Forum Dragon Ball Nao

» [PC] Age of Pirates

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.887
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=DRlYDIxlgeE
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4526

Gra ruskiego studia Akella, jest to RPG w klimatach pirackich.

Obczajam ją sobie od kilku dni i dziwie się, czemu gra dostała niską notę od recenzentów na GOLu. Gra jest niesamowicie grywalna, fabuła jest nieliniowa i aby ją popchnąc czasami potrzeba czasu. Od razu jak sprecyzujemy naszego marynarzyka mamy wolną rękę co chcemy robić czy wziąć [ ort! ] questy pobocznego, które generują się losowo, więc są nieskończone czy podpisać lojalke z jakąś nacją i działać na jej usługach. System ekonomiczny jest na dosyć wysokim poziomie, działamy w myśl zasady taniej kupić na jednej kolonii drożej sprzedać na drugiej. Oczywiście większą kasę generuje też kontrabanda czy handel niewolnikami. Złoto jest potrzebne bo mamy wydatki im większa załoga, tym większy żołd musimy (lub nie musimy) im co miesiąc płącić, a jak dojdą do tego jeszcze wyspecjalizowani oficerowie to częstotliwość przepływu miedziaków musi być większa jak chcemy ich zachować, bo możemy ich stracić. Warto wspomnieć, że musimy też ich wyżywić :F Walka wymaga ogarnięcia, na początku możemy zapomnieć o walce lądowej z więcej niż dwoma przeciwnikami, więc abordaży najlepiej dokonywać z dostateczną liczbą żołnierzy na pokłądzie. Walka na morzu także nie jest łatwa, pomijając płynięcie zgodnie z wiatrem częstotliwość wystrzeliwania kul z armat zależy od liczby kanonierów jaką posiadamy. Walki morskie są mozolne i nieoceniona jest możliwość automatycznego podpłynięcia pod dany statek.

Aktualnie, tak jak gościu na filmiku też działam w służbie Holandii, zdobyłem sobie szkuner klasy 5 i mam kosę z Piratami oraz Hiszpanami. Nie wiedzieć czemu za bohatera uważają mnie Francuzi a za przyjaciela Anglicy ; o

Jest też Age of Pirates 2, ponoć lepsza, w prawdzie zacząłem od niej ale jej nie ogarnąłem ; o i postanowiłem spróbować od części 1. Fajnie, że są lichwiarze u których można się zadłużyć, bo w 1 nie wiedzieć czemu nie można do nich się dostać.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.263
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mi się też podoba, chociaż ja gram (w zasadzie to parę miesięcy temu przerwałem i nie mogę się znowu zebrać) w dwójkę. Problem z fabułą jest ten, że trzeba natrzaskać dużo randomowych misji do czasu, aż się będzie gotowym grać misje główne. Trochę to czasu zajmuje i z czasem robi się to trochę nudne. Te misje to szukanie zagubionego kamienia dla lichwiarza, czatowanie w kościele, eskortowanie statku, przewóz osoby, zatopienie groźnego pirata na polecenie gubernatora. I tak trzeba dość długo, zanim można się zaczepić do kolejnych misji głównych. Denerwuje mnie to, że trzeba chodzić po wytyczonych ścieżkach. Przykładowo są w mieście schodki to nie można zejść obok pagórkiem, bo się postać blokuje. To jest megawkurzające. W dwójce dochodzą też leki. Trzeba mieć leki, by załoga nie chorowała i nie umierała. Są także szczury na pokładzie, który wyjadają żywność dla załogi, żywność na handel i niszczą inny ładunek, np. sandałowca. Dlatego trzeba też pomyśleć o tym, by wziąć trochę na zapas, bo sklepikarz nie przyjmie niepełnego ładunku. No tego wcześniej nie było. No i trzeba też załatwić broń dla załogi. W innym wypadku przy abordażu nie będzie koło ciebie 8 partnerów, a tylko 1.
Masz też taki problem, że przy wychodzeniu w morze cię czasem wywala do bluescreena? Nie wiem, jak temu zaradzić.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.887
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Nie, ja Bluescreena nie mam, ale ponoć w tej cześci zdarza się, że wyskakuje cyrlica i kosmiczne liczby niewolników, które oznaczały by, że pojmano wszystkich mieszkańców ziemi jak na tamte czasy :F.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [PC] Age of Pirates
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook