Forum Dragon Ball Nao

» Byakugan czy Sharingan?

Strony:   1, 2

Co jest "lepsze"?

Co jest "lepsze"?
Byakugan 18,92% 7 18,92%
Sharingan 56,76% 21 56,76%
Trudno powiedzieć 24,32% 9 24,32%
Wszystkich głosów: 37
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ciężka sprawa. Jak już kilka osób zauważyło, Sharingan jest ewolucją Byukugana, aczkolwiek daje niesamowite możliwości swemu użytkownikowi, dodatkowo posiadając kilka poziomów. Patrząc na same umięjętnośći, Sharingan oferuje nam wysoko rozwinięte genjutsu, umiejętność kopiowania technik (prócz Bloodline), oraz możliwość przewidywania ruchów przeciwnika. Byukugan z kolei, jest samą w sobie prawie absolutną obroną, dzięki której można dysponować spojrzeniem prawie na 360 stopni, dodatkowo mając wgląd na to, gdzie znajdują się punkty przepływu chakry, tym samym stwarzając możliwość ich zablokowania. Ciekawe umiejętności, wiadomo, że dzięki kopiowaniu technik, znacznie powiększają się nasze umiejętności, jednakże myślę, że dzięki Byukuganowi można uzyskać równie wiele, co dzięki Sharinganowi. Można domniemywać czy Byukugan posiada jeszcze jakiś poziom, aczkolwiek w mandze Kakashi stwierdza, że Byukugan jest znacznie potężniejszy, lecz Kishimoto w przeciągu całej serii stara się wyraźnie wywyższyć Sharingan, jak i całe Uchiha.Postawie na Byukugan, gdyż dzięki niemu powstał Sharingan.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Dla mnie lepszy jest Sharingan!
Ten pierwszy poziom Sharingana jest gorszy od Byukugana. jednak dalsze Itchiego i Kakashiego no to jest już coś jednym spojrzeniem pokonać przeciwnika

Obraz
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.133
Posty: 222
Skąd: Leszno
trudno powiedziec

Byakugan pozwala dojrzec punkty chakry na ciele przeciewnika i pozwala kontrolowac jej przeplyw a takze widziec co sie dzieje z tylu za toba (miec oczy do okola glowy)

Sharingan pozwala dostrzec ruchy przeciwnika zanim on sam o tym pomysli pozwala takze na zapamiętywanie roznych jutsu takzwany copy ninja ale ulubione jutsu itachiego czyli Mangayeku Sharingan jest jednym z lepszych jutsu

Uwazam ze tu lepszy jest sharingan

POZDRO

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Shi-Kun Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Shi-Kun
Wiek: 31
Dni na forum: 5.915
Posty: 6
wole byakugana głownie za jego wyjątkowe zdolności jednak sharingan fajniej wygląda
marszal42 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
marszal42
Wiek: 30
Dni na forum: 5.867
Posty: 72
Cóż w sumie bardziej wolę Sharingan.
Yaw
Ziemianin
Ziemianin
Yaw
Dni na forum: 5.611
Posty: 13
Ja tam lubię i to i to. podobała mi się ta scena kiedy kakashi użył 1st raz Mangekyo Sharingana. Ale byku jest też świetne
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Ciężko wybrać. Obydwie zdolności oczne są oryginalne i na pewno każdy chciał by je mieć. Sharingan powstał z Byakugana, tak więc teoretycznie na wyższej pozycji stoi limit krwi klanu Hyuuga. Ostatecznie wybieram jednak oczy członków klanu Uchiha, które według mnie mają lepsze perspektywy na rozwój w przyszłości. Fajny wygląd, potężny Mangekyou Sharingan. Przecież szczęśliwcy dostali zaszczytu posiadania wiecznego Kalejdoskopu. To są chyba argumenty, które potwierdzają, że według mnie lepszy jest Sharingan od Byakugana, któremu jednak nic nie brakuje.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
RytroMan Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.554
Posty: 16
Skąd: RytroCity
No coz to naprawde zalezy kogo na przeciw siebie postawimy... no bo

Byakugan - TaiJutsu
Sharingan - GenJutsu

i tu sie mozna klucic co jest lepsze... na pewno dzieki 3 lezka i przewidywaniu ruchow przeciwnika na podstawie przebiegu chakry = piorunujacy refleks zyskuje sie pewna przewage,

ale dzieki Byakuganowi, kat widzenia 360 w 50m (jeden slepy punkt...) i mozliwosc zablokowania przeplywu chakry mamy finish a z genjutsu zawsze da sie uciec...

+ byakugana masz od urodzenia i sie nim baw, sharingana trzeba aktywowac (niektorym Uchiha sie to w ogole nie udaje -zabawka dla elity klanu)

powiem tak

Byakugan Vs Sharingan <-- raczej Byakugan (szybkosc precyzja kontrol chakry pomagajaca wyrwac sie z gen + uzytkownika Bykugana nie da sie skopiowac wiec sharingan prawie idzie na nic )

Byakugan Vs MS <-- MS gora bezapelacyjnie, MS daje wiele mocniejsze gen (Tsukuyomi*) nie mowiac o zelznej obronie jaka itachi prezentowal (Susanoo*) no i mord czrnych plomieni (Amaterasu*)

*o ile wierzyc ze techniki Itachiegowego MS'a = techniki Uchihowych MS'ow (osobiscie mysle ze co sharingan to inne techniki)


Byakugan Vs EMS <--- no komment


All in all Sharingan rulez no bo jak sam Uchiha nie da rady to se Lisa wezwie ;/ to tez ogromny plus

<--- No brain, no pain --->
Haku Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Haku
Wiek: 31
Dni na forum: 5.491
Plusy: 1
Posty: 63
Skąd: Warszawa
A ja powiem, że Byakugan. Ma wyjątkowe zdolności no i przecież Sharingan od niego pochodzi. Nie wiem co więcej napisać, może to, że jak dla mnie lepiej wygląda

~~ Nigdy się nie poddawaj ~~
MysticZibit Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
MysticZibit
Wiek: 32
Dni na forum: 5.382
Ostrzeżenia: 4
Posty: 56
Byakugan jest lepszy niz Sharingan 1lv czy nawet 2 ale w 3 juz na pewno [ ort! ] wymiata Sharingan no ale coz Byakugan moze ma swoje dalsze powolanie?!Hinata to milosc Naruto no jak na razie [ ort! ] odwrotnie.. ale chodzi o to ze ma jakies wieksze znaczenie i byc moze bedzie musiala sie wiecej wysilic niz zwykle.. kto wie.. mi sie z poczatku bardziej podobal Byakugan ale teraz Sasuke wymiata wiec jestem za Sharingan.
Vajper Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Vajper
Wiek: 33
Dni na forum: 5.378
Posty: 55
Skąd: LBN
Tak, Sharingan ma zajebisty wygląd, wiele poziomów i ten najwyższy i najsilniejszy poziom Mangekyou Sharingan, ale powstał na bazi Byakugana i nie jest tak doskonały jak technika Byakugan. Byakugan to wyrafinowana, złożona, skomplikowana i potężna technika oczu. Byakugan rządzi.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ja jak większość z was o wiele bardziej lubię Sharingan. Nie, żebym twierdziła, że byakugan jest bezużyteczny, więc przeciwnie, jest dobrą techniką. Sharingan potrafi kopiować jusu innych- im częściej jest używany, tym więcej jutsu potrafi przyswoić. Dwa- są 3 odmiany sharinganu. Mają o wiele więcej funkcji niż Byakugan. I ile osób może używać sharingana? Kakashi, klan Uchiha. A byakugana tylko klan Hyuuga. Sharingan potrafi też unieruchomić np. przeciwnika(np. Itachi unieruchomił Naruto i kiedyś Deidarę). Szaringan może umieścić przeciwnika w iluzji. A praktycznie wszystkie techniki przeciw Sharinganowi są bezużyteczne, chyba że zaawansowana szybkość czy więzy krwi.
Byakugan- on umie pokazać przepływ chakry i słabych punktów przeciwnik. Potrafi też sprawdzić czy nie ma w pobliżu np. czyjejś chakry.Byakugan sprawia, że można(prawie) wszystko zobaczyć dookoła siebie. Aha i Byakugan świetnie, o niebo lepiej wygląda.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Sharingan zdecydowanie, zarówno jeśli chodzi o wygląd i skuteczność. Byakugan sam w sobie to tylko zdolność widzenia i na ten przykład Hinata silnemu przeciwnikowi nie dałaby rady. A Sharingan, przede wszystkim Mangekyo, to już jest kozak, wystarczy spojrzeć na Amaterasu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.840
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Ja tez jestem za Sharinganem,poniewaz jesli sie osiagnie Ms to mozna rozwalic kazdego.A Byakugan ma tylko 1 forme ale i taki tak jest dobra ja mysle ze kolo z byakuganem dal by rade sharingan z 1 lub moze 2 lezkami ale z 3 lezkami by przegral,wiec gdyby nie Ms to bym postawil na byakugan lae tak stawiam na Sharingan.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Byakugan czy Sharingan?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook