Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» J-music - temat ogólny

Strony:   1, 2, 3, ... 21, 22, 23  

Czy lubisz japońską muzykę?

Czy lubisz japońską muzykę?
Tak 75,27% 70 75,27%
Nie 10,75% 10 10,75%
Nie mam pojęcia co to 13,98% 13 13,98%
Wszystkich głosów: 93
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ostatnio pościągałam sobie trochę X-Japan i... Przyznam, że trochę się zawiodłam. Słyszałam, że to legenda japońskiego rocka, ale jednak mi nie przypasowali.
Kawałek Gackt'a - "Redemption" mam i uważam, że jest spoko.
Jednak najbardziej lubię chłopaków z Laruku i pochwalę się, że udało mi się przekonać do nich moją siorkę, która tolerowała do tej pory tylko Ayumi Hamasaki.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.076
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
VidelOtaku napisał(a):
Ostatnio pościągałam sobie trochę X-Japan i... Przyznam, że trochę się zawiodłam.
Cóż, poszukaj może jeszcze troszkę Mają naprawdę bogatą dyskografię i warto zagłębić się w niej bardziej niż "trochę".

VidelOtaku napisał(a):
Słyszałam, że to legenda japońskiego rocka, ale jednak mi nie przypasowali.
I w pełni sobie zasłużyli na ten tytuł Właściwie, to mogę rzec, że gdyby nie X-Japan, to japońska scena muzyczna, byłaby dziś sporo uboższa...

VidelOtaku napisał(a):
Jednak najbardziej lubię chłopaków z Laruku i pochwalę się, że udało mi się przekonać do nich moją siorkę, która tolerowała do tej pory tylko Ayumi Hamasaki.
Good, gooood Trzeba wciągać w nurt J-Music jak najwięcej osób. To bardzo szczytny cel

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Zgodnie z Twoją radą poszukałam troszkę. Wszystkiego nie zdążyłam przesłuchać, ale gdy słuchałam "Crucify My Love", to łezka mi się w oku zakrręciła. Śliczna piosenka. "Rocket Drive" samego Hida też jest super. Mają jeszcze kilka spoko kawałków, tak więc przyznaję się wszem i wobec zgromadzonego tu ludu, że pomyliłam się mówiąc, że X-Japan są słabi.
Dodam na koniec, że coraz bardziej wgłębiam się Gacusia, który jest bardzo spoko i do tego jest baardzo ciekawą osobą (czytałam biografię i kilka ciekawostek).

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.076
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
VidelOtaku napisał(a):
. "Rocket Drive" samego Hida też jest super.
Oł je, ta piosenka daje mi niesamowitego kopa energii i porywa wręcz do szalonego tańca I tak przy okazji, to jest "Rocket Dive"

VidelOtaku napisał(a):
Dodam na koniec, że coraz bardziej wgłębiam się Gacusia, który jest bardzo spoko i do tego jest baardzo ciekawą osobą (czytałam biografię i kilka ciekawostek).
True, true. Nie poprzestawaj na tym i zagłębiaj się dalej. Naprawdę warto

A ja mam tu coś dla tych, którzy chcą posłuchać J-Music.

http://rapidshare.de/files/25574546/07.STAY_AWAY.mp3.html ---> kolejna świetna piosenka L'Arc en Ciel (głownie z myślą o VidelOtaku Choć możliwe, że już ją masz).

http://rapidshare.de/files/25575489/02._unme ... a.mp3.html ---> cudowny utwór Malice Mizer. Ku czci zmarłego tragicznie Kamiego (utwór pochodzi z Kami's Memorial Box). Naprawdę wzruszający, aż się czuje ból członków grupy, po takiej stracie.

Przypominam dla zainteresowanych, że jeżeli poszperacie w tym temacie, znajdziecie coś jeszcze ^___^

Pozdrawiam

PS. 4 lipca Gackt obchodził 466 urodziny !!

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.843
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Nie jestem zbyt obeznany w J-music,ale jesli sluchacie to może byście mi doradzili coś z tradycyjnej japonskiej muzyki (chodzi mi o flety,bębenki) byc może lekko przerobionej.Chodzi mi mniej więcej o taki styl,jaki prezentuje Koto.Z góry dzięki za tytuły.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
http://rapidshare.de/files/25574546/07.STAY_AWAY.mp3.html ---> kolejna świetna piosenka L'Arc en Ciel (głownie z myślą o VidelOtaku Choć możliwe, że już ją masz).
Możliwe, że mam, tylko o tym nie wiem. Jak pobieram całe płyty z emule, to czasem nazwy są typu: ~,~|+p;. Mam 97 ich kawałków i ciągle pobieram. Nielicząc już zdjęć, teledysków, informacji na ich temat i 64 avatarach, które sama zrobiłam. Kompletnie zgłupiałam na ich punkcie. Głos Hyda jest mrrrrr....
Jakie solowe kawałki ś.p. Hide są godne przesłuchania (tak, wiem, wszystkie) w szczególności, bo coś szukam na tym mule i znaleść nie mogę.
Kamzo napisał:
"PS. 4 lipca Gackt obchodził 466 urodziny !!"
OOOO!! Czyżby w końcu podał swoją datę urodzenia, czy ktoś z rodziny sypnął?

EDIT:
Sprawdziłam i nie mam tej piosenki, tzn. teraz dzięki Tobie mam. Fajny kawałek, dzięki.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.076
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Shabranido napisał(a):
Nie jestem zbyt obeznany w J-music,ale jesli sluchacie to może byście mi doradzili coś z tradycyjnej japonskiej muzyki (chodzi mi o flety,bębenki) byc może lekko przerobionej.Chodzi mi mniej więcej o taki styl,jaki prezentuje Koto.Z góry dzięki za tytuły.
Mimo iż lubię również tradycyjną, japońską muzykę, to obracam się głównie w temacie J-Rocka. Hmm, z forum to chyba tylko Gotęks może coś tu pomóc .

VidelOtaku napisał(a):
EDIT:
Sprawdziłam i nie mam tej piosenki, tzn. teraz dzięki Tobie mam. Smile Fajny kawałek, dzięki. Wink
Nie ma sprawy, ale masz już tego tyle, że coraz trudniej będzie trafić ^_^

VidelOtaku napisał(a):
Jakie solowe kawałki ś.p. Hide są godne przesłuchania (tak, wiem, wszystkie) w szczególności, bo coś szukam na tym mule i znaleść nie mogę.
Dokładnie, wszystkie Ale coś tam wybrałem z jego solowej twórczości, prawdziwe perełki. Oprócz wspomnianego "Rocket Dive" mogę wszystkim polecić: Beauty & Stupid, Dice, Drink or Die, Ever Free, Fish Scratch Fever, Genkai Haretsu, Goodbye, Hey Man So Long, Hi-Ho, Honey Blade, In Motion, Junk Story, Miscast, Misery, Pink Spider, Psyche, Space Monkey Punks from Japan, Tell Me.
A tak naprawdę warto przesłuchać wszystko związane z twórczoscią hide

Jeśli już jesteśmy przy hide, to wrzuciłem jedną z wymienionych przeze mnie piosenek : P
http://rapidshare.de/files/25656880/Hide_-_P ... r.mp3.html <---- utwór dostał międzynarodową nagrodę MTV.

VidelOtaku napisał(a):
PS. 4 lipca Gackt obchodził 466 urodziny !!"
OOOO!! Czyżby w końcu podał swoją datę urodzenia, czy ktoś z rodziny sypnął?
Właściwie pewny jest tylko ten 4 lipca Rok 1540 podaje sam Gackt Choć wiele wskazuje, że prawdziwą datą urodzenia jest 1973 (czyli obchodził właśnie 33 urodzinki).

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.653
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Aarr... Gackt. Gackt. GACKT!

Kapitalne. Piękne. Świetne. Śliczne. Niesamowite.

Dalej brak mi słów. Jak się otrząsne z szoku. ( Właśnie po raz 1 słucham Secret Garden ) To napisze coś więcej. Pójdzie edit. Vanilla też DOSKONAŁA

Pozdrawiam
Szaruś vel The Strongest Ofryt Onikage

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Vanilla też DOSKONAŁA
"Vanilla" jest genialna! Lubię przy tym tańczyć. Super kawałek!
Tak samo "Sayonara". To dla odmiany spokojny, śliczny kawałek.Z piosenek Gacka uwielbiam też "Orange no Taiyou" z duecie z boskim, genialnym Haido. Polecam film. Cudeńko.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.076
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Szarak napisał(a):
Aarr... Gackt. Gackt. GACKT!

Kapitalne. Piękne. Świetne. Śliczne. Niesamowite.

Dalej brak mi słów. Jak się otrząsne z szoku. ( Właśnie po raz 1 słucham Secret Garden ) To napisze coś więcej. Pójdzie edit. Vanilla też DOSKONAŁA

Pozdrawiam
Szaruś vel The Strongest Ofryt Onikage
Takie reakcje niezmiernie mnie cieszą Mam tu coś naprawdę wyjątkowego, dla wszystkich, którzy lubią Gackta.

http://rapidshare.de/files/22331039/Gackt_Lu ... 270903.WMV <>----- występ live podczas Kingdom Rock Show. Gackt zaśpiewał dwie świetne piosenki. Lu:na i Fragrance. Polecam!

VidelOtaku napisał(a):
Z piosenek Gacka uwielbiam też "Orange no Taiyou" z duecie z boskim, genialnym Haido. Polecam film. Cudeńko.
, świetny film, tak samo piosenka. Pojawia się kilka (hmm, chyba trzy) razy podczas jego trwania

Pozdrawiam

PS. Gorąca wiadomość z ostatniej chwili, Gackt planuje występy w Europie. na razie [ ort! ] niemal pewny jest występ we Francji (i może w Niemczech).
A czemu nie do nas ...??
Jest również mowa o występach w Chinach i USA.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.798
Posty: 514
Skąd: Pluton
http://rapidshare.de/files/22331039/Gackt_Lu ... 270903.WMV <>----- występ live podczas Kingdom Rock Show. Gackt zaśpiewał dwie świetne piosenki. Lu:na i Fragrance. Polecam!
Wow Kamzo, ściągałam z jakieś 16 min. ale jestem ZACHWYCONA! Występ ogladalam z 'rozdziawioną' buzią i z uśmiechem na twarzy, świetne widowisko, stroje, a sam Gackt? Przyznam szczerze, że jak czytałam te wypowiedzi to sądziłam, że to przesada taki zachwyt nad kimś... ale teraz jestem zauroczona. Strasznie mi się podobało jak Gackt poruszał się na scenie, szczególnie w drugim utworze - widać tam jak każdy ruch jest wykonany z pasją i uczuciem, super głos i na co zwróciłam uwagę...? na to, że koleś ma piękne dłonie ekhm... ZACHWYCONA x100 aż brak mi słów.
Jedyne co do tej pory słyszałam z J-musick to zespół Dir en grey - mam ich dwie piosenki, które mi się bardzo spodobały, niestety tylko dwie... ale to zawsze coś od czegoś trzeba zacząć

PS. Kamzo czy mógłbyś więcej takich linków wkleić, koncerty albo same utwory Gackta??

PS. Miałam iść spać ale jestem za bardzo zafascynowana

PS.Chyba właśnie się zaraziłam Waszą pasią

Kapitalne. Piękne. Świetne. Śliczne. Niesamowite.
Ehh... długo by wymieniać

The End
PoZdRaWiAm

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez edhel: 18.07.2006, 11:14
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.076
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
No edhel, cieszę się, że mogę wprowadzić kogoś nowego w świat J-Music Mam nadzieję, że Twoja wypowiedź, zachęci inne osoby do ściągnięcia pliku (i nie tylko tego, przeglądając moje poprzednie posty, można znaleźć coś jeszcze).
A co do Twojej prośby,

http://rapidshare.de/files/24723473/AnotherW ... 2.wmv.html <--- kolejny występ live (na początku krótka rozmowa)

http://rapidshare.de/files/25900593/02._Secr ... n.mp3.html <--- wrzuciłem utwór podobający się tak wielu osobom, aby reszta mogła przekonać się sama, jakże jest wspaniały (zresztą, jak wszystkie

http://rapidshare.de/files/25905140/05._Vani ... _.mp3.html <--- kolejny hit, idealny do tańca ^___^

http://rapidshare.de/files/25905411/cube.wma.html <--- jakość pliku średnia, ale za to jaka piosenka

Piosenki Gackta, jakie wrzuciłem wcześniej (najnowsze single):


http://rapidshare.de/files/24106487/GacktRedemption.mp3.html <--- jest to m. in. utwór przewodni w grze Final Fantasy VII - Dirge of Cerberus (Gacktuś stworzył do tego świetne tele

http://rapidshare.de/files/24107033/02_Longing.mp3.html <--- drugi utwór z maxi singla Redemption

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.798
Posty: 514
Skąd: Pluton
Wielkie dzięki Kamzo

http://rapidshare.de/files/25900593/02._Secr ... n.mp3.html <--- wrzuciłem utwór podobający się tak wielu osobom, aby reszta mogła przekonać się sama, jakże jest wspaniały (zresztą, jak wszystkie Smile)
No fakt, piosenka strasznie mi się podobała. Gackt ma piekny głos - słychac moc jak śpiewa refren ach.... zawsze miałam słabość do takich dźwięków

Od dzisiaj zaczynam ściągać utwory Gackt'a, obowiązkowo musze poszukac jakieś info o Nim (biografia itp.).

PS. - Gdzie można zobaczyć jakieś jego teledyski?

PS.1 - Kogo proponujecie na "drugi ogień" wrzucić?

PS.2 - Jaki program jest najlepszy albo z jakich ściągacie bo ja będę korzystać z iMesh (nie jestem u siebie - wakacje, więc korzystam z tego co jest)?

PS.3 - Nie wiem czemu zawsze Twój nick Kamzo czytałam "Kazmo"

PoZdRaWiAm

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez edhel: 16.07.2006, 14:48
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.076
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
edhel napisał(a):
Od dzisiaj zaczynam ściągać utwory Gackt'a,
Zapraszam także wszystkich, którzy mają ochotę posłuchać J-Music (głównie J-Rock'a) do mnie na gg. Z chęcią podzielę się swymi zbiorami

edhel napisał(a):
obowiązkowo musze poszukac jakieś info o Nim (biografia itp.).
Warto Jest niezwykle interesującą i uzdolnioną osobą.

edhel napisał(a):
PS. - Gdzie można zobaczyć jakieś jego teledyski?
Hmm, na pewno na www.youtube.com (lecz jakość obrazu jest lekko mówiąc słaba...). Mam też kilka na Platinum Box II (płytka DVD sprowadzona z Japonii), a także ściągniętych z neta.

edhel napisał(a):
PS.1 - Kogo proponujecie na "drugi ogień" wrzucić?
Oj, może L'Arc en Ciel lub hide?

edhel napisał(a):
PS.2 - Jaki program jest najlepszy albo z jakich ściągacie bo ja będę korzystać z iMesh (nie jestem u siebie - wakacje, więc korzystam z tego co jest)?
Tu raczej nic nie doradzę bo albo kupuję oryginalne płytki, albo szukam czegoś z direct download (nie jest łatwo znaleźć, ale można, o czym sam się przekonałem).

edhel napisał(a):
PS.4 - Nie wiem czemu zawsze Twój nick Kamzo czytałam "Kazmo"
Spoko ^___^ Spotyka mnie to nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.798
Posty: 514
Skąd: Pluton
Zapraszam także wszystkich, którzy mają ochotę posłuchać J-Music (głównie J-Rock'a) do mnie na gg. Z chęcią podzielę się swymi zbiorami Smile
Niedługo skorzystam ale zastanawiam się czy nie poczekać aż zasiąde przed swoim kompem, tak miałabym wszytko od razu u siebie (czyli po wakacjach )

Warto Smile Jest niezwykle interesującą i uzdolnioną osobą.
Ojj... tak zdecydowanie jest bardzo ciekawą osobą^^

Hmm, na pewno na www.youtube.com (lecz jakość obrazu jest lekko mówiąc słaba...).
Ale jest Podczas niektórych 'wywiadów'/'spotkań' nieźle się uśmiałam (mimo, że nic nie kumałam).
A koncerty & teledyski są warte zobaczenia jak dla mnie, nawet w nienajlepszej jakości.

Oj, może L'Arc en Ciel lub hide?
Wybrałam L'Arc en Ciel słyszłam tylko po jednej z piosenek powyższych artystów (Fullmetal Alchemist - Ready Steady Go - L'Arc en Ciel & Pink Spider Hide) i bardziej przypadła mi do gustu ta pierwsza.

A ja po woli się zakochuje w niektórych dźwiękach (chociażby te które słucham w tej chwili - Kimi ga Matteiru Kara). Jednakże największym zaskoczeniem do tej pory była zaśpiewana przez Ayumi Hamasaki & Gackt'a kolęda Silent night (Cicha noc ) ehh... te święta

PoZdRaWiAm

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez edhel: 20.07.2006, 15:56
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Jednakże największym zaskoczeniem do tej pory była zaśpiewana przez Ayumi Hamasaki & Gackt'a kolęda Silent night (Cicha noc ) ehh... te święta
U mnie było dokładnie to samo. Przyznam, że wokal Gacka bardziej mi się podobał.
Jeśli rozmawiam o czymś z siostrą, to tylko o J-MUSIC. Byłam świadkiem kiedy zakochała się w Tetsu, potem przerzuciła się na Haido, potem był Hide, a teraz poprzestała na Gacku. Ja jestem stała w uczuciach i obecnie jestem zakochana w głosie Haido, basie Tetsiaka, gitarze Kena i perkusji Yukiego.
Wracając konkretnie do tematu. " Junk Story" Hide jest obłędne. Brak słów! Tak w ogóle, to w Japonii są jakieś fajne zespoły hiphopowe? Zawsze ciekawa byłam, jak to by brzmiało w ustach Japończyka.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.798
Posty: 514
Skąd: Pluton
U mnie było dokładnie to samo. Very Happy Przyznam, że wokal Gacka bardziej mi się podobał. Smile
Nio mnie też . Nie spodziewałam się natrafić na kolęde ale "Cichą noc" słyszałam już w wielu językach i za każdym razem mi się podoba

Jeśli rozmawiam o czymś z siostrą, to tylko o J-MUSIC.
Ehh... zazdroszcze Ci U mnie nikt nie przepada za tak "daleką" muzyką, nie wspomne już o anime czy samej Japoni, a ja jak zwykle musze być wyjątkiem w rodzinie ...ale mnie z tym dobrze

Tak w ogóle, to w Japonii są jakieś fajne zespoły hiphopowe?
Owszem słyszałam to było bardzo sympatyczne 'spotkanko'. W moim otoczeniu jak zwykle wszyscy się z tego nabijali, ale jak przyszło co do czego to okazało się, że nikt osobiście tego nie słyszał . Nie jestem w stanie podać jakiejś nazwy bo owy hip-hop słyszałam raz czy dwa razy w życiu

PS. - Czy ma ktoś utwór "Ai no tame ni" dobrej jakości, bo mój troche szfankuje?

PoZdRaWiAm

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.653
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Dobra

Nie będe edytował postów, bo i tak nikt nie zauważy.

Gackta, poznałem dzięki Kamzo, który wręcz zaszokował mnie swym entuzjazmem, jeśli chodzi o J-Music. Na videogoogle, oglądnąłem Vanillie.. która mi się nie spodobała. Lol? Nie. Na zajutrz znowu oglądnąłem, i przekonałem się w tym że mam rozdwojenie jaźni, jako że teledysk oglądnąłem trzy razy. Następnie pogadałem z Albertem, mym wspaniałym przyjacielem, który wrzucił mi na MU Vanillę, a także Secret Garden, i obie piosenki, wywołały u mnie zachwyt. Kolejno ściągnąłem ten kawałek koncertu który wrzucił szanowny Kamzo. Uczucia po pierwszym razie, dosyc mieszane

Muzyka Gackta ( o L'arc en ciel będzie później ), jest bardzo specyficzna. Mówiąc szczerze, gdy po raz peirwszy buforowała mi się Vanilla, spodziewałem się rocka, w klasycznym wydaniu, a więc mojej ulubionej muzki. Później wszystko się potoczyło, i jestem bardzo zadowolony, że ściągnąłem utwory Gackta. Głos ma ładny, piosenki świetne, tylko ten taniec mnie dobija . Naprawdę tańczyc IMO Gackt nie umie . Jego muzyka jest bardzo specyficzna, bo o ile mnie "Secret Garden" wprawia w niepisany zachwyt, o tyle mojego Brata, wprawia w szał. Spytany co mu się nie podoba, w J-Music, powiedział że J-Music lubi, Vanilla mu się podoba, ale w Secret Garden, "ten facet" śpiewa jakby był pijany. Co kto lubi.

L'arc en ciel. Już troszkę "mocniejszy" zespół. Jego piosenki również mi się bardzo podobają, chodź oglądam je jedynie na video przeglądarkach.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru na tą muzyke. Odkryłem że poza rockiem, metalem, jazzem, i odrobiną muzyki klasycznej, jest jeszcze jedna, wspaniała. J-Music.

Chciałbym podziękowac w szczególności : VidelOtaku, Kamzo, a także Albertowi vel Rabi...Xanowi , za oświecenie mnie i wciagnięcie do nurtu japońskiej muzyki, a do tego zarażenie fanatyzmem. Pokornie dziękuję i

Pozdrawiam (wszystkich )
Szaruś vel The Strongest Ifryt Onikage

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.798
Posty: 514
Skąd: Pluton
Heh ja się bardzo cieszę, że w końcu zobaczyłam owy koncert (chyba ze 4 razy go ściągałam ale zawsze 'w trakcie' go wyłączałam - nie chciało mi się czekać ^-^"). Jak można się było zorientować bardzo mi się spodobał. Od niego wszystko się zaczęło . Na pewno po tych paru dniach nie jestem specem w tej dziedzinie ale już śmiało mogę powiedzieć, że Gackt zalicza się do tego 'ulubionego'^^ wokalisty!. Bardzo podoba mi się jego barwa głosu, muzyka do wielu utworów jest po prostu świetna, szkoda, że nie rozumiem tekstów (może jednak uda mi się i natknę się w sieci na polskie tłumaczenie). Trudno mi w necie było znaleźć jakieś różne wątki z jego życia, przede wszystkim była to ta sama biografia na każdej stronie – różniąca się może małymi szczegółami. Dlatego z chęcią bym przeczytała jego autobiografie, niestety nie udało mi się rozszyfrować japońskich znaczków, z angielskim u mnie raczej nie za dobrze (ehh.. wstyd się przyznać^^), a po polsku chyba nie ma jej w necie. Mimo to oglądając Jego koncerty, wywiady/spotkania – oczywiście nie miałam pojęcia o czym gadają, można całkiem dobrze poznać kogoś . Co do teledysków, to czytałam opinie typu: „On opanował do perfekcji umiejętność łączenia kiczu (czyt. teledysku) z super utworem”. Jak dla mnie ta opinia jest zbyt ostra, zdarzają się oczywiście teledyski niezbyt ciekawe (ale, który z artystów ma zawsze wszystko perfekto?). Jednak są i takie, które mi się bardzo spodobały i z chęcią oglądam je po kilka razy. Bardzo wiele z nich jest naprawde pomysłowa i sympatyczna chociażby teledysk (który właśnie oglądam) do "Arittake No Ai De" - troche dziwny, pomysłowy ale fajny^^. Inne takie jak "Redemption" (chociaż przy tym zdania mogą być podzielone^^),"Secret Garden", "Last song"(ładny^^) czy "Story"(podczas tego aż coś mnie chwyciło za serduszko ^-^") lub "Kaiseki-ray" (wymieniłam pierwsze jakie mi przyszły do głowy) nie są chyba tragiczne aby nazywać je kiczem? Zdecydowanie utworów Gackt’a słucham najchętniej, najczęściej i najmilej a to jego na koncertach "WEEE!"/ "JEEE!"(czy jak to zapisać^-^") powala mnie^^ .
Co do utworów i wspomnianej już nie pierwszy raz nieśmiertelnej Vanilli, to musze powiedzieć, że jak pierwszy raz słyszałam ten utwór to niezbyt przypadała mi do gustu, zdziwił mnie zatem taki entuzjazm w wypowiedziach innych userów, jednak znając siebie wiedziałam, że to co mi się nie spodoba na pierwszy rzut oka potem staje się jednym z 'ulubionych'. A więc słuchając Vanilli pomiędzy piosenkami teraz mogę powiedzieć tylko jedno: jest świetna! Aż trudno mi usiedzieć w miejscu gdy ją słysze^^ zresztą tak samo jak w przypadku (a w szczególności refrenu) White Eyes – cudeńko^^ . Podsumowując moje obowiązkowe pozycje to: Loging, Vanilla (jedyne co zrozumiałam ze słów w piosence to"Whisky"^^), Another Words, Cube (ehhh... co za utwór^^), Lu:Na! (pierwszy jaki usłyszałam też świetny^^), Lust for blood (nie tylko sam utwór ale i ściezka melodyczna cacy^^), Sayonara (po takim tytule spodziewałam się czegoś więcej ale teraz nie mogę się bez tego obejść^^), Redemption (kolejny z tych ulubionych^^), Kimi ga Matteiru Kara (muzyka i głos, powiem jedno: też to uwielbiam^^), uncontrol (zwrotka na początku mnie nie zachęciła ale jak doszło do refrenu który jest super i fajnie łączy piosenke w całość to zaliczam uncontrol do 'obowiązkowych'), Secret Garden ( niesamowita, głos Gackt’a na pewno nie jak 'pijaka'^-^" [Pozdro dla brata Szaraka ] po prostu cudeńko), Dears (mmmm....^^) nio i oczywiście moje White Eyas (^^) . Jest oczywiście wiele innych super utworów ale ten post byłby za długi
Z wokalistek przypadła mi do gustu Ayumi Hamasaki & Aya Ueto. Hamasaki poznałam dzięki piosence Because of you – super. Rozpisałam się o Gacku więc tu nie będę przedłużać .
Co do L'Arc en Ciel to jestem na etapie przekonywania się, jakoś trochę mnie drażnią ich brzmienia póki co, ale niektóre piosenki mają super.
A jak już o rodzince mowa to jak mój brat zobaczył ten koncert to jego opinia była taka: "za dużo wrażeń jak na jeden raz", a pierwsze słowa jakie wypowiedział to: "To, to jest baba!!??" – chyba nie przypadło mu do gustu ^-^" za to spodobała mu się Ayumi Hamasaki – wiadomo... facet =-="...

Nio i jak już Szarak dziękował to i ja chyba mogę^^. A więc wielkie DzIęX kieruje do użytkownika: Kamzo, gdyby nie jego pasja ja nadal bym szukała swojego stylu muzycznego, a chyba już nie musze

PS. Co sądzicie o Thinking under Moon - Gacka? Ten utwór zawsze 'wprowadza' uśmiech na mojej twarzy. Moja opinia - zabawny (?) i sympatyczny ^-^"

MiniPeeSik: Czy komuś się to chciało czytać....

Pozdrawiam

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez edhel: 01.08.2006, 21:12
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.076
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
edhel napisał(a):
PS. - Czy ma ktoś utwór "Ai no tame ni" dobrej jakości, bo mój troche szfankuje?
Hmm, przede wszystkim, przydałoby się wiedzieć czyj to utwór, bo ja nie kojarzę

Szarak napisał(a):
tylko ten taniec mnie dobija Razz. Naprawdę tańczyc IMO Gackt nie umie
Tu absolutnie się nie zgadzam. Może zawodowym tancerzem nie jest, ale potrafi się ruszać, wkłada w taniec dużo serca, a zrobić na scenie prawdziwy show, także umie (wystarczy spojrzeć na Lu:na we wspominanym wcześniej koncercie

Szarak napisał(a):
L'arc en ciel. Już troszkę "mocniejszy" zespół. Jego piosenki również mi się bardzo podobają, chodź oglądam je jedynie na video przeglądarkach.
Laraku mocniejsi? Oj Szaraczku, chyba za mało ich słuchałeś Jak chcesz ostrego J-Rocka, to posłuchaj choćby tej piosenki Dir en grey (na zachodzie mówi się, że grają metal czy czasem nawet punk, ale spokojniejszych rockowych ballad też nie zabraknie . Zresztą, polecam wszystkim
http://rapidshare.de/files/26444374/04-_FILTH.mp3.html

Szarak napisał(a):
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru na tą muzyke. Odkryłem że poza rockiem, metalem, jazzem, i odrobiną muzyki klasycznej, jest jeszcze jedna, wspaniała. J-Music.
Właśnie na takie reakcje liczyłem tworząc ten topic, i jak widać, opłacało się

Szarak napisał(a):
Chciałbym podziękowac w szczególności : VidelOtaku, Kamzo, a także Albertowi vel Rabi...Xanowi , za oświecenie mnie i wciagnięcie do nurtu japońskiej muzyki, a do tego zarażenie fanatyzmem. Pokornie dziękuję i
A ja ze swojej strony mogę podziękować iż nie pozostałeś zupełnie obojętny

edhel, co ja mogę powiedzieć o teledyskach Gackta? Mi się wszystkie podobają ! I nie jest to spowodowane tylko tym, że tak bardzo go sobie cenię. Każdy z tych klipów, ma w sobie to "coś".

edhel napisał(a):
a to jego na koncertach "WEEE!"/ "JEEE!"(czy jak to zapisać^-^") powala mnie^^ .
Świetna sprawa To zawsze nakręca publiczność. Piosenka Mirror podczas koncertu w Yokohama Arena, w dniach 4-5.07.2003 to już po prostu szczyt, sam miałem ochotę krzyczeć

edhel napisał(a):
Nio i jak już Szarak dziękował to i ja chyba mogę^^. A więc wielkie DzIęX kieruje do użytkownika: Kamzo, gdyby nie jego pasja ja nadal bym szukała swojego stylu muzycznego, a chyba już nie musze
A ja Ci dziękuje za posty, bo jesteś kolejną osobą (z bardzo małej grupki), z którą mogę porozmawiać na temat J-Music ^___^

edhel napisał(a):
PS. Co sądzicie o Thinking under Moon - Gacka? Ten utwór zawsze 'wprowadza' uśmiech na mojej twarzy. Moja opinia - zabawny (?) i sympatyczny
Wiesz, tu wprowadziłaś zamęt w mej głowie Otóż... nie kojarzę tego utworu. Mogę tylko przypuszczać, że podałaś nam zangielszczoną wersję. Czy prawdziwy utwór nie brzmi może "Tsuki no uta"? Tylko, że dla mnie nie jest zabawny (lecz na pewno piękny), choć każdy ma swoją opinię ^__^

edhel napisał(a):
MiniPeeSik: Czy komuś się to chciało czytać....
Mnie, mnie !! Ludzie, więcej takich postów!!

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, ... 21, 22, 23  

Forum DB Nao » » » J-music - temat ogólny
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook