Forum Dragon Ball Nao

» Clannad

Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Dni na forum: 3.479
Plusy: 6
Anime z gatunku okruchy życia. Ma 2 serie, 2 odcinki specjalne i kinówkę.
W pierwszej części było bardziej szkolnie, w drugiej takie okruchy życia.
Nawet gra komputerowa została z tego wydana.
Oglądaliście? I co sądzicie? Mi się podobało, choć miało naciągane momentami momenty
Ushio odziedziczyła tajemniczą chorobę po matce? Nagisa i Tomoya ledwo chodzą ze sobą za rękę i zaraz ślub? Zachowanie Nagisy w I serii i miś podróżujący po świecie?
Lecz generalnie przyjemnie się oglądało, a większość bohaterek polubiłam. No i wątek Fuko w I serii mnie zainteresował-dziewczyna w śpiączce, a jej akcje mnie rozwalały.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
Obraz
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Dni na forum: 3.473
Plusy: 3
Obejrzałam pierwszą serię. Wciągnęłam się od samego początku, choć anime rozwinęło się w innym kierunku, niż się spodziewałam, i dlatego daję ocenę nie wyższą niż 8/10. Generalnie oglądało mi się naprawdę dobrze i nie przeszkadzały mi tabuny bohaterek płci odmiennej, wręcz przeciwnie. Dawno nie widziałam w anime tak dobrze skonstruowanych postaci kobiecych. Wszystkie pojawiające się tutaj dziewczyny mają charakter i żadna nie jest "zrobiona na siłę", żadna nie reprezentuje sobą niczego poza schematem. Co może nawet ważniejsze, rzadko widać w anime tak niesamowicie naturalne i ciepłe relacje między dziewczynami a chłopakami. Pod tym względem twórcy odnieśli wspaniały sukces. Jak napisałam, historia jest bardzo wciągająca i ja osobiście oglądałam ją z mrowiącym poczuciem, że tam jest jeszcze coś głębiej. Chwalę też Clannad za to, że jest tak treściwe: nie ma przestojów, nudy, niepasujących do całości scen, próżnych gadek czy bezsensownych motywów - jest za to masa ciekawych dialogów, niebanalnego humoru i przede wszystkim życia. Na koniec dodam, że Okazaki Tomoya to jeden z najfajniejszych bohaterów, z jakimi się w anime spotkałam. Gdyby było więcej chłopaków jak on, świat byłby bez wątpienia lepszy. Na dniach zamierzam obejrzeć drugą serię.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"aoi mikazuki noboru (kaze wa aka o matotte)"

Obraz
kirin.pl

Forum DB Nao » Manga i anime » Manga, Anime » Clannad
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump