Forum Dragon Ball Nao

» [Horror] Widmo / Shutter (2004)

JellyAngel Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
JellyAngel
Dni na forum: 5.808
Posty: 14
Skąd: hmmmm z nieba?
Uwielbiam horrory, jednak azjatyckie podbiły moje serce:). Film o którym piszę jest wybitnym przedstawicielem tego gatunku.Mimo iż zaczyna się niepozornie, dostarcza mocnych wrażeń. Można ściągnąć go z lektorem nawet przez takie programy jak Ares. Paplam i paplam a tu należy przystąpić do rzeczy . Tytuł tego horroru to "Shutter" znany również pod nazwą "Widmo".

Obraz

Para fotografów - Tun i Jane - wraca pewnej nocy do domu z przyjęcia. Na drodze za miastem ich samochód potrąca dziewczynę. Tun jest przerażony, a Jane pod wpływem jego krzyków odjeżdża z miejsca wypadku, nie udzieliwszy pomocy ofierze. Choć para próbuje wrócić do normalnego życia w rodzinnym Bangkoku, już nigdy nic nie będzie takie samo jak kiedyś. Jane prześladują nocne koszmary, a Tun zaczyna dostrzegać na swoich zdjęciach widma dziwnych postaci. Jane i Tun postanawiają zbadać miejsce wypadku. Wkrótce ich najbliżsi przyjaciele zaczynają, jeden po drugim, ginąć w dziwnych okolicznościach. Para zdaje sobie sprawę, że musi rozwikłać zagadkę, zanim ich życie zupełnie legnie w gruzach.
Tak więc gorąco polecam tym którzy nie oglądali
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.833
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Film oglądałam wczoraj wieczorem.

Muszę przyznać, że to najstraszniejszy azjatycki horror jaki oglądałam. Ostatnio tak się bałam przy "Klątwie 2". Nie raz i nie dwa podskakiwałam na fotelu i ugniatałam siostrę, która była obok. Myślałam, że to będzie coś w stylu "Ring" czy "Klątwy". Fajnie to zrobili. Element humorystyczny: transwestyta mówiący "Mogę sie najpierw wysrać?" rozbroił mnie

Film polecam gorąco.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Chiyo-chan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chiyo-chan
Wiek: 34
Dni na forum: 5.728
Posty: 97
Skąd: Soul society Polska ;)
Oglądałam ten film TT
Potem się do łazienki bałam iść.Powaga TT
Najfajniejszy moment jak ona mu do łóżka włazi,potem znika i znowu się pojawia
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.046
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Film, dokładniej to horror (mój ulubiony gatunek), pochodzenia Tajlandzkiego. Ostatnio zrobili amerykański remake (jak to często bywa z azjatyckimi horrorami), którego jednak nie oglądałem, ale z tego co czytałem - lipa. Tak więc od razu proponuję dorwać oryginalną wersję. Zacznę od tego, że film jest NIESAMOWITY . Oglądałem go dwa razy i podczas każdego seansu po kilkanaście razy umierałem ze strachu gdy go oglądałem. Posiada tyle mocnych scen, że ktoś ze słabym sercem może nie dać rady oglądnąć do końca (sam chciałem, żeby już się skończył ). Oglądałem sam, około 0:00, z dobrym nagłośnieniem - czyli tak jak powinno oglądać się takie filmy. Efekt jest piorunujący. Fabuła, mimo, że niezbyt wybitna (jak to horrory), to jednak zakończenie filmu również jest piorunujące . Po prostu najlepszy horror jaki widziałem do tej pory i nie sądzę, żeby znalazł się jakiś lepszy.

10/10.

http://shutter.widmo.filmweb.pl/
Maree
Ziemianin
Ziemianin
Maree
Wiek: 30
Dni na forum: 5.709
Posty: 17
Skąd: Łuków
Straszny film !!!! Jak to oglądałam to myślałam że padnę...trupem...
Bardzo spodobał mi się motyw jak Ona dorwała się do tego samochodu ...

Chiyo-chan napisał(a):
Najfajniejszy moment jak ona mu do łóżka włazi,potem znika i znowu się pojawia
Zgadzam się w 100%...Jak Ona tak łaziła po tym łóżku to pomyślałam że i mnie zaraz będzie napastować T_T Bogu dzięki wtedy kto inny był koło mnie...ale raczej Te dwie nie są do siebie podobne
Chiyo-chan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chiyo-chan
Wiek: 34
Dni na forum: 5.728
Posty: 97
Skąd: Soul society Polska ;)
Ja wtedy siedziałam sama.W momencie jak ryknęłam to masakra.Myślałam,że mis erce do gardła wlezie.Ej bez jaj ta laska z Shuttera była 10 razy straszniejsza niż babki z Klątwy i Ringu razem wzięte
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Laru napisał(a):
Element humorystyczny: transwestyta mówiący "Mogę sie najpierw wysrać?" rozbroił mnie
To było epickie, do tej pory się z tego śmieję.

Oglądam dziś o jakiejś 3 w nocy. Dawno się nie spociłam oglądając horror, ale jak widmo pojawiło się na masce samochodu to myślałam, że dostałam zawału, dziewczyna wyglądała wtedy niesamowicie upiornie, jak dla mnie ten moment przebił nawet scenę z łóżkiem. Podobało mi się, że zemsta z zaświatów dopadła osoby, które sobie na to zasłużyły, zachowanie tych chłopaków a w szczególności głównego bohatera była naprawdę odrażające.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Horror] Widmo / Shutter (2004)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook