Forum Dragon Ball Nao

» Pan/Pani... czyli zrozumieć słowo.

gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Tak jak w temacie. Pytanie, rozumiecie znaczenie tego słowa ? Z pewnością tak, ale wiecie, że na pana/panią trzeba mieć wygląd i pieniądze, co ?! Tak taka sugestia z mej strony. Dlatego się zwracam per Pan/Pani z czystej uprzejmości. Pytanie, dwa, czy zwracacie na to szczególną uwagę gdy ktoś się do was zwraca i uważacie, że winien zastosować ten zwrot per Pan/Pani. Zapraszam do dyskusji.

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
To dlatego nikt nigdy nie powiedział do ciebie "proszę pana".

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Al Ed Upek napisał(a):
To dlatego nikt nigdy nie powiedział do ciebie "proszę pana".
Wygrałeś internety.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Może dlatego, że mają mnie za równego sobie albo i nie (poniżej). Rozumiem aluzje Al, ale nie łudź się... bystry jak Hayato to nie jesteś. Nie wymagam, per pan do mnie się zwracać. Być może będziesz miał okazję, teraz, w te wakacje o tym porozmawiać Al XD Jeśli chcesz...

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Hahaha Al

gotaito napisał(a):
Może dlatego, że mają mnie za równego sobie albo i nie (poniżej)
To nie zmienia fakt, że w Twoim wieku to trochę hm...żałosne. A może sam tego nie wymagasz? Szanuj siebie i innych, a jak ktoś o tym zapomina to go upomnij!

Zawodowo zwracam się per pan/pani tak do osób od 16 roku życia a przy młodszych osobach używam często formy bezosobowej. Wcale nie trzeba mieć wyglądu/kasy bym kogoś traktowała z szacunkiem, na 'ty' mogę sobie zagadać do kogoś na uczelni lub jeżeli starsza osoba sama zaproponuje taką formę.

Bardzo też zwracam uwagę na to jak ktoś do mnie mówi. Takie akcje jak np. kiedyś w Empiku, by dziękować klientowi po imieniu gdy płacił kartą, skutecznie zniechęcają mnie do takiego miejsca. Po drugie nie znoszę jak niektórzy faceci korzystają, z tego że mam w pracy plakietkę i dziękują mi po imieniu. Kulturalna osoba najpierw by się przedstawiła.
A po trzecie, od dawna ludzie mówią do mnie per pani, czy to dzieciaki z gromady, uczniowie na szkoleniach, czy zwykli ludzie na ulicy. Nie lubię skracać dystansu jak nie mam ochoty.
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Patrz wyżej. Na pana trzeba mieć wygląd i pieniądze, więc nie wymagam. Ja nie piszę o zwracaniu się per pan/pani w aspekcie zawodowym (obowiązków służbowych).

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
gotaito napisał(a):
Na pana trzeba mieć wygląd i pieniądze
Nie, nie trzeba, jest to typowa forma grzecznościowa.

Osobiście nie lubię, gdy ktoś wyolbrzymia jakieś jedno znaczenie danego słowa, a inne ignoruje (często się z tym można spotkać). Owszem, kiedyś określenie "pan" było zarezerwowane dla ludzi zamożnych i podobnych, ale aktualnie znaczy tyle, co "mężczyzna". Można się tu co najwyżej zastanawiać, skąd tak drastyczna zmiana. Ot, teraz wszyscy są panami, a plebs nie istnieje.

Miyu napisał(a):
Po drugie nie znoszę jak niektórzy faceci korzystają, z tego że mam w pracy plakietkę i dziękują mi po imieniu. Kulturalna osoba najpierw by się przedstawiła.
Wiem, o co chodzi, no ale co, mają się tylko po to przedstawiać, żeby następnie podziękować? Dla niektórych takie zachowanie to pewnie już molestowanie seksualne xD

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Shounen napisał(a):
Nie, nie trzeba, jest to typowa forma grzecznościowa.
Podwójne przeczenie znaczy akceptacje.

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Myśl logicznie Shounen. Zwracam ci uwagę, tak jak wykształconym, kiedy mówią, że coś pisze kiedy jest napisane. Swoją drogą zdobyłeś ponad 90% na maturze z rozszerzonej matematyki. Tak się składa, że tacy ludzie są logiczni ale widać wyjątki. Nie wspomnę już o bezrobotnych humanistach XD

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Shounen napisał(a):
Miyu napisał(a):
Po drugie nie znoszę jak niektórzy faceci korzystają, z tego że mam w pracy plakietkę i dziękują mi po imieniu. Kulturalna osoba najpierw by się przedstawiła.
Wiem, o co chodzi, no ale co, mają się tylko po to przedstawiać, żeby następnie podziękować? Dla niektórych takie zachowanie to pewnie już molestowanie seksualne xD
Dla mnie to sam ton tych wypowiedzi pod to podpadał :-p Chodzi mi o zwykłą wzajemność, ja traktuję kogoś poważnie, wymagam tego samego.
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Widocznie nie jesteś na tyle poważna XD

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Do wszystkich ładnych pań mówię per "pani". Do brzydkich nie mówię, bo z brzydkimi nie mówię.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Franku. Weźmy pod uwagę dwa fakty:
1. Po alkoholu wszystkie ładnieją, a stopień atrakcyjności wzrasta wraz ze stopniem upojenia.
2. Jesteś ochlapusem.
Z tego wynika, że dla ciebie każda kobieta jest piękna.

gotaito napisał(a):
Dlatego się zwracam per Pan/Pani z czystej uprzejmości.
Do mnie zwracasz się po przezwisku, więc nie pierdziel.

Do niektórych osób zwracam się per Pan/Pani, choć zwykle stosuję formę per "ty" czy to do osób w moim wieku, młodszych czy też do ludzi po 50 roku życia. I wiecie co? Dla młodych do standard, a starzy to lubią, o ile nie czują się panostwem - kobiety nie odczuwają aż tak różnicy wieku, a mężczyźni czują się "równymi" chłopami.

Miyu napisał(a):
Nie lubię skracać dystansu jak nie mam ochoty.


gotaito napisał(a):
Shounen napisał(a):
Nie, nie trzeba, jest to typowa forma grzecznościowa.
Podwójne przeczenie znaczy akceptacje.
Yyy-yy... yyy... a przecinki?
gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 3.561
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Przecinek panie Franku to tylko wydech powietrza, by nabrać powietrza, po wysokim Nie. Tak więc nie rzutuje by się sprzeciwiał. Ciągłość zdania zachowana.
Cycu, no weż mi tu nie pajacuj. Myślę, że rozumiesz aluzje ?

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Pan/Pani... czyli zrozumieć słowo.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook