Forum Dragon Ball Nao

» [PC] The Binding of Isaac

Strony: 1, 2  
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
The Binding of Isaac to strzelanka roguelike, w której przemierzamy generowane losowo podziemia. Ich struktura przypomina lokacje pojawiające się w grze The Legend of Zelda. Z kolei zastosowane tu sterowanie opiera się na rozwiązaniach znanych z takich produkcji jak Robotron czy Smash TV.
W przeciwieństwie do większości gier z elementami RPG, w The Binding of Isaac nie występuje standardowy model zdobywania kolejnych poziomów doświadczenia. W trakcie wędrówki gracz znajduje szereg przedmiotów, które poprawiają jego umiejętności oraz pomagają w rozwiązywaniu klasycznych zagadek. Każdy etap zawiera sklep, pomieszczenia z ukrytymi skarbami, potężnego bossa oraz inne sekretne lokacje, pełne unikatowych przedmiotów. Wśród nich możemy wyróżnić specjalne wzmocnienia broni czy artefakty, które na stałe zapewniają nam dodatkowe bonusy. Większość z występującego w grze ekwipunku da się ze sobą łączyć, więc wraz z postępem fabuły stajemy się coraz potężniejsi, a także zmienia się wygląd postaci.
Dużą rolę w The Binding of Isaac odgrywają także przedmioty służące do rozwiązywania prostych zagadek. Obiekty, które wykorzystamy w tym celu obejmują między innymi monety, bomby, klucze, serca oraz karty. Można je zastosować na szereg sposobów, wpływając tym samym na przebieg rozgrywki.
Oprawa audiowizualna nie odbiega w znacznym stopniu od charakterystycznej, rysunkowej stylistyki zastosowanej w przypadku debiutanckiej produkcji studia Team Meat - Super Meat Boy. Wspólny dla obu tych tytułów jest również twórca ścieżki dźwiękowej, znany pod pseudonimem Danny B.
gry-online.pl

Jak tam, grywa ktoś sobie w Isaaca? Ja ogarnęłam tę grę z tydzień temu i bardzo mnie wciągnęła, wbrew pozorom swojej prostoty wcale taka prosta nie jest, wymaga sporo wprawy, do tego losowo generowane pomieszczenia i ślepy traf w znajdywaniu przedmiotów sprawia, że każde podejście do gry jest zupełnie inne od poprzedniego i nie pozwala na wpadnięcie w rutynę. Do 5 lvl jeszcze nie doszłam ani razu, nie idzie mi ;p

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mart: 01.03.2014, 20:09
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Całkiem fajna, ale siedzę na głębokim fotelu i w jaką grę wymagającą dwóch rąk na klawiaturze bym nie grał, po 15 minutach dostaję drętwoty.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Kurdę, naprawdę wciągająca gra. Jak byłem w Polsce, nie miałem co robić, to nabiłem 60 godzin na Steamie. Odblokowałem już wszystkie postaci, ale do wszystkich itemów jeszcze dłiuga droga.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
No u mnie od założenia tematu też się trochę pozmieniało, wszystkie postacie również mam odblokowane i do tego 7 endingów, jeszcze tylko dwa i zamiast Serca będzie Płód Isaaca ;D
Gra jest cholernie wciągająca i bardzo mnie odpręża, różnorodność itemów jednak robi swoje.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Dziś po raz pierwszy przeszedłem skrzynię.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ja ani razu nie zeszłam niżej niż Utero, na razie mam 10 zakończeń :c

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Taka tam ciekawostka - http://oi41.tinypic.com/25ssz69.jpg
Połączenie technology, polyphemusa, quadra shot'a i toothpicksa. Dmg był taki, że Fistula od razu ginęła nie rozpadając się na mniejsze kawałki ;p

Co do moich postępów - 12 zakończeń i dwa razy przejście Katedry.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Masz już D6 i D20? Jeśli tak, to bardzo łatwo "popsuć" grę - bierzesz habit i szkaplerz i możesz zmieniać itemy w nieskończoność.
Ja mam już koło 70 zabójstw ogólnie, 150 godzin na budziku i już tylko to zostało do zrobienia, ale teraz więcej ślęczę nad Spelunky xD
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Tak, mam D6, będę musiała popróbować w takim razie
Zabójstw mam 24 na razie, muszę się bardziej postarać ;p

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ty też nie możesz się doczekać Rebirth?
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Endzik napisał(a):
Ty też nie możesz się doczekać Rebirth?
No kurde, już raz przełożyli premierę ;/ Za dużo czasu chyba im zajmuje ta gra o kotach, którą niedawno zapowiedzieli, cholera.

Grałeś może w "Our darker purpose"? Mnie to zajmuje czas w oczekiwaniu na Rebirth, bardzo podobna mechanika do Isaaca, niestety rozgrywka jest trochę mniej losowa (levelowanie zamiast poleganiu na itemsach), ale można się trochę pobawić.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Nie grałem w to, teraz popatrzyłem i mi się nie podoba.

Grałem za to w Risk of Rain i jest bardzo dobre.

Myślę, że Mewgenics nie ma wpływu na Isaaca, bo osobni deweloperzy się tym zajmują, a Isaac to z koncepcyjnego punktu widzenia gotowa gra, więc Edmund nie traci na to czasu.
No i cieszy mnie zniżka dla posiadaczy oryginalnego BoI
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Endzik napisał(a):
Grałem za to w Risk of Rain i jest bardzo dobre.
Nie ma tego charakterystycznego rzutu z góry i trybu pokoi, z tego co widzę?

Myślę, że Mewgenics nie ma wpływu na Isaaca, bo osobni deweloperzy się tym zajmują, a Isaac to z koncepcyjnego punktu widzenia gotowa gra, więc Edmund nie traci na to czasu.
Ale niby Rebirth miało już być dostępne pod koniec lutego, bardzo nie podoba mi się to przeniesienie premiery :c

Co do oryginału, to był chyba na steamie za jakieś 5 zł, z tego co pamiętam? ;p

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Nie ma rzutu z góry, pokoi też nie, tylko poziomy jako takie. Niby jest levelowanie postaci, ale to bardziej wyznacznik postępu względem czasu, bo poza niewielkim (<5%) przyrostem HP nic nie daje. Znajdujesz i kupujesz itemy jak w Isaacu, no i można grać w oparciu o skill, a nie tylko poprzez gearcheck (jak np. Diablo).
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Łe, już bardziej Our darker purpose jest jak Isaac, tam jest właściwie wszystko tak samo, poza pojawianiem sie levelowania, które w sumie jest całkiem przyjemne (co by nie powiedzieć, szlag trafiał w Isaacu, jak dostawało się w kółko itemy na range ;p). No, ale w sumie na dniach sprawdzę z czym to się je, czymś trzeba zabić czas ;p

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Endzik, grałeś już? Jak wrażenia? Ja na razie nie miałam czasu, tylko trochę popatrzyłam jak mój chłop grał i jestem zachwycona. Ciężko powiedzieć czy przeciwnicy są bardziej słodcy, czy obrzydliwi.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Grałem na wakacjach, lol, takie ciekawe miałem wakacje. Zabiłem Serce już ze 20 razy w ciągu 3 pierwszych dni, dziś pierwszy dzień w domu, będzie all-nighter, warto.

Dodano po 7 godzinach
Właśnie po raz pierwszy przeszedłem Katedrę, walka dużo ciekawsza niż w oryginale.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Właśnie zostałem Golden God.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ja jestem świeżo po katedrze, nowy Isaac bardzo mnie zaskoczył. A co to Golden God?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Achievement po zabiciu wszystkich bossów.

Dodano po 6 godzinach
Właśnie udało mi się odblokować D6.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » [PC] The Binding of Isaac
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook