Forum Dragon Ball Nao

» "Masakrowanie lewaków"

Strony:   1, 2
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Nie chodziłem, problemów nie miałem.
Pozazdrościć, bo ja miałam dwa okienka w tygodniu podczas kiedy klasa miała religię, na etykę musiałam czekać dwie godziny w piątek która trwała do 18:30, a drugi raz w tygodniu etyka zaczynała się o 7:15 w poniedziałek, kiedy następną lekcję zaczynałam o 11:45. Wcale nie było to działanie zmuszające do chodzenia na religię, wcale.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.263
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Lewaków masakruje się po to, by wróćili tam, gdzie ich miejsce. Pod kamienie, jak robactwo.
Dziambor powiedział, że tej siły już nie powstrzymają. To prawda, tylko że do lewaków należy wybór, czy po dobroci poddadzą się białemu człowiekowi już teraz, czy za kilkanaście, kilkadziesiąt lat dadzą się wymordować muzułmanom.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.972
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nie lubię określenia "masakrowanie lewaków", dlatego że jest nadużywane. Często w dyskusji wcale prawicowiec nie wypada lepiej. Nie lubię go też dlatego, że to marketingowe określenie, jak już kolega wspomniał. Nie lubię go też z tego względu, że jest dość nieokreślone i dlatego często źle używane.

Rozszerzając myśl Joego: niektórzy lewacy uważają, że życie jest najwyższą wartością i że o to chodzi w życiu by żyć i przeżyć; dla nich nie trzeba robić niczego więcej, byleby się wygodnie żyło.

Natomiast dla innej grupy ludzi, których już lewakami nie nazwiemy: życie jest środkiem do prawdziwych wartości: miłości, ojczyzny, nauki itd. Choć najkrócej bym to określił jako dążenie do miłość: kocham ojczyznę, kocham naukę, kocham swoją rodzinę, kocham leczyć ludzi itd. Tak więc życie samo w sobie nie jest wartością. Staje się nią dlatego, że daje potencjalnie możliwość dążenia do prawdziwych wartości.

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.719
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Al Ed Upek napisał(a):
Chyba żartujesz, że będę 31-latkowi tłumaczył gorliwie czym jest lewica, prawica, konserwatyzm, liberalizm, nacjonalizm, prawo publiczne, prawo prywatne, cywilizacja, kultura, socjalizm, kapitalizm, wspólnota.
Nie zartuje. Jezeli nie potrafisz zdefiniowac pojecia, ktore sam uzywasz, to zartem jest Twoja zabawa w polityke.

Pozostalym dziekuje za wyjasnienie tego ostatnio modnego okreslenia. Niestety Joe nie stanal na wysokosci zadania.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.736
Posty: 70
Skąd: Polska
Dzisiaj też nie mają nic do gadania - nie ma edukacji seksualnej, a jest obowiązek uczęszczania na religię/etykę (dodam, że religia jest wpisana w plan lekcji, a etyka to traktowane po macoszemu zajęcia organizowane wieczorami albo przed rozpoczęciem lekcji w okolicach godziny 7, więc dzieciak chcąc nie mieć problemów z życiem i nauczycielem musi pójść na religię). Ale tutaj nikt się nie buntuje że rodzic nie ma nic do gadania, bo to przecież religia, a nie edukacja seksualna, cokolwiek by to było
Ja uważam upaństwowienie edukacji za lewactwo. Nieważne czego tam uczą - odbierają wiele możliwości decydowania właśnie rodzicom i przerzucają je wyżej do jakiegoś ministerstwa, które nigdy na oczy dziecka nie widziało.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Rombowiec napisał(a):
Ja uważam upaństwowienie edukacji za lewactwo. Nieważne czego tam uczą - odbierają wiele możliwości decydowania właśnie rodzicom i przerzucają je wyżej do jakiegoś ministerstwa, które nigdy na oczy dziecka nie widziało.
Też uważam, że fakt upaństwowienia edukacji jest niedopuszczalny. Tyle że jak sam pisałeś, boli Cię nie fakt, że nie masz nic do gadania o edukacji swojego dziecka, tylko fakt, że zmierza ona w konkretnym kierunku. Podajesz przykład Francji, a w Polsce jest to samo, tyle że to właśnie religia jest wmuszana dzieciom.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.159
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
na etykę musiałam czekać dwie godziny w piątek która trwała do 18:30, a drugi raz w tygodniu etyka zaczynała się o 7:15 w poniedziałek, kiedy następną lekcję zaczynałam o 11:45. Wcale nie było to działanie zmuszające do chodzenia na religię, wcale.
Zabrzmiało to tak, jakby oni specjalnie układali plan w taki sposób, żeby zagonić dzieciaki na religię

Gdyby większość wybierała etykę, to musieliby siłą rzeczy wszystko przeorganizować, ale dla paru osób nie będą robić kilka grup, żeby było im wygodnie. To jest szkoła, a nie plac zabaw.

Na studiach też często miałem parogodzinne okienka, ale nigdy, kurczę, nie pomyślałem, że ma to na celu zniechęcenie studentów na uczęszczanie na wybrane zajęcia.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.719
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Shounen napisał(a):
Zabrzmiało to tak, jakby oni specjalnie układali plan w taki sposób, żeby zagonić dzieciaki na religię
Gdy ja chodzilem do szkoly obecnosc na religii byla obowiazkowa, mimo ze ocena z tego przedmiotu nie liczyla sie do sredniej. Nie bylo zadnego wyboru pomiedzy etyka i religia, a religia byla zawsze ostatnia lekcja. Nie musze chyba tlumaczyc, jakie to nioslo za soba skutki...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.263
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Bo im o to chodzi, żeby rodzice nie mieli nic do powiedzenia w sprawie wyboru szkoły, programu nauczania, metod, przedmiotów i ideologii uczonej w szkołach. Wszystko po to, by stworzyć sobie na przyszłość masę nieporadnych ignorantów wyznających wiarę w państwo jako przyczynę wszelkiego dobra, a w rodzinę i jednostkę jako przyczynę zła.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.893
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Shounen napisał(a):
Zabrzmiało to tak, jakby oni specjalnie układali plan w taki sposób, żeby zagonić dzieciaki na religię
A jak inaczej nazwiesz religię w środku dnia pomiędzy językiem polskim a matematyką? To jest liceum ogólnokształcące, a nie seminarium duchowne. Religia w środku dnia świadczy o tym, że podczas układania planu z góry było założone, że każdy ma na nią chodzić, a wiarołomcy niech tracą godzinę na siedzeniu na korytarzu, a później zostają w piątki do 18:30.
Zresztą, dla mnie już sam fakt tego, że z religii trzeba się wypisać, jest idiotyczny, bo zajęcia powinny być fakultatywne i chętni powinni się na nie zapisywać.

Porównanie studiów do liceum jest idiotyczne - studia nie są obowiązkowe, na większej części uczelni obecność na zajęciach nie jest sprawdzana, a znaczną ilość przedmiotów wybiera się samemu. Nie wygłupiajmy się i nie porównujmy tego do szkoły średniej.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » "Masakrowanie lewaków"
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook