Forum Dragon Ball Nao

» J-music - temat ogólny

Strony: 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  

Czy lubisz japońską muzykę?

Czy lubisz japońską muzykę?
Tak 75,27% 70 75,27%
Nie 10,75% 10 10,75%
Nie mam pojęcia co to 13,98% 13 13,98%
Wszystkich głosów: 93
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Przeglądałem sobie tematy i zauważyłem, że nie ma jeszcze żadnego poświęconego wyłącznie J-music. Skandal !! Ale dość żartów, przejdźmy do sedna.
Dla tych, którzy nie wiedzą o co w ogóle biega (pewnie niewielu tu takich trafia , już wyjaśniam. Jest to po prostu muzyka rodem z kraju kwitnącej wiśni... Utwory są naturalnie na ogół śpiewane po japońsku, ale zdarzają się wyjątki.
J-music dzieli się na taką muze jak choćby J-pop czy J-rock, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Ja stawiam zdecydowanie na J-rock, a nawet J-metal, choć nie gardzę spokojniejszymi balladami (specjalista w zmianie klimatu, mój ulubieniec, zaraz do niego przejdę .
Najbardziej zdecydowanie lubię Gackta. Wokalista, który kiedyś występował w zespole Malice Mizer (oj, już dość dawno temu), obecnie jeden z najpopularniejszych japońskich wykonawców (całkiem nieźle znany także poza granicami swego kraju). Jeżeli jestem przy wokalist(k)ach to wspomnę jeszcze o Ayumi Hamasaki, ma świetny głos.
Z zespołów uwielbiam Malice Mizer, Duel Jewel, Dir en grey, L'Arc en Ciel (z Hyde w składzie ), X-Japan (występował z nimi hide ^_^ Uwielbiam również jego solowe utwory, przy których wspomagali go Spread Beavers) i Psycho le Cemu.
W sumie znalazłoby się jeszcze parę, ale wystarczy Liczę choć na kilka wypowiedzi (nadziejo...)

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO

Ten post był edytowany 5 razy, ostatnio zmieniony przez Kamzo: 08.08.2006, 22:46
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Japońskiej muzyki nie lubie , aczykolwiek to co z nią zrobił Tarantino w "Kill Billu" było cudowne. Mam na myśli oczywiście kapelę w siedzibie O-ren

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
franqey, z góry mówią/piszę, że nie chce krytykować Twoich gustów, ale... Ty chyba nie słuchałeś prawdziwej i porządnej j-music?? Bo jeżeli podobał Ci się ten jazgot kilku fałszujących pań...

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nie piszę że mi się podobał jako muzyka , ale jako tło filmu , oddające klimat japońskiej dyskoteki . Brakowało tylko karaoke. A prawdziwej J Music na prawdę chyba nie słuchałem

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Jinzouningen 18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Jinzouningen 18
Wiek: 33
Dni na forum: 6.689
Posty: 109
Skąd: Słupsk
j-music jak i nasza polska, europejska scena jest bardzo zróżnicowana. Osobiście lubię Megumi Hayashibarę (odpowiedzialna za bardzo dużo openingów do anime) i Ayumi Hamasaki. L'arc En Ciel i SMAP też coś fajnego czasem sklecią, ale ogólnie za nimi nie przepadam.

Always alive...
Existe tourjours...
Jinzo Ningen #18
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Muszę przyznać, że z J-music raczej mało obcowałam. Słucham głównie muzy z DB, ale nie jest mi obca Ayumi Hamasaki (nie wiem, czy dobrze napisałam). Gdybym miała jakiś dostęp do japońskiej muzy, to na pewno bym jej słuchała. Słyszałam o tym Hydzie, chciałabym posłuchać jego muzy, ale nie wiem skąd ją wziąć [ ort! ]. Wie ktoś może, czy jest jakaś strona www, z której można by pobrać jakąś japońską muzę?

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Ogólnie J-Music, samo w sobe, mi się średnio podoba. Jednak do anime autorzy tworzą świetne utwory, np. ścieżka dzwiękowa "Triguna" jest kapitalna. Bardzo również, jak już gdzieś pisałem, podoba mi się soundtrack z gry Kingdom Hearts/ KH2 - Po prostu cudowny nagrywany przez Yoko Shimomur'ę, Kauro Wadę i innych świetnych muzyków.

Pozdrawiam

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
fanatyczka
Saiyanin
Saiyanin
fanatyczka
Wiek: 32
Dni na forum: 6.568
Posty: 188
Ja najbardziej lubie "Dan Dan Kokoro" (troche ten post jest za krótki:P)

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez fanatyczka: 09.06.2006, 14:22
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Jednak do anime autorzy tworzą świetne utwory, np. ścieżka dzwiękowa "Triguna" jest kapitalna.
Nie chce Cie krytykowac, ale osobiscie uwazam ze nie jest az taka super jak piszesz

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ostatnio ściągnęłam sobie Emule i pobieram trochę japońskiej muzy. Mogę śmiało stwierdzić, że lubię L'arc en Ciel. Są genialni. Kawałek "Spirit Dreams Inside" (z Final Fantasy) jest... no nie ma słów. Do tego rozsmakowałam się w muzyce Ayumi Hamasaki.

EDIT:
Kamzo - wielkie dzięki, kawałek jest boski. Tak w ogóle, gdyby nie Twoje posty, to pewnie nie zainteresowałabym się J-MUSIC. Jeszcze raz dzięki i zapraszam innych do słuchania japońskiej muzy.

edit by Kamzo: nie ma sprawy, zawsze z chęcią pomogę (zwłaszcza jeżeli chodzi o J-Music) : D

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Laru: 12.06.2006, 16:48
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Forgotten Fable Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Forgotten Fable
Wiek: 34
Dni na forum: 6.507
Posty: 17
Skąd: USA from LA
Beznadzejna muzyka, choć czasami dobrze pasuje do jakiś filmów.

jakich wykonawców miałeś okazję posłuchać?
Bo ja wiem, nie znam Japońskich wokalistów słyszałem bodajże pare piosenek które po prostu nie przypadły mi do gustu.

Forgotten Fable - czy nie zdajesz sobie sprawy, ze takie krotkie posty nadaja sie tylko do usuniecia, ze tak powiem 'benzadziejne' posty
Zaczynasz mnie już wkurzać człeczyno, nie jestem jakimś znawcą Japońskiej muzyki jak Kamzo więc nie będe też sie niepotrzebnie rozpisywał.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Forgotten Fable: 11.06.2006, 17:27
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Fable, to Twoje zdanie i nie mam prawa go kwestionować (mógłbym najwyżej próbować je zmienić, ale w tym przypadku, nie mam nawet ochoty). Wiadomo, gusta są różne. Interesuje mnie jednak tylko to, na jakiej podstawie to stwierdziłeś i jaka jest Twoja znajomość tego "gruntu" muzycznego. Lub może inaczej, jakich wykonawców miałeś okazję posłuchać?

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kamzo: 11.06.2006, 17:13
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.598
Posty: 151
Skąd: Lincoln
jak do tej pory miałem doczynienia z muzyka japonska jedynie w anime. czasem podobala mi sie bardziej, czasem troszke mniej.
Ostatnio za namowa jednego z uzytkownikow forum [thx Xan ] zaczalem sluchac Gackt'a... z poczatku nie moglem sie przekonac, nie wiedzac czemu razil mnie jezyk japonski.... ktory tak uwielbiam w anime... ale dalem tej muzyce troszke czasu i musze przyznac ze jest bardzo ciekawa, gleboka i przemyslana... zaluje ze nie rozumiem textow
szukam teraz kolejnych wykonawcow a po przesluchaniu zedytuje posta w celu daleszj wypowiedzi
p.s.
Forgotten Fable - czy nie zdajesz sobie sprawy, ze takie krotkie posty nadaja sie tylko do usuniecia, ze tak powiem 'benzadziejne' posty
podobac oczywiscie muzyka Ci nie musi, bardzo fajnie ze kazdy preferuje cos innego, ale fajnie by bylo gdybys troszke argumentowal swoje wypowiedzi
pozdrawiam

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Cóż, J-music zostałam bezpowrotnie zarażona przez osoby poznane w necie już jakieś 2 lata temu. Przez cały ten czas usilnie trzymałam się pazurami swojego hip-hopu polskiego i twierdziłam, ze nie będę patrzec na zniewieściałych panów w babskich ciuchach xD
No, ale "kto z kim przestaje, takim się staje" toteż gdy ujrzałam Gacusia mego najddroższego, zapałałam do niego gorącą miłością (a w blondzie jest sliczny *^^*). Niestety... a może stety, Gacuś tak bardziej się teraz zrobił j-popowy niz j-rockowy, ale co to komu szkodzi... Moim ulubionym kawałkiem jest Secret Garden i oczywiście niesmiertelna Vanilla. ( - I'm a magnum. Pif paf xD)
Malice Mizeria, oczywiście, Laruku, X-Japan, to pozycje obowiazkowe. Ponadto lubię Pierrota oraz Dir en Grey.

Ale wciąż twierdze, zę przebieranie się za kobiete bądź też za całą masę różnych dziwnych postaci, bo często to nawet kobiety nie są, jest co najmniej dziwne xD I czesto taki facet jest ładniejszą kobietą niż facetem (patrz choćby Toshiya z DeG xD)

pozdrawiam serdecznie ;]

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Parvatti napisał(a):
Niestety... a może stety, Gacuś tak bardziej się teraz zrobił j-popowy niz j-rockowy, ale co to komu szkodzi...
Hmm, posłuchaj utworów z najnowszego maxi singla Gackta (Redemption i Longing). J-Rock jak nic
Chociaż prawdą jest iż Gackt-san balansuje pomiędzy J-Popem i J-Rockiem, jednak z mocnym wskazaniem na to drugie

Parvatti napisał(a):
Malice Mizeria, oczywiście, Laruku, X-Japan, to pozycje obowiazkowe. Ponadto lubię Pierrota oraz Dir en Grey.
Brawa dla tej pani za dobry gust (nie mylić z "biust") !

Parvatti napisał(a):
Ale wciąż twierdze, zę przebieranie się za kobiete bądź też za całą masę różnych dziwnych postaci, bo często to nawet kobiety nie są, jest co najmniej dziwne xD I czesto taki facet jest ładniejszą kobietą niż facetem (patrz choćby Toshiya z DeG xD)
Ale przecież to jeden z elementów Visual Kei, nieodłączna część J-Music, która jest jednym z powodów, wyróżniających ją pośród masy innych rodzajów muzyki.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Kamzo: 25.06.2006, 21:04
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
zaczołem ściągać utwory j-music, spoko jest secret garden gacka. Dzieki for xan który mi to polecił.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Kamzo napisał(a):
Ale przecież to jeden z elementów Visual Kei, nieodłączna część J-Music, która jest jednym z powodów, wyróżniających ją pośród masy innych rodzajów muzyki.
Toteż sie przyzwyczaiłam ;] No, nie powiem, Gacek fajnie wygląda z tymi swoimi włosami a'la SSJ (*^^*)
O, ale Mana na przykłąd, czasami w tych sukniach rodem z XVII wieku to naprawdę ;] Jak pierwszy raz zobaczyłam, byłam w szoku.

Masz rację, Kamzo, bez tego nie byłoby takiego prawdziwego J-rocka ;]

Majin Gogeta Secret Garden jest piekne, mój ulubiony utwór Gackta ;]

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
To jeden z 2 utworów które mam wienc po prostu [ ort! ] przypadek że jeden mi sie bardziej podobał

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Parvatti napisał(a):
O, ale Mana na przykłąd, czasami w tych sukniach rodem z XVII wieku to naprawdę ;] Jak pierwszy raz zobaczyłam, byłam w szoku.
Kiedyś myślałem, że Mana to kobieta

Majin Gogeta napisał(a):
To jeden z 2 utworów które mam wienc po prostu [ ort! ] przypadek że jeden mi sie bardziej podobał
Jednak Secret Garden faktycznie jest jedną z piosenek, które wybijają się ponad inne.


A wracając do wspomnianych wcześniej przeze mnie utworów...

http://rapidshare.de/files/24106487/GacktRedemption.mp3.html <-- jest to m. in. utwór przewodni w grze Final Fantasy VII - Dirge of Cerberus (Gacktuś stworzył do tego świetne tele

http://rapidshare.de/files/24107033/02_Longing.mp3.html <-- drugi utwór z maxi singla Redemption

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  

Forum DB Nao » » » J-music - temat ogólny
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook