Forum Dragon Ball Nao

» Naruto - następca DB?

Strony:   1, 2, 3, 4  
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Paint i tu nie zgodze się z Twoją wypowiedzią wręcz mnie troszkę wkurzyłeś ;] Naruto nie jest następcą DB podkreślam nie jest następcą Tak mówią fani, którzy mają niedosyt po 64 epku DBGT, Naruto jest całkiem inną mangą i anime, u mnie na pewno nie zajmie miejsca DB może być tylko zajęciem takiej pustki. Nigdy nie osiągnie Dragon Ballowskiej sławy.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Wazon Ty masz chyba problemy emocjonalne, skoro denerwuje Cie to, ze ktoś ma inne zdanie na dany temat, niz Ty ... A propos sławy, już prawie takową osiągnął.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Nie nie koniecznie, tylko ten szum w okół Naruto i to wszystko powoduje taką troszeczkę u mnie małą chęć oglądania, myśl, że Naruto jest następcą DB jest błędna, powiem tak gdyby DB wyemitowano z jakieś 10 lat może 15 wyemitowano by kontynuacje, jedyne co mogę jeszcze na ten temat powiedzieć Naruto jest jak już mówiłem oddzielną mangą i anime, i nie ma nic wspólnego z DB
Ps. Nie mam problemów emocjonalbych
Ps2. Jestem Tatsumaru a nie Wazon
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Tatsumaru napisał(a):
Nie nie koniecznie, tylko ten szum w okół Naruto i to wszystko powoduje taką troszeczkę u mnie małą chęć oglądania, myśl, że Naruto jest następcą DB jest błędna, powiem tak gdyby DB wyemitowano z jakieś 10 lat może 15 wyemitowano by kontynuacje, jedyne co mogę jeszcze na ten temat powiedzieć Naruto jest jak już mówiłem oddzielną mangą i anime, i nie ma nic wspólnego z DB
Żeby jakieś anime zostało uznane za następcę DB musi opierać się na DB, bądź być nawet jego kontynuacją? Mówiąc o tym, że Naruto jest bądź nie jest następcą DB mówimy o popularności jaką ta manga/anime zdobyła i wciąż zdobywa. Stąd ta dyskusja.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Według mnie popularność Naruto jest spowodowana jedynie nagłośnieniem medialnym i tylko tyle. Nie chodzi tu, o karty w chipsach, magazyny itd. Dragon Ball, będzie mieć swoich fanów których nie zmieni kilka nowych anime na rynku.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Focus napisał(a):
problemy emocjonalne
Ja bym raczej powiedział, że z precyzowaniem własnych wypowiedzi...

Tatsumaru napisał(a):
Naruto jest całkiem inną mangą i anime
Jak najbardziej się z tym zgadzam! Myślałem, że dostatecznie jasno to napisałem...
Naruciak jest różny od DB, co widać już po pierwszym odcinku. Ale pokaż mi Anime/ Mangę, mającą z DB tyle wspólnego i jednocześnie tak diametralnie się od Smoczych kul różniącą! Nie mówię, że to jakiś ciąg dalszy, czy nieformalna kontynuacja. Mam na myśli to, że Naruciak w jakiś przedziwny sposób wywołuje u mnie... hmm... nie tyle podobne emocje, co... emocje o podobnym nasyceniu? Trudno mi to opisać. To trochę tak, jakbym grał w "Half- Life 2", a potem oglądał "28 dni później"- zupełnie inne doświadczenie, inne emocje, a jednak jedno kojarzy mi się z drugim...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
W Twoim poście są małe sprzeczności- raz piszesz na 100%, że Naruciak jest następcą DB, a na drugi piszesz o swoich odczuciach, to tak samo jakbym powiedział np o Sayint Seya, oglądając np walkę. Fenixa z Seyą. To samo a niby nie.... Nie ma na to dwuznacznej odpowiedzi, aczkolwiek uważam, że taka teoria jest błędna. Każde anime ma swój oddzielny klimat. I nie ma sensu pisania o Naruciku, że to następca DB.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Tatsumaru napisał(a):
Według mnie popularność Naruto jest spowodowana jedynie nagłośnieniem medialnym i tylko tyle.
A DB nie był nagłośniony medialnie?

Tatsumaru napisał(a):
Każde anime ma swój oddzielny klimat. I nie ma sensu pisania o Naruciku, że to następca DB.
Nadal nie rozumiesz sensu tej dyskusji.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Joe Weider napisał(a):
A DB nie był nagłośniony medialnie?
Nie o to chodzi. Naruto został okrzyknięty mianem następcy DB (wg mnie niesłusznie), dzięki czemu zyskał tak wielką popularność.

A co do podobieństw między tymi mangami przeczytajcie sobie ostatnio umieszczony na stronie tekst '91

A Ty, Focus, nie spamuj.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Nikky Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Nikky
Dni na forum: 6.076
Posty: 106
Skąd: z księżyca :)
paintball_0 wydaje mi się, że tak mówisz bo zmiękłaś...widocznie nie jesteś tak mocnym fanem DB i jakaś pierwsza lepsza manga, która poleci w TV przyciągnie twoją uwagę...tak jak się już tu wypowiadali, każda manga ma oddzielny klimat i nie może jej zastąpić, a mogę zapewnić, że maga bardziej pasująca do DB od Naruto znalazła by sie po wejściunp. na wikipedię.pl i wpisaniu manga
Wiec jeśli jesteś tylko takim "fanem" z ptaszkami u góry to możesz sobie zmieniać mangai co 5 sekund i udawać kgoś wielkiego, ale nie wypowiadac się na taki temat.

JAK WCZEŚNIEJ POWIEDZIAŁM NARUTO NIE JEST NASTĘPOM DB I NIGDY NIE BĘDZIE (przynajmniej dla jego PRAWDZIWYCH fanów)

,,Wiele serc jedno bicie...Dragon Ball na całe życie!"
_______________________________________________
ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA O DBRAGON BALL
www.db-nikky.xx.pl
CZEKAM NA KOMCIE I WASZE INNE ŻYCZENIA!
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ooo tu Nikky ma 100% racja. Nie, to, żebym był przeciwnikiem Narucika czy coś, nie, to stwierdzenie w temacie jest błędne, To tak samo jakby porównać Bleacha do Helsinka, bez sensu. Tak naprawdę paintbal_0 nie ma argumentów na swoje słowa. DB nie jest nastęcą Naruto.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nikky napisał(a):
paintball_0 wydaje mi się, że tak mówisz bo zmiękłaś...widocznie nie jesteś tak mocnym fanem DB
A mi się wydaje, że jesteś tak zagorzałą fanką DB, że nawet nie dopuszczasz myśli, że jakieś anime może być jego następcą. Nie chodzi tu oczywiście o jakość fabuły, postaci, kreski itd. bo tą oczywiście każdy oceni według własnego uznania(, aczkolwiek o popularność jaką anime jaką Naruto zdobył. W Polsce Naruto jest bardzo popularny i od czasów emisji DB chyba żadne anime nie cieszyło się taką sławą.

Nikky napisał(a):
JAK WCZEŚNIEJ POWIEDZIAŁM NARUTO NIE JEST NASTĘPOM DB I NIGDY NIE BĘDZIE (przynajmniej dla jego PRAWDZIWYCH fanów)
...

Tatsumaru napisał(a):
To tak samo jakby porównać Bleacha do Helsinka
PO raz kolejny nic nie zrozumiałeś.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Otóż zrozumiałem i to wyraznie. Wydaje mi się, źe naprawdę zdania na ten temat zawsze będą podzielone, fani Naruto będą zdania, że Naruto jest następcą DB, a fani DB że nie. Ja mam swoje zdanie i nie zmienie go pod waszym naciskiem
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Zapraszam do lekcji czytania ze zrozumieniem. Zauważyłem, że wielu z Was rozumiem stwierdzenie "Następca DB", jako kolejna manga o rozpieprzaniu sobie łba, ciężkich treningach i walkach coraz to silniejszych postaci ... Otóż nie. Dragon Ball jak już wspomniałem, był symbolem dla pewnej grupy ludzi, był mangą która uczyła i wprowadzała większość dzieci i młodzieży w dorosłe życie. Powiecie, że to bajka. Ja ośmieliłbym stwierdzić, iż jest to nauczyciel, który przekazał nam (dzieciom wychowanym na DB) pewne wartości. Pytania w temacie nie należy rozumować, jako coś, kto wyprze DB, z naszego serca (jak sugeruje Nikky, notabene śmiesznym stwierdzeniem o prawdziwych fanach), ale jako coś, co będzie przekazywać i kontynuować jego role w dzisiejszych czasach. Jeżeli chodzi oto, to wielu młodych ludzi uczy się od Naruto, tak jak my się uczylismy od DB. W Polsce, mimo dosyć niedawnego rozgłosu (emisja w jetix), osiągnęła sławę, która choć jeszcze nie tak wielka jak DB, ma podwaliny do tego, by osiągnąć taki sam poziom. Przestancie więc pieprzyć i roztrząsać, która manga jest lepsza, a skupcie się na tym, co obie te mangi charakteryzuje względem odbiorców.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Nikky napisał(a):
paintball_0 wydaje mi się, że tak mówisz bo zmiękłaś...widocznie nie jesteś tak mocnym fanem DB i jakaś pierwsza lepsza manga, która poleci w TV przyciągnie twoją uwagę
Jestem na tyle mocnym fanem, że nie porzucam dzieł, które aż tak zwróciły na siebie moją uwagę. Naruciaka nie oglądałem w TV- tak samo jak DB- więc nie mogła mnie zaciekawić "rozgłosem medialnym".


Gotenkskun napisał(a):
Naruto został okrzyknięty mianem następcy DB (wg mnie niesłusznie), dzięki czemu zyskał tak wielką popularność.
Przeze mnie został okrzyknięty mianem podróbki DB w innym universum Przez dłuuugi czas nie uznawałem Naruta za anime/ mangę godną zobaczenia. Jednak- tak jak w fabule Naruto w końcu mnie do siebie przekonał. Dwa lata się starał


Nikky napisał(a):
każda manga ma oddzielny klimat i nie może jej zastąpić
NIGDY nie mówiłem, że Naruto ZASTĘPUJE mi DB!!!
On jest jego godnym NASTĘPCĄ, a nie ZASTĘPCĄ!!! (według mnie...)

Wybierając COKOLWIEK nigdy nie kieruję się tym, że KOMUŚ się podoba, czy "Nagłośnieniem medialnym". Mam swój rozum i swój gust!
Naruciaka zacząłem oglądać nie dlatego, że zobaczyłem reklamę w TV, czy Necie- zacząłem go oglądać, bo mi znajomy polecił. I to nie od razu, jak napisałem wyżej. Dopiero po dwóch latach od zobaczenia połowy pierwszego odcinka wróciłem do tego tytułu. Podeszłem z dystansem i okazało się, że całkiem nieźle wpasował się w moje gusta.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
No i znowu ***** o Szopenie. Wydaje mi się, że to jednak Wy nie wiecie co piszećie nie macie określonego zdania, gdyż manga czy anime nie może podkreślam nie może być godnym następcą innej, a ze stwierdzeniem Focusa, że przekazuje podobne wartości też nie zgodzę się z tym anime i manga Naruto była wzorowana jak nie zerżnięta z DB, tu jest pies pogrzebany.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Geez Freez, czytaj ze zrozumieniem, najlepiej przeczytaj jeszcze raz post Focusa. Z tym rżnięciem też się nie popisałeś, Kishimoto zaczerpnął kilka elementów z mangi człowieka, którego bardzo ceni, tworząc przy tym moim zdaniem świetną i oryginalną mangę. Masz teraz 16 lat, oglądałeś DB w TV ładnych kilka lat temu, tak jak ja, Focus i sporo innych na forum, więc nie wiesz jak odbierają to ci, którzy uczą się czegoś na Naruciaku. Oglądalność na jetixie jest wysoka(nie znam liczb), dawno nie było w Polsce anime, które wywierałoby takie emocje u odbiorców jak DB. To chyba tyle.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
OMG, czy to jakiś progres, że all kojarzą mnie z Geezem. Dobra powracając do tematu, po Waszych awatarach widać, że jesteście fanami Naruto i na hama chcecie wpierniczyć swoje zdanie. Z tym zerznięciem lekka przesada, ale każdy może napisać coś od siebie nie?. Naruto może i ma podobne wartości moralne, jak DB, ale ze ztwierdzeniem, że to jest następca nie zgodzę się.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Tatsumaru napisał(a):
po Waszych awatarach widać, że jesteście fanami Naruto i na hama chcecie wpierniczyć swoje zdanie
Po Twoim z pewnością nie widąc

Tatsumaru napisał(a):
tym zerznięciem lekka przesada, ale każdy może napisać coś od siebie nie?
Pewnie, jeżeli ma to jakiś sens i jest podparte dowodami

Tatsumaru napisał(a):
Naruto może i ma podobne wartości moralne, jak DB, ale ze ztwierdzeniem, że to jest następca nie zgodzę się.
Przed chwilą zaś stwierdziłaś, że nie ma ... Hm, a jeżeli chodzi o zgodę, to chyba nie rozumiesz pierwszej części wypowiedzi, jaką teraz zacytowałem ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Tatsumaru napisał(a):
Dobra powracając do tematu, po Waszych awatarach widać, że jesteście fanami Naruto
Miałem kiedyś ava z Goku, a że spodobał mi się ten co mam teraz to go sobie wrzuciłem. Avatar o niczym nie świadczy. Poza tym przychylam w całości post Focusa.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Naruto - następca DB?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook