Forum Dragon Ball Nao

» [Serial] Dr House

Strony: 1, 2  
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Dr House (ang. House, House, M.D.) - amerykański serial telewizyjny produkowany dla stacji telewizyjnej FOX. Wyróżniony wieloma nagrodami dramat medyczny zadebiutował na antenie 16 listopada 2004 roku. Obecnie stacja FOX zakończyła emisję czwartego sezonu.

W Polsce serial pod tytułem Dr House emituje od 6 września 2007 stacja TVP2, od 3 grudnia 2007 telewizja AXN (2 czerwca 2008 rozpoczęto ponownie emisję pierwszego sezonu) oraz emisja na życzenie w telewizji nowej generacji n (usługa VOD- nScreen) od listopada 2007.
Obsada
Hugh Laurie - dr Gregory House
Robert Sean Leonard - dr James Wilson
Lisa Edelstein - dr Lisa Cuddy
Omar Epps - dr Eric Foreman
Jennifer Morrison - dr Allison Cameron
Jesse Spencer - dr Robert Chase
Dochodzą w czwartym sezonie:

Peter Jacobson - dr Chris Taub
Kal Pann - dr Lawrence Kutner
Olivia Wilde - "Trzynastka" dr Hadley (jej imię nie jest znane)
Fabuła
Fabuła serialu toczy się wokół doktora Gregory'ego House'a, cynicznego, lecz zarazem genialnego diagnostyka, cieszącego się w środowisku medycznym opinią szaleńca i wichrzyciela. Doktor House chodzi o lasce, ponieważ kilka lat wcześniej nie zdiagnozowano u niego na czas zawału mięśnia czworogłowego uda, w konsekwencji którego doszło do martwicy. Z tego też powodu cierpi na przewlekły ból. By go złagodzić zażywa Vicodin, środek przeciwbólowy na bazie opium, od którego jest uzależniony. W każdym odcinku doktor House wraz ze swoim zespołem (w pierwszych trzech sezonach to doktorowie Allison Cameron, Robert Chase i Eric Foreman) próbuje zdiagnozować i wyleczyć pacjentów przejawiających rozmaite objawy, nie wyjaśnione wcześniej przez innych lekarzy. Oprócz tego serial skupia się także na prywatnym życiu House'a i członków jego zespołu.
Co sądzicie na temat serialu jak i fabuły wypowiadajcie się na temat wszystkiego co dotyczy Dr. House. Źródło wikipedia.pl

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Dark: 02.07.2008, 12:12
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
No serial jest czasami wciągający, ale ogólnie bez większych rewelacji. Sam widziałem kilka odcinków i uważam iż mogło być lepiej, bo praktycznie zmieniają się tylko choroby i osoby chore. Podoba mi sie sposób bycia głównego bohatera to jeden z pary plusów.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Wciągnęło mnie parę dni temu, jak mi koleżanka powiedziała. Nawet nie wiedziałem, że to na TVP2 leci.
A teraz załatwiam sobie wszystkie odcinki, brakuje mi, póki co, 1 i 4 sezonu.
Serial mi się podoba, House rozwala tekstami, Cameron urodą, Chase akcentem, a czarnuch mnie irytuje.

A ty, Donica, może byś napisał nazwę tematu poprawnie. Po dr nie ma kropki, a nazwisko pisze się House, kochanie. Ażeby było jeszcze bardziej poprawnie, to dopisz na końcu M.D.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Fabuła może i prosta, ale o 100% lepsza niż w Leśno- Górskim szpitalu, gdzie jeden udaje, że jest mądrzejszy od drugiego, cały team uważnie rozwiązuje każdą zagadkę. Oryginalne zachowania Hous'a są smaczkiem serialu. Co do postaci wydaje się, że Cameron coś czuje [ ort! ] do Hous'a , Chase wydaje się być spokojny a murzyn czasami mnie irytuje, raz chciał pozbawić Hous'a fotela dyrektora.

Daichi napisał(a):
Donica
Kto to niby ma być?

Daichi napisał(a):
napisał nazwę tematu poprawnie
Zrobione.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Dark Sky napisał(a):
Fabuła może i prosta, ale o 100% lepsza niż w Leśno- Górskim szpitalu, gdzie jeden udaje, że jest mądrzejszy od drugiego, cały team uważnie rozwiązuje każdą zagadkę.

O tak! tu masz rację, ale jeśli chodzi o szpitale i seriale to Chirurdzy wymiatają jak na razie. Co do polskich seriali to mamy Oficer i kontynuacje - to jeden z tych lepszych.


Dark Sky napisał(a):
Oryginalne zachowania Hous'a są smaczkiem serialu.
Nie to co polska monotonia w "Na dobre i na złe" xD

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Shihouin napisał(a):
ale jeśli chodzi o szpitale i seriale to Chirurdzy wymiatają jak na razie
Racja Ale w Grey's Anatomy się już pogubiłem, bo oglądałem jedynie w TV, a tam cały czas puszczali co innego.
Dark Sky napisał(a):
Co do postaci wydaje się, że Cameron coś czuje [ ort! ] do Hous'a
Obawiałbym się raczej o Cuddy, a nie o nią. Cameron z Chasem kręci przeca.
Dark Sky napisał(a):
Kto to niby ma być?
Wazon. Wafel. Donica. Whatevah.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Daichi napisał(a):
Shihouin napisał(a):
ale jeśli chodzi o szpitale i seriale to Chirurdzy wymiatają jak na razie

Racja Ale w Grey's Anatomy się już pogubiłem, bo oglądałem jedynie w TV, a tam cały czas puszczali co innego.
No bo wakacyjna przerwa... Tylko szkoda że to w nocy leciało, a dopiero niedawno o 16:30 puszczali...

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Daichi napisał(a):
Obawiałbym się raczej o Cuddy, a nie o nią. Cameron z Chasem kręci przeca.
To było dawno... Widać, że spóźniony w odcinkach jesteś Cameron znów chce kręcić z Hous'em, ale on ją olewa.

Daichi napisał(a):
Wazon. Wafel. Donica. Whatevah.
Wprawiłeś mnie w dobry humor jak to przeczytałem niezły żart.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Dark Sky napisał(a):
To było dawno... Widać, że spóźniony w odcinkach jesteś Cameron znów chce kręcić z Hous'em, ale on ją olewa.
No niestety Ty jesteś opóźniony, ja siedzę w 3 sezonie.

Poza tym, czytałem spoilery sezonu 5 i wszystko wskazuje na to, że Shipper Huddy dojdzie do skutku.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Daichi napisał(a):
No niestety Ty jesteś opóźniony, ja siedzę w 3 sezonie.
Możliwe, bo ja oglądam w TV, niestety innego wyjścia nie mam a tam puszczają chyba dopiero I sezon odcinków.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Dark Sky napisał(a):
Daichi napisał(a):
No niestety Ty jesteś opóźniony, ja siedzę w 3 sezonie.
Możliwe, bo ja oglądam w TV, niestety innego wyjścia nie mam a tam puszczają chyba dopiero I sezon odcinków.
Więc nie komentuj, skoroś opóźniony.
A w TV leci sezon 2. Wczoraj leciał bodajże 2x11 'Need To Know', z tego, co pamiętam.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Nawet niezły serial, odkryłem go będąc na poligonie, siedząc na stołówce i pałaszując kolacyjkę, i muszę przyznać ze teksty Housea jak i fabuła jest bardzo ciekawa, co tu dużo pisać, przyjemna produkcja, polecać.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Chiyo-chan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chiyo-chan
Wiek: 34
Dni na forum: 5.706
Posty: 97
Skąd: Soul society Polska ;)
Uwielbiam Dr.Housa,jego stosunek do wszystkiego,teksty są rozbrajające TT
Madame Monique Kobieta
Wojownik
Wojownik
Madame Monique
Wiek: 35
Dni na forum: 5.673
Posty: 36
Skąd: Kraków
Oglądałam kilka odcinków na telewizorku i muszę powiedzieć, że serial interesujący. Dr. Hause ma gadane, a połączywszy to z jego inteligencją i podejściem do otaczającego świata... Potrafi rozbroić. Serial (na podstawie tego co widziałam) określam mianem: dobry (4-ka szkolna).
Sauler.

Prawo polityczne:
"Prawdziwość jakiegokolwiek oświadczenia nie ma
nic wspólnego z jego wiarygodnością i odwrotnie"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Dr. House to mój ulubiony serial. Obecnie w TVP2 poszczają sezon 4. Ostatnio jakaś Liga Mistrzów czy Puchar UEFA zajęły miejsce House'a na szczęście już za tydzień kolejne odcinki.
Serial naprawdę mnie wciągnął, kłótnie House'a i Cuddy rozbrajają, w ogóle to nie ma odcinka, żeby nie było w nim momentów śmiesznych.
Hugh Laurie znakomicie odgrywa swoją rolę, często można spostrzec jego ciekawą mimikę twarzy. Dzięki temu łatwo rozróżnić, w jaki sposób wypowiedział dany tekst. Lektor w TVP2 jest bardzo dobry, (zazwyczaj lektorzy mówią w tym samym momencie co aktor, a wtedy nie słyszymy akcentu aktora) jego głos nie pokrywa się z głosem House'a.
Z tego co zauważyłem odcinki na AXN są ocenzurowane, a w dodatku tam właśnie nie słychać tak dobrze akcentu House'a.
Polecam poczytać kilka tekstów padających w Dr. House.
http://pl.wikiquote.org/wiki/Dr_House

Obraz
MaGnum Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MaGnum
Wiek: 28
Dni na forum: 5.219
Posty: 76
Skąd: Bochnia
Bardzo fajny serial. Ogólnie to nie przepadam za tego stylu medycznymi seriami, ale House wyjątkowo mi się spodobał

http://www.youtube.com/user/magnumSSJ
http://www.youtube.com/watch?v=rogvlB2SP4k
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
MD to tytuł doktora medycyny po angielsku.

Tytuł tematu to więc Doktor Doktor House.

Gratulacje!

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.397
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Doktor House jest nawet spoko. Bardzo wciągające, teksty świetne. Ale niektóre odcinki są po prostu obrzydliwe, więc mam mieszane uczucia, co do tego serialu.

Anime na zawsze !!!
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.433
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
Ostatnio, dzięki braciszkowi wciągnęłam się w ten serial.. aktualnie jestem na początku drugiego sezonu. W sumie seria całkiem udana, podoba mi się obsada, fabuła, niebanalny humor. Jedyny defekt to schematyczność.. Prawie każdy odcinek wygląda tak samo: przyjmują kogos chorego, przedstawiają diagnozę, która okazuje się błędna, przez co podtruwają pacjenta.. potem sytuacja się powtarza [ ort! ], aż nagle House doznaje olśnienia i znajduje "złoty lek" na chorobę, przez co wszyscy mają radochę.. xd ale mimo to, serial jest godny obejrzenia. Naprawdę polecam

NathalieHyde Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
NathalieHyde
Wiek: 35
Dni na forum: 5.407
Posty: 74
Skąd: Poznań
Fajny serial:) i ten doktor heheh chamski, arogancki, niemiły itd. Mnie się podoba ale z takim lekarzem nie chciałabym mieć do czynienia:P

Yagate hito wa kegarete
hito ga hito de somerarete
tomo ni kiru kono hoshi somete
kowarete iku sekai...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Serial] Dr House
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook