Forum Dragon Ball Nao

» Neonazizm, w Polsce i na świecie

Strony:   1, 2
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.149
Posty: 238
Skąd: ...
A ja osobiście bardzo nie lubię neonazistów...
Na szczęście ma się jeszcze dość dobrą kondycje i refleks...
Nie są rasistami mówicie?
No a ja nie jestem czystej polskiej rasy...<Krzyżówka południowca, więc róznica nie tak rażaca> W takim razie ciekawe, co chcieli... Wspominali coś o polsce dla polaków...

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja w polskich neonazistach nie mogę rozumieć jednego... czy oni nie są świadomi tego, że Hitler uważał Słowian za podludzi, których należy się pozbyć?
Niby twierdzą, że odcinają się od niektórych racji Hitlera, ale jednak go wychwalają, co jak dla mnie w sprzeczności stoi.

Może mi ktoś to wyjaśnić?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
King
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.170
Ostrzeżenia: 3
Posty: 6
skasujcie tego posta
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ OSTRZEŻENIE

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez King: 11.06.2008, 2:18
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ja w polskich neonazistach nie mogę rozumieć jednego... czy oni nie są świadomi tego, że Hitler uważał Słowian za podludzi, których należy się pozbyć?
Niby twierdzą, że odcinają się od niektórych racji Hitlera, ale jednak go wychwalają, co jak dla mnie w sprzeczności stoi.

Może mi ktoś to wyjaśnić?
Wydaje mi się, że istota problemu nie jest sama postać Hitlera.
Tu chodzi raczej o ideologię, którą stworzył.
Jej głównym przekazem jest wyższość jednej rasy, jednego narodu nad innymi. Pogląd taki może brzmieć radykalnie, ale w gruncie rzeczy ma szerokie zastosowanie społeczne. Sam niejednokrotnie spotykałem się z praktycznym jego zastosowaniem. Zarówno w pracy, jak i w czasie nauki.
Hitler to historyczna ikona praktycznego stosowania tezy o wyższości rasowej. I co ważniejsze- odniósł sukces. A wraz z nim sukces odniosła nazistowska ideologia.
Hitler jest więc idealnym historycznym przykładem tego, że głosząc nienawiść i nierówność rasową, można odnieść spektakularny sukces.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dai Kaiosama napisał(a):
Jej głównym przekazem jest wyższość jednej rasy, jednego narodu nad innymi.
Do tego wystarczy skrajny nacjonalizm. I po co do tego Hitler?
Wiadomo, że chodzi o ideologię. Ale wg niej nie jakaś tam rasa była lepsza od innej. Tylko konkretnie m.in. Słowianie dla Niemców stanowili podludzi.
Więc dla mnie wychwalanie Hitlera i niezgadzanie się z tym powyżej jest tylko głupie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Kurde, mogli sobie Cezara wysławiać , a też im się chciało Hitlera


Sam neonazizm uważam za skrajną głupotę. Hitler się zabił bo nie sprostał swoim marzeniom, a właśnie , zabił się , nie żyje i nie ozyje , samo wychwalanie zmarłego jest tak jakby głupie, przynajmniej w moich naiwnych młodych oczach. Bardziej jednak wkurza mnie , ze partia o takich samych poglądach jak Hitler była bliska wygrania wyborów w Niemczech. Ogólnie - faszystom, nazistom , neonacjonalistom, mówię NIE.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Szaruś, temat jest o neonazistach
Od wydarzeń z II wojny światowej jest inny.

A ta muzyka już mnie o mdłości przyprawia...
Któryś raz ją słyszę w przeciągu ostatnich kilku dni.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
To taki odnośnik do dzieła człowieka, którego owi neonaziści gloryfikują.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
konto usunięte
Nail
Nail


WarHound napisał(a):
1.Focus pisze o Nietzsche, pozwolę sobie zasięgnąć informacji z Wikipedii i je wam tu przytoczyć(aby wyjaśnić, że Nietzsche nie miał żadnego związku ze zjawiskiem nazizmu, a jego dzieło zostało wykorzystane przez nazistów dla ich własnych celów):
To prawda. Chyba niemalże wszystko zależy od moralności. Wiele rzeczy można wykorzystac zarówno do dobrych, jak i złych celów. W sumie gdzieś w wiadomościach widziałem, jak w jakimś parku albo ktoś na swoim podwórku miał niezły kawał żelastwa w postaci swastyki. Jak dla mnie najprędzej na jakiś stół to mogło wyglądac. Jedynie było wspomniane o tym. U nas w kraju znajdują się ci, co nawet w ten sposób kultywują neonazizm, będąc w niepełnej świadomości tego, co robią. Pewnie ci ludzie mają poglądy typowe dla tej ideologii. Ale nie ma powodów do obaw. Myślę, że takich ludzi jest tak naprawdę wyjątkowo niewiele i nie mogą miec większego wpływu na rozszerzanie się tej zarazy.
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.710
Posty: 70
Skąd: Polska
Narodowy socjalizm to zły nacjonalizm. Sam nacjonalizm zły być nie musi, ale jeśli dojdzie do tego socjalizm, to robi się nieciekawie. No i wbrew temu co się mówi jedno do drugiego całkiem nieźle pasowało jakby spojrzec na różne takie ruchy.

Jeśli narodowy socjalizm w Polsce będzie miał ciągotki w stronę gloryfikowania III Rzeszy, to od razu można powiedzieć, że to syf - zresztą co to za narodowy socjalizm chwalący państwo, które upokorzyło Polaków - straszne. Z nazistami zgadzam się dosłownie w paru sprawach: krytyka współczesnej liberalnej demokracji, imigracji itp Nie zgadzam się już w sprawach tego jak ma wyglądać przyszły ustrój, czy to ma być monarchia, republika, jak daleko ma zajść decentralizacja władzy, czy ma być kapitalizm, czy jakieś faszystowskie państwo. Generalnie widać, ze ci luzdie są strasznie zafascynowani przemocą i budowaniem świata idealnego - tępią alkoholizm, ćpuństwo, siłę stawiają na pierwszym miejscu, słabych nienawidzą, niemieccy narodowi socjalisci pokazali to swoją akcją T4. Z tym kojarzy mi się narodowy socjalizm, z eugeniką i przemocą, czymś co trudno nazwać konserwatyzmem ... Zresztą cała ta lewicowa hołota z USA, Czechosłowacji, Związku Radzieckiego, Szwecji itd miała dokładnie takie same poglądy, a ci z USA nawet publikowali jakieś badziewne teksty szwabskich nazistów.

Hitler to historyczna ikona praktycznego stosowania tezy o wyższości rasowej.
Oni w sumie nawet nie byli białymi supremacjonistami - byli niemieckimi supremacjonistami, aryjskimi ... ze Słowian, czyli z nas, chcieli zrobić niewolników.

Rasy wyższe i niższe istnieją, bo przecież chyba nikt nie powie, że biały człowiek z Europy nie zdominował świata - zdominował i to świadczy o jego wyższości, ale powiedzmy, że polega to na uogólnieniu, bo w bieganiu i boksie murzyni są ogólnie lepsi, więc nie we wszystkim ten biały taki najlepszy No i tacy Japończycy i Chińczycy, czy nawet Żydzi są średnio inteligentniejsi od innych.
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
Każda rasa, grupa etniczna i kulturowa ma coś w sobie wyjątkowego i unikalnego. Kiedyś czytałem, że Hitler chciał "polactwo" z " szkopami" asymilować na wgląd, naszego domniemanego polotu. Oczywiście według opinii Hitlera. Dlatego zamieszczam link do rzekomego źródła http://jakublubelski.salon24.pl/30757,hitler ... -spotkalem
Wracając do tematu jakim jest nazizm. To... wydaje mi się, że nie ma na ziemi takiego narodu by "rządził" innymi narodami, jeśli by ich nie wyniszczył. Dlatego dla "ujednolicenia" narodu może powinniśmy wrócić do państw monarchistycznych (monarchia oświecona). Ponieważ, taki ustrój z królem niż prezydentem na czele. Dużo zyska w oczach narodu, a w szczególności u tych z pobudkami "nacjonalistycznymi". Oczywiście to wszystko bez otoczki tzw. socjalizmu sprawowanego przez państwo.

Dodano po 5 minutach
Dodam jeszcze, że Hitler nic nie wiedział "oficjalnie" o obozach zagłady (koncentracyjnych). Po prostu swoim oficerom kazał rozwiązać pewne problemy/kwestie osobiście. Wpierw Żydzi mieli zostać zesłani na Madagaskar.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Neonazizm, w Polsce i na świecie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook