Forum Dragon Ball Nao

» Wojna w Gruzji...

Strony: 1, 2  
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.793
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Co prawda IO Pekin 2008 to nie był świetny moment na rozpoczęcie wojny, ale jak to na tym świecie bywa to mamy"tylko" wojnę. Strony konfliktu to Gruzja i Rosja, a owa wojna toczy sie o Osetie.

Osetia chciała uniezależnić się od Gruzji, jednak z przyczyn utrudnienia Gruzinom dostępu do znajdujących się tam surowców odmówili im tego. Wreszcie, gdy Osetia ponownie ogłosiła swoją "niepodległość" rozpoczęła się pierwsza woja i zakończyła sie zawieszeniem broni. Jednak po zmianie prezydenta Gruzja zbrojnie wkroczyła na terytorium Osetii i Rosja, która rzeczą pewnie też chce surowce albo ich nie chce, a Osetie wykorzystała jako pretekst do ataku na Gruzję włączyła się do wojny.


Co wy sadzicie o obecnej wojnie... Kto ma w niej słuszność? Jak powinna się zakończyć i jakie ewentualne pokojowe punkty byście podali, a może uważacie, że wojna jest słuszna i niech trwa dopóki Gruzja wykończy siły militarne (bo przecież Rosja ma miażdżącą przewagę...).

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.646
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Cóż, premier i prezydent którzy poparli separację Kosowa teraz bardzo chcą by Osetia była w rękach Gruzji. Nie dziwne?

Co ja uważam?
Że Osetia była częścią Gruzji, powinna być i mam nadzieję że będzie. Podobnie jak Kosowo było częścią Serbii. Tyle w temacie.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
jw. A na pytanie co można zrobić? Odciąć ruskich od gazu. Ha, ale mi drętwy dowcip wyszedł. Jak już gdzieś pisałem stara europa nie ma jajec, i poczeka aż ruski !? i wezmą co chcę, a później czerwony krzyż będzie zrzucał stare szczoteczki do zębów. A co powinno się zrobić? Wpiepszyć na pierwszą linię ognia, i pokazać rusklim że coś takiego jest zwyczajnie nie opłacalne. Problem w tym że dla obu stron ( tj UE- Rosja). A tak siedzimy jak te żabojady podczas ataku szkiebrów na polskę/ czechy. Wniosek jest bardzo pszykry- nie możemy tych glizdozjadów osądzać. drugi [ ort! ] wniosek?- Wolność, Równość i Braterstwo znów poszły się *. Ale tak jest zazwyczaj gdy się ideały tworzy na gilotynie. Tyle ode mnie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Osobiście jestem zniesmaczony(który to już raz?) postawą obu panów. Wspierają Gruzję, ale sami poparli rozbiór Serbii. A precedens Kosowa zaczyna dawać sięwe znaki. I pewnie da jeszcze raz. Niestety, ale za głupotę się płaci.

Jednym z obowiązków władzy jest trzymanie porząku w państwie, w tym także przeciwdziałanie separatystom. Osetyjczycy korzystając z nadarzającej się okazji chcą oderwać się od Gruzji i przyłączyć do Rosji. Nie muszęprzypominać chyba, że jest to konsekwencja utworzenia "Wolnego Kosowa". Saakashvili postępuje więc słusznie, ale jest po prostu naiwny i głupi. Igrzyska w Pekinie nie usypiają świata, a za Gruzję nikt umierał nie będzie. Nawet w obliczu łamania prawa przez Rosję, która narusza terytoralną niezależność Gruzji. Wojna Rosji z NATO(szczególnie USA) nie leży w interesie ani jednych ani drugich. A globalny konflikt to najmniej pożądana przeze mnie rzecz, tym bardziej, że mogłyby się w niego włączyć Chiny i Indie, a w Afryce kotłuje się nie od dziś. No i Gruzja już do NATO nie wejdzie, więc Rosja nie będzie z Sojuszem graniczyła na Kaukazie.
A co jest celem Rosji? Przyłączenie Gruzji do swojej strefy wpływów. I pewnie tak się stanie. Saakashviliego Putin zdejmie z urzędu i osadzi tam swojego Żyrianowa, Gryzlova albo innego Serdyukova, by ten doglądał nowego prezydenta Gruzji. Tym samym padną praktycznie szanse na ropę z Azerbejdżanu czy Uzbekistanu. To by praktycznie wyłączyło Rosję z gry.

I na Kaukazie może się poważnie zagotować. Abchazja, Osetia, Adżaria, Inguszetia, Czeczenia, Dagestan, Karaczeja, Nachiczewań, Karabach, Adygeja i pewnie jeszcze z dziesiątka regionów, których nazw nawet nie znam. To wszystko może być bolesną konsekwencją "Wolnego Kosowa".

Szarak napisał(a):
Co ja uważam?
Że Osetia była częścią Gruzji, powinna być i mam nadzieję że będzie. Podobnie jak Kosowo było częścią Serbii. Tyle w temacie.
Też tak uważam, ale jak mawiają: "nadzieja matką głupich".

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.793
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Związana jeszcze jest jedna sprawa, czyli udział Polski w tym całym zamieszaniu, które od niepamiętnych czasów nie dąży do umocnienia swojej pozycji militarne i ma tak lipną armie w porównaniu do sił Rosji, że nie powinna sie wtrącać w takie sprawy mocarstwa , gdyż to pogorszy i tak już słabą politykę z krajem zwanym Rosją...

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.110
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Gruzja jest krajem demokratycznym i niezależnym. Swoje problemy wewnętrzne powinna rozwiązywać samodzielnie, a inne państwa nie powinny w te działania ingerować. Ironiczne wydaje się dla mnie, że Rosja tak poruszona interwencją wojsk w Osetii, "w ramach pokoju" stosuje tą samą o ile nie gorszą taktykę od Gruzinów.

Cała akcja też ma znaczenie polityczne. Rosja pokazała, że wpływy na południowej granicy kraju są silne oraz państwa się tam znajdujące nie mają co marzyć o wstąpieniu do NATO. Wiele wątpliwości wzbudzają wypowiedzi obu przywódców państw dotyczące działań zbrojnych przeciwników. Ich słowa są przesycone myślą propagandową (szczególnie Rosja), aby ukazać winnego całego konfliktu.

Dochodzi jeszcze sprawa o ropociąg i kontrola Rosji nad ropą z Kaukazu i Morza Kaspijskiego, aby stać się jeszcze większym monopolem na rynku.
Dodatkowo brak jakiegokolwiek silnego sojuszu Gruzji z Zachodem jakby uniemożliwia i pozbawia sensu przeprowadzenie zbrojnej interwencji, jedynie co to słowna krytyka polityków Rosji, słowne wsparcie oraz pomoc Czerwonego Krzyża dla ofiar wojny...

Co może Polska zrobić? Na pewno nie może pozostać bierna. Można powiedzieć, że jako kraj, który wiele przeszedł podczas czasu swojego istnienia dokładnie wie czym taka wojskowa okupacja może się skończyć. Tym bardziej jak będziemy się od wszystkiego izolować, to gdy wpływy Ruskich sięgną po Polskę, to niech nikt się nie dziwi, że możemy pozostać na lodzie...

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Prezydent Rosji mówił, że to Gruzja źle traktowała cywilów w Oesti, dlatego też zaatakowali Gruzję. Według mnie Rosja powinna najpierw zacząć rozmawiać, a nie od razu bombardować Gruzję.
Myślę, że Rosja chce coraz to bardziej wkraczać na terytorium Gruzji.
Polska jak i inne kraje powinny stanowczo powiedzieć nie Rosji bo jeśli tak nie zrobią na na mapach świata niedługo nie będzie Gruzji, a potem innych krajów sąsiadujących z Rosją .

Obraz
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.731
Plusy: 1
Posty: 538
Moim skromnym zdaniem, jest to jedynie "chwyt" Rosjan. Ktoś może powiedzieć: "jaki to chwyt, niszcząc wojska innego kraju i zabijając ludzi", niestety obawiam się, że na Rosjanach nie robi to wrażenia. Po trupach, byle do celu.

Pokazują swoją siłę, w postaci lotnictwa i marynarki. Straszą swoją postawą inne kraje. Szybko podejmują decyzję ( co widać po natychmiastowym wkroczeniu Rosjan do Oseti), co wydaje się dość niepokojące. Dzięki takim działaniom, Rosja przestrzega innych i nakazuje ważyć słowa oraz czyny. Teraz gdy sprawa powoli się wyjaśnia (a przynajmniej dąży do wyjaśnienia), Rosjanie widzą kto staje "przeciwko" nim. Nie wiemy jaki będzie następny ich krok , ale z pewnością przeanalizują zachowanie innych krajów i zachowają je głęboko w pamięci.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.630
Plusy: 2
Posty: 1.408
Strony konfliktu to Gruzja i Rosja, a owa wojna toczy sie o Osetie.
Wojna nie toczy się o Osetię. Gruziński atak na zbuntowaną prowincję był tylko pretekstem do ataku na Gruzję.
Celem tej wojny nie jest wyzwolenie Osetii spod jarzma tyranii Gruzinów. Celem wojny jest ponowne uzależnienie Gruzji od Rosji, a wypowiedzi Putina tylko to potwierdzają.

A precedens Kosowa zaczyna dawać sięwe znaki
O nie..
Z "precedensem Kosowa" czy bez niego Rosja poszłaby na wojnę.
Woja z Gruzja to nie wyrachowana zemsta Rosji na Europie za doprowadzenie do niepodległości Kosowa. Choć takie właśnie informacje do nas docierają.
Ale trzeba byłoby być naiwnym, by wierzyć, że Moskwa kieruje się w swojej polityce międzynarodowej wyłącznie emocjami.
Stawka tej wojny jest dużo większa niż danie Zachodowi pstryczka w nos.
Rosja miała znacznie poważniejsze powody, by dokonać inwazji.

Rosjanie wiedzą czego chcą i działają tak, by osiągnąć cel.
A za Gruzję na Zachodzie nikt umierać nie będzie. Europa nie dość, że nie mam jaj, to na dodatek jak zwykle nie potrafi się dogadać.
USA? Skończy się na wyrazach wsparcia.
Nikt nie pójdzie na wojnę z Rosją o Gruzję. Nikt.
UE i NATO mogą co najwyżej pocałować Rosję w dupę. I w Moskwie doskonale o tym wiedzą.

Jak skończy się ta wojna?
Najprawdopodobniej obaleniem demokratycznych rządów Gruzji. I żadne zawieszenie broni nic tu nie zmieni. Już dziś agencje donoszą o kolumnie rosyjskich czołgów kierującej się w stronę Tibilisi, a Saakaszwili zapowiada walkę o stolicę do ostatniej kropli krwi.

Być może najważniejsze wydarzenia tej wojny dopiero przed nami.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie miałem na myśli próby wymierzenie Europie przez Rosję sprawiedliwości. Chciałem powiedzieć, że korzystając z międzynarodowego uznania niepodległości Kosowa, Osetyjczycy zechcieli skorzystać z politycznego wsparcia Rosji, by oderwać się od Gruzji i przyłączyć do właśnie do Rosji.

Ciekaw jestem jak rozwinie się sytuacja, jeżeli okaże się, że Rosja faktycznie nie przestrzega zawieszenia broni i kieruje wojska na Tbilisi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jednak jestem trochę podbudowany. Podbudowany zachowaniem Ukraińców którzy odmówili wprowadzenie Rosyjskich statków do swojego portu, postawą Kaczyńskiego i Sikorskiego. W końcu podbudowany tym że wywarło to presję na Rosjii, która przynajmniej [ ort! ] tymczasowo zapszestała ataków ( w zamian za to propaganda i czekanie na dobry moment), oraz że wywarło to presję na starej Europie ( A. Merkel obiecała że Gruzja wejdzie do NATO, choć to fałszywa baba jest). Podbudowany tym że kraje byłego Układu Warszawskiego potrafiły się zjednoczyć w imię niepodległości względem Rosji. I choć pewnie i tak jeśli chodzi o Gruzję !? z tego wyniknie, to Ruchajce bendą musiały się zastanowić czy warto iść dalej przy [ ort! ] potępieniu przez [ ort! ] cały świat zachodu.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.738
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Jak dla mnie, cała ta wojna to idiotyzm, na dobrą sprawę tak zaskakujący, że dopiero teraz się dowiaduje o co posło. Powiem tak. Nie wiem czy Osetia zachowuje pełną niepodległą autonomię, ale widze ja tylko i wyłącznie w terytorialnym zasięgu Gruzji. DLaczego? Jestem raczej maksymalista w sprawach dyplomacji, może dlatego nienawidzę historii Po co tworzyć kolejne małe niepodległe państewka? Jak tak dalej pójdzie, każda wieś ogrodzi się palisadą czy murem - w ten sposób cofniemy się do wczesnego średniowiecza, nie tędy droga, świat powinien się upraszczać w miarę czasu (USA, UE, ROSJA, CHINY . . . wiecie o co chodzi). Wracając do Rosji . . . wszyscy dobrze wiemy że to nie Miedviediew (chyba źle napisałem) rządzi tym mocarstwem. To słaby prezydent niezrzeszony w żadnej z kontrolujących kraj organizacji. Rosja nie wycofała swych wojsk, bo tego nie chce, więc po co wciskać ludziom kit, skoro wszyscy wiedza co i jak . . . A co do wcześniej wspomnianego NATO. Panowie, nie bądźcie smieszni. Anglia, Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Polska i kilka innych państw. Czy w dobie militarnego alibi trzeba mieć jaja? Moim skromnym zdaniem wystarczy parę eurojeskich bombek . . . Rosja dobrze o tym wie, więc zaczepia słabszych
Gilgamesh Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gilgamesh
Wiek: 36
Dni na forum: 5.782
Posty: 77
Skąd: Z odchłani
Wojna to wojna, nawet jeśli Rosja ma cel, to giną cywile. Wszyscy znamy zdjęcia z Gruzji. Poza celem "Wojna nie toczy się o Osetię." tak jak wspomniał Dai Kaiosama jest jeszcze inna sprawa. Mianowicie Rosja teraz widzi, jak jej dawne kraje buntują się przeciw temu atakowi. Sądzę, że Rosja nie skończy tylko o Osetie, sądzę, że pójdą dalej by przypomnieć europie i stanom, że Rosja jest nadal silna. Polityka Polski i Ukrainy prowadzi wyłącznie do zamknięcia kurków z gazem, o czym jestem pewien, że na zimę się dowiemy.
EU - co może EU zrobić? Odpowiedz jest prosta. Nic. UE niczym nie jest w stanie zagrozić Rosji a nawet jeśli to co wówczas? 3 wojna światowa? Nie sądzę, jedyne co może robić EU to skarcić i to lekko.
Nato - nato jest najbardziej zrobaczałą organizacją na którą nie warto liczyć. Stany nie chcą konfliktu z Rosją. Nikt nie chce wojny atomowej.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.738
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Gilgamesh napisał(a):
Nato - nato jest najbardziej zrobaczałą organizacją na którą nie warto liczyć.
Bo do tej pory ingerował tylko w misje rozbrojenia czy wyprawy pokojowe? Tak naprawdę pakt nie miał jeszcze okazji pokazać, do czego został stworzony. Bez atomów takie państwo jak Rosja nie jest w stanie zagrozić USA czy Europie. Oczywiście pomijam tutaj sprawę Polską, bo mnie ciarki przechodzą na myśl o pięknych przemowach naszych polityków, którzy w życiu na oczy karabinu nie widzieli . . .
Gilgamesh Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gilgamesh
Wiek: 36
Dni na forum: 5.782
Posty: 77
Skąd: Z odchłani
Caribura napisał(a):
Gilgamesh napisał(a):
Nato - nato jest najbardziej zrobaczałą organizacją na którą nie warto liczyć.
Bo do tej pory ingerował tylko w misje rozbrojenia czy wyprawy pokojowe? Tak naprawdę pakt nie miał jeszcze okazji pokazać, do czego został stworzony. Bez atomów takie państwo jak Rosja nie jest w stanie zagrozić USA czy Europie. Oczywiście pomijam tutaj sprawę Polską, bo mnie ciarki przechodzą na myśl o pięknych przemowach naszych polityków, którzy w życiu na oczy karabinu nie widzieli . . .
Irak - USA zaatakowało Irak bez zgody innych państw nato. Nie przejmowali się protestami głownej rady NATO. NATO powstało by "integrować" europe za stanami no i oczywiscie w opozycji do Rosji. Tak naprawdę NATO to stany.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.731
Plusy: 1
Posty: 538
Caribura
Po co tworzyć kolejne małe niepodległe państewka? Jak tak dalej pójdzie, każda wieś ogrodzi się palisadą czy murem - w ten sposób cofniemy się do wczesnego średniowiecza, nie tędy droga, świat powinien się upraszczać w miarę czasu (USA, UE, ROSJA, CHINY . . . wiecie o co chodzi). Wracając do Rosji . . .
Z pewnością masz racje. Nie ma sensu (teoretycznie) się rozdrabniać. Z naszej perspektywy jest to głupota. Tyle, że postaw się w sytuacji Osetii i innych państw b. ZSRR. Wszystkie były niewolone przez Sowietów. Narzucona im ich język, wyzyskiwano i trzymano w odosobnieniu. Nie dziwmy się, że teraz gdy b. ZSRR rozpadło się (na trochę już czasu minęło, ale cóż), nastały czasy demokracji, wolności słowa, niepodległości, takie kraje chcę się uniezależnić. Widzą w tym jedyną drogę do swojej wolności.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Kolega chyba nie rozumie tematu. Osetyńcy nie chcą wyzwolić od Rosji, tylko przyłączyć się do niej. Obecnie tylko Osetia Północna znajduje się w Gruzji, Południowa zaś w Gruzji. Osetyńcy zawsze popierali Rosję i Żwiązek Radziecki za co zostali nagrodzeni okręgiem autonomicznym w ramach gruzińskiej SRR. Teraz zaś Rosja wykorzystuje swoich protegowanych do odbudowy wpływów na Kaukazie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.731
Plusy: 1
Posty: 538
I owszem, ale odłącza się od Gruzji. Rosja to nie to samo co b. ZSRR... Gruzja jedynie ograniczała by swobodę Osetii, natomiast z Rosją czują się w tej chwili bezpieczniejsi i swoboda pozostaje większa. Nie zmienia to faktu ,że chcą się uniezależnić.
Ps. Gdzie zostało przeze mnie napisane, że Osetia chce się wyzwolić od Rosji? Mówiłem jedynie o uniezależnieniu, a to różnica.
Osetia chce stworzyć coś własnego, na co Gruzja im nie pozwala, za to Rosja nie jest temu przeciwna. Logiczne z kim będą trzymać.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Thorik napisał(a):
Ps. Gdzie zostało przeze mnie napisane, że Osetia chce się uwolnić od Rosji? Mówiłem jedynie o uniezależnieniu, a to różnica.
Tutaj:
Tyle, że postaw się w sytuacji Osetii i innych państw b. ZSRR. Wszystkie były niewolone przez Sowietów.
Zapętliłeś się. Wpierw mówisz o tym, że poszczególne kraje były zniewolone przez ZSRS i chcą się wyzwolić, a teraz twierdzisz, że Osetyńcy chcą przyłączyć się do Rosji (która ZSRS nie jest, ale jest jego spadkobierczynią), która ma zapewnić Osetyńcom większe swobody.

Thorik napisał(a):
Osetia chce stworzyć coś własnego, na co Gruzja im nie pozwala, za to Rosja nie jest temu przeciwna. Logiczne z kim będą trzymać.
Tu się nie zgodzę. Rosja to nie Dziadek Mróz. Oni chcą mieć wojska i wplywy po drugiej stronie Kaukazu. I tyle.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.731
Plusy: 1
Posty: 538
Thorik napisał(a):
Ps. Gdzie zostało przeze mnie napisane, że Osetia chce się uwolnić od Rosji? Mówiłem jedynie o uniezależnieniu, a to różnica.

Tutaj:
cytat:
Tyle, że postaw się w sytuacji Osetii i innych państw b. ZSRR. Wszystkie były niewolone przez Sowietów.
Rosja to nie to samo co ZSRR. Teraz Rosjanie nie mają takich wpływów jakby miało ZSRR na Osetię. Poza tym tam jest "były" , czyli już nie są. Jak można się uwalniać od czegoś, co nie zniewala?

Zapętliłeś się. Wpierw mówisz o tym, że poszczególne kraje były zniewolone przez ZSRS i chcą się wyzwolić, a teraz twierdzisz, że Osetyńcy chcą przyłączyć się do Rosji (która ZSRS nie jest, ale jest jego spadkobierczynią), która ma zapewnić Osetyńcom większe swobody.
Dzięki Rosji, Osetia ma szansę na stanie się niepodległą. Gruzja by na to nie pozwoliła. Dlatego jak na razie, Osetia musi trochę się do Rosji dostosować (może masz rację, przyłączyć to za duże słowo). Nie podlega wątpliwości to, że gdyby Rosja nie wkroczyła do Osetii ,to Gruzja by ją stłumiła i podporządkowała sobie. Za czasów ZSRR nie było by mowy o przyłączaniu, kiedyś po prostu wszystko by było ZSRR i koniec. Dlatego chyba można powiedzieć o względnej bo względnej, ale swobodzie.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Wojna w Gruzji...
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook