Forum Dragon Ball Nao

» Non Non Byori

gotaito
Nameczanin
Nameczanin
gotaito
Dni na forum: 1.847
Ostrzeżenia: 2
Posty: 61
Tak jak w temacie. Jest to jedna z pozycji znanych z YT pt. "10 hour Nyanppasu", mogłem się pomylić w nazewnictwie... ale cóż.
Teraz dodam (fachową) recenzje wybranych akapitów z tanuki.pl
Trudno jest oczekiwać od serii z gatunku okruchy życia głównego wątku fabularnego i, jak to zazwyczaj bywa, Non Non Biyori składa się z krótkich epizodów, trwających nie dłużej niż jeden odcinek. Same historie są w miarę zróżnicowane tematycznie i często dotyczą konkretnego wydarzenia, jak wspólna praca na polu, wyjazd na plażę, czy próba stworzenia własnego szkolnego festynu. Fakt, nikt tutaj Ameryki nie odkrywa, ale z drugiej strony nie przeszkadzało mi to zbytnio. No bo co można nowego wymyślić w tym temacie? Dużo ważniejsze jest to, czy poszczególne odcinki są w stanie widza zaciekawić. Pod tym względem nie mam większych zastrzeżeń, szczególnie że twórcy umiejętnie zmieniają zarówno miejsce akcji, jak i postaci pierwszo- i drugoplanowe, przez co nie miałem poczucia monotonii. Sama fabuła tych krótkich epizodów była niegłupia i pozbawiona zbędnego infantylizmu.
Non Non Biyori nie poraża dynamizmem, a sam początek można określić jako powolny. Z czasem seria rozkręca się trochę, lecz w dalszym ciągu tempo jest dosyć leniwe. Nie jest to bynajmniej wada, a raczej cecha tego anime, która mnie jak najbardziej odpowiadała. Zwłaszcza że ten tytuł trzyma wyrównany wysoki poziom od początku do końca. Nie będę ukrywał, że urzekła mnie ta seria i po obejrzeniu ostatniego odcinka czułem pewien niedosyt, gdyż miałem ochotę jeszcze na parę epizodów z życia czwórki dziewczyn. Powód był prosty – jest to pozycja ciepła i bardzo sympatyczna, dlatego ogląda się ją bardzo przyjemnie, a twórcy nie starali się zmącić sielankowej atmosfery niepotrzebnym wprowadzaniem poważniejszych motywów.

Tak by to wyglądało... Polecam. Na marginesie czasami myślałem, że te anime ma podłoże utopijnego społeczeństwa np. komunizmu w którym...

Obraz
"Ty farm w dżungli do 6 a potem z ulta wjeżdżamy na mida i * gościa hyhy . albo ty * na mida a ja stealuje buffa z reda" ... Z dupy.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Non Non Byori
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook