Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Bebi - czy aby na pewno potężny?

Murzin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 2.101
Posty: 50
Skąd: Polska
Wiem, GT to są głupoty, no ale mimo wszystko jest to Dragon Ball więc może podyskutujmy o tym trochę

Bebi, jeden z głównych bossów Dragon Balla... No właśnie. Czy zasługuje on na miano "głównego bossa"? W DBZ każdy kolejny super zły był dużo potężniejszy od poprzedniego. Cell z łatwością pokonałby Freeze, tak samo jak Super Buu łatwo pokonałby Cella (z Fat myślę, że Cell jeszcze mógłby coś powalczyć ) Czy jednak Bebi był dużo mocniejszy od Super, lub Kid Buu? Polemizowałbym. Nie sądzę nawet by moc Bebiego znacząco przewyższała SSJ3!

Popatrzmy na poszczególne walki małego tsufula. Najpierw walczy on z Goku, który przyjmuje postać SSJ3, tylko z jakiegoś powodu, nie może go utrzymać zbyt długo... Moim zdaniem dość dziwne zwalać to na wiek, gdyż Gotenks bez problemu władał tym poziomem, no ale to nie czas na tą dyskusję. Ciężko mimo wszystko ocenić kto wygrałby tę walkę.

Kolejną poważną walką Bebi prowadzi z Uubem. Tsuful leje go jak chce, no ale mimo wszystko Uub nijak ma się do siły Super Buu, przed którym drżał cały wszechświat. Jednak gdy ten łączy się z Fat Buu i staje się Majuubem to role wyrównują się. Majuub walczy z Bebim jak równy z równym i gdyby nie głupota naszego czarnoskórego wojownika to kto wie jak ta walka by się potoczyła. Jednak mimo wszystko moim zdaniem Majuub nie był tak potężny jak Kid Buu. Być może dorównywał mu siłą, lecz nie zapominajmy, że Buu potrafił się zregenerować praktycznie z każdych ran, oraz znał kilka ciekawych technik dzięki rozciągliwemu ciału. Nie mówiąc już o jego bezduszności i ochoty zabijania

Kolejna walka to powrót Goku i forma SSJ3. Szczerze na tej walce najbardziej się zawiodłem, Goku nie przypominał siebie z DBZ. Dawniej choćby w wspomnianej walce z Buu, mimo małych szans stawał do walki i walczył do ostatniego tchu. Tutaj dostał dwa "szczały" od Bebiego i leży myśląc, że nie może już wygrać...
Potem przechodzi na poziom SSJ4, przy którym Bebi nie ma absolutnie szans.

Jaki z tych moich wypocin wniosek? Ano taki, że Bebi nie był taki straszny jak go malują. Myślę, że Goku z końca DBZ mógłby z powodzeniem walczyć z Bebi Vegetą i być może nawet pokonać go samego. Gdyby nie ten głupi "trik" scenarzystów z GT w którym w SSJ3 Goku mógł być tylko kilka minut, to nasz główny bohater już po powrocie na ziemie rozprawił by się z Tsufulem, o ile pomógł by mu Fat Buu i Uub Bebi jest też chyba pierwszym "bossem", który jest słabszy od poprzedniego, bo imo Kid Buu > Bebi

Jeśli ktoś przeczytał te wypociny do końca, to dzięki i współczuje, ale nudziło mi się dziś wieczorem i jakoś złapało mi się na przemyślenia fabuły Dragon Balla
Hayato Mężczyzna
Demon
Demon
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 35
Dni na forum: 3.705
Plusy: 15
Posty: 3.859
Skąd: 絶望の海の底から
Bebi byl pasozytem i wykorzystywal energie osoby na ktorej aktualnie pasozytowal, a nie swoja wlasna. Totez mial taka sile jaka mial wojownik, ktorego energie wykorzystywal. Wg mnie nie ma co tu analizowac.

Ludzie zostali stworzeni po to, by ich kochac, a rzeczy zostaly stworzone po to, by je wykorzystywac. Powodem, dla ktorego swiatem rzadzi chaos jest fakt, ze rzeczy zaczely byc kochane, a ludzie wykorzystywani.

誰も自分が何者か選んでも生まれて来られない。
例えどんな存在であっても。

容易く金を儲ける者は容易く貧しくなるもんさ。

救いばかりを求める奴には奇跡など起こらない。
Murzin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 2.101
Posty: 50
Skąd: Polska
Mimo wszystko oprócz mocy zarażonej osoby, musiał dodawać coś od siebie, bo mimo wszystko był na podobnym poziomie do Goku SSJ3, a gdzie Vegecie do takiej mocy Chyba, że sumowałby każdą energię osoby która zaraził swoim DNA, lecz to też nie pasuje, bo mając energię od tylu osób był stanowczo zbyt słaby.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 30
Dni na forum: 5.144
Plusy: 64
Posty: 12.108
Skąd: ふざけた時代
Murzin napisał(a):
Tutaj dostał dwa "szczały" od Bebiego i leży myśląc, że nie może już wygrać...
Po prostu skrót scenarzystów. Skoro tak uznali, to tak było, czyli Goku był od niego słabszy. Mogli to ciągnąć przez parę odcinków i w ten sposób to udowodnić, ale zrobili inaczej.

Baby Vegeta miał moc Vegety i własną Baby'ego, dlatego Goku SSJ3 był od niego słabszy. Baby szybko ewoluował, można to wywnioskować po zmianach w samym wyglądzie, w tym także zmianach, które zachodziły na ciele Vegety - na początku białe włosy. Oczywiście sam w sobie jakiś supersilny nie był, choć odporny, bo nie udało się go zniszczyć w pierwszych odcinkach.

Regulamin Forum | Anime Phrases - cytaty z anime i mang | TG+YT
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 35
Dni na forum: 3.454
Posty: 411
Skąd: Warszawa
Goku na poczatku serii zostal zmiejszony, w wyniku czego zmiejszyla sie jego moc. Vegeta pomimo swojego treningu niezblizyl sie do mocy ssj3 z DB Z i jego poziom byl na ssj2 . a gohan to juz calkowicie opadl z sil.wnioskujac wojownocy w GT byli o wiele slabsi niz w czasach Z
SSJ3 goku gt jego sila byla poruwnywalna z ssj2 serji Z lub nawet nizsza
ssj4 goku /vegeta ich sila powiedzmy na poziomie super buu (normal)
super c17 moc zblizona powiedzmy do super buu tyle ze potrafil absorbowac moc przeciwnika
li szenron bialy z rogami siedmiogwiezdny smok porownujac go do Super Buu (Gohan Absorbed
a gogeta ssj4 zblizona moc moze troche wieksza od vego ssj
bebi =moc vegety ssj2 + bonus od bebeiego powiedzmy moc grubego buu,co sadzicie o tych porównaniach
Laptor
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.992
Posty: 4
Ja uważam że Bebi miał swoją moc, jednostkę mocy itp. itd i korzystając z ciała danej osoby nie dość że wzmacniał jego organizm to dawał swoją moc którą posiadał.
Na ten przykład, Spider-man w czarnym kostiumie.
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 22
Dni na forum: 2.064
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Myślę Pitek, że trochę Nam za bardzo osłabiłeś Goku, jakby nie patrzeć on nadal trenował, więc nie powiedziałbym, że tak bardzo opadł z sił i na SSJ3 równał się z SSJ2 z DBZ. Ponadto nie było powiedziane, że moc pomniejszonego Goku na tym poziomie była niższa, była ta sama, jednak była zbyt silna dla tak małego ciała i nie mógł nad nią do końca panować stąd też skrócony czas przebywania na tym poziomie. Vegeta mógł w sumie trochę zesłabnąć, ale raczej nieznacznie.

Co do samego tematu- Myślę, że Bebi czerpał energię tylko z osoby, w której przebywał, plus oczywiście wkład własny, ale jak już wspomniał Shounen, szybko ewoluował więc i jego własna moc rosła i stąd też wzmocnienie Bebi Vegety i jego przewaga nad Goku SSJ3.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


To pasożyt, który wydobywał siłę z gospodarzy, opanowani byli silni, ale na miarę swoich możliwości tj. Goten dawał radę z opanowanymi ludźmi, Gohan miał problemy z bratem, Vegeta jako ten najsilniejszy po Goku sprawiał mu problemy. Sam w sobie Bebi nie był silny, miał intelekt dziecka, a Goku pokonał go sposobem wykorzystując siły natury.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 33
Dni na forum: 1.102
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Citrel napisał(a):
a Goku pokonał go sposobem wykorzystując siły natury.
Kamehameha to siła natury? O_o
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Bartek Kamehameha popchnęła jego statek w stronę słońca, które spaliło Bebiego.
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 717
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Założenia tego tematu są bez sensu i nie zgodne z prawdą. Jak ktoś uważnie oglądał Db GT albo czytał serię z mangi pod tym samym tytułem (całkiem niedawno powstała manga będąca wierną kalką wspomnianej serii z anime Dragon Ball) to wie, że w treści zawarto kilka wskazówek pozwalających naprowadzić fanów na oszacowanie mocy postaci.

1. Wzrosła moc niemal wszystkich Saiyan w GT. Jedynie Gohan utracił swój wysoki level "Mistic" z serii Z, spadając na SSJ2. Mimo to na tym poziomie jego moc jest większa niż Goku SSJ2 w serii Z.
2. Goku na podstawowym poziomie (lvl 1) po powrocie na Ziemię w sadze "Baby" prowadzi wyrównaną walkę z dwoma SSJ2 - Gohanem i Gotenem! W pewnym momencie nawet zdobywa nad nimi minimalną przewagę. Przyjąłem, że energia KI Gohana SSJ2 wynosi około 250 mln (J) a Gotena SSJ2 około 200 mln (J). Goku lvl 1 miałby zatem jakieś 500 mln (J).

Gohan SSJ2 - 250 mln (J)
Goten SSJ2 - 200 mln (J)
Goku Lvl 1 (Basic) - 500 mln J

3. Ubub po 7 latach treningu z Songiem był mu równy mocą na podstawowym poziomie (lvl 1 - basic). W związku z punktem drugim musiał mieć energię Ki równą 500 mln (J). Po asymilacji z Bubu Grubasem, którego energia KI w Z jest jasno określona jako równa mocy Goku SSJ3 z Z (wynoszącej 450 mln [J]) stał się jeszcze silniejszy. Asymilacja spowodowała wzrost energii Ububa o 450 mln (J). W rezultacie jego KI osiągnęło poziom około 950 mln (J). Miał zatem energię KI porównywalną do Hildegarna lvl 2 (= 960 mln J). W sadze "Shadow Dragon" jego moc musiała wzrosnąć. Jest na to dowód. Podczas walki z Li-Shenronem miał dostatecznie dużo siły, aby chwycić go i trzymać na krótką chwilę a ten był przecież na lvl 1 jakieś 2 razy silniejszy niż Goku SSJ4 (przed tzw. "Przekroczeniem" granicy tego poziomu). W związku z tym energia KI Ububa lvl 2 musiała być większa niż 1 mld (J). Stałby się zatem potężniejszy niż Metal Rild, którego energia Ki wynosiła około 1 mld (J).
4. Goku już w pierwszej sadze serii GT na planecie M2 stwierdził, że "Bubu to zwykły trefniś amator". Wypowiedź pojawiła się w kontekście porównania jego mocy (znacznie słabszej) do mocy generała Rilda.
5. Baby Tsuful nie miał tylko mocy Vegety SSJ2 i swojej własnej. Jest w którymś z odcinków GT wspomniane, że jego moc była najpotężniejsza do tamtego momentu... Nikt wcześniej nie miał takiego KI jak on! (Oczywiście nie bierzemy tutaj pod uwagę filmów kinowych i potęgi Brolliego LSSJ) Nawet Metal Rild a cóż dopiero Super Buu czy Majin Buu... Chociaż trzeba przyznać, że Metal Rild (Lvl 3) na planecie M2 ze względu na możliwość łączenia z różnymi metalami i zmiany kształty bez ograniczeń w formę płynnego metalu oraz ponowny powrót do postaci cielesnej był niemal niezwyciężony. Jedynym wg mnie sposobem na jego pokonanie było wysadzenie planety M2 na kawałki. Wtedy wg mnie zginąłby Metal Rild. Baby Tsuful otrzymał moc od Saiyan, którzy stanęli dookoła niego w kręgu. Jak wiadomo przekazali mu ją: Goten SSJ2 (200 mln J), Trunks SSJ2 (300 mln J), Gohan SSJ2 (250 mln J) i Bra (50 mln J?). Vegeta na SSJ2 miał tylko minimalną przewagę nad Songiem lvl 1 w GT, więc jego moc w sadze "Baby" mogła wynosić jakieś 600 mln (J) [w sadze "Shadow Dragon" Vegeta SSJ2 trenował i naturalnie zwiększył swoje KI na tym poziomie, więc mogło wzrosnąć do 700-750 mln J). Sumując ich KI moim zdaniem Baby Vegeta lvl 3 (forma przedostatnia - czarna z białymi włosami) miał energię KI wynoszącą 1,4 mld (J), czyli mniej więcej tyle samo ile miał Brolly LSSJ (na stronie http://pl.dragonball.wikia.com/wiki/Brolly podaje się oficjalnie 1,4 mld J).

6. Goku po 7 latach treningu z Ububem na początku serii GT znacznie zwiększył swoją moc. Jak wspomniałem wcześniej wg mnie wynosiła ona około 500 mln (J) na lvl 1. Wszystko po to, aby nie tracić dużo energii na transformację i mieć wysokie KI na podstawowym poziomie, który w rzeczywistości był nieco mocniejszy niż SSJ3 z sagi "Buu". Natomiast Goku SSJ3 w GT miał logicznie rzecz biorąc o wiele większą moc. Myślę jednak, że w jego przypadku w GT SSJ2 i SSJ3 były tylko nieznacznymi zwiększeniami energii KI. Dążył on przede wszystkim to osiągnięcia wysokiego KI na lvl 1, w dodatku przewyższającego energią SSJ3 z sagi "Buu".

Goku
Lvl 1 - 500 mln (J)
SS 2 - 650 mln (J)
SSJ3 - 850 mln (J)

Wracam jeszcze raz do słów Songa na planecie M2. W związku z jego wypowiedzią o porównaniu mocy Bubu i Rilda stwierdzam, że musiał już dawno (po 7 latach treningów) przekroczyć poziom mocy Majin Buu. Na SSJ3 był od niego o wiele silniejszy, lecz ze względu na zmniejszenie do postaci dziecka (chociaż znacznie wzrosła jego szybkość to zmniejszyło się ciało a co za tym idzie negatywnie wpłynęło to na czas bycia SSJ3. Uległ on w moim odczuciu znacznemu skróceniu). W praktyce wyszło zatem, że Songo i reszta spółki za wyj ątkiem Gohana ostro ćwiczyła. Ich moc wzrosła. Może mogłaby bardziej i Vegeta coś takiego sugeruje Tronkowi przed jego wylotem w kosmos razem z Songiem i Pan mówiąc "przyda Ci się trening" (parafraza jego wypowiedzi).

Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia pomogą wszystkim członkom forum połapać się w obliczaniu energii KI postaci z universum Dragon Balla.

Dodano po godzinie
Gwoli ścisłości wypada mi napisać ile faktycznie wynosiła energia KI Li-Shenrona i Goku SSJ4.

Energia Goku SSJ4 w serii GT ulegała zwiększeniu (!). Goku SSJ4 w sadze "Baby" miał siłę bojową 10 razy większą niż swoja energia KI na poziomie SSJ2 (w poście powyżej podawałem, że można ją obliczać na około 650 mln J). Zatem wynosiła ona 6,5 mld (J). Jeszcze pod koniec tej serii na krótko przed drugą walką Goku z Baby Tsufulem została ona zwiększona. O ile? Do końca nie wiemy. Myślę, że wówczas jego energia Ki wzrosła do 7 mld [J]. W rezultacie był on już nieco silniejszy niż mutant Baby.

Super C-17 dla przykładu był lepszy niż Goku SSJ4 (około 7 mld J). Wyprzedzał każdy jego ruch. Był od niego szybszy i skutecznie blokował jego ciosy. Znał każdy jego ruch. Przewagę potęgowała znajomość wszystkich technik wspomnianego Saiyanina. Siła bojowa tego super cyborga wahać się mogła w przedziale 7,5-8 mld [J].

Goku SSJ4 przed tzw. "Przekroczeniem" siły bojowej czwartego stopnia nie był w stanie nawet drasnąć Li-Shenrona (Lvl 1) swoją najpotężniejszą techniką w pełnej mocy, czyli 10 x kamehameha! To oznacza, że Li-Shenron musiał być przynajmniej 2-3 razy silniejszy od niego na już swoim podstawowym poziomie i wyjątkowo odporny na techniki energetyczne, co udowodnił jeszcze w walce z Goku SSJ4 Przekroczonym i Gowegetą, przeżywając ich najpotężniejsze ataki w pełnej mocy (!). Musiał mieć dużo większe zasoby energii życiowej / wytrzymałości niż swojej siły bojowej (energii KI), co w "Dragon Ball" zdarzało się niezmiernie rzadko gdyż z reguły między energią KI a energią życiową równoznaczną z wytrzymałością na ciosy panowała proporcja 50:50. Innym wyjątkiem poza Li-Shenronem jest tutaj Brolly LSSJ, który miał kilka razy większą wytrzymałość na ciosy niż i tak wysoki jak na "Z" poziom energii KI. Na podstawie takich przesłanek doszedłem do wniosku, że Li-Shenron Lvl 1 miał energię KI równą 14 mld (J). Goku SSJ4 po tzw. "Przekroczeniu" w sadze "Shadow Dragon" stał się od niego nieco silniejszy i szybszy. W rezultacie jego siła bojowa wzrosła wg mnie do jakiś 15 mld (J), czyli zwiększyła się nieco ponad dwukrotnie. Było to rezultatem nie tyle "przekazania" mu energii przez pozostałych Super Saiyan a bardziej zwiększenia jej w "aurze" przez skumulowanie. W takim przypadku energia KI się mnoży zamiast sumować, co naturalnie dawało większe rezultaty jeśli chodzi o poziom siły bojowej. Za taką interpretacją przemawia fakt, że Songo stwierdził po rozpadzie scalenia (Gowegety), iż "on sam jest w stanie pokonać Li-Shenrona", który wówczas po utracie 6 kul przepełnionych ujemną energia spadł z lvl 2 (forma Omega Shenron) na lvl 1.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Problem] Bebi - czy aby na pewno potężny?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2018 DB Nao
Facebook