Forum Dragon Ball Nao

» Przeżyć gwałt - "Project Unbreakable"

Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.239
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Zakładam nowy temat, bo uważam, że jest to sprawa zbyt nietypowa i poprzez swą prostotę zmusza do zastanowienia. Oto blogowy projekt pewnej młodej dziewczyny, która na swoich zdjęciach postanowiła przedstawić ofiary gwałtu, które trzymają kartki ze słowami, które usłyszały podczas gwałtu lub od swoich bliskich.
Zdjęcia są o tyle przerażające, że kobiety na nich wyglądają spokojnie i zwyczajnie, nawet się uśmiechają, sceneria za nimi też z reguły jest stonowana. Tekst wygląda zwyczajnie, bo to przecież tylko czarny pisak i biała kartka. Niby zwyczajnie. Kiedy jednak się to przeczyta uruchamia się wyobraźnia... a wtedy potrafi się już zrobić zimno.
Uderza mnie ten kontrast. A Was?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114 ... oxSlotIIMT
http://projectunbreakable.tumblr.com/
http://joemonster.org/art/24841

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.408
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Projekt jest faktycznie bardzo nietypowy i piękny, jestem przekonana, że daje skrzywdzonym kobietom wiele siły i odwagi. Dla mnie, jako obserwatora, zdjęcia są bardzo poruszające i robią ogromne wrażenie. Kontrast jest bardzo silny, jednak czy to właśnie tak nie wygląda? Kobietę spotkała tragedia, a świat nadal się toczy, musi nadal żyć z uśmiechem na ustach, nawet jeżeli jej oprawcę nigdy nie spotka kara.

Jednak oglądając coraz więcej zdjęć nabierałam pewnych wątpliwości do niektórych z nich, czy pewne panie nie nadużywają tego projektu. Z całą moją empatią i kobiecą solidarnością, nie jestem w stanie uwierzyć, że z dziewczyną (na zdjęciu normalna, przeciętna kobieta), która wypisuje na kartce teksty pięciu gwałcicieli, z czego trzech podpisuje jako swoich byłych chłopaków, a dwóch jako byłych przyjaciół, wszystko jest w porządku. Po mimo tego, jak bardzo wrażliwą osobą jestem, kilka zdjęć mnie zniesmaczyło i odniosłam wrażenie, że niektóre panie wykorzystują naprawdę przepiękną ideę, żeby usprawiedliwić swoje życiowe błędy i złe wybory, lub po prostu ukazać męski ród jako najgorsze potwory.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.828
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Jakoś mnie ten projekt nie przekonuje. Nie podoba mi się i tyle, aż wydaje mi się jakiś tzw. sztuczny. To nie dla mnie takie zdjęcia z tekstami.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.919
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
niektorym chyba sie podobalo

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.239
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Mart napisał(a):
Po mimo tego, jak bardzo wrażliwą osobą jestem, kilka zdjęć mnie zniesmaczyło i odniosłam wrażenie, że niektóre panie wykorzystują naprawdę przepiękną ideę, żeby usprawiedliwić swoje życiowe błędy i złe wybory, lub po prostu ukazać męski ród jako najgorsze potwory.
AdTo tzw. kobiety, które kochają za bardzo. Idą do misiaczka sukinsyna, bo naiwnie myślą, że pod wpływem jej miłości się zmieni, a to gówno prawda. Dopóki nie zrozumieją, że to z nimi samymi jest coś nie tak, że same takich wybierają, tak się to może kończyć.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.408
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Yasiek napisał(a):
Autorka projektu skupiła się tylko na płci żeńskiej, więc tylko połowicznie przedstawiła problem.
Nie prawda, pojawiło się kilka zdjęć z facetami w roli głównej.
Nawet zdjęcia z tej strony co podesłałeś w dużej mierze pochodzą z projektu.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.239
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Yasiek napisał(a):
Jest i wersja której mi brakowało w tym projekcie: http://demotywatory.pl/4213210/Przeciez-nie- ... cic-faceta
Autorka projektu skupiła się tylko na płci żeńskiej, więc tylko połowicznie przedstawiła problem.
Demot powstał na bazie źródła, jakim był artykuł na Joemonsterze, co zresztą w Twoim linku jest zaznaczone. Z Joemonstera można dowiedzieć się zaś że zdjęcia zgwałconych mężczyzn nadal pochodzą z tego samego projektu.
http://joemonster.org/art/24913/Mezczyzni_of ... apastnikow

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.408
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Na JM akurat nie zaglądam, a artykuł pojawił się niedawno. Widocznie kiedy ostatni raz sprawdzałem, to tego nie widziałem Pewnie źle sie przyjrzałem na stronce projektu.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.496
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Drakan napisał(a):
Mart napisał(a):
Po mimo tego, jak bardzo wrażliwą osobą jestem, kilka zdjęć mnie zniesmaczyło i odniosłam wrażenie, że niektóre panie wykorzystują naprawdę przepiękną ideę, żeby usprawiedliwić swoje życiowe błędy i złe wybory, lub po prostu ukazać męski ród jako najgorsze potwory.
AdTo tzw. kobiety, które kochają za bardzo. Idą do misiaczka sukinsyna, bo naiwnie myślą, że pod wpływem jej miłości się zmieni, a to gówno prawda. Dopóki nie zrozumieją, że to z nimi samymi jest coś nie tak, że same takich wybierają, tak się to może kończyć.
Naiwność i czyjaś głupota to jeszcze nie powód by go wykorzystać, to nie umniejsza winy sprawców. Projekt pewnie nie zrobi wrażenia nie wielu (co już nawet na forum widać) ale myślę, że choć trochę ulży ofiarom. Mnie osobiście poruszył i wkurzył.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Miyu napisał(a):
Naiwność i czyjaś głupota to jeszcze nie powód by go wykorzystać, to nie umniejsza winy sprawców.
Raczej miałam na myśli to, że nie jestem przekonana, czy faktycznie był w takich przypadkach jakikolwiek sprawca i jakakolwiek wina... Różni są ludzie, ludzie często lubią usprawiedliwiać samych siebie i wszystko co złe zrzucać na innych. Nie raz się zdarzało, że kiedy facet nie chciał spędzić z kobietą reszty życia, ta zamiast pogodzić się z tym, że była naiwna i zbytnio się zaangażowała, wolała wmówić sobie i innych, że ją zgwałcono. Osobiście znam dwie takie dziewczyny.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.239
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Pewnie, że nie, ale do znudzenia można powtarzać 'nie kradnij', a i tak to robią. Dla zwykłego śmiertelnika powód żaden, ale dla spaczonego typka pretekst idealny. Nie obwiniam ofiar gwałtów, każdemu może się przytrafić, mimo największej ostrożności (co i doskonale widać po niektórych osobach, zakres wieku, urody i koloru skóry jest bardzo szeroki), ale jeżeli gwałt lub jakakolwiek nieprzyjemna sytuacja powtarza się któryś raz, warto się zastanowić czy przyczyny nie leżą w ofierze i to nie jest jej obwinianie lecz pomoc i dawanie narzędzi do walki.
A tak przy okazji polecam książkę kobiety, które kochają za bardzo Robin Norwood. Bardzo ciekawe wyjaśnienie skąd bierze się w kobietach chęć zmiany mężczyzn, wcielanie się w rolę matki Polki oraz dlaczego niektóre kobiety trafiają na mężczyzn którzy ich nie szanują, piją, biorą narkotyki, biją i co tam jeszcze. I to jest zdecydowanie coś więcej niż naiwność i głupota, często nawet i tego nie ma.
Wszystkim się przyda. Zarówno dziewczynom, które dowiedzą się jakich błędów unikać w związkach oraz chłopakom, którzy dowiedzą się, że jeżeli dziewczyna chce im pomóc to niekoniecznie robi to dla ich dobra.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Przeżyć gwałt - "Project Unbreakable"
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook