Forum Dragon Ball Nao

» Anarchizm

Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Tak jak w temacie, rozmawiać będziemy o tym ustroju życia społecznego, ekonomicznego i politycznego.Dziś zainteresowałem się tym pojęciem i uważam, że jest ciekawym rozwiązaniem. Anarchizm (od stgr. ἀναρχία anarchia – "bez władcy") lub wolnościowy socjalizm - doktryna postulująca model społeczeństwa opartego na dobrowolnej współpracy, równości społecznej, solidarności międzyludzkiej i poszanowaniu wolności jednostki, odrzucająca potrzebę istnienia instytucji państwa, kapitalizmu oraz innych form władzy, wyzysku, przymusu i hierarchii, a także ruch społeczny dążący do realizacji tych celów.

Anarchiści chcą usunąć z społeczeństwa wszelkie formy dyskryminacji, wyższości i zbiorowego egoizmu. Należy tutaj dodać, iż nie wszyscy anarchiści byli przeciwni egoizmowi.

Anarchiści krytykują scentralizowaną formę władzy taką jak państwo dlatego też w zależności od rodzaju anarchizmu taka organizacja jak państwo zostaje zastąpiona np. federacją samorządnych gmin działających na zasadzie demokracji bezpośredniej.Do polityki anarchizmu należą między innymi decentralizacja władzy, federalizm, egalitaryzm, socjalizm, liberalizm społeczny, samorządność, dobrowolność, pacyfizm, antymilitaryzm, pomoc wzajemna, demokracja bezpośrednia, sprawiedliwość, ekonomia uczestnicząca, akcja bezpośrednia, solidarność międzyludzka.


Według anarchistów wszyscy są równi bez względu na narodowość, rasę, płeć, tożsamość seksualną, wiek, religię. Z tego powodu postulują oni utworzenie społeczeństwa bez podziału na klasy, w którym każda jednostka ma równy wpływ na wygląd życia społecznego.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.264
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Bezklasowe społeczeństwo już kiedyś powstało, ale nikt dzisiaj nie ma jaj się przyznać do tego.
Brzydzę się równością, tolerancją, solidarnością międzyludzką i tego typu wynalazkami.
No Gonar, co z konserwatywnymi katolikami? Albo lepiej: co z fundamentalistami protestanckimi? Oni również będą równi?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Gonar wszystko o czym usłyszy uzna za mądre i sensowne.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Al Ed Upek napisał(a):
Bezklasowe społeczeństwo już kiedyś powstało, ale nikt dzisiaj nie ma jaj się przyznać do tego.
To było w Hiszpanii ? Ta wojna domowa Franco ?

Dodano po 2 minutach
Al Ed Upek napisał(a):
Brzydzę się równością, tolerancją, solidarnością międzyludzką i tego typu wynalazkami.
No Gonar, co z konserwatywnymi katolikami? Albo lepiej: co z fundamentalistami protestanckimi? Oni również będą równi?
Religie są do niczego. Czemu się brzydzisz równością, tolerancją, solidarnością społeczną itp.?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.264
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Bo nie jesteś mi równy i nie mam zamiaru udawać, że jest inaczej. Tak samo w dupie mam to, że ktoś jest homo. Jak jest to jest, ale nie znaczy to, że trzeba mi tłuc do łba komunały o tolerancji tak długo aż w końcu przyznam rację, że trzeba lubić, popierać i godzić się na wszelkie formy wulgarnej afirmacji. Dla mnie tolerancja dla homoseksualizmu kończy się na tym, że znam 2 takie osoby i są dla mnie spoko, akceptuję ten fakt, że tak chcą żyć. Tak samo nie mam zamiaru ulegać wszelkim looby mniejszościowym, które lansują pogląd, że za wszystko co złe odpowiada większość i ja, jako gość z tej większości, muszę się nieustannie przed nimi kajać. A ramy solidarnośći społecznej sobie wytaczam sam, i nie pokrywają się z wersją oficjalną.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.496
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Gonar napisał(a):
Do polityki anarchizmu należą między innymi decentralizacja władzy, federalizm, egalitaryzm, socjalizm, liberalizm społeczny, samorządność, dobrowolność, pacyfizm, antymilitaryzm, pomoc wzajemna, demokracja bezpośrednia, sprawiedliwość, ekonomia uczestnicząca, akcja bezpośrednia, solidarność międzyludzka.
Wyjaśnij mi zatem co będzie się działo z osobami niepełnosprawnymi pod jakimś względem albo osobami nieprzystającymi do rzeczywistość itp. jeżeli nie pomoże im rodzina ani ''dobrzy ludzie'', anarchistka, którą znam powiedziała, że pozwolą im umrzeć, a co Ty o tym sądzisz?
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Wszystko zależy od ludzi. To tylko ustrój, który bazuje na życiu bez jednej osoby rządzącej. Są anarchiści, którzy są pacyfistami ale i nie są, jedna to dotyczy rewolucji czyli wprowadzenia takich rządów. Jeśli ktoś jest, na tyle miłosierny by poświęcać się pracy/pomocy tym osobą, co potrzebują to jego sprawa. Stąd fundacje i inne tego typu stowarzyszenia ludzi. Dlatego jestem za eutanazją dobrowolną, której każdy może się poddać nawet samobójca. To ugodowe podejście Miyu. Mamy gospodarkę monetarną i rynkową, takie czasy niesprawiedliwe są. Nawet pomijając ten fakt, że jest pieniądz środkiem wymiany, to i tak tym ludziom będzie ciężko. Więc to kwestia miłosierdzia ludzi, tych co chcą.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.496
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Gonar napisał(a):
Jeśli ktoś jest, na tyle miłosierny by poświęcać się pracy/pomocy tym osobą, co potrzebują to jego sprawa. Stąd fundacje i inne tego typu stowarzyszenia ludzi.
Nie to jest jego sprawa, skoro wciskasz pojęcia takie jak solidaryzm itp.
Gonar napisał(a):
Dlatego jestem za eutanazją dobrowolną, której każdy może się poddać nawet samobójca.
Samobójca nie podda się niczemu, bo nie żyje.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Miyako napisał(a):
Nie to jest jego sprawa, skoro wciskasz pojęcia takie jak solidaryzm itp.
Jest, ty myślisz globalnie, działaj lokalnie.
Miyako napisał(a):
Samobójca nie podda się niczemu, bo nie żyje.
Chodzi mi za życia, tej osoby.
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.081
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Gonar- moim skromnym zdaniem samobójcy to w większości osoby, które działają pod wpływem emocji, dlatego skaczą z dachu, strzelają sobie w łeb, rzucają się pod pociągi, wykorzystują to co mają pod ręką w danej sytuacji, po co mają łazić do szpitala i prosić o uśpienie czy cholera wie co tam, skoro podróż na drugi świat mogą sobie zafundować sami ?

Anarchia sama w sobie nie jest raczej systemem czyż nie ? W systemie istnieje jakiś organ sprawujący władzę, mniejszą lub większą, w anarchii go nie ma. To nie system, a chaos. W dzisiejszym świecie bez szans na przetrwanie. Wyobraź sobie Państewko, a może raczej ziemię, któregoś z państw, gdzie nikt władzy nie sprawuje jako takiej( wspominając o pacyfizmie i antymilitaryzmie, o których pisałeś) nie ma sił zbrojnych, każdy by się na taki kąsek połasił i przywłaszczył sobie.

Zgadzam się też z Al'em. Nikt mi nie powie, że mam tolerować homo, chce to niech sobie będzie, byle by się z tym nadto nie afiszował, bo nikt mi nie powie, że to jest normalne. Kogo tolerować, a kogo nie, o tym sobie zdecyduje sam.

Pozdro.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Anarchizm
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook