Forum Dragon Ball Nao

» [Internet] Wysyłanie i odbieranie.

Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Więc, występuje u mnie pewien problem, związany z wysyłaniem i odbiorem danych z internetu. Otóż, przykładowo podczas pobierania prędkość którą osiąga mój net mieści się w granicach 60 - 64 KB/s, również wysoki wynik (co wnioskuje po Statystykach transmisji) uzyskuje on podczas oglądania filmów online (np. na Youtube, Google Video etc.), tam też działa on jak należy. Jednakże problem występuje w przypadku, gdy internet wykorzystywany jest do gier, które zainstalowane są na dysku twardym. Tam siła odbioru oraz wysyłania, drastycznie spada, uniemożliwiając wręcz grę (tzn. możesz grać o ile nie przeszkadza Ci, że co 1 -2 min. zostajesz wyrzucony/wylogowany).
W tej sytuacji, chciałbym poprosić Was użytkownicy o pomoc czy też radę, jak to zmienić. Czy być może istnieją jakieś programy, stabilizujące prędkość, czy wykorzystujące pełny potencjał danego łącza? Czy też inne, ręczne sposoby by to zmieni wewnątrz systemu?
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Spróbuj zainstalować program cFosSpeed. Krótki instruktaż (nie ja jestem autorem):
Ten program jest wprost rekomendowany do łącz ADSL, czyli takich jak neostrada.
Program po prostu instalujesz. W trakcie instalacji będzie prosił o rozłączenie. Wykonuj polecenia. Potem wszystko będzie dobrze.
CFS się automatycznie kalibruje i o ile pamiętam za pierwszym razem robi to automatycznie. W czasie testowania łącza staraj się maksymalnie je wykorzystywać , żeby ustawienia były najlepsze.
Poza tym możesz zmienić w ustawieniach CFS priorytety protokołów i programów według uznania.
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Właściwie nie pomogło, bo wszystko nadal pozostaje tak jak było, i tak jak stwierdziłem problem z utrzymaniem stałego sygnału utrzymuje się tylko przy grach. Ale mimo wszystko poprawiła mi się szybkość odbioru danych... ;p
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Skoro to nie wina łącza, to opcje są dwie:
- wina gry
- wina serwera gry
Sprawdzanie proponuję zacząć od opcji drugiej. Sprawdź jakie masz pingi na tych serwerach. Jak to zrobić? Start -> Uruchom -> wpisujesz w okienko "cmd" i Enter. Następnie wpisujesz w oknie komend coś takiego:
ping xxx
Gdzie xxx to nazwa strony, ew. jej adres IP. Po chwili dostaniesz raport z 4 pakietami. Pierwsze - sprawdź, czy wszystkie wróciły. Drugie - jaki czas w ms masz podany. Jeśli większy niż 150 ms, to może cię wywalać właśnie przez serwer. Dla pewności powtórz pingowanie z pięć razy.
Jeśli pingi są na poziomie < 150 ms, to może być wina gry. Wtedy odinstaluj grę, wywal wszystkie foldery, wyczyść rejestr i tempy i zainstaluj na nowo.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Problem nie występuje tylko przy jednej grze. Ba, przy wszystkich. I wystarczy daną grę zminimalizować by zobaczyć, że internet chodzi zdecydowanie szybciej (i to nie są małe prędkości, bo sięgające nawet x50) choćby przy otwieraniu stron.

Co do tego sposobu z pingiem. Jaki ping uniemożliwia grę?
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ping pozwoli ci sprawdzić, czy połączenie z serwerem jest szybkie i stabilne.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Cały czas 60-68 ms.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
No, to jedyne, co mi jeszcze na myśl przychodzi, to firewall. Spróbuj dodać gry do wyjątków zapory.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Możliwe, ze masz porty poblokowane ... dowiedz się, jakie porty ma dana gra i przekieruj w firewallu, by dane porty były otwarte.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Internet] Wysyłanie i odbieranie.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook