Forum Dragon Ball Nao

» [Postać] Mr. Popo

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
No właśnie...
Zastanawialiście się kiedyś nad nim?

Dlaczego sługą bożym jest czarnoskóry murzyn?
Taki trochę rasizm, mógłby ktoś pomyśleć, nie sądzicie?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Nie przeszkadzało mi to, ponieważ murzyni mi nie przeszkadzają, Mr. Popo odgrywa bardzo ważną rolę w pierwszym sezonie dragon ball, lecz z biegiem wydarzeń usuwa się w cień bohaterów walczących o wolność Niebieskiej Planety, Mr. Popo wg. mnie był bardzo pozytywną postacią w Dragon Ball.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
To może być przejaw tolerancji, odebrane może zostać również jako powrót do czasów czarnych niewolników, którzy służą swym panom. Myślę że Pan Toriyama
miał na celu zasianie tej właśnie niepewności że z jednej strony niewolnicze podejście z drugiej tolerancyjna ufność w tą postać.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Jak dla mnie gdybanie nad tym aspektem jest zbędne, gdyż jesteśmy w posiadaniu zbyt małej liczby danych czy też niewielkich wzmianek. Jednak jeżeli chcemy dla zaspokojenia własnej ciekawości jak i chęci podjęcia dyskusji rozważyć problem, sądzę iż nie jest to przejaw rasizmu, ale równości. Ot skoro są i biali niech i będą czarni. Także funkcja powierzona Mr. Popo do niskich nie należy, a określanie go mianem sługi jest nie tyle niewłaściwe co degradujące jego osobę, gdyż jak zaobserwować łatwo zwykłym człowiekiem nie był.
Co do jego roli w całym cyklu najwięcej udziału miał w części DB, w innych służył tylko za tło, lecz jak przyjrzeć się dokładniej jego 'Pan' też.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Pan Admin napisał(a):
Dlaczego sługą bożym jest czarnoskóry murzyn?
A widziałeś kiedyś białoskórego murzyna? xD

Jednak do rzeczy. Nie sądzę, żeby ukazanie sługi Kamiego w kolorze czarnym miałoby być oznaką rasizmu czy innego braku tolerancji. Równie dobrze można by było się upatrywać podtekstów u różowego Buu czy Freezera, jako ukazanie potęgi jakiś tam grup społecznych. Po prostu Akira chciał stworzyć postać, która odróżniałaby się od tych, które były dotychczas ukazywane w mandze.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Danevert napisał(a):
A widziałeś kiedyś białoskórego murzyna? xD
Michael Jackson?
Ale to chyba nie o tym temat.

Drakan napisał(a):
Ot skoro są i biali niech i będą czarni
Z drugiej strony... jest tylko jeden czarny. I pod koniec serii dopiero Uub. Ale to i dobrze. We współczesnych bajkach za to musi koniecznie być Murzyn i Azjata. Nie wiem, jak w nowych anime to wygląda, ale pewnie bez czarnych się nie obywa... ;]

Ja tam nie mówię, że Akria jest nietolerancyjny
Tylko, że wielu mogłoby go o to posądzić, widząc prosto murzyn - sługa.

I on był sługą. Nie był następcą, był typowym wiernym lojalnym sługą.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Nie chce tu podważać zdania admina, ale chyba nieuważnie oglądałeś Dragon Ball, obaj darzyli się przyjaźnią możliwe, że Popo był sługą, ale Kami mówił, że oddałby za niego życie potwierdzenie możemy znaleźć w dragon ball z , gdy łączy się z Picollo Jr, (bardzo wzruszająca scena) obaj za sobą płaczą.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kto powiedział, że sługi nie można darzyć przyjaźnią?
Kami, jak nazwa wskazuje, był Bogiem.
Nie wiemy chyba jak dawno przyszedł do niego Mr. Popo, ale jeśli nie było go tam od początku, to był bardzo długo.
Kami wiedział, że jego sługa zrobiłby dla niego wszystko. Poza tym Popo był praktycznie jego jedynym znajomym i przyjacielem.
Więc to normalne, że się lubili.

Wazon napisał(a):
Kami mówił, że oddałby za niego życie
Kami oddałby życie za sługę? Prawdę mówiąc, nie przypominam sobie, ale głowy nie daję, że tak nie było.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nie wiem czy można upatrywać rasizmu w kwestii Mr. Popo. Po pierwsze nie jest on człowiekiem, co jednoznacznie zmienia kontekst interpretacji. W całym DB można podziwiać wiele postaci czarnoskórych (ludzi!), a sam Akira w moim przekonaniu nie ubliża żadnej rasie.
Zresztą wasza TERMINOLOGIA nie do końca pokrywa się z faktami. "Sługa"? "Posprzątaj, pozamiataj, ugotuj i umyj toaletę?". Sam obrałbym terminologię, którą operuje sama postać o której mówimy (Mr.Popo bezpośrednio).
Ach... Jak za dawnych czasów, cytat:
<manga tom14 str. 98>
Mr. Popo: "-Ja być Mister Popo. POMOCNIK WSZECHMOGĄCEGO."
Relacje pomiędzy KAMI a Mr. Popo były ciepłe, nazwałbym to przyjaźnią, zamiast "służbą" (która często miewa znaczenie pejoratywne). Kami i Mr. Popo łączyła więź, bardzo bliska relacja (proszę się niczego nie dopatrywać, wy zboczeńce jedne ^^).
<tom 12 str. 114>
Mr. Popo: "Wszechmogący wiele nauczyć Mr. Popo. Dlatego ja być odjazd"

Dokładnie POMOCNIK <tom 14 str. 123>
Goku: "Czy... Czy to coś to Shenlong?"
Mr. Popo: "Rzeczy Wszechmogącego robić Popo. A w to, co zrobić Popo, Wszechmogący wkładać życie"
<tom 30 str 162>
Kami: "DZIĘKUJĘ CI ZA WSZYSTKO MR. POPO..."

Mr. Popo: "Jak Ty znaleźć nowy wszechmogący, to Popo też być szczęśliwy"
Tolerancja na najwyższym poziomie.
Nie to żebym się czepiał, ale wyobraźcie sobie sytuację bardziej przyziemną. Chcielibyście być zwani od "poddanych Gotenksa", albo moderatorzy zwani "sługusami"? Takie wyolbrzymienia nie do końca odzwierciedlają realny stan rzeczy. Ja proponuję termin Pomocnik, bo Popo dokładał się i do tworzenia Shenrona, i pomagał w tradycyjny sposób i był prawdziwym przyjacielem Kamiego. Zero dyskryminacji.
Pozdrawiam serdecznie.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nie wiem czy to przejaw rasizmu , ale Popo przypomina mi eunucha na dworze jakiegoś starożytnego władcy. Oni niby też byli otaczani szacunkiem , i wielokrotnie przyjaźnili się ze swoimi panami. Ba , byli w stanie oddać za nich życie , zajmowali się ich żonami . Słowem byli to niejednokrotnie najbardziej zaufani ludzie władcy. Co nie zmienia faktu że byli sługami. mr. Popo jest dla mnie po pierwsze przyjacielem , ale na pewno nie partnerem Kamiego. Zaetem jest kimś niższym , czego chyba nie muszę uzasadnić. Prawdopodobnie jakby Popo chciał odejść zrobiłby to , ale tak kochał swojego pana że nawet nie przyszłoby mu to do głowy. Choć i tak najtrafniejszym określeniem jest chyba przydupas.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Dlaczego sługą bożym jest czarnoskóry murzyn?
Nie białoskóry murzyn... Rasizm... Wykalany przez Żółtka. Tak samo jak sługa taktowany był ten czarnuch, który służył Wodzowi RR.

Uwielbiał naszego wszechmogącego i chyba tylko dlatego nie odszedł. Ogólnie była to dziwna postać. Jego siła została zatajona, w pierwszym sezonie było napomknięte, że Kami jest silniejszy od niego, a w serii Z widzimy jak broni się przed Gotenem i Trunksiem w fazie SSJ.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Opcja rasizmu definitywnie odpada. Gdyby Akira chciał zrobić przykrość "czarnoskórym murzynom" ^^' to musiałby dokonać tego z premedytacją. Natomiast patrząc na jego początkowe szkice (prototypy sługi bożego), dochodzimy do wniosków. Przypominają one: małe smoczki, następnie coś na po podobieństwo animali z dzióbkiem, brodatych HINDUSÓW (z turbanami), a ostatecznie uśmiechniętego murzynka dżina.
Więc jeszcze raz, wątpię.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Nedi Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Nedi
Wiek: 31
Dni na forum: 5.906
Posty: 78
Skąd: Jarosław
Czy ja wiem... Nie odbierałabym tego jako rasizm. W db są różne postacie

Nedi
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Dlaczego czarny? Ponieważ był to człowiek mocno opalony, i spodobał się dla Kamiego. Nie no żart. Myslę, że po prostu widział Wszechmogący umiejętności i talent do różnych rzeczy u Popo i go wziął do pracy. Lubili się bardzo i widać jak sługa się stara, gdy wykonuje każdą prostą nawet pracę. Jak dla mnie Popo idealnie pasuje na tą postać ^^

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Popo był dla Kamiego jak przyjaciel, można powiedzieć jego złota rączka. Nigdy w Dragon Ball nie był widoczny przejaw raśizmu byli to oddani sobie znajomi i przyjaciele.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ależ Wy mnie nie zrozumieliście.
Ja nie uważam, by Toriyama był rasistą.
Tylko, że:
Naowicz napisał(a):
trochę rasizm, mógłby ktoś pomyśleć
Głównie miałem tutaj na myśli organizację najbliższą i najbardziej "tolerancyjną", UE.

Jest wielki pan, jest jego sługa - murzyn.
Jasna sytuacja.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Kami-samma i Mr. Popo to przede wszystkim przyjaciele. Odbieram go jako pomocnika i powiernika, a nie jakiegoś służącego. O rasizmie nie ma mowy. Gdyby tak było, to pan Toriyama (jap. "ptasia góra" bardzo ładnie ) ukazałby go jako gościa jeżdżącego na szmacie do podłogi czy podającego Kamiemu coś do picia. A tak, pokazał go jako ważną i mądrą postać.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ja tu raczej nie widzę rasizmu. Mr.Popo to wspaniały służący, ale Wszechmogący nie traktował go tak. Był wspaniały, mądry i rozważny. Był super. Zawsze mu pomagał, gdy tylko była potrzeba. Byli wspaniałymi przyjaciółmi. Jestem pewna , że oddali by za siebie życie i nie tylko.
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Zdecydowanie Kami i Mr.Popo byli dobrymi przyjaciółmi. Warto wspomnieć wydarzenia w sadze Garlicka Jr. w boskiej strefie czy połączenie Kamiego z Piccolo. Popo był miłym i pomocnym "człowiekiem" - pomagał w treningach, ugotował jak było trzeba, służył radą Kamiemu i Dendiemu.( Tego jak dobrze pamiętał uratował przed Buu) Jednym słowem przyjaciel jakich mało.

trochę rasizm, mógłby ktoś pomyśleć
Nie ocenia się rzeczy po wyglądzie.

Jestem pewna , że oddali by za siebie życie i nie tylko.
Co do Mr. Popo to nie mam wątpliwości, ale Kami? Nie twierdzę, że by nie chciał, ale nie zapominaj że gdy on umarłby to umarłby też Piccolo. ( A myślę, że Piccolo nie zamierzałby odchodzić w zaświaty)

Pozdrawiam

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.788
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
ja nic do niego nie mam lubie go , jest dobrym pomocnikiem bez zastrzezeń
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » [Postać] Mr. Popo
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook