Forum Dragon Ball Nao

» Horrory

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Szczerze mówiąc, nie przepadam za horrorami. Wolę thrillery... może z tej prostej przyczyny, że wszelakie filmy gore (które ostatnio bardzo często się spotyka... ktoś tam pisał o przykładzie z "Piły" - z każdą częścią rośnie liczba ofiar i brutalnych scen :\) kwitowane są przeze mnie pogardliwym wykrzywieniem warg. Bardzo nie lubię mocno krwawych filmów. Zdecydowanie wolę horrory przy których boimy się, bo taki klimat ma film. A nie dlatego, że cały czas ktoś zabija inną osobę, masakrując ją, wyciekają hektolitry krwi, dookoła leżą flaki...

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
pp3088 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 6.652
Posty: 227
Skąd: Z piekła
Ja lubię ogladac horrory, choc ich wartośc filmowa z regły pozostawia wiele do życzenia...
Z reguły tak, jednak są tzw. perełki. Film może niekoniecznie jest horrorem, może raczej filmem gore (z ang. rzeżnia) i nosi tytuł Man Behind The Sun. Obraz jest niezwykle dobijający i składający do przemyśleń, podczas seansu w Chinach kilka ludzi umarło na zawał, jednakże to pewnie kampania reklamowa. Film ten, zakazany z Japonii, opowiada o utworzonym w 1952 oddziale 731, działającym pod przykrywką oczyszczalni wody. W rzeczywistości zachodziły tam eksperymenty na ludziach, jeńcach wojennych. Oglądając ten film należy pamiętać, że przedstawione w nim wydarzenia działy się naprawdę. Ja osobiście widziałem kilka urywków u kolegi i mówiąc lakonicznie zniesmaczyło mnie, tak więc ostrzegam, że widzowie o słabych nerwaw nie powinni tego oglądać. W filmie przedstawiono ciemną kartę ze stron jej historii.

emate:taa, tez widzialem pare scen i niezbyt to ładne...
marszal42 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
marszal42
Wiek: 30
Dni na forum: 5.868
Posty: 72
Horrory są super moje ulubione to:

Resident evil (wszystkie części)

Blade 1,2,3

Piła 1,2,3,4
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Zdecydowanie trzy filmy, Lśnienie Kubricka z mistrzowską rolą Nicholsona , klimat fenomenalny , warto obejrzeć , i zdać sobie sprawę ze horror to nie tylko skrzypienie drzwi i buu za kadru drugi film który mnie rozwalił swego czasu to The Ring wersja amerykańska , na prawdę klimat psychodeliczny i bardzo wciągający , kolejny film to już co prawda nie horror ale czerpie wiele z grozy no i na nim po części wzorowali się twórcy Silent Hill , Drabina Jakubowa , klimat zakręcony , dobra rola Tima Robbinsa i specyficzna atmosfera sprawiają że film jest świetny . Wszystkie trzy film polecam nie zawiedziecie sie .
szacher7 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
szacher7
Wiek: 33
Dni na forum: 5.836
Posty: 14
Potwierdzam Lśnienie jeden z najlepszych horrorów w historii kina
ostatnio oglądałem sporo horrorów, ale żaden nie wywarł na mnie wrażenie, prócz dead silence, polecam
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Nie przepadam za horrorami....
One są żałosne i fikcijne w większości... nie wiem [ ort! ] czego się w nich bać. He, akurat nie lubie takiego typu filmów i tyule...
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Danielooo napisał(a):
Nie przepadam za horrorami....
One są żałosne i fikcijne w większości... nie wiem [ ort! ] czego się w nich bać. He, akurat nie lubie takiego typu filmów i tyule...
Ze nie lubisz nie znaczy że są żałosne , ja nie lubię na przykład komedii romantycznych ale bynajmniej nie mówię że są żałosne i jak to się wyraziłeś fikcyjne. Danielooo jak mówisz że coś jest kichą to bym radził podać jakieś konkretne argument bo ty jeno rzuciłeś tekst bez uzasadnienia, z którym się nie zgadzam , więc liczę na twoją odpowiedz dla czego horrory są żałosne.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
No cóż, zdaje mi się, że każdy tylko filmy dokumentalne i biograficzne nie są fikcyjne... no ale mogę się mylić xd

A czy są żalosne... Rzecz gustu. A gust jak biust, każdy ma inny albo nie ma go wcale.
Ja bardzo lubie ten typ. Niektóre filmy z tego gatunku to istne arcydzieła.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Horror to mój ulubiony gatunek filmu. Lubię aurę grozy i tajemnicy. Oglądałam ich mnóstwo więc ciężko mi przytoczyć jakiś konkretny tytuł. Lubię filmy z wampirami oraz takie, w których krew nie leje się strumieniami. Myślę, że prawdziwymi perełkami są japońskie horrory i naprawdę wnerwia mnie, że amerykanie zamiast wymyślić coś własnego, ciągle robią remeaki tych azjatyckich. Co za shit. Teraz np. ma wchodzić na ekrany horror "Oko". Oczywiście przeróbka japońskiego oryginału .

Moje ulubione to:
"Klątwa" - najlepsza (moim zdaniem) jest druga część.
"Dark Water"
"Nieodebrane Połączenie - na razie oglądałam tylko jedynkę

Póki co obejrzałam też drugą część "Ringu". Straszne raczej nie było. Od dawna mam ochotę na pierwszą część. W dodatku ending do pierwszej części to "Finale" L'arc~en~Ciel. Zresztą w tej balladzie są elementy nawiązujące do filmu. Podobno adresatką tej piosenki jest Sadako, którą wielbi Hyde.


Danielooo napisał(a):
Nie przepadam za horrorami....
One są żałosne i fikcijne w większości...
Mart napisał(a):
No cóż, zdaje mi się, że każdy tylko filmy dokumentalne i biograficzne nie są fikcyjne... no ale mogę się mylić xd
No może jeszcze niektóre historyczne. Danielooo, trochę otwartości na poglądy innych. Używanie zwrotów "Moim zdaniem", "Myślę, że", "Jak dla mnie" nie boli i nie jest jakoś szczególnie trudne. Szanujmy się nawzajem.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Dla mnie horrory to praktycznie jedyny gatunek kina, który lubię. Sentyment z dzieciństwa pozostał po takich tytułach jak "Child's Play", "Piątek 13-ego", "Koszmar z ulicy Wiązów" etc. Pamiętam jak się strasznie bałem przy nich, z tego powodu do dziś lubię sobie oglądnąć jakiś film, który by mnie dobrze wystraszył. Lubię i takie horrory, w których krew się leje (czyt. filmy gore), jak i również te z nutką tajemniczości (np. "Blair Witch"). Każda forma horroru jest dla mnie dobra, o ile naprawdę straszy. Tylko czasami mnie nużą opinię takie, że np. "Evil Dead", czy "Texas Chainsaw Massacre" to jedne z najlepszych horrorów w historii, dla mnie całkowite nieporozumienie, bo np. najnowszy prequel Teksańskiej Masakry pod każdym względem przewyższa oryginał. Może i w latach '70, '80 takie kino było straszne, ale mamy trochę inne czasy i ciągle trwanie w opinii, że te filmy są dobre, mnie trochę śmieszy .
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.090
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Lubię horrory, chociaż ostatnimi czasy trudno trafić na przyzwoite produkcje. Bardziej odpowiada mi klimat horrorów z lat 80 i początku 90 kiedy to nacisk był gównie kładziony na fabułę, atmosferę, tajemniczość. Efekty specjalne z tamtego okresu lepiej do mnie przemawiają, gdyż wymagały wiele pracy zaangażowania i wysiłku, a nie jedne z nich robiły na mnie większe wrażenie niż współczesne efekty cyfrowe.
Jeśli chodzi o ulubione tytuły to pierwsze na myśl przechodzą mi: Lśnienie (świetna rola Nickolsona, podobnie jak narastająca psychopatia, no i ten klimat , The Thing (film z 1983r, ale efekty nawet dzisiaj robią świetne wrażenie, poza tym świetna muzyka Morricone, antarktyczny klimat, atmosfera niepewności i jedna z lepszych ról Kurta Russela) oraz The Fly (podobnie jak w poprzednich tytułach film opiera się głównie na psychologii postaci, jej przemianie, bezradności i osamotnieniu, potrafi też skłonić do przemyśleń)
Oprócz powyższych cenię także takie produkcje jak Hellraiser, Braindead, The hills have eyes, The ring (amerykańskie), Shutter (tajlandzkie), Alien, Descent oraz jeszcze kilka innych.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Uwielbiam ten gatunek, ale ostatnio trudno trafić na coś przyzwoitego (tylko film 'Lustra' jeszcze był jako taki), więc sięgam po starsze produkcje. Lubię połączenie komedii i horroru, np. 'Martwica mózgu' czy 'Od zmierzchu do świtu'. Zawsze oglądałam też filmy o wampirach (poza serią 'Zmierzch'), np. ekranizacje książek A. Rice, serię 'Blade' oraz 'Underworld', czy chociażby szwedzkie 'Pozwól mi wejść'. Cenię ekranizacje książek S.Kinga szczególnie 'Sztorm stulecia' i 'Carrie'. Podobają mi się też horrory z szaleńcami w roli głównej, np.'Madhouse', 'Gothika'. Jeżeli chodzi o filmu z udziałem stworów nie z tego świta to lubię serię 'Obcy' i film 'Znaki' oraz 'Dog Soldiers'. Podobają mi się też dzieła z elementami okultystycznymi/ religijnymi, np. 'Omen' czy 'Dziewiąte wrota'. Z innych cenię 'Cube', czy 'The Thing' (z 1983r.). Lubię wszelakie obrzydlistwa, latające kończyny i lejącą się krew, choć do tej pory nie trafiłam jeszcze na jakiś fajny horror gore. W horrorach szukam też choć przejawów jakieś gry aktorskiej, nie lubię filmów, gdzie bohater ma się bać, a nie widać po nim przerażenia, dlatego seria 'Piła' czy 'Paranormal Activity' mnie nie bawią. Na koniec dodam, ze cenię horrory japońskie, szczególnie 'Dark Water'.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nie oglądam, bo się boję. Serio, za bardzo się wczuwam. Jeżeli już oglądam to z kimś

Dziwnie to zabrzmiało^^ Po prostu boję się tak bardzo, że mam problemy ze snem itp ;D

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Al Ed Upek napisał(a):
W ogóle to nie jestem fanem horrorów i nie rozumiem, co ludzi ciągnie do tego gatunku. Nie rozumiem fenomenu oglądania horrorów.
Hm ja tam po prostu lubię takie mroczne klimaty i uczucie niepokoju, które towarzyszy oglądaniu takich filmów.

Posty przeniesione z innego tematu.
Shounen

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.019
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Mart napisał(a):
Al Ed Upek napisał(a):
W ogóle to nie jestem fanem horrorów i nie rozumiem, co ludzi ciągnie do tego gatunku. Nie rozumiem fenomenu oglądania horrorów.
Hm ja tam po prostu lubię takie mroczne klimaty i uczucie niepokoju, które towarzyszy oglądaniu takich filmów.
Problem tkwiący w dzisiejszych horrorach jest taki, że rzadko kiedy wywołują one uczucie niepokoju. Śmiem powiedzieć, że częściej jest to uczucie euforii połączone ze śmiechem, które często wywołują komedie. Jedyne co pozostaje to ten mroczny klimat, który jest nieodłączną domeną horrorów.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Shiro napisał(a):
Problem tkwiący w dzisiejszych horrorach jest taki, że rzadko kiedy wywołują one uczucie niepokoju.
To chyba zależy od człowieka. Jednego zaniepokoi i przestraszy, drugiego nie. Jednego obrzydzi, drugiego rozśmieszy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Shiro napisał(a):
Problem tkwiący w dzisiejszych horrorach jest taki, że rzadko kiedy wywołują one uczucie niepokoju. Śmiem powiedzieć, że częściej jest to uczucie euforii połączone ze śmiechem, które często wywołują komedie.
Tak jak Got powiedział, to zależy od człowieka i tego, jaki film wybierze. I nie mów, że kiedyś horrory były straszniejsze, bo to raczej przestarzałe efekty specjalne wzbudzają śmiech.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Wywoływanie strachu w horrorach nie powinno się brać z efektów specjalnych, a z fabuły i psychologii postaci, przynajmniej moim zdaniem.
Co do starych horrorów były lepsze, bo i twórców było stać na pomysły lepsze niż latające kończyny.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Nie oglądam filmów z latającymi kończynami więc ciężko mi się wypowiadać na ten temat, ale z tego co wiem, to nie są one nowoczesnym wymysłem. Ot taki "Piątek Trzynastego" z 1980 roku. To jest po prostu dany typ filmu. Ja omijam je z daleka i oglądam tylko horrory opierające się na fabule i psychologii postaci. Może tutaj cię zaskoczę, ale nadal takie powstają! I moim zdaniem są lepsze, ze względu na znacznie lepszą jakoś obrazu, muzykę i możliwości w budowaniu klimatu.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Mart napisał(a):
Może tutaj cię zaskoczę, ale nadal takie powstają!
A to zarzuć mi paroma tytułami gdzieś, chętnie obejrzę. Ostatni z takich przeze mnie obejrzany to Inni.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » Horrory
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook