psychologią i lubi kryminały, na pewno polubi także tę ksiażkę, jednak dla kogoś, kto nie ma przynajmniej podstawowej wiedzy z dziedziny psychologii ta książka będzie albo niezrozumiała, albo nudna, albo jedno i drugie.

"Malowany Ptak" J. Kosińskiego. Historia żydowskiego chłopca w czasach II WW, na tle wsi w tamtych czasach. Ta książka jest pokręcona, obrzydliwa i pozostawia dość nieprzyjemne wrażenie, gdy się ją skończy, ale naprawdę wciąga i dłuugo się o niej myśli.



Yyyh... Chyba czas antenowy mi się skończył... A jeszcze tyle zostało... <T kocha książki. A książki kochają T!>
Może innym razem postreszczam...

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Trzeba nieco uzupełnić wcześniejsze wpisy:

-Tolkiena uwielbiam nadal, jeśli nie bardziej. Denerwują mnie nieco kolejne reedycje znanych opowieści (ostatnie Dzieci Húrina, żeby nie szukać daleko. Chociaż i tak kupiłem) - a jednak ostatnio przeczytałem kolejny raz Silmarillion i byłem zachwycony jak dziecko. Jeśli komuś należy się miano Ojca fantasy to z pewnością jest to Tolkien. Nigdy nie spotkałem cudowniejszej historii, niż ta przedstawiona w Jego dziełach.

-Książki Piekary. Cóż, nieco z nich wyrosłem. Nie jest to może literatura najwyższych lotów - ot, przeczytać opowiadanie w autobusie - a jednak oko cieszy styl, którym Piekara sie posługuje. Jego dzieła czyta się bardzo szybko i nim się obejrzymy jesteśmy już na końcu książki. Z jego twórczości - wybieram opowiadania o Mordimerze Madderdinie i kilka historii ze zbiorku "Świat jest pełen chętnych suk" (komercyjne tytuły zawsze i wszędzie!) - ze szczególnym uwzględnieniem "Archanofobii" (mimo, że całe opowiadanie epatuje wręcz nienawiścią do komuny (co w sumie nie jest głupie) i poglądami politycznymi autora, ciekawa wizja - Polska 50 lat IIWW jest krajem bogatym i szczęśliwym. Polska wygrała. Bo sprzymierzyła się z nazistami. Wizja nieco utopijna i niemożliwa, ale...). Opowiadanie "Zielone Pola Avalonu" jest mało fantastyczne, wręcz obyczajowe, ale za to nieźle napisane i fajnie przedstawione. I, oczywiście, trzy opowiadania spod znaku Planety Masek. To chyba najbardziej udane opowiadania light SF jakie ostatnio czytałem - piękne przedstawienie Taurydy, wręcz świetny pomysł. Mam nadzieję, że książka o O'Reilly'm naprawdę wyjdzie - kupiłbym na pewno.

- "Trylogia husycka" - Nie wiem, czy nie lepsza od utworów wiedźminowskich. Minusem na pewno jest pierwsza książka - W Narrenturmie fabuła jest bardzo słaba - opierająca się na absurdalnych decyzjach Reynevana i perypetii z tym związanych. Następne tomy - Boży Bojownicy i Lux Perpetura na tym tle wypadają o wiele lepiej. Ale to nie jest to, co w Sapku uwielbiam. Język, panowie, język! Dla samego języka warto przeczytać te książki! A te wstawki po łacinie i po czesku... mniam, mniam, mniam. Mimo że w Cyklu nie ma głębszych postaci, klimat jest bardzo dobrze przedstawiony - zabijcie mnie, ale wczułem się w średniowiecze, w krucjaty i w działalność szpiegowską, wywrotową. Za to Lux Perpetura po bardzo ciekawym rozwinięciu, gdzieś tak po 3/4 książki zaczęła się... hmm... psuć? Coraz bardziej przypominała styl który znamy z Wiedźmina, a i rozwiązanie wątku fabularnego leży. Ale to już gusta. Mi się nie spodobało.

-Pan Lodowego Ogrodu - Niby drugi tom słabszy? Figa. Co by nie mówili w recenzjach, te książki są niesamowite. Grzędowicz to mistrz budowania klimatu, magik potrafiący zagrać na uczuciach odbiorcy. Te opisy są niesamowite, naprawdę niesamowite. Jedyny minus serii to zakończenie drugiego tomu, w takim momencie, w takim momencie... Długo by się rozpisywać. A i inne książki Grzędowicza są równie fajne - choćby "Popiół i kurz. Opowieść ze świata pomiędzy" - polecam.

Na razie tyle, może coś niedługo dopisze. Ale palce mi marzną.

zdravim Was

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Witam , oczywiście uwielbia całą twórczość Stefana Króla cenie go zwłaszcza za takie dzieła jak Lśnienie , rewelacyjna książka , o fenomenalnym klimacie , Bastion apokaliptyczna wizja końca świata , To świetny horror itd z innych autorów to polecam książki Chucka Palahniuk zwłaszcza Fight Club , świetna satyra na temat zbyt konsumpcyjnego stylu życia , najprościej mówiąc , również Rozbitek porusza ten temat , bardzo dobry pisarz z fenomenalnymi pomysłami oraz
Prestiż Priesta jedna z moich ulubionych ksiązek , zmaganie dwóch magików , ich gra jest bardzo fascynująca , debeściak i to większy w moim rankingu
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Kyasarin napisał(a):
Paolini na pewno wzorował się na książkach innych twórców
Z tego co pisze z tyłu na okładce książki "Eragon" można się tego dowiedzieć

Jak zauważyłem, dopiero teraz ostatnio przeczytałem tematy o książkach Szarak masz chyba wielkie zamiłowanie dla dobrej książki, możesz mi tak w skrócie powiedzieć twoimi słowami o czym jest "Trylogia husycka" i "Pan Lodowego Ogrodu" ?

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Właśnie skończyłem Ojca Chrzestnego, Mario Puzo i automatycznie ojczulek, wskakuje na pierwsze miejsce, moich ulubionych książek, historie rodziny Corleone jest po prostu genialna, Puzo pokazał klasę.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Hmm nie mam ulubionych książek jednego autora lub autorki, oprócz Harry'ego Pottera J.K.Rowling polecam, a z wybranych ksiązek. "Rzeke Tajemnic", "Faraon" B. Prusa "Kamienie na Szaniec", "Sylimarion" J.R.R Tolkien., "Eragon', ale zdecydowanie wolę adaptacje filmową Eragona.

shiro Silmarillion!!!!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » » Ulubione książki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook