Forum Dragon Ball Nao

» [Poezja śpiewana] Jacek Kaczmarski

franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Czy ktoś w ogóle tego słuchał? Wrażenia , aktualność itp. Jak ktośnie kojarzy [ ort! ] to koleś od piosenek "Mury" , "obława" , "nasza klasa" itp.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
ja znam, słucham, często spiewam ;] i nie jako jedyna na tym forum

]
Kaczmarski jest dla mnie jedną z muzycznych wyroczni - kocham jego piesni, które nie dosc że sa melodyczne, świetne do śpiewania, z inteligentnie zrobionymi głosami, to na dodatek tresc jest powalająca ;]

Osobiscie najbardziej lubię "Dwie skały", "Mury" oraz "Zbłakany pocisk" chyba.... tytuł mógł byc inny, mam skleroze, ale zaczyna sie od własnie takich słów:
Zbłąkany pocisk w namiot sztabu trafił rano
i spadł na stół zasłany obrusami map...

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Dla mnie najlepsze [ ort! ] są obławy , zbroja , 7 grzechów głównych ( trio ) kara barabasz , pan kmicic , i ta piosenka o didce i doni ( tytułu zapomniałem bo znów się naprułem)

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Znam niewiele jego pisoenke.... Ale tekst mi najbardziej chyba przypadł do gustu: "Mury" A wersja Jarr'a jest po prostu ach... przepikna

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Nie znam kolesia ale brzmi to jak nazwisko polityka ktory ma charakter jak Balcerowicz

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Po pierwsze był , a nie jest świetnym wykonawca. Nie żyje od ponad roku. A po drugie za balcerowicza masz w zęby

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Kojarzę tego pana. Moi rodzice go lubią i mają kilka jego piosenek. Ja jako fanka rocka, raczej nie przepadam za nim, ale doceniam jego twórczość i mądre teksty.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
checkedd Kobieta
Wojownik
Wojownik
checkedd
Wiek: 31
Dni na forum: 5.471
Posty: 42
Moi rodzice bardzo lubią jego piosenki,to przeszło i na mnie. Jeden z niewielu, którego są naprawdę wartościowe, a nie durne "Oh jak ja cię kocham" (bez urazy i podtekstów), a jednak często z ta piękną nutka ironii i humoru.
"Mury", "Autoportret z psem", "Sen Katarzyny", "Obława", "Nawiedzona XX wiek", "Między nami", "Głupi Jasio", można by było wymieniać w nieskończoność Szacunek dla tego pana
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Gdybym miała powiedzieć, że znam jego twórczość, skłamałabym. Ale również kłamstwem byłoby to, że go nie znam. Osobiście nie lubię poezji śpiewanej, raczej mnie męczy niż odpręża, ale "Murów" chętnie posłucham. Szanuję Kaczmarskiego za głos, ale nie znam na tyle jego repertuaru, by wypowiedzieć się konstruktywnie.

Myślę jednak, że "Mury" są na tyle kultową piosenką(pieśnią?), że powinien ją kojarzyć każdy.

Hm, to chyba tyle..
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Laru-chan napisał(a):
Ja jako fanka rocka, raczej nie przepadam za nim, ale doceniam jego twórczość i mądre teksty.
Pisałam to już dawno temu i powiem, że przestrzeliłam. Poznałam go nieco lepiej i muszę stwierdzić, że to artysta jakich mało. Jak słucham "A my nie chcemy uciekać stąd" (nie wiem, czy to prawidłowy tytuł), to dreszcze latają mi po plecach. Niesamowite emocje w głosie, raz głośno i dobitnie, innym razem delikatnie, niemal szeptem. Jeżeli dobrze interpretuję, to ten dom dla psychicznie chorych to Polska czasów PRL-u. Dobra metafora i symbol docenię zawsze.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Znam jedną piosenkę pana Jacka, a mianowicie "Pompeja". Również nie przepadam za poezją śpiewaną, ale trzeba powiedzieć, że p. Kaczmarski miał niesamowity głos.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Moi rodzice często tego słuchają. Uważam, że są to ładne utwory mimo iż osobiście wolę słuchać rocka Ale zawsze jak jedziemy to mama to włącza (nie koniecznie Kaczmarskiego, moja mama w ogóle słucha poezje śpiewaną)

Sam najlepiej pamiętam utwór "Obława"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Poezja śpiewana] Jacek Kaczmarski
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook