Forum Dragon Ball Nao

» [Horror] Higurashi no naku koro ni

Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.503
Posty: 885
Horror, trzymający w napięciu jak cholera, niby taki niepozorny i z początku wygląda na tanie anime, 5 dobrych przyjaciół, radosne życie w małym miasteczku itp.
Ale cóż, pozory mylą, zresztą jak w większości horrorów.
Głównym bohaterem jest Maebara Keiichi, który niedawno przeprowadził się do małego miasteczka w Japonii - Hinamizawy. Szybko znajduje sobie nowych przyjaciół, 4 dziewczyny, które również pozostają głównymi bohaterkami anime.
Są to: Ryuugu Rena - Fanatyczka wszelkich słodkich rzeczy, najtroskliwsza z całego towarzystwa.
Sonozaki Mion - spadkobierczyni największej i najważniejszej rodziny w miasteczku, najweselsza z tej gromadki i najstarsza. (dalej nie opowiem, zniszczy aurę całego anime, obejrzycie, sami się przekonacie kim jest naprawdę ).
Furude Rika - Jest kapłanką świątyni w Hinamizawie. Prowadzi całe święto ku czci Oyashiro-samy - Watanagashi, najmłodsza i 'najsłodsza' z całej grupy.
Houjou Satoko - Najlepsza przyjaciółka Riki, złośliwa, zawsze starająca dokuczyć głównemu bohaterowi, z całej grupy jej przeszłość wydaje się najbardziej dotkliwa i straszna.
Są też postacie poboczne, które odgrywają ważną role jak Ooishi Kuraudo - szef policji oraz detektyw, który rozwiązuje wszelkie sprawy morderstw i zaginięć, oraz Sonozaki Shion - bliźniacza siostra Mion.
Całe anime kręci się wokół święta miasteczka - Watanagashi, w którym co rok, ginie jedna osoba, a druga zostaje 'porwana przez demona', przez tajemniczą klątwę, rzuconą przez boga, którego mieszkańcy czczą - Oyashiro-same. Anime szalenie zakręcone i trzeba oglądać każdy odcinek dokładnie, by później, pod koniec, w końcu zrozumieć sens tego wszystkiego, gdyż pierwsze 4 odcinki, są 'widziane' oczyma Keiichi'ego, który dowiaduje się o tajemnicy spokojnego miasteczka i próbuje rozwikłać jego tajemnice, zaś 5 już, 'widziany' jest już z innej perspektywy i wraca do początku zdarzenia i mimo akcja różni się, to pewne tajemnice i rzeczy są powiązane ze sobą, co w efekcie, pod koniec układa się w całość. Anime może nie jest tak krwawe jak Elfen Lied, ale trzyma w napięciu jak cholera, choć są też sceny, które mogą zwalić z nóg, jak wbijanie gwoździ w rękę, czy wyrywanie paznokci na żywca. Anime zrobione na podstawie gry.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Lilu: 21.08.2008, 22:32
Gilgamesh Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gilgamesh
Wiek: 36
Dni na forum: 5.761
Posty: 77
Skąd: Z odchłani
Z tego co napisałeś wydaje mi się, że jest fajne i ma dużo plusów.
Niestety nielubię tego stylu rysowania.
Ale tak czy siak zobaczą co to jest.
Pozdrawiam.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Napisali o tym anime w najnowszym Otaku ( i koleżanka powyżej pisząc tę krótką recenzję pomagała sobie niniejszym pismem). Nie przeczę, zarys fabuły jak i wzmianka, że jest to horror zwróciły mą uwagę. Po dokładniejszym przestudiowaniu recenzji wnioskuję, iż jest to pozycja, która może mi się spodobać, gdyż wygląda na całkiem ciekawą.

Anime może nie jest tak krwawe jak Elfen Lied
W horrorach to się raczej liczy na plus. Osobiście nie lubię, kiedy wywoływanie strachu i innych uczuć ma się odbywać poprzez zwykłą siekankę.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.503
Posty: 885
Drakan napisał(a):
Napisali o tym anime w najnowszym Otaku ( i koleżanka powyżej pisząc tę krótką recenzję pomagała sobie niniejszym pismem).
Jeśli chodzi Ci o mnie, to własciwie się mylisz:)
Gdyż anime to poleciła mi przyjaciółka, obejrzałam i stwierdziłam, że warte jest wspomnienia o nim, gdyż posiada on zarówno humor (tak, tak mówiłąm, że początki danych rozdziałów, to czysta sielanka i wspaniałe życie przyjaciół;p), wątki psychologiczne, jak i niekiedy sceny bardziej... ehm... tych którzy wolą potok krwi, choć sceny tortur raczej sprawiają, że siedzi sie jak na szpilkach i mocniej podenerwowany jesteś czekaniem na dany moment, niż odrażeniem się i 'przestrachem' samej sceny tortur.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Tenshi napisał(a):
Jeśli chodzi Ci o mnie, to własciwie się mylisz:)
No właśnie... tam napisali prawie to samo i w podobny sposób jak Ty, stąd wniosek.. Cóż, bywa, w mojej wypowiedzi miało się pojawić słówko 'chyba', ale go zabrakło.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Tsuko Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Tsuko
Wiek: 33
Dni na forum: 5.751
Posty: 42
Skąd: 3miasto
Świetne anime, jeszcze nie oglądałem niczego co by aż tak miażdżyło psyche. Pierwszy raz odczuwałem taki nie pokój... Oglądałem tą serie nocą, więc był dodatkowy efekt, nie kiedy lookałem się za siebie Brr, strach się bać. Nie wiedziałem że anime może aż tak wpłynąć na człeka, naprawdę gratulacje dla autorów. Drugiej serii jeszcze nie widziałem, mam nadzieje że trzyma poziom tak jak poprzedniczka.

Obraz
Videl_C18 Kobieta
Wojownik
Wojownik
Videl_C18
Wiek: 31
Dni na forum: 5.712
Posty: 34
Skąd: Vegeta
No ja oglądałam, ale ze względu na moją hemofobię było to oglądanie strasznie wybiórcze [ ort! ]. pojedyncze kadry że tak powiem.

I promised to depart just promise one thing,
kiss my eyes and lay me to sleep.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Nie powiem, pozycja godna obejrzenia. Losy pięciu mieszkańców Hinamizawy intrygują i wciągają. Każda z poszczególnych historii, przedstawia co innego, aczkolwiek ważnego i wpływającego na rozwój całości. Poszczególne epizody wracając do początku, ukazują różne warianty, spojrzenia, fakty i interpretacje. Dopełniają się nawzajem, stwarzając tym samym niesamowity klimat.
Zdecydowanie bardziej cenie to anime za zagadkę, intrygę i pomysł niż grozę, strach i krew w nim zawartą. Owszem te ostatnie też są i to w sporej ilości, potrafią przytrzymać w napięciu i stworzyć niepowtarzalny klimat ale czegoś im brakuje. Postawienia kropki nad i, przelania czary z bardzo dobrego do świetnego. Sceny z przyciemnionymi twarzami, zmienionymi głosami czy nagłym przybliżaniem kamery są genialne ale rodzaje tortur i zabójstw jak na to anime są z lekkie.
Żeby nie było, ja także nie preferuję tępej siekanki, ale tutaj, jak na taki klimat i zdarzenia, cenzury jest zbyt wiele, tym bardziej, że jest ona nieadekwatna do niektórych scen. Raz jest brutalnie i klimatycznie, a raz braknie dopełnienia. Proszę więc o nie sugerowanie się opiniami internautów, chrzaniących głupoty o tym jakie to anime jest krwawe i nie do oglądania. Przez takie bzdury człowiek oczekuje znacznie więcej, niż jest mu dane zobaczyć (bardzo możliwe, że wpłynęło to na taką a nie inną opinię, której się trzymam).

Trzeba jednak przyznać, że warto zapoznać się z całością choćby dla kilku momentów, które rozbrajają. Jak dla mnie pierwszy epizod najmocniejszy (jeśli chodzi o grozę), reszta tylko trochę słabsza, ale nadal w granicach górnej półki. Tym co bije na głowę jest 'słodkość' dziewczynek. Niewinne, cieszące się ze wszystkiego, pozornie przyjazne, rozradowane. Proszę też nie myśleć, że one udają, one naprawdę takie są. Problem bohaterek jest o wiele głębszy. Rozdwojenie jaźni, problemy psychiczne i przede wszystkim zabójczy wpływ otoczenia. Hinamizawa to mieścina odcinająca się od świata. Dziewczynki są świetnie ukazane, a momenty zmian nastroi i napady szału wbijają w fotel.

Aktualnie zabieram się za serię drugą i mam nadzieję, że będzie lepsza od pierwszej. Polecam.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Lilu napisał(a):
Sonozaki Mion [...] (dalej nie opowiem, zniszczy aurę całego anime, obejrzycie, sami się przekonacie kim jest naprawdę ).
Chyba nikim

Pierwsza seria z początku lekko nudzi, ale od jakoś piętnastego odcinka nabiera tempa i chce się oglądać. W pierwszej serii nic się w całość nie składa, ani nic się nie wyjaśnia, dopiero w drugiej to mamy. Jako horror, nie ma tam nic tak strasznego, żeby można było się bać, przynajmniej jeśli o mnie chodzi. Druga w ogóle poszła w innym kierunku, rozwiązuje zagadki i wyjaśnia o co chodzi, straszenie widza zeszło na drugi plan.
Trzecia, OVA, to w ogóle odbiega od obu, jak to standardowa OVA.

Najbardziej mi się podoba sposób mówienia Riki, nipaa i nano desu zapadają w pamięć :p
-> http://www.youtube.com/watch?v=qi2GrHh1t7g

Dodam jeszcze, że muzyka w porządku, chociaż za mało, ale openingi bardzo fajne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Co do Riki, to najlepiej wyglądała z nożem w szyi

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bardzo fajne soundtracki do obu serii, wykonania Kenjiego Kawai znanego z horrorów
3 i pół godziny, mroczne utwory przesiąknięte klątwą, ale żywych też nie brakuje.

Mój ulubiony:
-> http://www.youtube.com/watch?v=rz93l5p0GS0

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kika
Nail
Nail
Kika
Dni na forum: 5.353
Posty: 99
Skąd: i tak tam nie mieszkasz ;P
Bardzo fajne anime, troche krwawe, trochę śmieszne. Pierwsza seria wg mnie najlepsza, trzymająca w napięciu, składająca się z kilku odrębnych, ale jak się później okazuje, jednak powiązanych ze sobą części. Sceny tortur choć bardzo okrojone to i tak mnie przerażały. Podobnie jak nagłe zmiany głównych bohaterek.
Sceny z przyciemnionymi twarzami, zmienionymi głosami czy nagłym przybliżaniem kamery
robiły niesamowite wrażenie.
Druga seria nie najgorsza. Wyjaśniła o co tak naprawdę chodziło. Zdecydowanie różniąca się od I, mniej drastyczna, gdzieś zanikł ten klimat, którego muszę przyznać trochę mi brakowało. Trzecia część w ogóle inna, ale i tak oglądałam z przyjemnością.
Openingi genialne, gorzej z endingami, które całkowicie odbiegały klimatem od tych pierwszych.
Ulubione postaci...chyba Rena, wielka poszukiwaczka skarbów, ze swoim "zabiorę Cię/to do domu" i chodząca z wielką maczetą i Rika, głowa rodziny Furude i jej "nipah" czy jak to się tam pisze. Resztę bohaterów w sumie też lubię, no może poza Satoko.
Podsumowując moje wypociny: anime bardzo dobre, polecam
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Horror] Higurashi no naku koro ni
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook