Forum Dragon Ball Nao

» Déjà vu

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Taki temat życiowy. Macie déjà vu? Jak często? W jakich okolicznościach?
A może jakieś własne teorie, skąd się bierze?

Definicja: déjà vu, déjà vue [wym. deżawi] «złudzenie polegające na przekonaniu, że osoba, przedmiot lub sytuacja obserwowane po raz pierwszy, były już kiedyś widziane».

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Miewam czasem takie coś, trochę psychiczne to jest - mówią nawet, że jakieś zaburzenia. Człowiek się czuje, jakby ta sytuacja, moment miał już miejsce. Jak takie coś miewam, nadchodzi dół (Emo reakcja jakaś). Za bardzo się na tym nie znam, ale jak wszyscy mają, większość, a jest to zaburzenie w funkcjonowaniu części mózgu, to większość ludzi ma coś poprzestawianego.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Zdarza mi się dość często, a w sytuacjach bardzo prozaicznych i banalnych, takich jak wyrzucanie papierka, sięganie po kubek czy przechodzenie przez ulicę. Słyszałem kiedyś, że ponoć dotyka to ludzi mądrych.
A miewacie kiedyś takie deja vu, że odczuwacie, że zaraz coś się wydarzy, ale już nie potraficie tego zatrzymać i dokończycie tę czynność, która oczywiście wyda nam się już odbyta kiedyś tam w przeszłości? Albo takie, że deja vu z deja vu, czyli wydaje nam się, że już takie deja vu mieliśmy. Mi się takie też przytrafiły.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Al Ed Upek napisał(a):
A miewacie kiedyś takie deja vu, że odczuwacie, że zaraz coś się wydarzy, ale już nie potraficie tego zatrzymać i dokończycie tę czynność, która oczywiście wyda nam się już odbyta kiedyś tam w przeszłości? Albo takie, że deja vu z deja vu, czyli wydaje nam się, że już takie deja vu mieliśmy. Mi się takie też przytrafiły.
Tak, ale to wynika z zapamiętanych obrazów i mózg je kojarzy w taki sposób. Miałem kilka takich sytuacji i czasami mam. Teraz wiem skąd się biorą, a sny przetwarzają te obraz. No i można temu zjawisku deja vu zaprzeczyć. Przykład " Śni mi się pewna sytuacja w której występują obraz i sytuacje. Ale chyba nie do końca o to chodzi no i zmieniam temat. No dziwne uczucie te deja vu, ale z mądrością nie ma nic wspólnego, chociaż mogę się mylić.

Dodano po minucie
Badacze są zgodni, że déjà vu występuje często wraz z zaburzeniami neurologicznymi. Bardzo wcześnie zauważono występowanie déjà vu krótko przed rozpoczęciem się ataku padaczki. Wówczas zjawisko to wchodzi w skład aury poprzedzającej napad padaczkowy. Déjà vu, w powiązaniu z innymi zjawiskami psychicznymi towarzyszy stanom napadowym w przebiegu małego napadu padaczkowego (petit mal), a także w skład objawów napadów psychosensorycznych padaczki skroniowej.

Znalazłem to na Wikipedii.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
"Mirai kako ima hitobito no drama scenario wa itsumo déjà vu" ; p

Czasem mi się zdarza, wmawiam sobie wtedy, że jestem jasnowidzem ; p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Albo są sytuacje, i mam je dość często, że wiem co się może wydarzyć i konsekwencje działań.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Rzadko, ale się zdarzało mi się to mieć.
Z osobami, które widziałam pierwszy raz w życiu- że je niby skądś znam czy je widziałam(ale nie widziałam). Czasem bywa,że np. jestem w czyimś mieszkaniu po raz pierwszy i mam wrażenie,jakbym w nim kiedyś była .

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Zazwyczaj mam deja vu jak gadam ze studentem europeistyki lub budzę się a w okół pełno pustych butelek.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
privateer Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.803
Posty: 164
Al Ed Upek napisał(a):
Zdarza mi się dość często, a w sytuacjach bardzo prozaicznych i banalnych, takich jak wyrzucanie papierka, sięganie po kubek czy przechodzenie przez ulicę. Słyszałem kiedyś, że ponoć dotyka to ludzi mądrych.
A miewacie kiedyś takie deja vu, że odczuwacie, że zaraz coś się wydarzy, ale już nie potraficie tego zatrzymać i dokończycie tę czynność, która oczywiście wyda nam się już odbyta kiedyś tam w przeszłości? Albo takie, że deja vu z deja vu, czyli wydaje nam się, że już takie deja vu mieliśmy. Mi się takie też przytrafiły.
Mi również zdarzają się takie sytuacje, tak często jak w twoim przypadku. Bardzo dziwne uczucie Wiele razy miałem takie przeświadczenie, że gdy wykonuję jakąś czynność, wiem co się zaraz wydarzy i że chyba doświadczyłem tego jakiś czas temu. Oczywiście dzieje się inaczej a ja zapominam o tym fakcie bardzo szybko.

Przejaw mądrości? Chciałbym aby był to fakt, ale zachowuję jednak dystans do tego typu teorii
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja jestem mądry, więc to może być prawda.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Al Ed Upek napisał(a):
Zdarza mi się dość często, a w sytuacjach bardzo prozaicznych i banalnych, takich jak wyrzucanie papierka, sięganie po kubek czy przechodzenie przez ulicę.
To nie jest deja vu, pewnie nie raz zdarzyło ci się wyrzucać papierek, sięgać po kubek czy przechodzić przez ulicę. Deja vu to uczucie, kiedy robisz coś PO RAZ PIERWSZY i zdajesz sobie sprawę z tego, że nigdy czegoś takiego nie robiłeś, ale masz uczucie, że jednak kiedyś już to miało miejsce.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
U mnie jest prawie zawsze, że déjà vu już się nie wydarzyło, ale przyśniło wcześniej i teraz się po prostu dzieje. Często i gęsto bywa też, że w tym samym miejscu powraca to samo déjà vu, albo mam wrażenie, że było wrażenie, że coś tam.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
To nie jest deja vu, pewnie nie raz zdarzyło ci się wyrzucać papierek, sięgać po kubek czy przechodzić przez ulicę. Deja vu to uczucie, kiedy robisz coś PO RAZ PIERWSZY i zdajesz sobie sprawę z tego, że nigdy czegoś takiego nie robiłeś, ale masz uczucie, że jednak kiedyś już to miało miejsce.
Chyba o tym wie. Przecież może mieć uczucie, że już kiedyś identycznie wyrzucał ten papierek, który poszybował identycznym torem. Deja vu się czuje w głębi i wmawianie komuś, że to wcale nie deja vu, jest nie na miejscu

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mart napisał(a):
To nie jest deja vu, pewnie nie raz zdarzyło ci się wyrzucać papierek, sięgać po kubek czy przechodzić przez ulicę. Deja vu to uczucie, kiedy robisz coś PO RAZ PIERWSZY i zdajesz sobie sprawę z tego, że nigdy czegoś takiego nie robiłeś, ale masz uczucie, że jednak kiedyś już to miało miejsce.
W takim razie niech będzie, że mam też deja vu w takich sytuacjach, które niby się wydarzyły, ale wiem, że to niemożliwe. Bo np. deja vu nie dotyczy samego papierka, ale też tego, że chwilę wczesniej zapiąłem bluzę, miałem rozwiązaną lewą sznurówkę, a papierek był po kokosowym batoniku.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Shounen napisał(a):
Deja vu się czuje w głębi i wmawianie komuś, że to wcale nie deja vu, jest nie na miejscu
Wiele osób myli deja vu ze wspomnieniem ;p

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ech dobra, nie wierzysz mi, że postrzegam to jak każde inne deja vu to ok. Ale towarzyszy mi to samo uczucie, że to niemożliwe.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Déjà vu
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook