Forum Dragon Ball Nao

» [Dramat] Kagen no tsuki: last quarter. (w filmie zagrał HYDE!) ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.900
Posty: 88
''Kagen no tsuki'' to japoński film z 2004r. Tytuł oznacza "Księżycowy cykl" (coś w tym stylu)
Oto krótkie streszczenie:

Mizuki właśnie kończy 19 lat, po dość burzliwym przyjęciu urodzinowym, na którym dowiaduje się, że ukochany chłopak znów ją zdradził postanawia rozładować emocje na długim spacerze. Słysząc rozbrzmiewające brzmienie przepięknej melodii prowadzi ją wprost do tajemniczego domostwa, które to zamieszkuje przystojny nieznajomy o imieniu Adam (Hyde). Okazuje się, że zna on Mizuki, a dziewczyna mimo iż nieufna, powoli zaczyna spijać każdą frazę z jego ust. Mijają dni, czas nieubłaganie toruje sobie ścieżkę ku przyszłości, a nasza bohaterka trwa w stanie zawieszenia między jawą a snem... Nie wiedząc, że przyjdzie jej zmierzyć się z niezwykłą zagadką z przeszłości...

Ciekawostką jest to, że film powstał na podstawie mangi "Kagen no tsuki" Ai'a Yazawy a także postać Adama, w mandze anglika, na potrzeby filmu zmieniona została na pół-anglika, ze względu na to iż postać tą gra Hyde
Chociaż każdy kto widział Hyde'a wie, że nie wygląda on na typowego Japończyka

Wczoraj obejrzałam ten film na komputerze, lecz niestety z angielskimi napisami.... Ale większość zrozumiałam Parę słówek nie znałam, więc musiałam brać słownik i tłumaczyć Film bardzo mi się spodobał i żeby zrozumieć trzeba go obejrzeć, bo ciężko jest opisać ten film słowami... Sądzę, że bardziej spodoba się on dziewczynom, ponieważ jest to dramat i romans, ale oczywiście chłopakom tez go polecam!

Napiszcie co sądzicie o tym filmie kiedy już go obejrzycie!
pozdrawiam


Obraz

^___^
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Bardzo fajny film Jeden z moich ulubionych. Nawet nie przeszkadza mi, że trochę romansidło. Bardzo podobała mi się rola Chiyaki i Hirokiego Narimiyi. Po nagraniu filmu zostali parą. Czy są razem do dzisiaj, tego nie wiem.

Hyde zagrał małą rólkę (dużo się nie nagadał), ale robił genialne wrażenie. Tajemniczość to jedna z jego zalet, więc jako duch się sprawdził

Uwielbiam utwór przewodni filmu "The Cape of Storms".

Film smutny, ale posiada kilka pogodniejszych elementów. Sporo w nim o reinkarnacji. Przede wszystkim, "Kagen no Tsuki" to przepiękna historia o miłości, która nie mija nawet po śmierci.

Zakończenie super. Mizuki pogodziła się z macochą, Tomoki przestał podrywać inne, Adam mógł w spokoju udać się do krainy zmarłych.

Polecam głównie dziewczynom, chłopaków raczej nie porwie.

Oto polskie napisy do filmu: http://www.mediafire.com/?ai84djbe1mn

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.900
Posty: 88
Piosenka 'The cape of storms' jest piękna.... Jak ją usłyszałam to od razu ściągnęłam Film poleciłam moim koleżankom i też się im bardzo spodobał, nie wspominając o Hydzie

^___^
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jestem świeżo po seansie Film naprawdę piękny i cholernie wzruszający. Nawet teraz, pisząc to, jeszcze mi łzy po policzkach spływają.
Nie mam pojęcia czemu, ale oglądając go, cały czas kojarzył mi się z Wichrowymi Wzgórzami. Przecież te dwa filmy nie mają ze sobą nic wspólnego... Może to przez ta intrygująca aure tajemniczości? Tak czy inaczej, jest niezwykły

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
kmwss4
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 5.802
Plusy: 2
Posty: 70
Film jest wprost cudowny. Oglądam go średnio raz w tygodniu i za każdym razem płaczę.... ale może to dlatego, że mam tendencję do płaczu.... pomińmy. Chiyaki zagrała świetnie(wg. mnie lepiej wypadła niż w Kill Bill'u), a Hyde pokazał, że nawet amator może zagrać świetnie. Osobiście uważam, że to najlepsza filmowa ekranizacja mangi jaką kiedykolwiek widziałam. 'The Cape of storms' była pierwszą piosenką jrock'ową(jeśli można ją tak nazwać) jaką słyszałam.
Maree
Ziemianin
Ziemianin
Maree
Wiek: 30
Dni na forum: 5.687
Posty: 17
Skąd: Łuków
Ten film jest genialny! Przez cały czas trzyma w napięciu, po za tym jest niesamowicie tajemniczy. Hydziaczkowi pasuje nawet rola ducha Adama.

Szczególnie podobała mi się scena w której Mizuki przechodzi po pasach do Adama stojącego naprzeciwko. Mizuki nie zauważa wjeżdżającego na nią tira gdy w tym samym czasie Adam upuszcza papierosa. Mizuki zostaje potrącona a papieros uderza o ziemię...Adam znika pośród ptaków...To było piękne!
Jeszcze to całkowite zakończenie rozwala...Jak Adam i Sayaka siedzą w łódce...to było takie romantyczne ^__^!!!

I jeszcze muszę wspomnieć o muzyce...
Hyde napisał wspaniałą piosenkę, nagrał do niej teledysk który puścili w filmie i już wiemy że On wie jak rozreklamować piosenkę
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.599
Posty: 308
Rzadko oglądam filmy, ale na ten się skusiłam (ze względu na Hyde), mimo, że siostra ostrzegała mnie, że na nim się płacze. Oczywiście płakałyśmy. Opowieść niezwykle piękna i wzruszająca. Hyde poradził sobie jako aktor, Chiyaki mnie powaliła. Jak ktoś chce popłakać to polecam.
Utwór "The cape of storms" - piękny.
Ren Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 31
Dni na forum: 5.512
Ostrzeżenia: 1
Posty: 53
Skąd: Osaka xD
Kocham ten film! *O*

Właśnie uczę się grać "THE CAPE OF STORM" na gitarze, film znam już właściwie na pamięć, a mój brat zaczął palić po tym filmie... hehe... (hyde z papierosem)

jeśli ktoś go nie widział to koniecznie musi nadrobić straty!

Why can't we just live AS ONE?!
Obraz
Sakuya Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Sakuya
Wiek: 32
Dni na forum: 5.607
Posty: 78
Skąd: Osaka
Maree napisał(a):
Jeszcze to całkowite zakończenie rozwala...Jak Adam i Sayaka siedzą w łódce...to było takie romantyczne ^__^!!!
Jak dla mnie ta scena była strasznie smutna... Bo tutaj Sayaka prosi żeby on czekał... i on zostaje sam. Żal mi go.
Poza tym że ta scena jest wzorowana na Fenetre ze 'siesta films of dream'

Uwielbiam ten film. Warto obejrzeć te wszystkie dodatki jakie wydali do niego - np piękna jest wersja 'Moonlight edition' - dłuższa o około pół godziny! No i Evil Eye VHS....
A 'Kagen no Tsuki' znaczy tyle samo co Last Quarter - czyli ostatnia kwadra.

Maree napisał(a):
Mizuki nie zauważa wjeżdżającego na nią tira gdy w tym samym czasie Adam upuszcza papierosa. Mizuki zostaje potrącona a papieros uderza o ziemię...
Ciekawe jest ze zmienili wymowę tej sceny w stosunku do mangi... Bo w mandze wygląda na to że Adam upuszcza papierosa bo widzi że zaraz rozjadą Mizuki... z kolei w filmie, jakby w pewien sposób na to czekał...

Ren napisał(a):
a mój brat zaczął palić po tym filmie...
Ale zabawne>.> palę bo chcę! Jak już mam umrzeć to po swojemu!

Obraz

i ja się potem zastanawiam dlaczego ludzie mnie nie lubią... >3
Obraz
Ren Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 31
Dni na forum: 5.512
Ostrzeżenia: 1
Posty: 53
Skąd: Osaka xD
Ale zabawne>.> palę bo chcę! Jak już mam umrzeć to po swojemu!
....okej...

Adam upuszcza papierosa bo widzi że zaraz rozjadą Mizuki... z kolei w filmie, jakby w pewien sposób na to czekał...
Widocznie chotto im nie wyszło... hehe...

Why can't we just live AS ONE?!
Obraz
NathalieHyde Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
NathalieHyde
Wiek: 35
Dni na forum: 5.407
Posty: 74
Skąd: Poznań
A ja się popłakałam gdy skończyłam oglądać...przepiękna historia:) Nie no Hyde mnie ujął w tym filmie^^ taki tajemniczy, spokojny...i do tego TA piosenka^^ jak na razie [ ort! ] obejrzałam to 6 razy:P...polecam film:) dziewczyną najbardziej się spodoba. szczerze to ja też obejrzałam ze względu na Hyde'a który co jak co ale mi się mega podoba heh on jest...nie da się tego opisać a końcówka filmu mnie powala na kolana...takie romantyczne
a dodatki do filmu to chyba nie widziałam:/
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Muszę przyznać, że film bardzo mi się podobał mimo że nie lubię romansideł. Oglądałam go ze względu na Hye'a choć i tak mało go tam widać, jednak nie żałuję. Piękna historia o miłości, która jednak nie zakończyła się happy endem. Mizuki to reinkarnacja miłości Adama (kurcze, nie pamiętam jak ma na imię), która jednak "daje jej szansę aby mogła żyć" więc zostawia Adama, który godzi się na to. Widać tutaj, jak silna była jego miłość do tej dziewczyny, skoro po jej śmierci popełnił samobójstwo. Naprawdę warto obejrzeć mimo że momentami mnie nużył. Choć nie płakałam, to jednak łzy cisnęły mi się do oczu.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
NathalieHyde Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
NathalieHyde
Wiek: 35
Dni na forum: 5.407
Posty: 74
Skąd: Poznań
mam małe pytanie...czy jest do tego filmu soundtrack?? Bo tak się składa że poszukuję^^

Yagate hito wa kegarete
hito ga hito de somerarete
tomo ni kiru kono hoshi somete
kowarete iku sekai...
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.328
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Za ten film zabierałam się już dłuższy czas. Jakoś specjalnie nie ciągneło mnie do niego. Może dlatego, że gra w nim właśnie Hyde? Nie wiem. Ale dziś się zebrałam w sobie i...
Powiem szczerze, że powalający na kolana nie jest. Ale ma w sobie to coś. Podobała mi się rola Mizuki - ogólnie cała jej kreacja. Pomysł na film też był dobry - połączenie romansidła z metafizyką (oj lubić lubić )
Odnośnie Hyde'a - taa był niesamowity bo miał małą rólkę, która tak naprawdę była wielka.
Stworzył coś z niczego...
akane45 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
akane45
Wiek: 30
Dni na forum: 4.886
Posty: 8
Skąd: //Zielona Góra
ogladnelam ten film tylko dlatego ze jest tam Hyde oczywiscie xD
na poczatku jakos mi sie tak nie spodobal, ale pozniej polubilam go jeszcze bardziej (film ;p), a zakonczenie boskie ^^
A najbardziej spodobal mi sie utwor "cape of storms", cos pieknego
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Dramat] Kagen no tsuki: last quarter. (w filmie zagrał HYDE!)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook