Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4  
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.719
Posty: 373
Kojirō Sasaki napisał(a):
Wydanie OST mamy w kieszeni, a Blu-ray jest bardzo prawdopodobny. To jest tak napisane i zilustrowane, że nie będą mieli serca odmówić Ogrom szczegółowej wiedzy o Dragon Ballu zawarty w tej dokumentacji urwie im wszystkie tylne części ciała. Wszystko razem wzięte jest bliskie pracy doktorskiej
Molestuj ich o OST na winylu.
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
PoProstuMateusz napisał(a):
Molestuj ich o OST na winylu.
Główny problem z winylem jest taki, że zwyczajnie nie ma takiego rynku. Kasy by na tym nie zarobili, a tłoczenie winyli dziś tanie nie jest.

Ale ja racjonalizmu w tym projekcie nie uznaję, więc mogę do koperty wrzucić praktycznie wszystko
Jak masz koncepcję na jakiś dobry artykuł o winylu - zapodawaj pomysły.

Szczerze mówiąc, nawet z CD może być problem - ja liczę na digital download w formacie bezstratnym, albo że mi to zwyczajnie kuźwa wyślą

Dyrektor TAVACu (Toei Audio Visual Art Center) mówił w wywiadzie, że cyfryzują całe analogowe archiwa w formacie PCM 48kHz/24 bit (.wav) już od lat. Bardzo możliwe, że nasza muzyka leży sobie bezpieczna gdzieś na jakimś HDD. Wsadzić to do internetu to żaden wydatek (nie mówiąc o wrzuceniu na kartę, którą im wyślę, i odesłaniu )

Na potrzeby katalogów na płytach i kartach pamięci, zrobiłem trochę Dragon Ballowych ikonek. Poniżej Dragon Boxy i smok z openingu.
Obraz

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Musashi Miyamoto: 14.05.2017, 18:09
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Co ty chcesz od Yaśków xD Przecież tamten obrazek jest rozmazany, a nie ostry. Jak gdzieś napisałem inaczej, to wiesz, czasy i poglądy się zmieniają.

Grupa Mirai

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Yasiek: 14.05.2017, 11:52
Dominek
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 2.550
Ostrzeżenia: 2
Posty: 33
Dlaczego stygmatyzujesz ludzi o danym imieniu?
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.719
Posty: 373
Możesz wrzucić link do forum Kanzenshuu z tym tematem? Bo tam ciężko coś znaleźć.
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
PoProstuMateusz napisał(a):
Możesz wrzucić link do forum Kanzenshuu z tym tematem? Bo tam ciężko coś znaleźć.
Było kilka, ale wszystkie zdechły Na marne to nie poszło, bo dwóch ludzi zwerbowałem. Brytyjczyk od czasu do czasu podszlifuje angielski tu i ówdzie, a Norweg ma dobre kontakty - skołował Skajpa jednego doświadczonego fansubera, który przy okazji pracuje jako tłumacz. Najważniejsze teksty, pisane po japońsku, idą do weryfikacji.

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.719
Posty: 373
Bardzo ładnie
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Sorry ale nie ogarniam, w jakim sensie zremasterowałeś? Jak wyglądało źródło?

Grupa Mirai
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Yasiek napisał(a):
Sorry ale nie ogarniam, w jakim sensie zremasterowałeś? Jak wyglądało źródło?
Poczekaj piętnaście sekund, zaraz wrzucę na Mega.

Zrobiłem obróbkę, używając lekkiej, dopasowanej redukcji szumu, wycięciu lepszego kanału z nagrania dual mono, korekcji charakterystyki częstotliwościowej, filtru dolnoprzepustowego, ustawionego na 11 kHz, w celu usunięcia bezużytecznych szumów, ustawienia odpowiedniej głośności i zmiany częstotliwości próbkowania.

Oto oryginalne źródło: https://mega.nz/#!ZkI2gTJB!HeAeLMU_Cp0qDNnb10RkSsC9VHqxmdSdtvxF6Am4iv4
(taśmy były cyfryzowane do formatu PCM 96/16 - mam nadzieję, że Twój soft to ogarnie)

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Soft ogarnął bez problemu, różnice jakąś tam słyszę, przede wszystkim głośniejszy i wyraźniejszy dźwięk.

Grupa Mirai
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Yasiek napisał(a):
Soft ogarnął bez problemu, różnice jakąś tam słyszę, przede wszystkim głośniejszy i wyraźniejszy dźwięk.
To jest tak, jak z każdym innym hobby - im bardziej się interesujesz, tym bardziej dostrzegasz i deceniasz poprawę. Ja, oprócz „doznań akustycznych”, dodatkowo wiem, co zrobiłem - wiem, na co zwracać uwagę. No i, oczywiście, musi być odpowiedni sprzęt. Polecam vintage Hi Fi z lat '70.

Chcecie jeszcze jakiś krótki fragment Zetki?

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
patricko1287
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.493
Posty: 2
Kojirō Sasaki napisał(a):
Chcecie jeszcze jakiś krótki fragment Zetki?
Oczywiście że chcemy Takie pytanko czy OST z Dragon Ball GT też będzie? Jeżeli tak to jak tracklista będzie wyglądała i okładka albumu no i jak reszta Dragon Ball. Fajnie by było żeby każdy Dragon Box posiadał polskie napisy <3 Życzę powodzenia w remasterowaniu i witam przyokazji na forum
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
patricko1287 napisał(a):
Oczywiście że chcemy
Nie napisałeś, który fragment, to wstawię coś, co mam pod ręką
patricko1287 napisał(a):
Takie pytanko czy OST z Dragon Ball GT też będzie? Jeżeli tak to jak tracklista będzie wyglądała i okładka albumu no i jak reszta Dragon Ball.
Jak bym był prezesem, lub przynajmniej „kierownikiem projektu” w ZAIN Records, to pewnie bym wiedział. Póki co, zbieram informacje, materiały i planuję, co im wysłać, bo jeszcze nic o muzyce z GT nie powstało.
patricko1287 napisał(a):
Fajnie by było żeby każdy Dragon Box posiadał polskie napisy <3 Życzę powodzenia w remasterowaniu i witam przyokazji na forum
Ponosi cię fantazja

Życzeń powodzenia to Toei potrzebuje - znając te nowoczesne firmy, które oni wynajmują do roboty, wszystkiego się można spodziewać. Główny cel pisania po japońsku jest taki, żeby oni wszystko DOKŁADNIE zrozumieli, i mogli podać teksty i grafiki zwyczajnie inżynierom na stół.

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
patricko1287
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.493
Posty: 2
Aaa oki To może fragment z sagi frezera
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.719
Posty: 373
Tylko teraz pytanie kto to wyda? Jeśli Japończycy to raczej napisów nawet angielskich nie będzie. Chyba, że plan jest taki: molestujecie Japonię, oni sobie wydają to i czekacie kilka lat na wydanie FUnimation.
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.014
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
PoProstuMateusz napisał(a):
Tylko teraz pytanie kto to wyda? Jeśli Japończycy to raczej napisów nawet angielskich nie będzie. Chyba, że plan jest taki: molestujecie Japonię, oni sobie wydają to i czekacie kilka lat na wydanie FUnimation.
Wypisałem im cały szereg realnych możliwości i sposobów, na zarobienie konkretnych pieniędzy. O angielskich napisach też będzie. Napisy zwiększyłyby znacznie atrakcyjność produktu dla "reszty świata". Problemu z tym żadnego nie będzie, bo z tego co mi wiadomo, wszystko, co FUNimation robi z Dragon Ballem, automatycznie daje Toei prawa do używania ich materiałów. Wystarczy wziąć napisy od FUNi i wstawić - nawet synchro już jest zrobione.

Druga sprawa to transmisje w HDTV i różne streamingi w necie. Nie zastanawialiście się, dlaczego nie puszczają powtórek DB, DBZ i DBGT w TV (głównie poza Japonią)? Według mojego śledztwa, głównym powodem jest brak źródła HD z uczciwym dźwiękiem. Wszystko to można naprawić. Napisałem im bardzo dobry tekst o istotności oryginalnego dźwięku: muzyki, genialnej gry aktorów głosowych, z listą zmarłych, których mistrzowska gra musi zostać uhonorowana (szantaż emocjonalny ). Mocnym argumentem jest też fakt, że DB i DBGT nawet badziewnie nie zostały zapdejtowane do HD. Zrobienie jednego, identycznego remastera CAŁEJ serii w tym przypadku ma sens. Do GT mają oryginalny dźwięk. Fuji TV ma oryginalne, cyfrowe taśmy D-2 ze ścieżką dźwiękową PCM 48/24 stereo. Emitują to na kanałach Animax, BS Fuji i Fuji TWO. Synchro z Dragon Boxem jest zrobione. Użycie tego źródła stanowi noł problemoł.

Jestem święcie przekonany, że nie zdajecie sobie sprawy z "rozmiaru" tego projektu Każdy aspekt produkcji jest szczegółowo opisany. Wydanie BGM mamy w kieszeni. Co do Blu-raya - tu koszty są duże, ale też jest spora szansa. Jak już taką wersję wyprodukują, to, w dzisiejszych czasach, będą to mogli sprzedać w różnych formatach całemu światu.

Zawsze możemy napisać jeszcze do Japońskiego rządu, w celu przyznania dotacji na dzieło, które wygenerowało nieocenione zyski dla wielu Japońskich firm (DB w TV -> inspiracja -> inne anime -> ogólnie Japonia - policzy ktoś, ile takich przypadków miało miejsce?)

Dr. Emmett Brown napisał(a):
If you put your mind to it, you can accomplish anything.

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
W USA zapowiedzieli wydanie kolejnych BD z odcinkami DBZ z okazji 30 rocznicy.
http://www.kanzenshuu.com/2019/03/02/funimat ... ervations/

Żadnych szczegółów nie podano, ale już wymagają 2500 rezerwacji, żeby to ruszyło.
Kule z grafiki mogą sugerować, że chodzi o obraz w formacie 4:3.

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.494
Plusy: 1
Posty: 535
Czy tylko ja mam takie ciche przeczucie, że to nie wypali?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook