Rok 2001 :: Początki istnienia strony "Dragon Ball Nao" (16 lat temu)

» Eimi Yamada - Oczy mojego kochanka

Hayato Mężczyzna
Demon
Demon
[ Klan Takeda ]
Hayato
Dni na forum: 3.373
Plusy: 15
Mroczne strony namiętności...
Debiut z 1985 roku uczynił z Eimi Yamady jedną z najważniejszych współczesnych japońskich pisarek. Krytycy okrzyknęli ją głosem pokolenia X, porównując jej prozę z kultowymi książkami Breta Eastona Ellisa i Douglasa Couplanda.
Oczy mojego kochanka to zbiór trzech opowiadań o mrocznych stronach namiętności.
Kimu wplątuje się w sadomasochistyczny romans z afroamerykańskim dezerterem, Ruiko popada w obsesję na punkcie palców czarnoskórego jazzmana, Coco próbuje zaskarbić sobie przychylność jedenastoletniego syna swojego kochanka. Te trzy Japonki dla miłości nie cofną się przed żadnym poniżeniem. To proza naturalistycznych opisów seksu, przeciwny biegun romansów spod znaku `żyli długo i szczęśliwie`.
Eimi Yamada po mistrzowsku chwyta czytelników w sieć zdrady, podstępu, kary i przebaczenia.

Zapraszam do wypowiedzenia sie na temat ksiazki.

Ludzie zostali stworzeni po to, by ich kochac, a rzeczy zostaly stworzone po to, by je wykorzystywac. Powodem, dla ktorego swiatem rzadzi chaos jest fakt, ze rzeczy zaczely byc kochane, a ludzie wykorzystywani.

誰も自分が何者か選んでも生まれて来られない。
例えどんな存在であっても。

Obraz
容易く金を儲ける者は容易く貧しくなるもんさ。

救いばかりを求める奴には奇跡など起こらない。

Forum DB Nao » Japonia » Literatura japońska – bungaku » Eimi Yamada - Oczy mojego kochanka
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump