Forum Dragon Ball Nao

» Japońskie miasta

Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Może to temat z serii mało ambitnych, ale jestem ciekawa Waszych opinii, szczególnie tego czy są tu fani czegoś poza Tokyo i Kyoto.

Jakie japońskie miasto jest wg Was najciekawsze i najbardziej chcielibyście je zwiedzić? Dlaczego uważacie je za lepsze od innych? Co przemawia za jego wyjątkowością?
Czekam na Wasze spostrzeżenia.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.818
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Trudno mi się wypowiedzieć, bo jeszcze nie byłam (za miesiąc będę mądrzejsza). Na dziś dzień mogę się wypowiadać li tylko hipotetycznie - i tak dysponować swoją sympatią. Tokio mnie przeraża - 13 milionów ludzi? To Finlandia ze Szwecją by się tam zmieściły... Nie lubię stolic ani dużych miast jako takich. Może kiedy już odwiedzę, przekonam się do Tokio.

Kioto pociąga mnie znacznie bardziej - musi mieć świetny klimat. Myślę, że z Tokio i Kioto jest tak, jak z Warszawą i Krakowem... Kraków to kultura i historia, wspaniała atmosfera.

Jestem za to wielką fanką Sendai - jako miasta założonego przez mojego kochanego Date Masamune. Bardzo mnie bolało serce, kiedy dowiedziałam się o trzęsieniu ziemi i lokalnych zniszczeniach. Generalnie cała północna Japonia (administracyjnie: północno-wschodnia, czyli Touhoku) to "moje miejsce" - tam dzieją się obie części mojej powieści samurajskiej ^^ Oprócz Sendai koniecznie muszę odwiedzić Yonezawę, Yamagatę, Shiroishi...

Tylko trochę mniej niż Touhoku lubię Hokkaido (mnie zawsze ciągnie na północ, niezależnie od kontynentu). Wielkim uczuciem darzę Hakodate, ponoć najciekawsze miasto na wyspie - tam też dzieje się akcja jednego z moich tekstów ^^

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

MarcelBis
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 36
Dni na forum: 3.879
Posty: 2
Skąd: Z Warszawy
Ja nie będę oryginalny, bo właśnie Tokyo mnie interesuje. Widziałeś filmiki jak wyglądają tam ulice? Tam ŁAWKI są bardziej zaawansowane technologicznie, niż u nas gmach rządowy. Zapewne w pierwszych dniach to nie wiedziałbym jak się tam poruszać
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.818
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Japonskie miasta sa niesamowite: nawet w tych z ponadmilionowa populacja wystarczy zejsc z glowniejszej ulicy i trafia sie w cichutkie otoczenie, gdzie nie ma zywego ducha. Oczywiscie byc moze jest tak tylko latem (innych doswiadczen nie mam) - ale za to notorycznie. Tokio z 14 mln mieszkancow nie jest wyjatkiem. Bardzo mi sie to podobalo.

Jesli zas chodzi o konkretne miasta... to wszedzie bylo fajnie ^^ Z najwieksza sympatia wspominam Kioto, Tokio i Sendai Do Tokio wybieram sie ponownie za dwa miesiace, wiec przekonam sie, jak wyglada stolica Japonii wiosna. Tak, wizyta w Japonii kompletnie zmienila moje nastawienie do Tokio: po prostu zachwycilam sie tym miastem, a to pierwszy raz w przypadku STOLICY

Jedna rzecz nie podobala mi sie w japonskich miastach: brak lawek na ulicach. Lawki mozna znalezc tylko w parkach i nigdzie indziej. Byc moze wynika to z faktu, ze Japonczycy traktuja ulice tylko do chodzenia... Dla nas to bylo problemem, poniewaz czesto chcielismy sobie usiasc i zjesc prowiant, ale niestety nie bylo gdzie.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Japońskie miasta
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook