Forum Dragon Ball Nao

» Rafał Tomański - Made in Japan

Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 30
Dni na forum: 2.603
Plusy: 11
Posty: 834
Skąd: Warszawa
Wydana w tym roku, książka traktująca w głównej mierze o trzęsieniu ziemi i tsunami jakie nawiedziło Japonię w 2011 roku oraz o tym jak Japończycy poradzili sobie z odbudową kraju po tragedii i jakie wnioski wyciągnęli bądź co zamietli pod dywan.

Autor jest dziennikarzem i japonistą, jego zainteresowaniem cieszą się także nowe technologie (prowadził autorski ''Progr@m" na TVN CNBC), dlatego znajdziemy tutaj też bardzo ciekawe relacje dotyczące historii rozwoju wielu innowacyjnych przedsięwzięć w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie tak trudno wprowadzić coś nowego.

Mnie najbardziej zainteresowała historia znanego mi już wcześniej sklepu Rakuten. Podziwiam pracę jaka wykonał Hiroshi Mikitani, by zwykły startup stał się tak dochodową firmą. W książce możemy poczytać też o m.in. Pinterest, Gree czy Mixi.

"Made in Japan" to także doskonała lektura dla zainteresowanych współczesną historią Japonii. Tomański naświetla wiele wydarzeń, które miały swoje miejsce w ostatnich latach. Spory terytorialne z Chinami o Senkaku czy jak twierdzą Chińczycy Diaoyu, walka z kryzysem demograficznym czy zmiany w mentalności Japończyków. Dodatkowym atutem książki jest mnóstwo doskonałych zdjęć.

Zachęcam do lektury i dzielenia się swoim opiniami.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Rafał Tomański - Made in Japan
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook