Forum Dragon Ball Nao

» Matura 2008

Strony: 1, 2  
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Taak, za tydzeiń rozpoczynają się Matury ^ ^"

Kto z Was w tym roku przystąpi do nich i jak oceniacie swoje szanse na zdanie matur??
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Zdanie matury nie jest ciężkie, gorzej jest ze zdaniem matury z dobrym wynikiem. Zobaczymy jak to będzie

Z czego zdajecie? Ja zdaję z:
polski - podstawowy
angol - podstawowy
WOS - podstawowy
historia - rozszerzony

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Shiro napisał(a):
Zdanie matury nie jest ciężkie, gorzej jest ze zdaniem matury z dobrym wynikiem.
Święte słowa, choć po przespaniu trzech lat, to nawet zaliczenie może okazać się dużym wyzwaniem.

polski- podstawowy (właśnie zacząłem przygotowywać się na ustną, nie wiem co z tego będzie)
angielski- rozszerzony. Ustny też. Odbiło mi jak to zadeklarowałem. I to zdrowo.
WOS- rozszerzony
historia- rozszerzony
Jedynie w dwoch ostatnich przypadkach o nic się nie boję.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
No, ja dodam jeszcze co zdaję i na jakim poziomie ^ ^:

J. polski : poziom podstawowy ( gdybym wziął rozszerzony, byłbym samobójcą ;p)

J. angielski : poziom podstawowy ( patrz wyżej)

Geografia : Poziom rozszerzony ( udało mi się zmienić z podstawowego na rozszerzony w ostatnim dniu ^ ^" ).

Z tego wszystkiego jedynie mocniej się czuję z Gegry.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
U mnie z maturą to jest tak, że coś mi tam z tego wychodzi, ale leniem jestem i nie chce mi się tego pisać nie mówiąc już o uczeniu, ale co ja mogę? Gdzieś muszę się dostać Praktycznie wszystkie moje wyniki wahają się w granicach 60 - 65% wyjąwszy angielski gdzie jest to ok 90%. A przedmioty zdawane to coś takiego:
polski podst.
angielski podst.
chemia roz.
biologia roz.
W pewnym momencie nawet mi się fizyki zachciało, ale jak w na stronach różnych uczelni pokazywali, że mi wystarczy jeden przedmiot jakoś bez żalu odszło w niepamięć...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jak poszedł polski? Kto z Was spieprzył i nie zda?
Jakie w ogóle tematy były?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
http://www.cke.edu.pl/images/stories/Arkusze ... p_rozw.pdf

Tutaj macie przykładowe rozwiązanie z Języka pl....

Pierwsza część poszła nienajgorzej. Natomiast wypracowanie nie do końca sprawdza się z tym przykładowym. Jednak trzeba być dobrej myśli, w końcu [ ort! ] 21 pkt wystarczy do zdanej matury.

Powiedzcie, jak punktują wypracowanie?? Tzn kompozycje, ortografię i takie tam??
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Co do ortografii wiadomo mi tylko, że mogą obciąć 3 punkty, jeżeli masz nieprzyzwoicie dużo błędów. Takie ułatwienie. O to nie trzeba się martwić.

Patrząc na tematy wypracowań raczej wybrałabym ten drugi dotyczący "Lalki". W powieści zainteresowała mnie najbardziej akurat Izabela Łęcka i o niej mogłabym sporo napisać.
Jednak do tego trzeba znać całą lekturę, więc wyzwanie dla bardziej uczących się.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Laru: 05.05.2008, 17:21
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Mogli dać mniej durne tematy na wypracowaniach, sam pisałem z "Lalki" Prusa.
Artykuł był ciekawy, ale niektóre pytania były dosyć dziwne i trudne do rozpracowania. Mimo tego poradziłem sobie ze wszystkim, zobaczymy w praniu jaki wynik będzie.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja pisałem na temat numer 1. Generalnie był dosyć łatwy, a przynajmniej taki mi się wydawał, jak zwykle napisałem jakieś głupoty, ale z sensem. Za ortografię mi raczej nie utną dużo, albo nawet wcale jak dobrze pójdzie. Treści uważam, że zawarłem dość sporo. Test był dość łatwy, choć parę punktów zgubiłem. Niepotrzebne były pytania o środki, zabiegi językowe itp. A to słowo na s, to pierwszy raz w życiu widziałem. Sam artykuł bardzo ciekawy, przeczytałem go nie tylko dla matury, ale też dla siebie.
Innymi słowy zdam.
Jutro angielski, oby tylko nie powtórzyła mi się przygota z próbnej.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Poszła dobrze, ale co mi z tego wyjdzie to już inna sprawa... Dosyć że zarówno test jak i obydwa wypracowania były przystępne. Co prawda, żeby odpowiedzieć prawidłowo na niektóre pytania należało dobrze wczytać się w tekst, ale to nie stanowiło większego problemu. Ogółem ta część poszła mi o całe 15 min. krócej niż zazwyczaj. Tematy wypracowań ta samo były, dobre, ale że ja nie lubię wszelkiej maści pozezji (dali porównanie pokolenia młodych i starych u Mickiewicza i Przerwy-Tetmajera), więc siłą rzeczy przypadł mi temat drugi z Lalki (analiza snu Izabeli). Nie narzekam, bo w mojej opini mam tam zawarte to co być powinno w kluczu. Strona techniczna nigdy mnie nie martwiła, to i tez nie mam się czego obawiać.

Powiedzcie, jak punktują wypracowanie?? Tzn kompozycje, ortografię i takie tam??
Rozwinięcie - 25
Kompozycja - 5
Styl - 5
Język - 12
Zapis - 3
Walor (opcjonalne) - 4

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Matury już za plecami.Wreszcie można odetchnąć,chociaż biorąc pod uwagę ile wieczorów i ranków się uczyłem (tzn.tydzień przed polskim i ang pisemnym,tydzień przed historią oraz tydzień przed polskim ustnym i angielskim ustnym),to spodziewane wyniki mnie nie zadowalają
No więc:

polski rozszerzony - z czytania ze zrozumieniem na poziomie rozszerzonym nigdy nie byłem dobry,na próbnej miałem 2/10pktów ,teraz może ze 3 wpadną ,wypracowanie o Szczurach mnie rozwaliło,a dzięki niemu do mojego języka weszło zamiast "lol" słowo "lolo"

polski ustny - słabo - 15 pktów,nie mam gadanego to mój największy minus

angielski pisemny i ustny rozszerzony - z zadań zamkniętych wyszło mi 22,5/32pkt,ale nie wiem,jak mi ocenią opowiadanie,ok.70% z całości może będzie,ustny słabo - 11 pktów - gadanego to nie mam

historia podstawowa - po wstępnych analizach 73%

Myślę,że na zaoczne wystarczy

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Cóż, są wyniki, jakie macie?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Polski (podstawowy) - 60%
Angielski (podstawowy) - 90%
WOS (podstawowy) - 58%
Historia (rozszerzony) - 40%

Słabo mi poszło z dwóch ostatnich... Ale szczerze to matura z WOS-u i Historii troszkę przegięta była... Nie mniej jednak to nie jest usprawiedliwienie, że mi tak średnio poszło z WOS-u i Historii

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Ano są. I szału nie ma, aczkolwiek niektóre przedmioty mnie zdziwiły.

polski podst. - 80% - szok, zważywszy na fakt, że nigdy nie udało mi się przekroczyć 65%
angielski podst. - 92% - bardzo wysoki, ale mimo wszystko przydałoby się więcej
chemia roz. - 62% - do przewidzenia, choć wg moich obliczeń wychodziło ok. 75%, cóż, bywa
biologia roz. - 63% - no i proste, liczy się schemat, a nie wiedza, wydawało mi się, iż będzie zdecydowanie lepiej

Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, iż za rok będą to jeszcze jako takie wyniki, albowiem teraz na studia się nie wybieram.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Polski (rozszerzony) - 66%
Angielski (rozszerzony) - 69%
Historia (podstawowy) - 73%

Powiem tak - wyniki mnie nie zadowalają,ale na tyle czasu,ile poświęciłem na przygotowanie,to są one raczej odpowiednie.Ten rozdział życia mamy już za sobą Mam nadzieję,że wszyscy z tegorocznych maturzystów z forum zdali.

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
gegra rozszerzona : 50%
angol podstawowy: 50%
polak podstawowy: 60%

Niezle... ale tak .. srednio.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
polski podstawowy- 73%
angielski rozszerzony- 56% (cegła mi na webb spadła)
WOS roszerzony- 50%
historia rozszerzona- 82%

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Nieźle ci historia rozszerzona poszła Jouł ;p Ale i tak uważam, że była walnięta... Że tak się wyrażę na bank straciłem dużo punktów na wypracowaniu... A które pisałeś? Te związane z Turcją, Polską i Węgrami czy Polska a Węgry 1918-56?

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ten drugi temat. A Ty który? Miałem co pisać na temat Węgier, ale brakowało mi troszkę dokładności, tak z 2-3 dat i jeszcze z dwóch nazwisk. Na wypracowaniu można było coś zgubić, ale test był przyjemny. A walnięty to był WOS. Jakiś chory go wymyśłił. ;p

Shiro napisał(a):
Nieźle ci historia rozszerzona poszła Jouł
Mów mi po prostu ジョーワイダー

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Matura 2008
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook