Forum Dragon Ball Nao

» Kamaitachi

Hayato Mężczyzna
Demon
Demon
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 36
Dni na forum: 3.830
Plusy: 15
Posty: 3.890
Skąd: 絶望の海の底から
Obraz


Kamaitachi (jap. 镰鼬?) – yōkai występujący w japońskim folklorze, najczęściej spotykany w regionie Kōshin'etsu. Nazwa składa się z dwóch słów: kama oznacza sierp, itachi - rodzaj łasicy. Jest tłumaczona jako "łasica o pazurach jak sierpy".

Istnieje kilka koncepcji wyglądu oraz sposobu działania tego upiora, ale najczęściej jest przedstawiany jako jedna z trójki łasic o ostrych pazurach, zdolna zadawać rany cięte z prędkością wiatru lub dosiadająca wirów powietrznych.

W prefekturze Gifu mówi się, że pierwsza łasica przewraca ofiarę, druga tnie ciało ofiary, a trzecia stosuje leki przeciwbólowe oraz hamuje krwawienie, więc czasem ofiara dopiero po pewnym czasie zauważa, iż została zraniona.

W zależności od wersji opowiadającego, łasice są braćmi w różnym wieku lub trojaczkami.

Sekien Toriyama, jako pierwszy, przedstawił na rysunku swoje wyobrażenie kamaitachi. Ta łasica-straszydło była dla niego swoistym kalamburem skojarzonym z jedną z nazw ludowych tego stworzenia, a mianowicie kamaetachi (jap. 構え太刀? dosł. przyjęcie postawy do ataku ze wzniesionym mieczem).

Pomysł łasic o ostrych jak brzytwa pazurach został przyjęty przez twórców mangi i anime, przez co kamaitachi często pojawiają się w filmach, mandze i anime.

Kolejny z panteonu japonskich demonow. Slyszeliscie o nim? Zetkneliscie sie gdzies z Kamaitachi w mandze lub anime?

「静観は緩慢な自殺だ。絶望という安寧に耽溺するのは易しい。 だが、今は変わらねばならぬのです!神を必要としない存在へと!
私に絶望はない。」
"Patrzec w milczeniu to powolne samobojstwo. Latwo jest pograzyc sie w bezpiecznych glebinach rozpaczy. Ale, teraz musimy sie zmienic! W istnienie, ktore nie potrzebuje boga! Nie ma we mnie rozpaczy"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Kamaitachi
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook