Forum Dragon Ball Nao

» Jaka półkula mózgu?

Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.854
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Tak jak w temacie. Rozmawiamy na temat półkul mózgu, czyli lewa odpowiadająca za wszystko racjonalne, logiczne, liczy w pamięci, uważnie słucha albo myśli logicznie. natomiast prawa jest zaprzeczeniem lewej dosłownie XD Np. jest Wykorzystywana jest przy czynnościach, które wymagają wyobraźni i wizualizacji. Odpowiada za twórczość, formy, kolory i rytm, metafory, analogie. Także krótko opisując działanie mózgu w myśl półkul to, gdy słyszysz piosenkę, prawą półkulę interesują: rytm, rymy, melodia, a lewą: sens zdań, składnia, znaczenie przekazu (no chyba, że jest to przebój muzyki pop – wtedy lewa ma wolne).
Każda półkula stanowi oddzielny system i w dużym stopniu może funkcjonować niezależnie od drugiej. Każdy z nich specjalizuje się w odmiennych jakościowo funkcjach.
I końcowe pytanie. Jaka półkula mózgu według was, jest u was najbardziej aktywna. Proste sprawdzenie można wykonać po przez proste czynności jak np. zakładanie kurtki,butów, obserwując się na co dzień, na to jakich słów używasz, jakie czynności wykonujesz, którą ręką myjesz zęby, w jaki sposób podchodzisz to powierzonych zdań itp..
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.790
Plusy: 1
Posty: 219
Pewnie prawa, bo leworęczny jestem, a leworęczni mają bardziej rozwiniętą półkulę prawą, w toku nauki w szkole bardziej rozwija się lewą, więc w sumie prawa rozwinięta z urzędu a lewa ciężką pracą.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.834
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ja jestem leworęczna. I chyba wszystko się zgadza z tym, co wyżej napisałeś.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.914
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
w sumie to nie wiem, jestem praworęczny, ale jestem taki głupi, że lewej półkuli to ja chyba nie mam

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
lara
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.852
Posty: 21
Jeśli jesteś praworęczny to pracuje półkula lewa
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Jaka półkula mózgu?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook