Forum Dragon Ball Nao

» Był ktoś z Was w Japonii?

Strony:   1, 2, 3  
Vegeta'San Mężczyzna
Cargo
Cargo
Vegeta'San
Wiek: 31
Dni na forum: 6.055
Posty: 29
Skąd: Polska
Niebyłem jeszcze w Japonni ale bardzo chętnie bym pojechał.Podoba mi sie ta kultura i w ogóle [ ort! ].

Dragon Ball 4 Ever
Pierutka Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pierutka
Wiek: 29
Dni na forum: 5.902
Posty: 100
Skąd: Szczecin
Niestety mnie tam nie było:'(
Japonia....mmmm...
Fascynacja...taaa...
Tak, prawie wszystkich ciągnie do kimon, oryginalnych domów, pałeczek, ryżu, wiśni, herbaty i kanji (pismo).
Z tego wszystkiego prawdziwa jest tylko herbata w torebkach i kanji.
Japonia 21 w. to kraj jak każdy. Zwyczajny, masa wieżowców, muzyka i neony.
Mnie ciągnie do Japonii z przełomu 19. i 20. wieku. Wtedy to był czasy.....
Fascynuję się ich starą kulturą, religiami i tradycjami.
Japońskiego zaczynam się powolutku uczyć (mój tata jest tłumaczem japońskiego, więc wiecie), trenuję od września Jiu-Jitsu, czyli starojapońską sztukę walki i tworzę czasem haiku.
Gdy zbiorę fundusze może uda mi się wybrać, tyle że sam lot w jedną stronę kosztuje tyle, ile wycieczka na dwa tygodnie do Afryki, razem z wycieczkami i.t.d.
A w Japonii jedyne co można zwiedzać, to wsie.

Spójrz jak to wygląda.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pierutka napisał(a):
Tak, prawie wszystkich ciągnie do kimon, oryginalnych domów, pałeczek, ryżu, wiśni, herbaty i kanji (pismo).
Z tego wszystkiego prawdziwa jest tylko herbata w torebkach i kanji.
To tam nie ma jednak kimon? Nie ma nigdzie typowych dla Japonii domów? Japończycy nie jedzą ryżu pałeczkami? Nie rosną wiśnie? Nie piją zielonych herbat? Nie ma shinkansenów osiągających zawrotne prędkości? Nie siadają Japończycy na podłodze zamiast na krześle?
Nie wiem, po czym to wnioskujesz, ale mylisz się.

Pierutka napisał(a):
Japońskiego zaczynam się powolutku uczyć (mój tata jest tłumaczem japońskiego, więc wiecie)
Kurczę, to masz fajnie. U mnie w rodzinie ja najlepiej znam japoński

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pierutka Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pierutka
Wiek: 29
Dni na forum: 5.902
Posty: 100
Skąd: Szczecin
Gotenkskun napisał(a):
Pierutka napisał(a):
Tak, prawie wszystkich ciągnie do kimon, oryginalnych domów, pałeczek, ryżu, wiśni, herbaty i kanji (pismo).
Z tego wszystkiego prawdziwa jest tylko herbata w torebkach i kanji.
To tam nie ma jednak kimon? Nie ma nigdzie typowych dla Japonii domów? Japończycy nie jedzą ryżu pałeczkami? Nie rosną wiśnie? Nie piją zielonych herbat? Nie ma shinkansenów osiągających zawrotne prędkości? Nie siadają Japończycy na podłodze zamiast na krześle?
Nie wiem, po czym to wnioskujesz, ale mylisz się.
No dobra, lekko przesadziłam.
Typowe dla Japonii domy są, ale nie w większych miastach, raczej miasteczkach albo wioskach. Kimona są, ale nikt już prawie w nich nie chodzi. Japończycy niby jedzą ryż pałeczkami, ale w wielu 'tradycyjnych' restauracjach pojawiają się już zwykłe sztućce. Wiśnie- ok, przesadziłam na maxa;)
A co do herbaty chodziło mi o Ceremoniał Parzenia Herbaty. Wygasa...

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Pierutka napisał(a):
Kimona są, ale nikt już prawie w nich nie chodzi.
We frakach, żupanach, halsztukach i mitenkach też mało kto dzisiaj chodzi.
Co do domów to nie wyobrażam ich sobie w dajmy na to Shibuyi.
A co do herbaty chodziło mi o Ceremoniał Parzenia Herbaty. Wygasa...
A ja słyszałem, że jest dosyć często praktykowany.
Co jak co, ale Japończycy są moim zdaniem największymi tradycjonalistami na świecie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pierutka napisał(a):
Typowe dla Japonii domy są, ale nie w większych miastach, raczej miasteczkach albo wioskach.
No, ale to przecież jest oczywiste. A wiosek w Japonii za wiele też nie ma ^^ ale tak czy siak, wiele zabytków jednak jest.

Pierutka napisał(a):
Kimona są, ale nikt już prawie w nich nie chodzi.
No to jak wyżej. Obecnie kimono jest strojem zarezerwowanym na niektóre okazje...

Pierutka napisał(a):
Japończycy niby jedzą ryż pałeczkami, ale w wielu 'tradycyjnych' restauracjach pojawiają się już zwykłe sztućce.
Pewnie tylko przez wzgląd na ludzi z zagranicy...

Pierutka napisał(a):
A co do herbaty chodziło mi o Ceremoniał Parzenia Herbaty. Wygasa...
No wygasa w pewnym stopniu, ale co tu się dziwić? Komu w tych czasach chce się i ma w dodatku czas na takie rzeczy?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pierutka Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pierutka
Wiek: 29
Dni na forum: 5.902
Posty: 100
Skąd: Szczecin
Joe Weider napisał(a):
Pierutka napisał(a):
A co do herbaty chodziło mi o Ceremoniał Parzenia Herbaty. Wygasa...
A ja słyszałem, że jest dosyć często praktykowany.
Co jak co, ale Japończycy są moim zdaniem największymi tradycjonalistami na świecie.
Słyszałeś....
Ale nie jest to zbyt często praktykowane. Tak, jak napisał wyżej Gotenkskun: ludzie przestają mieć na to czas.

Obraz
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Japonia - kraj tradycji, świetnej historii, największej techniki, ładnych azjatek,

Tak to sobie wyobrażam, czy tak jest to nie wiem. Zamierzam się przekonać na własne oczy, jak wielu mam takie małe marzenie tam pojechać, mieszkać chciałem we Francji, ale nic nie jest pewne. Nie umiem japońskiego bo wiecie jak jest w Polsce nie wszędzie można, a jak już można to przeważnie trudno jak w szkole ma się 2 inne języki z których Ci nie idzie zbyt dobrze. Chciałbym przywitać Pierutkę...

Pozdrawiam.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
W japonii co prawda nie byłem , ale spędziłem pół roku mojego posranego życia w Kazachstanie . Niby wiele wspólnego toto nie ma , ale są pewne wspólne ( jak mi się wydaje ) cechy . Po piersze jest tam sporo skośnookich , czy to kazachów , koreańców , japońców ( najmniej , ale jednak) i chińczyków. Psychoanalityk ze mnie żaden , ale jedno wam powiem , żółtki to zupełnie inny typ człowieka. Jak z nimi gadasz , to raczej słuchają , i udają że rozumieją ( rozmawiałem łamanym ruskim , czasem jak mogłem za pośrednictwem tłumacza cenzora). Od siebie dodają bardzo mało , i łatwo nimi manipulować. Śmieją się nawet z nieśmiesznych dowcipów , i nie pokazują po sobie że dali się wyprowadzić z równowagi. Nowe miasta są również budowane w typowo azjatyckim stylu. Trochę jak połączenie Nowego Jorku z Las Vegas. Wszędzie kiczowate lampki , wierzowce o głupich ksztautach , samochody wyglądają jakby były zrobione z lakierowanego plastiku ( znaczna część nie trafia na rynek europejski) . Pracocholizm i znaczenie jednostki w społeczeństwie również przypomina japońskie , z tym że w kazachstanie to raczej wynmik komunizmu. Na zakończenie powiem jeszcze tylko że życie w Azji , całkowicie różni się od tego nam znanego. Człowiek robi się jakiś taki spokojniejszy , bardziej zblazowany. Na początku wszystko wydawało mi się tam całkiem *, ale z biegiem czasu tylko dziwne.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Pierutka Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pierutka
Wiek: 29
Dni na forum: 5.902
Posty: 100
Skąd: Szczecin
Właśnie dowiedziałam się, że w gimnazjum, do którego się wybieram, jest jakiś pan który studiował japonistykę i na Kółku Japońskiego uczy tego języka...!
A co do nauki, to polecam stronę www.japonka.pl -> czasem się przydaje.

Obraz
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.900
Posty: 88
A ja chciałabym pojechać do Japonii, ponieważ:
1. Japończycy to fajni, mili i z poczuciem humoru ludzie (chociaż niestety nigdy nie spotkałam Japończyka... )
2. Jest to kraj o wspaniałej kulturze i tradycji
3. Technologia jest na wysokim poziomie
4. Mangi, anime i muzyka (szczególnie J-ROCK!)
Mam nadzieje, że kiedyś pojadę do Japonii, chociaż żeby tam pojechać trzeba mieć sporo kasy..... A jeśli mogłabym wybrać narodowość to wybrałabym bycie Japonką albo Polką, bo przecież Polska to kraj, z którego możemy być dumni (chyba każdy zna historię Polski, więc nie muszę opisywać wszystkiego... ) Ale wszystko ma swoje plusy i minusy... Polska niestety nie jest zbyt zamożna w przeciwieństwie do Japonii, a co do dzisiejszego Rządu polskiego... zostawmy to bez komentarza...
Tak, więc urodziłam się jako Polka i nie mam nic przeciwko temu

^___^
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
umowiłem sie ze starymi ze jak bez problemu zalicze rok i zdam mature wyslą mnie na wakacje do dowolnego miejsca wiec raczej wybiore sie do japonii i spełnie swoje marzenie

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Pierutka napisał(a):
Właśnie dowiedziałam się, że w gimnazjum, do którego się wybieram, jest jakiś pan który studiował japonistykę i na Kółku Japońskiego uczy tego języka...!
<patrzy na rubrykę "skąd:">
Szczecin? No to znam tego gościa od 11 lat. Naprawdę wspaniały człowiek. Pozytywny, z wielkim poczuciem humoru. Jest naprawdę świetny.
W gimnazjum i liceum uczy języka angielskiego, dodatkowo prowadzi właśnie kółko Japońskiego/Japonistyczne (niepotrzebne skreślić). Nie tyle uczy tam języka, ile uczy o kulturze Japonii, o mandze, anime, zwyczajach i tradycjach. Języka oczywiście też można trochę tam poznać. Facet bodajże 2 albo 3 lata temu pojechał do Japonii na 4 miesiące. Był zachwycony wyjazdem, poprzywoził do domu mnóstwo pamiątek, zdjęć, książek, filmów, płyt, przypraw itd.

Możliwe, że w wakacje będę miałą możliwość odwiedzić Japonię. Mój ojciec pracuje jako nawigator i kursuje Afryka-Indonezja-Japonia. Obiecał, że jeśli zdam dobrze test gimnazjalny i dostanę się do dobrej szkoły, to załatwi mi wszystkie dokumenty i weźmie ze sobą.
Więc trza się uczyć... xd

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Nie byłem w Japoni ale chciałbym . Ale przecież marzenia są po to żeby je spełnia

I Japonki są wręcz śliczne
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.900
Posty: 88
Mart napisał(a):
Możliwe, że w wakacje będę miałą możliwość odwiedzić Japonię. Mój ojciec pracuje jako nawigator i kursuje Afryka-Indonezja-Japonia. Obiecał, że jeśli zdam dobrze test gimnazjalny i dostanę się do dobrej szkoły, to załatwi mi wszystkie dokumenty i weźmie ze sobą.
Więc trza się uczyć... xd
Zazdroszczę Ci.... niestety ani moja mama ani tata nie pracują w podobnej branży... więc żeby pojechać do Japonii muszę poczekać parę lat (aż znajdę pracę i będzie mnie stać na podróż) albo liczyć na jakiś cud np. na wygraną w totka
Jednak ostatnio dowiedziałam się, że kiedy mój tata był młody (jakieś 20 lat temu ) chodził na karate, gdzie uczyli nie tylko sztuk walki ale i podstaw języka japońskiego Szkoda tylko, że dziś już nie wiele pamięta z tego języka....

^___^
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Czy ktoś z Was szukał kiedyś programów pomagających znaleźć pracę w Japonii? Znam programy dla nauczycieli angielskiego, ale ciekawa jestem czy zetknęliście się z oferującymi inny rodzaj pracy?
Interesuje mnie też kwestia wizy i tego, którą jest najlepszą opcją? Jeżeli poszukiwaliście takich informacji, ciekawa jestem co o tym myślicie.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Mnie by nie interesowała, praca w Japonii, wolałbym ją zwiedzać.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Zwiedzanie swoją drogą, ale zawsze by się miało za co zwiedzać. Dlatego pytam o coś więcej niż wiza turystyczna.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Chyba nie pasuję do tego forum, bo jakoś nie kręci mnie za bardzo tematyka Japonii i związanych z nią rzeczy. Oczywiście, chciałabym bardzo ją zobaczyć, jednak nie bardziej niż Hiszpanię, czy Meksyk. Ot w chęci poznania odmiennej kultury i zwiedzenia dalekiego zakątka świata.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Przecież nie każdy musi lubić Japonię jako taką, mogą się komuś podobać np. tylko niektóre rzeczy wytworzone przez ten kraj. A bez osób o innych poglądach zanudzilibyśmy się na forum
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Był ktoś z Was w Japonii?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook