Forum Dragon Ball Nao

» Słownictwo w DB

Strony:   1, 2, 3  
prozshin Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
prozshin
Dni na forum: 6.623
Posty: 30
hehe mówcie mi shin proz jest dodane tylko dlatego, że mi nick shin juz ktoś zakosił
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.620
Posty: 325
Skąd: Mokotow
a ciekawo ile razy kla vegeta an goku

pulkarecordzz.phorum.pl
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.611
Posty: 208
Skąd: Ziemia
Vegeta pewnie by klnął ale Goku chyba nie jak by mu chichi objaśniła niektóre słowa to by przestał
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.596
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Mi sie podoba tak jak jest. Heh nie wyobrazam sobie DB w ktorym Goku gdy urodzil sie Gohan powiedzialby: "O ku**a ale zaj****te dziecko"

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.611
Posty: 208
Skąd: Ziemia
wiadomo że nie Gohan ale Vegeta by czasami coś powiedział
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Mi sie podoba tak jak jest. Heh nie wyobrazam sobie DB w ktorym Goku gdy urodzil sie Gohan powiedzialby: "O ku**a ale zaj****te dziecko"
słuszne podejście...
Poza tym w mandze nie brakuje słów ogólnie uznanych za obraźliwe(najczęściej powtarza się dupek), ale to pozwala lepiej zrozumiećemocje bohaterów w określonym momencie DB
Ale gdyby nagle zaczęli rozmawiać "łaciną podwórkową" to byłoby straszne przegięcie..
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Takie zbyt ostre bluzgi popsuły by nieco klimat DB. Przekleństwa mamy na co dzień. Na podwórku, w domu, na ulicy w telewizji, w muzie. Po co jeszcze w Dragon Ball'u?? Co do Goku i sexu, to myślę, że ChiChi go uświadomiła.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Co do waszych rozważań - istnieje coś takiego jak intuicja Wracając do tematu - nieocenzurowana wersja DB była by o wiele trudniejsza do zdobycia... zresztą mówiłem o tym w wcześniejszym poście.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.741
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Manga i Anime DB z bluźnierstwami? Ciekawa opcja... Trochę odmienna... Chyba aż "za" odmienna... Zgadzam się z VidelOtaku. Przekleństwa mogłyby nadać DB nowy charakter i styl, przez co DB straciłby w pewnym sensie, swój własny klimat. Szarak również trafia w dziesiątkę. Niecenzurowana wersja tego anime/mangi byłaby ciężkodostępna i oczywiście dozwolona od konkretnego wieku. Czyli nie byłaby dla wszystkich, a dla starszych. Taki zabieg "upiększający" nasz DB w słówka z podwórka, mógłby okazać się totalną klapą (tak myślę).

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
w siodmym tome Goku caly czas(no dobra nie caly czas, 2 czy 3 razy ) powtarza slowo skurczybyk, czesto jest tez slowo dupek, pajac i kurde. to w zupelnosci wystarczy. jak by sie tego jeszcze uwaga doczepila to by zakazali sprzedazy. (chodzi o to ze gdyby przeklinali w DB), ale np. mi by to nie przeszkadzalo, ze przeklinają, tylko pozwalalo bardziej odczuc emocje.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.585
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
no trochę przeklestw było, a ja myśle, że autor specjalnie używał tych mniej brzydkich. Przeklestwa padały głównie w określonych momentach. Podczas trudnych walk, albo w niebespiecznych sytuacjach.
np. Goku przed wybuchem Namek powiedział chyba "cholera" lub podobne słowo (nie chcę mi się w tym momencie sprawdzać)
Vego SSJ 3 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Vego SSJ 3
Wiek: 36
Dni na forum: 6.553
Posty: 41
Skąd: Ciechanów
A jesli chodzi o te wulgaryzm, to obejrzałem całego DB Z w języku Polskim i Angielskim, zauwazyłem że w języku angielskim dało by radę przetłumaczyc na polski pare cenzuralnych słów

FINAL FLASH
april93 Kobieta
Cargo
Cargo
april93
Wiek: 30
Dni na forum: 5.830
Posty: 29
Skąd: Racibórz
Kto jak kto. Vegeta z pewnością by używal bo nawet w anime używa określeń typu ciolek pajac itp. On po prostu [ ort! ] kochał poniżać przeciwnika
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.024
Posty: 283
Hmm pewnie by przeklinali. A swoją drogą, chciałbym zobaczyć moment w realu, kiedy w anime pod koniec ostatniego Tenkaishi Budokai w GT, Vegeta, wkurzony na Goku, że będzie walczył z Uubem, a nie z nim, stoi przy ścianie i wali w nią pięściami. W anime krzyczał "KAKAROTTO!", co przetłumaczyli na "PAJACU!", to w realu pewnie by krzyczał "***"
Nedi Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Nedi
Wiek: 31
Dni na forum: 5.907
Posty: 78
Skąd: Jarosław
Może wtedy nie znali wulgarnego języka ;]

Nedi
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Daichi napisał(a):
w siodmym tome Goku caly czas(no dobra nie caly czas, 2 czy 3 razy ) powtarza slowo skurczybyk, czesto jest tez slowo dupek, pajac i kurde.
No w mandze padają, jeszcze takie słowa jak szmaciarz, śmieć, gnojek. Oczywiście nie chciał bym aby w mandze i anime, przeklinali jak szewc, ale czasem jakiś mały bluzg by nie zaszkodził, oczywiście bez przesadzania z tą wylewnością ogólnie słownictwo, powinno być dostosowane do treści utworu.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Nedi Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Nedi
Wiek: 31
Dni na forum: 5.907
Posty: 78
Skąd: Jarosław
Może nawet nie wiedzieli wtedy co to przekleństwo w końcu [ ort! ] wtedy po świecie chodziły jeszcze dinozaury ^^ ;p

Nedi
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
na pewno [ ort! ] używały wulgarnych słów, ale podczas walki , no czasem. W 3 filmie, Taurus powiedział wulgarne słowo ch*****. A w mandze , no jak Songo walczył z Frezerem to w którymś momencie to słowo powiedział.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


W 25 tomie mangi Freezer mówi ,,tylko moje życzenie może być spełnione, a już na pewno nie takich organizmów jak te skurczysyny'', w Sadze Buu Goku mówił cholera.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.092
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Mamy zboczonego dzieciaka w Dairanger (MMPR 2) a japończycy są poważniejsi od nas (gdzie u nich w Pokemonie i DB takie rzeczy są OK (Co? Mysleliście że Pokemon jest dla małych dzieci? Brak szans) a u nas dupsko Bulmy sprawia że Super Niania interwinuje) więc raczej by rzucili F bomby w prawdziwym życiu

Vasson napisał(a):
mnie tak bo nie wieże że gdy freezer zgładził krilana( nie wiem jak się pisze) Goku ani razu by nie przeklną a wy co o tym sądzicie ?
"Yarou" i "Kisama" to odpowiednik naszego "drań" w wulgarnym sensie, więc SSJ Goku był wnierwiony na Freeze ("Bakayarou" to wulgarna wersja "Dureń")
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Słownictwo w DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook