Forum Dragon Ball Nao

» Kuchisake Onna

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kuchisake-onna (jap. 口裂け女 Kuchisake onna, dosł. Kobieta z rozciętymi ustami) – postać z japońskich miejskich legend.

Kuchisake-onna najczęściej uznawana jest za ducha ofiary przemocy domowej okaleczonej przez męża. Panoszy się po ulicach szukając zemsty na niewinnych. Uważa się iż wieczorem mogą ją spotkać dzieci. Nosi maseczkę stosowaną zwykle do ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Zaczepia ofiarę pytając: "Czy jestem piękna?" Jeśli usłyszy odpowiedź negatywną zabija, lecz jeśli odpowiedź będzie pozytywna ukazuje swoje rozcięte usta i pyta: A teraz?!. Chwilę później bierze nożyczki i potwornie okalecza ofiarę, przez co jej śmierć następuje powoli. Aby ocalić życie należy dać neutralną odpowiedź typu: przeciętnie lub normalnie. Wtedy duch wpada w zadumę i ma się czas na ucieczkę. Innym sposobem na ucieczkę jest zapytanie istoty czy jest się pięknym, wtedy zdziwiona odejdzie.

Legenda była znana już w epoce Edo. Wtedy istota zasłaniała twarz kimonem. Dzisiaj ludzie w Japonii rzadko chodzą ubrani w kimona po ulicach, lecz nie jest niezwykłym widokiem osoba spacerująca w maseczce, gdy panuje sezon grypy. Stąd legenda o duchu uwspółcześniła się.

W 1979 r. w mediach pojawiły się donosy o kobiecie naśladującej sposobem bycia kuchisake-onne, przez co policja zwiększyła liczbę patroli. Kilka lat wymagało się by odprowadzać dzieci ze szkoły do domów w zorganizowanych grupach z nauczycielami.

W nowszej wersji legendy, Kuchisake-onna jest autostopowiczką. Zadaje owe pytanie siedząc na tylnym siedzeniu, przez co kierowca widzi jej twarz w lusterku, w tej wersji legendy ginie on także w wyniku obrażeń zadanych nożyczkami.


Trafilem na jej postac dzisiaj, calkiem przypadkiem. Znacie moze ta legende?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.152
Plusy: 73
Posty: 15.251
Skąd: ふざけた時代
Postać niezbyt popularna, ale kiedyś mi się obiło o uszy, choć nie pamiętam przy jakiej okazji.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.488
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Widziałam kiedyś jakieś zdjęcia, bo jak o większości potworów i o niej nakręcono horror, ale sama filmu nie oglądałam.
Nie raz słyszałam opowieści o dziwnych autostopowiczach, znikających po drodze albo powodujących wypadki z udziałem tych, którzy ich zabrali, więc myślę, że Japończycy tylko dodali nożyczki i odświeżyli starą legendę.
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.858
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Czytałem o niej w jakiejś creepypaście. Na youtube również widziałem, że powstał film na ten temat, jednak teraz nie mogę sobie przypomnieć tytułu. Nie wiem, czy nie był przypadkiem nazwany imieniem tego ducha.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Kuchisake Onna
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook