Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Wojciech Jaruzelski

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.264
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
25 maja umarł Wojciech Jaruzelski - były przewodniczący rady państwa, prezydent, szef SG LWP i minister obrony narodowej.
Nie ma tematu, ani też wiele się na jego temat na tym forum nie mówiło. Co sądzicie o jego karierze wojskowej, zaprowadzeniu stanu wojennego, prezydenturze i działalności po wycofaniu się z polityki?
Sam bym zaczął od rozprawki, ale jak nikt nie odpisze, to się okaże że nie było warto.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.919
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Że niby wprowadził stan wojenny co by Moskwa swoich militariów na nas nie zesłała.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.050
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Al Ed Upek napisał(a):
Co sądzicie o jego karierze wojskowej
Na podstawie poprawności ideologicznej i jakości współpracy z Informacją Wojskową, towarzysze uznali że jest to dobry materiał na ważne stanowiska. Wiemy jak się to później potoczyło.

Wydaje mi się że ze wszystkich funkcji jakie sprawował, najlepiej sprawdzał się jako wojskowy.
Al Ed Upek napisał(a):
zaprowadzeniu stanu wojennego
Jedynym celem stanu wojennego było utrzymanie władzy przez komunistów. W dobie dzisiejszych ustaleń, gadanie że stan wojenny miał zapobiec sowieckiej interwencji nie ma sensu. Agresja na Polskę, mając wojska w Afganistanie i cały świat przeciwko sobie, byłaby politycznym i ekonomicznym samobójstwem. Przywódcy ZSRR zdawali sobie z tego sprawę a stenogramy rozmów z posiedzeń Politbiura to potwierdzają.

Jak historia pokazuje, wprowadzenie stanu wojennego pozwoliło komunistom utrzymać władzę, odpowiednio "ukształtować" Solidarność a następnie załatwić sobie konkretne przywileje w III RP której ustrój, jak wiemy, sami zbudowali.

Oczywiście jest to temat rzeka, więc proponuję krótkie dyskusje na temat poszczególnych kwestii, w miarę możliwości dobierając je chronologiczne.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Kojiro Sasaki napisał(a):
W dobie dzisiejszych ustaleń, gadanie że stan wojenny miał zapobiec sowieckiej interwencji nie ma sensu. Agresja na Polskę, mając wojska w Afganistanie i cały świat przeciwko sobie, byłaby politycznym i ekonomicznym samobójstwem. Przywódcy ZSRR zdawali sobie z tego sprawę a stenogramy rozmów z posiedzeń Politbiura to potwierdzają.
A oddziały ruskie pod granicami to co tam robiły w takim razie?

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jaruzel ostatnio so urny pomylił.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.050
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Mart napisał(a):
A oddziały ruskie pod granicami to co tam robiły w takim razie?
Z powodzeniem kształtowały opinię publiczną. Przecież stan wojenny musiał być rozumiany jako konieczność.

Oprócz sytuacji politycznej, stanowiska poszczególnych krajów z USA na czele i stenogramów z posiedzeń Politbiura, mamy jeszcze słynną notatkę Wiktora Anoszkina, adiutanta samego marszałka Kulikowa, który zapisał że Jaruzelski prosił sowietów o interwencję - Kulikow odmówił. Późniejszą dyskusję na ten temat mamy w protokołach z posiedzeń KC KPZR.

Ciekawe jak by się to wszystko potoczyło bez Bolka... Zapodawajcie scenariusze
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.721
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pogrzeb-gen-wojciecha-jaruzelskiego-gwizdy-i-krzyki-zgromadzonych/dzg7m

Wstyd mi za niektorych moich Rodakow. Niezaleznie od tego kim byl i co zrobil general Wojchiech Jaruzelski, jak kazdy czlowiek zaslugiwal na godny pochowek. Chamstwo ,ktorym ludzie sie dzisiaj popisali podczas uroczystosci pogrzebowych generala, jest biegunowo odlegle od chrzescijanskich wartosci, w ktorych wiare, wiekszosc z nich zapewne deklaruje. Nie chodzi mi o zadne poglady, a o zwykle czlowieczenstwo, ktorego niestety dzisiaj u niektorych zabraklo.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.888
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
ZUS powinien dzisiaj przybyć na pogrzeb i nagrać największych krzykaczy, którzy zamiast w robocie pobierają zasiłek, albo są na chorobowym.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.264
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Przed kim ci wstyd?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.050
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Hayato napisał(a):
Niezaleznie od tego kim byl i co zrobil general Wojchiech Jaruzelski (...)
Wybrana dziejografia:

1. http://7dni.wordpress.com/2006/12/16/wojciech-jaruzelski-donosicielem-w-czasach-stalinowskich/ - Liczba ofiar donosów nieznana.
2. http://grudzien70.solidarnosc.gda.pl/grudzien70/Grudzien70_03.htm
3. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ofiary_stanu_wojennego_w_Polsce_1981-1983

O zmarnowaniu szansy i totalnym rozwaleniu gospodarki w latach 80 nawet nie wspominam.
Hayato napisał(a):
jak kazdy czlowiek zaslugiwal na godny pochowek.
Zgoda, ale przecież nikt nie protestował przeciwko samemu pochówkowi.
Hayato napisał(a):
Chamstwo ,ktorym ludzie sie dzisiaj popisali podczas uroczystosci pogrzebowych generala, jest biegunowo odlegle od chrzescijanskich wartosci, w ktorych wiare, wiekszosc z nich zapewne deklaruje.
Drarcie japy to nie jest rozwiązanie, ale nie nam oceniać. Współczucie, potępienie zbrodni, uczciwość i solidarność to też wartości chrześcijańskie. Nie mamy moralnego prawa do oceny zachowania ludzi, których rodziny zostały pomordowane przez reżim komunistyczny, tym bardziej w sytuacji, kiedy przywódcy tego reżimu są wychwalani przez państwo. Nie zapominaj że ci ludzie zostali postawieni przed faktem dokonanym. Ich uczucia i wartości zostały brutalnie i bezczelnie olane.
Hayato napisał(a):
Nie chodzi mi o zadne poglady, a o zwykle czlowieczenstwo, ktorego niestety dzisiaj u niektorych zabraklo.
Nie zapominaj o osobach które gloryfikują morderców i okupantów. Czy oni wykazali się człowieczeństwem?
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Kojiro Sasaki napisał(a):
Drarcie japy to nie jest rozwiązanie, ale nie nam oceniać. Współczucie, potępienie zbrodni, uczciwość i solidarność to też wartości chrześcijańskie. Nie mamy moralnego prawa do oceny zachowania ludzi, których rodziny zostały pomordowane przez reżim komunistyczny, tym bardziej w sytuacji, kiedy przywódcy tego reżimu są wychwalani przez państwo. Nie zapominaj że ci ludzie zostali postawieni przed faktem dokonanym. Ich uczucia i wartości zostały brutalnie i bezczelnie olane.
A co z Piłsudskim? Przewrót majowy odbył się bez żadnych ofiar? Nie słyszałam o tym, żeby na jego pogrzebie działy się takie cyrki.
Zresztą, teksty w stylu "Powązki nie dla zdrajców" w momencie, kiedy jest tam pochowany Kukliński, są śmieszne.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.264
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Żeby chociaż skończyło się na Kuklińskim. Tam leży Tatar.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.050
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Mart napisał(a):
A co z Piłsudskim? Przewrót majowy odbył się bez żadnych ofiar? Nie słyszałam o tym, żeby na jego pogrzebie działy się takie cyrki.
Według mnie, przewrót majowy i stan wojenny to zupełnie inne wydarzenia. Nie widzę możliwości bezpośredniego porównania jednego do drugiego. Co do samego Piłsudskiego mam mieszane uczucia. Nie miałbym nic przeciwko protestom rodzin poległych w przewrocie majowym lub innych którzy negatywnie oceniali rządy sanacji.

Czy uważasz że Piłsudski był "zdrajcą" godnym stawiania na tym samym poziomie co komunistyczni dygnitarze?
Mart napisał(a):
Zresztą, teksty w stylu "Powązki nie dla zdrajców" w momencie, kiedy jest tam pochowany Kukliński, są śmieszne.
Racja - zostali tam pochowani także powstańcy styczniowi i inni zdrajcy.

Co do Jaruzelskiego - sam nie mam 100% wyrobionego stanowiska. Wiemy tylko to, co zostało zapisane w dokumentach. Domniemywam, że temat został założony w celu przedyskutowania sprawy, tak więc dyskutujmy.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.894
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Czy uważasz że Piłsudski był "zdrajcą" godnym stawiania na tym samym poziomie co komunistyczni dygnitarze?
Komunistyczni dygnitarze czy faszyści, dla mnie to jeden typ człowieka.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.050
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Polska] Wojciech Jaruzelski
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook