Forum Dragon Ball Nao

» Jak manga i anime zmieniły Wasze życie?

Strony: 1, 2  
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.219
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Dla mnie M&A są ważne bo zmieniły mnie samego. Bez nich nie byłbym tym kim jestem i moje życie byłoby nudniejsze, a wszystko to zawdięczam Dragon Ball.
Chciałbym wiedzieć jak Manga i Anime zmieniło wasze życie co do nigo wniosło, czy uważacie że stało się lepsze czy gorsze i w końcu [ ort! ] jak według was by wygladało bez niego.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Powiem szczerze. M&A jest kolejnym hobby. Wielkim, pasjonującym, ale bez niego da się żyć. I raczej nic nie wyniosłem po oglądnięciu kolejnych serii. Po prostu, podobnie jak w przypadku książki czy filmu, takie rzeczy imo nie zmienią człowieka. Seria, która zrobiła na mnie największe wrażenie, przy której doznawałem wielu emocji, jest NGE, ale nie sądzę, bym pod jej wpływem specjalnie się zmienił.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.596
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Dla mnie M&A są ważne bo zmieniły mnie samego. Bez nich nie byłbym tym kim jestem
Skąd ja to znam?
Rzeczywiście anime, a w szczególności manga zmieniły moje życie. Zacząłem bardziej interesować się różnymi gatunkami i wydzwaniać do wujka z Japonii.

Pod wpływem DB oraz przy pomocy emate zainteresowałem się wieloma znanymi/popularnymi, jak i tymi mniej popularnymi mangami. Przeczytałem tego trochę i z całą pewnością każdy tytuł wniósł coś nowego do mojego życia.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Zmienilo zycie, moze nie. Ale poglady i zainteresowania- znacznie. Wszystko to za sprawa DB... Pozniej nastepne dziela, ktore jednak ksztalca, kazda przeczytana manga zostawia jakies piętno na mnie. Maja to cos, ze chce sie do nich wracac i cieszyc sie przygodami tych narysowanych bohaterow. Lubie mangi, to jedno z moich zainteresowan, aczkolwiek nie traktuje tego jako cos ponad zycie, czy cos w tym stylu. Czasami w jeden dzien przeczytam kilka(nascie) tomow, czasami przez miesiace nic nie tkne- zycie:)
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.219
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Właśnie o to mi chodzi bo każde nawet najmniejsze wydażenie albo to że zainteresujemy się czymś zmieni nasze życie mniej lub bardziej, może wykształcic w nas jakieś zachowanie nauczyć nas czegoś albo nie. O to mi chodzi dlatego właśnie was o to pytam.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Co zmieniło? Wprowadziło chaos i dezorganizację. Ale od początku...
Należałoby to podzielić na dwa okresy: pierwszy za czasów DB i drugi trwający gdzieś od roku, który z braku lepszej nazwy można zatytułować okresem właściwym. Ogólnie kreskówki japońskie pociągały mnie od najcześniejszych lat, gdyż były charakterystyczne, "inne" niż reszta, zachwycały mnie dotychczas nigdzie indziej nie spotykane rysunki oczu. Mój fanatyzm związany z anime rozpoczął się podczas oglądania DB i bodajże zmienił najwięcej, zaćmił umysł i spowodował, że moje myśli koncentrowały się wokół jednego: szaleńczej wręcz chęci poznawania gatunku. Wtedy też to zaczął ujawniać się zalążek mojej twórczości związanym z DB. Lata mijały, pogoń za M&A przygasła, wręcz całkowicie upadła, ale sztuka i tworzenie pozostało, siedziało sobie gdzieś tam w kąciku, spokojne i nie wadzące nikomu, po malutku sączyło się się do umysłu. Różnie z tym życiem było, czasem lepiej, czasem gorzej ale zawsze do przodu. I nastał czas, kiedy to trzeba było pójść do liceum. To tutaj właśnie wszystko odżyło na nowo. Jak to określiła znajoma "muszę cię zacząć nawracać na mangi". Udało się. Ale nie to jest najważniejsze . Znów pojawiło się przed oczyma DB. Tym razem twórczy potencjał wybuchł z całą swoją mocą i trwa do dziś. Zajmuje mi praktycznie większość mego czasu, niewiele pozostawiając na resztę. Daje tyle, że egzystuję na granicy świata rzeczywistego i fikcyjnego , nic sobie nie robiąc z otaczającej rzeczywistości.
Pytam się znów co zmieniło. I znów się powtórzę wprowadziło chaos i dezorganizację. Ale dobrze mi z tym ^^

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Oj, zmienilo bardzo duzo

Gdyby nie tworczosc pana Akiry i emitowanie jej w polskiej telewizji, prawdopodobnie nigdy nie zainteresowalbym sie Japonia.

Wtedy byloby strasznie glupio, ale na szczescie jest, jak jest

Po prostu, podobnie jak w przypadku książki czy filmu, takie rzeczy imo nie zmienią człowieka.
Zalezy jakie ksiazki i zalezy kto je czyta :p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
M&A sporo wniosły do mojego życia. Jak DB leciało w RTL, to zaczęłam ćwiczyć karate(tylko pół roku, ale zawsze).. Teraz z powrotem oglądam DB i zaczęłam ćwiczyć (tyle, że nie karate). Zawsze była noga, ale teraz także basen i streching... Po prostu, jak to moja Mama stwierdziła: zaczęłam DBać o siebie..

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kyasarin: 22.05.2007, 16:48
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Gdyby nie manga i anime, wydaje mi się, że moje życie byłoby puste. To hobby, dzięki któremu pobudza sie nasza wyobraźnia. Sporo mu zawdzięczam. Jednak minusem jest to, że sporo osób tego nie rozumie. Jak można być takim poważnym? Przecież każdy raz się rodzi, i raz jest dzieckem! Bardzo się ciesze, że mogę się nazwać otaku. Anime to fajna rzecz:-D
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Gotenks napisał(a):
Gdyby nie tworczosc pana Akiry i emitowanie jej w polskiej telewizji, prawdopodobnie nigdy nie zainteresowalbym sie Japonia.
Ze mną było dokładnie tak samo. Najpierw Dragon Ball, potem ogólnie Japonia, potem J-MUSIC... Tak, gdyby nie Japonia, moje życie byłoby co najmniej nudne. To się nazywa pasja na całe życie.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.150
Posty: 238
Skąd: ...
Zrobiły ze mnie po prostu większego wariata niż kiedyś...

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Smigolx Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Smigolx
Dni na forum: 5.965
Posty: 15
Anime mam wrażenie, że spowodowało wielką zmianę mojego życia . Czy na lepsze .... gorsze to nie wiem . Faktem jest, że było by "inne" .
Oglądałem jakieś anime na rtl 7, ale to od DB się w prawdzie zaczeło ...
Tylko ja z kumplem oglądaliśmy go, oszołomy wtedy z nas były !
Było to chyba moje ulubione zajęcie, na pograniczu pasji !
Później przyszedł czas na "poważniejsze" anime (hentaie ), zamiłowanie do japoniu (j. music, kultury itd.) .
Poznałem też wiele ludzi z równie wielkiem, jak nie większym zamiłowaniem . Wydałem setki złotych, obejrzałem setki odicnków .. Teraz to główne hobby ! Czy taki wesołek byłby ze mnie jak teraz (?).. może jeszcze większy ... chociaż teraz to pie..rze to !

Oh Castitatis Lilium !
TrojanKel
Ziemianin
Ziemianin
TrojanKel
Wiek: 31
Dni na forum: 5.987
Posty: 2
Moje dzięki DB oraz Slayers i Soul Hunter poznałem fajne światy wspaniały styl rysowania.Stało się moim hobby oraz dzięki M&A polubiłem styl cyberpunkowy
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Powiem tak : Dzięki DB i innych mangach jak i anime , znalazłem sobie zjecie , co za tym idzie wypełniłem pewną puskę w moim zyciu . Jednak zadnych głębszych odczuć z wiązku z wyżej wymienionymi nie mam . Ogledanie np. nowych odcinków DMC sprawia mi frajdę i uzupełnia mi czas jednak tylko tak to traktuje . Może wraz z faktem dorastania , moje przekonania na ten temat się zmienią jednak póki co , odczuwam to tak jak wyżej napisałem .

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
cytat:
Po prostu, podobnie jak w przypadku książki czy filmu, takie rzeczy imo nie zmienią człowieka.
Zalezy jakie ksiazki i zalezy kto je czyta :p
Podoba mi się Dobrze powiedziane, otooto

Anime było w moim życiu obecne od najwcześniejszego dzieciństwa, bo jako 3-latka oglądałam i byłam pasjonatką "Załogi G" (mama może potwierdzić). Byłam w stanie zakochać się w seriach japońskich animacji jednej po drugiej. Dawały mi możliwość przeżywania emocji, pogrążania się w jakiejś historii i skupiania na niej. Pod względem tematycznym oraz przedstawienia bohaterów zawsze pasowały mi bardziej niż na przykład animacje zachodnie.

Jeśli chodzi o konkretne tytuły... "Pojedynek Aniołów" (oryg. "Attacker You") rozbudził we mnie miłość do siatkówki - do tego stopnia, że ja, osoba nieznosząca wysiłku fizycznego, chodziłam w liceum na dodatkowe zajęcia z siatki i czułam się jak w niebie. Do tej pory uwielbiam siatkówkę i jest to jedyna dyscyplina, której uprawianie sprawia mi ogromną przyjemność.

Seria "Robin Hood" zachwyciła mnie niepomiernie i była notabene moją pierwszą prawdziwą pasją m&a. Pobudziła mnie do rysowania, pisania i innego rękodzielnictwa. Dostarczyła ksywy na całe życie i ideału faceta

Największy wpływ miała chyba jednak nieśmiertelna "Czarodziejka z Księżyca" - która na swój sposób zmieniła życie wszystkich mangomaniaków w Polsce, albowiem właśnie spowodowała boom na m&a w naszym kraju. Jeśli o mnie osobiście chodzi, Sailor Moon zmieniła moje podejście do ludzi w ogóle, moje spojrzenie na ludzi. Sailor Moon to seria z bardzo humanistycznym przesłaniem, z takim orędziem miłości. Mówiąca o tym, że każdemu człowiekowi należy się szacunek i że wszyscy jesteśmy sobie równi. Nawołująca do rozwiązywania konfliktów miłością, nie agresją. Sailor Moon autentycznie rozbudziła we mnie (uśpioną, niedojrzałą wcześniej) postawę tolerancji i pozytywnego podejścia do każdego człowieka. Oczywiście, ta postawa rozwija się wciąż i wciąż, z każdym doświadczeniem, niemniej jednak właśnie wówczas mocno przybrała na sile.

Co poza tym? Zainteresowałam się Japonią i jej kulturą. Po wieeeeelu latach zapisałam się na naukę japońskiego. Poznałam dzięki mandze i anime wielu niesamowitych ludzi, z których każdy wniósł coś do mojego życia. Przede wszystkim jednak manga & anime dostarczały i dostarczają nadal wielu wzruszeń i autentycznie głębokich przeżyć. I tak jest już przez większość mojego żywota...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.512
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
u mnie M&A wywołało reakcję łańcuchową...
1) - Anime
2) - Przez nie zaczęłam oglądać fanowskie teledyski; natknęłam się na zajebisty ze slipknotem w podkładzie
3) - Ściągnęłam dyskografię slipknota i pokochałam ten zespół ! < chociaż wcześniej słuchałam polskiego hh >
4a) - zaczęłam się inaczej ubierać, zakochałam się w ubraniach xD <HARAJUKU!>
4b) -> znalazłam swój wymarzony zawód : projektant ubrań
5) a jak byłam fajną tró mroczną ,13' to poznałam od zarąbania fajnych ludzi z którymi przyjaźnię się do dziś

i tak dzięki DB, SLAYERS, CHOBITS i WOLF'S RAIN mam dzisiaj rocznicę ze swoim facetem < 2 lata i 2 miesiące > ( i wiem że raczej bym go nie poznała gdybym nie słuchała metalcoru )

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
W moim przypadku M&A nie miały wielkiego wpływu na moje życie.Szczerze powiedziawszy Japonia interesowała mnie dużo wcześniej.Anime zacząłem oglądać dopiero,gdy zacząłem uczyć się języka japońskiego i potrzebne mi były japońskojęzyczne materiały.Przedtem,owszem coś tam kiedyś się oglądało,ale nie zawracałem sobie specjalnie tym głowy.No ale,gdy już zacząłem oglądać anime,szybko polubiłem je.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.398
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Najpierw zaczęłam oglądać anime. Potem już kochałam całą Japonię. Gdyby nie to, to nie miałabym żadnych zainteresowań, oglądałabym całymi dniami telewizję i grzebałabym bez sensu w necie. I najważniejsze - nie byłoby mnie tutaj. Teraz każdą wolną chwilę, spędzam na pogłębianie zainteresowań o Japonii

Anime na zawsze !!!
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.840
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Ja swoj okres "zmieniania" zycia podziele na 2 czasy

1.Czasy Dragon Ballowe itp.
Kiedy zaczalem ogladac DB byla to dla mnie po prostu [ ort! ] bajeczka ktora leci sobie w TV .Pozniej ogladalem inne Slayers, Rycerze Zodiaku,Yaiba Legendarny Samuraj,InuYasha Tygrysia Maska Kapitan Tsubasa.Wiec opisze kazde po kolei i jakie byly reakcje.
Slayers-Tak samo jak przy DB zwykla "bajeczka"
Rycerze Zodiaku-Patrz Wyzej
Yaiba Legendarny Samuraj-O tutaj zaczela sie fascynacja samurajami (tak jakby) wiec chcialem rozne miecze samurajskie i dostalem na urodziny miecz samurajski i od razu [ ort! ] na podworku i zabawa z kolegami.
InuYasha-Ogladalem to z bratem na jakims niemeckim kanale ,ale wiekszego wplywu na mnie nie mialo.
Tygrysia Maska -Od tego zaczela sie moj fascynacja wrestlingiem i to chyba wszystko
Kapitan Tsubasa-Czesciej gralem w pilke nozna myslac ze uda mi sie wykonac tygrysi strzal.
Czasy terazniejsze
Tsubasa Chronicle-Obejrzane kilka odcinkow na kanale Hyper i stad wziela sie moja fascynaca anime
Trigun-I wszystko jasne tak samo obejrzana cala seria na kanale Hyper i wtedy zaczela sie dokladna faza "zmieniania" zaczely sie poszukiwania innych anime ,i spodobal mi sie jezyk japonski i oczywiscie zasada Love and Peace
Naruto-To juz sam znalazlem i zaczely mi sie podobac Op i Ed
Samurai Champloo-Nic konkretnego obejrzane nie cale bo kilka odcinkow na 4untv
Zero no Tsukaima-Zmienilo moje zachowanie i im wiecej razy ogladam te serie to bym bardziej sie upodabniam do glownego bohatera i to wlasnie od jego imienia mam swoj nick na forum
Bokustasu Tenshi Dokuro-Chan-nic konkretnego mi nie zmienilo
Post moze byc pogmatwany itp.ale w polowie zawislem rozmyslajac niewidomo nad czym i sie zgubilem w pisaniu.
PS:Przez te wymienione anime powoli zaczynam sluchac J-Music ale nie znam zadnych konkretnych wykonawcow moze ktos cos podpowie

Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
PS:Przez te wymienione anime powoli zaczynam sluchac J-Music ale nie znam zadnych konkretnych wykonawcow moze ktos cos podpowie
Wskocz do działu "J-music" i tam poszperaj Każdy Ci zaproponuje co innego, więc nie spodziewaj się dużych konkretów

Dobre pytanie. Gdyby nie to, że wujek przekonał mnie do "głupiej bajki dla chłopaków" (tak, to moje słowa...), to moje życie było by o wiele uboższe. Niby tylko anime, ale od tego zaczęła się moja fascynacja Krajem Kwitnącej Wiśni. Najpierw rejestracja na tym forum i zaczęło się na poważnie. Japonia, J-rock, Haruki Murakami itd. To wszytko przez Rtl7

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Jak manga i anime zmieniły Wasze życie?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook