Forum Dragon Ball Nao

» Kim lub czym jest dla Was Bóg?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Zgadzam się odnośnie jednej kwestii, trzeba w coś wierzyć, a w co kto wierzy, to już jego prywatna spraw, wiarę trzeba odnaleźć w sobie, a nie odziedziczyć po krewnych

[ Dodano: 24.04.2008, 22:49 (po 1 minucie) ]

Na przykład Jan Paweł II?
Jan Pawła II szanuję jako człowieka, mam nawet jego biografię.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Piechu: 24.04.2008, 21:52
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Dla mnie Bóg jest najwyższym dobrem. Wiara w niego zawsze dodaje mi siły i nadziei na lepsze jutro, a modlitwa wspomaga me działania, mimo, że często jednak nie koniecznie wszystko jest tak jak po mojej myśli. Co do tych kłótni o Pismo Święte itd.- Najstarsza kopia Nowego Testamentu, która została odnaleziona, została napisania zaledwie 100 lat po "oryginale". Przetrwała 2000 lat, aż do dziś. Nawet (nie pamiętam dokładnie nazw i miejsca) znaleziono jakieś tam stare Pisma Święte sprzed kilkunastu wieków i treść praktycznie niczym się nie różni od tego, co mamy dziś w Bibliach. Tak więc coś w tym jest. Ale jeżeli nie chcecie wierzyć w Boga, to dlaczego wierzycie np. że Sokrates rzekł "Wiem, że nic nie wiem" . Skąd to wiecie, jaką macie pewność, że to jego słowa, skoro najstarsza kopia odnaleziona, została zapisania dopiero 800 lat po oryginale? .

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 17.11.2008, 17:23
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
Jan Pawła II szanuję jako człowieka, mam nawet jego biografię.
Ale Twoim zdaniem ślepo wierzył w Boga i chodził na msze (zanim został księdzem, Tenshi ;p), jak do marketu?
I pewnie 10 przykazań też nie znał.

Nie mów mi o takich, którzy to praktykują, bo oni mnie nie obchodzą.
Tylko o prawdziwych np. katolikach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Na temat Boga i religii wypowiadałem się już na naszym forum wielokrotnie.
Wobec tego nie mam zamiaru wdawać się kolejny raz w dyskusję, która stanie w martwym punkcie...

Ale jedno muszę powiedzieć, bo dawno żadna wypowiedź tak mnie nie rozśmieszyła.

na dobrą sprawę większość historyków, nie uznaję Biblii za dokument historyczny, drogi Wazonie.

Co to za bzdura?
Po pierwsze Biblia nie jest dokumentem.
Ale różnicy między dokumentem, a książką, chyba nie muszę Ci wyjaśniać?

I co w tej sprawie jest kwestią najistotniejszą, Biblia to jedno z najważniejszych źródeł historycznych starożytności. Jego bogactwo jest trudne do ocenienia.

Jeśli którykolwiek historyk zakwestionowałby wartość Biblii jako źródła do analizy historycznej dziejów Bliskiego Wschodu i Cesarstwa Rzymskiego, to byłby chyba skończonym idiotą.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Pan Admin napisał(a):
Piechu napisał(a):
Jan Pawła II szanuję jako człowieka, mam nawet jego biografię.

Ale Twoim zdaniem ślepo wierzył w Boga i chodził na msze (zanim został księdzem, Tenshi ;p), jak do marketu?
I pewnie 10 przykazań też nie znał.
Czy ja napisałem, coś takiego, no nie, więc twoje pytanie nie ma racji bytu.

Pan Admin napisał(a):
Nie mów mi o takich, którzy to praktykują, bo oni mnie nie obchodzą.
Tylko o prawdziwych np. katolikach.

Ten temat zamknąłem, bodaj słowami, że wiarę trzeba odnaleźć w sobie, anie odziedziczyć po krewnych.

[ Dodano: 24.04.2008, 23:21 (po 3 minutach) ]
Dai Kaiosama napisał(a):
Jeśli którykolwiek historyk zakwestionowałby wartość Biblii jako źródła do analizy historycznej dziejów Bliskiego Wschodu i Cesarstwa Rzymskiego, to byłby chyba skończonym idiotą.
Chodziło mi raczej o te cuda i ich wątpliwą autentyczność , a nie o historie Bliskiego Wschodu i Cesarstwa Rzymskiego etc. Piszesz zródła, tak ? chodziło mi o trochę co innego, mianowicie o to ze biblia, jest tekstem o charakterze wybitnie religijnym i trzeba patrzeć na nią z innej perspektywy. Co do dokumentu, tu walnąłem kalafiora przyznaje. Jeżeli Cię rozbawiłem, no to super, pozdrawiam

Dai Kaiosama: Luzik:D
pozdrawiam

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Piechu: 25.04.2008, 18:22
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Wątpliwość istnienia cudów wyjawia mi niewątpliwie Biblia, powiedz mi Piechu, co powiesz o Piśmie Świętym napisanym pod natchnieniem samego Boga? Tak jak to powyżej napisała Tenshi wiara jest tym czymś, w czym prawdziwy chrześcijanin widzi Stwórcę świata... Historycy zawsze na każdy temat poszukują 100% dowodów, ale jeśli wierzy się bardzo mocno nie trzeba na to dowodów. W każdym razie, jeśli chodzi o cuda, wszystko jednak w Biblii i Piśmie Świętym przemawia nad tym, że one jednak miały miejsce na początku dziejów. Nie sądzisz chyba, że czterej ewangeliści byli kimś niepoczytalnym? Normalny śmiertelnik również by tego wszystkiego nie wymyślił, a Biblia i Pismo Św, jest prawdziwym i niepowtarzalnym źródłem wiary chrześcijańskiej.
Pozdrawiam
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Freez, a kto tworzy wiarę, jak nie ludzie? Równie dobrze, mogliby sami to napisać, bo skoro stary testament powstał 1000 lat przed naszą erą (fuck, się dziś na religii nasłuchałam, na temat stworzenia świata), to skąd można wiedzieć, co było ee.. no nie wiem ileż tam lat przewiduje Biblia, stworzenie świata, w każdym bądź razie, jak już mówiłam, każda z 5 wielkich religii ma swe niepodważalne dowody, na istnienie tego, w którego wierzą. Nie możesz bankowo stwierdzić, co jest prawdą, a co nie, nie mówię że Ci 'czterej ewangeliści' to jacyś świry, ale na dobrą sprawę, kto tak naprawdę potwierdził ich istnienie, gdybanie, każdy może wierzyć w co chce, mi to tam lotto, ale nie można bazować na jednym źródle i trzymać się tego, jak lekarstwa, bo dla mnie to fanatyzm, nie wiara.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Tenshi, tak na dobrą sprawę nie zgodziłbym się z Tobą w sprawie względu, że wiare stworzyli ludzie, otóż wiarę stworzył sam Bóg, którą później przekazywał Jezus Chrystus, a potem Apostołowie, no Wiesz za kilkaset lat, tez nie będą wierzyli, że było forum DBNao a co do 4 ewangelistów wystarczy przeczytać Ewangelię i Bible, w której na pewno jest ukazana ich biografia.
Pozdrawiam
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
._.
A sądzisz, że Bóg i wiara by istniała, gdyby ludzie o niej, powiedzmy, nie wiedzieli?
Widać, że nie rozumiesz tego, co chcę Ci powiedzieć, ludzie od wieków tworzą wiarę, na dobrą sprawę, Biblia mogłaby być zainicjowana wyłącznie przez człowieka, jak jest teraz z świadkami Jehowy, czy nie człowiek stworzył ten 'odłam'?
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Rozumiem, iż autor pisząc 'Bóg' miał na myśli bóstwo chrześcijańskie? Szkoda, religii mamy kilka na świeci i bardzo to niedobrze faworyzować jedną, ale do rzeczy. Wcześniej na temat boga i wiary pojawiło się parę postów mojego autorstwa, toteż niektórych frazesów powtarzać nie będę. Tak zwane 'bóstwo' określę miarą siły wyższej czy też, jak to padło w innych tematach, absolutu. Istnienia tegoż nie można udowodnić jak i nie można udowodnić nieistnienia. Wniosek prosty - jestem czymś na podobieństwo agnostyka. Rytuałów i innych obrzędów nie odprawiam, ponieważ nie ma to żadnego logicznego wytłumaczenia. W końcu cześć sile wyższej można okazywać wszędzie, a rytuał ma dopiero wtedy sens kiedy poparty jest szczerą wiarą. Bo w końcu na co absolut ma kłaść nacisk - na obrządek i formę czy na istotę ludzką i jej wiarę? Jeżeli to pierwsze mam głęboko gdzieś takiego boga. Ogółęm postepuję wg wewnętrznego kodeksu moralnego, mówiąc obiektywnie ciężkiego, dziwnego, chaotycznego a nawet sięgającego niekiedy dolnych granic podług normy, ale jednak zawsze jakiegoś i to mnie cieszy. Nie wiem co istnieje po śmierci i na co będą mi patrzeć, więc wolę zachować się uniwersalnie.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Tenshi, ludzie o wierze chrześcijańskiej wiedzieli od zarania dziejów, religie tak jak już wcześniej napisałem zainciował Jezus Chrystus- Syn Boży, przekazał wiare Apostołom, a dopiero ci przekazali ją wiernemu ludowi. A co do świadków Jehowyh mam mało informacjii na temat tego 'odłamu' religijnego.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Wazon napisał(a):
Wątpliwość istnienia cudów wyjawia mi niewątpliwie Biblia, powiedz mi Piechu, co powiesz o Piśmie Świętym napisanym pod natchnieniem samego Boga? Tak jak to powyżej napisała Tenshi wiara jest tym czymś, w czym prawdziwy chrześcijanin widzi Stwórcę świata... Historycy zawsze na każdy temat poszukują 100% dowodów, ale jeśli wierzy się bardzo mocno nie trzeba na to dowodów. W każdym razie, jeśli chodzi o cuda, wszystko jednak w Biblii i Piśmie Świętym przemawia nad tym, że one jednak miały miejsce na początku dziejów. Nie sądzisz chyba, że czterej ewangeliści byli kimś niepoczytalnym? Normalny śmiertelnik również by tego wszystkiego nie wymyślił, a Biblia i Pismo Św, jest prawdziwym i niepowtarzalnym źródłem wiary chrześcijańskiej.
Pozdrawiam
Wazon napisał(a):
Tenshi, tak na dobrą sprawę nie zgodziłbym się z Tobą w sprawie względu, że wiare stworzyli ludzie, otóż wiarę stworzył sam Bóg, którą później przekazywał Jezus Chrystus, a potem Apostołowie, no Wiesz za kilkaset lat, tez nie będą wierzyli, że było forum DBNao a co do 4 ewangelistów wystarczy przeczytać Ewangelię i Bible, w której na pewno jest ukazana ich biografia.
Pozdrawiam
Niech mi ktoś wytłumaczy, jak ktoś z taką wyobraźnią i tendencją do wymyślania bzdur, może pisać tak nędzne bajki ("Nasza Twórczość")?!

Przecież odpowiadać na posty tego typu to już jest wstyd...

A teraz kim jest dla mnie Bóg?
Bóg jest dla mnie istotą wyższą, odrzucam wersję, że jest on doskonały, co wnioskuje z życia Jezusa Chrystusa. Wierze naturalnie w Boga w trzech osobach, oraz w Nowy Testament, odrzucam natomiast Stary Testament, oraz po części interpretacje Boga według religii Chrześcijańskiej.
Sądzę, że łączność z Bogiem jest przez nas, ludzi niemożliwa, wierze natomiast, że możemy przekazywać do niego nasze prośby za pośrednictwem Wyższego Ja (Nad świadomości).
Uważam Boga za Sprawiedliwego Sędzię, który nie będzie oceniać ile razy byłem w kościele i jak mocna była moja wiara, ale to jakim byłem człowiekiem. I tego mam zamiar się trzymać.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Old Shatterhand napisał(a):
Wazon napisał(a):
Wątpliwość istnienia cudów wyjawia mi niewątpliwie Biblia, powiedz mi Piechu, co powiesz o Piśmie Świętym napisanym pod natchnieniem samego Boga? Tak jak to powyżej napisała Tenshi wiara jest tym czymś, w czym prawdziwy chrześcijanin widzi Stwórcę świata... Historycy zawsze na każdy temat poszukują 100% dowodów, ale jeśli wierzy się bardzo mocno nie trzeba na to dowodów. W każdym razie, jeśli chodzi o cuda, wszystko jednak w Biblii i Piśmie Świętym przemawia nad tym, że one jednak miały miejsce na początku dziejów. Nie sądzisz chyba, że czterej ewangeliści byli kimś niepoczytalnym? Normalny śmiertelnik również by tego wszystkiego nie wymyślił, a Biblia i Pismo Św, jest prawdziwym i niepowtarzalnym źródłem wiary chrześcijańskiej.
Pozdrawiam
Wazon napisał(a):
Tenshi, tak na dobrą sprawę nie zgodziłbym się z Tobą w sprawie względu, że wiare stworzyli ludzie, otóż wiarę stworzył sam Bóg, którą później przekazywał Jezus Chrystus, a potem Apostołowie, no Wiesz za kilkaset lat, tez nie będą wierzyli, że było forum DBNao a co do 4 ewangelistów wystarczy przeczytać Ewangelię i Bible, w której na pewno jest ukazana ich biografia.
Pozdrawiam
Niech mi ktoś wytłumaczy, jak ktoś z taką wyobraźnią i tendencją do wymyślania bzdur, może pisać tak nędzne bajki ("Nasza Twórczość")?!

Przecież odpowiadać na posty tego typu to już jest wstyd...

A teraz kim jest dla mnie Bóg?
Bóg jest dla mnie istotą wyższą, odrzucam wersję, że jest on doskonały, co wnioskuje z życia Jezusa Chrystusa. Wierze naturalnie w Boga w trzech osobach, oraz w Nowy Testament, odrzucam natomiast Stary Testament, oraz po części interpretacje Boga według religii Chrześcijańskiej.
Sądzę, że łączność z Bogiem jest przez nas, ludzi niemożliwa, wierze natomiast, że możemy przekazywać do niego nasze prośby za pośrednictwem Wyższego Ja (Nad świadomości).
Uważam Boga za Sprawiedliwego Sędzię, który nie będzie oceniać ile razy byłem w kościele i jak mocna była moja wiara, ale to jakim byłem człowiekiem. I tego mam zamiar się trzymać.
Wiesz przestań się czepiać każdej mojej wypowiedzi, bo to aż się robi nudne...

Co do tematu Bóg dla mnie jest czymś/ kimś do kogo mogę się pomodlić, pomaga mi duchowo w ciężkich sytuacjjach, wierze w niego.
Ps. Old przestań się mnie czepiać bo na mnie nie robi to wrażenia, Ty pokazujesz swoją niedojrzałość, ciągnąc cały czas kłótnie, daj sobie siana...
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Co do religii i Boga, nie chce mi się z nikim kopi kruszyć niech każdy, wierzy w co tam chce, jego prywatne sprawa. Ja jestem poganinem i mi z tym dobrze, pozdrawiam.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Piechu: 28.04.2008, 21:50
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Wazon napisał(a):
Ps. Old przestań się mnie czepiać bo na mnie nie robi to wrażenia, Ty pokazujesz swoją niedojrzałość, ciągnąc cały czas kłótnie, daj sobie siana...
Ale przynajmniej słusznie to robi...

Piechu napisał(a):
niech każdy, wierzy w co tam chce, jego prywatne sprawa.
Spoko, mi to tam lotto, właściwie słusznie, tylko niech nie pieprzy takich farmazonów.

Piechu napisał(a):
Ja jestem poganem i mi z tym dobrze
Teraz to raczej 'ateista' się mówi (btw, przypomniała mi się fajna scenka z 'Metalocalypse' w kościele ateistów "Dobry Boże, w którego nie wierzymy, pozwól nam nie modlić się do Ciebie, Ty który nie istniejesz w żaden racjonalny..." cholerni agnostycy, dalszą część przerwali)
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Bóg... Zwykły wymysł i odpowiedź naszych przodków na wiele nie zrozumiałych zjawisk tego świata [dla nich oczywiście]. To chyba wszystko.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tenshi napisał(a):
Ale przynajmniej słusznie to robi...
Niech mu na PW napisze. Jak chce.

Piechu napisał(a):
Ja jestem poganem
"Pogaństwo - zazwyczaj używane [...] w stosunku do wyznawców innych religii, głównie politeistycznych i animalistycznych."
Piechu, wyznajesz politeizm czy animalizm?

Cyceron napisał(a):
Bóg... Zwykły wymysł i odpowiedź naszych przodków na wiele nie zrozumiałych zjawisk tego świata [dla nich oczywiście].
Jak to odniesiesz do Jezusa?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Zwykły nienormalny człek, który napotkał bandę frajerów i Im wcisnął swoją korbę.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Cyceron napisał(a):
Zwykły nienormalny człek, który napotkał bandę frajerów i Im wcisnął swoją korbę.
Aha, a cuda i inne różne wydarzenia to sami sobie wymyślali. Hehe. Ciekawe...
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Jeśli chcemy próbować dowieść istnienia siły wyższej, którą powszechnie nazywamy Bogiem poprzez pryzmat współczesnej nauki, to wcale nie wydaje się to trudne.
Powszechnie wiadomo, że nic we wszechświecie nie powstaje samoistnie, a suma wszelkiej materii i wszelkiej energii jest stała. Zatem jak naukowo wyjaśnimy powstanie tego, w czym się znajdujemy, żyjemy, działamy. Samoistnie? Nie, bo stoi to w sprzeczności z prawami nauki, fizyki.
Dlatego właśnie na tym staram się opierać, że istnieje jakaś siła wyższa, byt idealny, który znajduje się poza granicami naszego umysłu, nauki itp, który stworzył to wszystko w czym obecnie żyjemy.
Kim jest dla mnie Bóg? Myślę, że zbliżoną odpowiedź bym dał do tej, którą napisał eMate, może z drobnymi poprawkami. Jako, że staram się unikać powtarzania wniosków, nie zamierzam się rozpisywać.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » Kim lub czym jest dla Was Bóg?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook