Forum Dragon Ball Nao

» [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria ocena: 10,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 58, 59, 60  
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Hidden


Jedna informacja z tego newsa na to wskazuje, mianowicie pojawienie się wielu nowych postaci (a nie wariacji istniejących)!
Dlatego napisałem w poprzednim poście, że lepsi by byli nowi przedstawiciele ras istniejących albo w ogóle nowe postacie (fakt tego drugiego nie napisałem), bo alter ega byłyby jakkolwiek słabe.

Myślę, że nie powinniśmy w ogóle mieszać kwestii alternatywnych rzeczywistości a wymiarów. Jeden wszechświat może mieć wiele swoich alternatywnych rzeczywistości, które np. stworzył Trunks swoją wycieczką w czasie. Mirai Trunks, Cell i nasza ekipa to w stosunku do siebie alternatywne rzeczywistości, ale w ramach jednego wszechświata.


Dlatego nie lubię jak poważne teorie fizyczne, które nie zostały jakkolwiek jeszcze udowodnione w większości przez ludzi wprowadza się w popkulturę.

DB jest na to za hmm "lekki" i tutaj tego typu ciężkie teorie nie pasują.

Dla mnie np. saga z Androidami i Cellem mogłaby w ogóle nie istnieć, bo raz, że jest naciągana, a dwa słaba fabularnie. Po prostu jej nie lubię

Do dzisiaj się zastanawiam jakim cudem Dr Gero znalazł na tyle solidne materiały (!!!) żeby swoim tworom nadać takie cechy by mogli stanąć w szranki, notabene z istotami, które w tym momencie jednym energetycznym atakiem Ki były w stanie zniszczyć planetę

Jak mamy Dr Briefsa, który stworzył komorę grawitacyjną i statek kosmiczny możemy sobie resztę dopowiedzieć, bo mamy do tego podstawy. Po pierwsze jest to geniusz, który zminiaturyzował świat DB do wielkości kapsułki + dysponował odpowiednią technologią: w mandze np. kapsuła kosmiczna Goku zachowała się w całości

Cell to inna bajka -> broń biologiczna, to jeszcze można zaakceptować.

Dragon Ball Multiverse w ogóle nie czytałem, opieram się tylko na komiksach amerykańskich

Shounen

Mangi w której Jaco jest osobną postacią nie czytałem w sumie. Nie orientuje się jaka była jego rola choć fakt w RoF wystąpił i w nowej serii zapewne też się pojawi.

Co prawda nowe Smocze Kule mogłyby to sugerować, ale osobiście przypuszczam, że po prostu jakiś Nameczanin zdradził albo że one nawet nie będą tworem nameczańskim, a nie fanfikowe zabawy w alter ego. Ta część jest chyba dość wymowna: "their neighbors, Universe 6".
Możliwe, że jest tak jak twierdzisz -> ot miejsca do eksploatacji tym bardziej, że Wszechświat w DB jest w sumie ograniczony: mapkę oficjalną miało bodajże któreś z Daizenshuu: cztery Galaktyki, piekło, niebo, miejsce powiedzmy sądu z drogą węża i planety dla osobliwych, boskich bytów.

W drugiej części zdania jestem absolutnie przeciw tj., że za nowe Smocze Kule odpowiadałby ktoś inny: nie nameczanin.

Toż to herezja!

Najlepsze rozwiązanie według mnie? Zagubiony przedstawiciel tej rasy z czasów kataklizmu na Namek:
ot jak Piccolo na Ziemi, który wylądował w innym Wszechświecie (celowo bądź przypadkowo).
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663

Nowości od grupy DBmangi
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Podano tytuł drugiego odcinka:

ベジータが家族旅行!?
Vegeta Goes on a Family Trip?!

Vegeta jedzie na wycieczkę

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Czyżby miał odwiedzić swojego braciszka?

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
O tym nie pomyślałem. Można zrozumieć, że w filmach starczyło czasu tylko na przypomnienie, że ktoś taki jak Tarble istnieje, ale skoro to ma być długa seria, to mógłby się pojawić. Jak w ogóle o nim nic nie będzie, to pewnie nie Toriyama go wymyślił, tylko panowie z Toei ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
Myślę, ze tylko w kinowkach o nim wspomnieli. W serialu tego nie zrobią.
Z tego co wiadomo, to na początku mamy dostać odgrzewany kotlet, czyli serial na początku będzie się toczył fabularnie wokół BoG i RoF, dopiero pozniej dostaniemy bardzo ciekawy i nowy arc. Trochę to zawodzi ale tez nie do końca. Nadal mam nadzieje na spory time skip, gdzie bedzie Uub i dorosla Pan.
schaolin360 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
schaolin360
Wiek: 35
Dni na forum: 3.299
Posty: 77
Jak to wszystko zostanie odpowiednio dograne, to nawet ten "odgrzewany kotlet" będzie się dobrze oglądać

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W filmie wspomnieli, to tutaj też powinni co najmniej wspomnieć, a może i coś więcej, chyba nie ma powodów, by tego nie robić.

Chester napisał(a):
dopiero pozniej dostaniemy bardzo ciekawy i nowy arc
Powinien być ciekawy, ale lepiej nie oczekiwać gruszek na wierzbie, bo tym większy będzie zawód

Być może seria będzie tak długa, że wypełni całe te 10 lat, podczas których się dzieje, ale żeby wprowadzić Uuba, to musieliby nadpisać mangowe zakończenie, a nie jak wcześniej pisałem - "no to teraz obejrzyjcie sobie 2 ostatnie odcinki DBZ, bo za tydzień akcja będzie miała miejsce po nich".

schaolin360 napisał(a):
Jak to wszystko zostanie odpowiednio dograne, to nawet ten "odgrzewany kotlet" będzie się dobrze oglądać
Może i nawet lepiej niż dobrze. Ja z tym problemu nie mam, zresztą spodziewałem się, że tak będzie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
Mnie najbardziej zastanawia to, czy Akira współtworząc DBS nie zapomniał o tym co rysował w DBZ.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Czyli o czym? Nieważne, czy zapomniał, bo zawsze mógłby przeczytać te 2 ostatnie rozdziały, które mają miejsce po 10 latach, ale to jego wola, czy będzie mu się chciało nimi przejmować Jeśli chciałby zachować z nimi konsekwencję, to musiałby się zwyczajnie pilnować i ograniczać, tworząc scenariusz do tej nowej serii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
schaolin360 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
schaolin360
Wiek: 35
Dni na forum: 3.299
Posty: 77
Ja mam tylko nadzieję, że nie będzie zbyt "komputerowo"...

Obraz
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
schaolin360 napisał(a):
Ja mam tylko nadzieję, że nie będzie zbyt "komputerowo"...
O to bym się nie martwił. Wystarczy spojrzeć na trailer.

Shounen napisał(a):
Czyli o czym? Nieważne, czy zapomniał, bo zawsze mógłby przeczytać te 2 ostatnie rozdziały, które mają miejsce po 10 latach, ale to jego wola, czy będzie mu się chciało nimi przejmować Jeśli chciałby zachować z nimi konsekwencję, to musiałby się zwyczajnie pilnować i ograniczać, tworząc scenariusz do tej nowej serii.
On ma syndrom zapominania tego co tworzy. Mam nadzieje, ze to wszystko się jakoś ładnie połączy ze sobą.
Ale tak na prawdę jeśli mamy teraz brać pod uwagę te dwa ostatnie rozdziały w DBZ to taki jak by spoiler, bo widzimy w nim stara ekipę, i jakoś nie widać aby ktoś się wzmocnił przed tymi 10 latami. Piccolo jak i inni byli w tym ostatnim chapie słabeuszami, tak samo jak Goten i Trunks. Jeśli nagle w DBS Gotenks czy Piccolo dostana jakiegoś power upa, nie mówiąc już o Gohanie, i będą na większym poziomie, to albo będzie to taka nie logiczna nie ścisłość, albo w nowej serii tylko Goku i Vegeta będą w centrum uwagi.
Puszka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.648
Posty: 21
"O to bym się nie martwił. Wystarczy spojrzeć na trailer. "

Niby tak ,ale te sztuczne tła i tak psują klimat... :L Zeszmacili trochu styl dragon ball'a ,a o muzyce nawet nie wspomne ...to była połowa sukcesu zetki.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Puszka, ja ci powiem, że ta muzyka Sumitomo nie jest wcale taka zła. Kikuchi to to nie jest, fakt, ale moim zdaniem całkiem fajnie się z Dragon Ballem komponuje Co prawda na początku też mi nie pasowała.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Na facebookowym koncie Pana Rysownika https://www.facebook.com/panrysownik?fref=nf
pojawił się wpis odnośnie DBSuper. Zawarta tam jest informacja, że seria luźno bazuje na filmach, które w dużej mierze będą traktowane jak fillery i fabułę serial napisze od nowa. To prawda? Nie spotkałem się z tą informacją wcześniej.
Jeżeli poruszaliście już ten temat to przepraszam!

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Newsa znam, ale nie wyciągałbym z tego tak daleko idących wniosków, że filmy zostaną obrane i zostawi się tylko trzon. Sam po przeczytaniu tego newsa rozważałem nawet opcję, że serial będzie miał 2 "dziury", w które wchodzą te filmy. Albo wyda się je jako odcinki, coś w ten deseń.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Można chyba przyjąć, że fabuła z filmów zostanie w serii przedstawiona na nowo, ale jeszcze nie wiadomo, jak to będzie, czy będzie dokładnie to samo, czy luźno, czy tylko Beerus będzie wspólny. Czy Toriyama napisze historię od nowa, czy zostanie wzięta bezpośrednio z filmów. Równie dobrze mogą pociąć film na 5 odcinków i zrobione (raczej wykluczam, bo by fani się skarżyli).

W każdym razie słowo "fillery" jest nadużywane i jednocześnie mylone z tym, co nazywa się tym mitycznym kanonem. Tutaj nie ma mangi, na podstawie której powstaje anime.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Aż śmiechłem, jak zobaczyłem ten obrazek. To tak w ramach dyskusji na temat zmian w fabule dotyczących SSJG, do przemiany którego brakowało jednego Saiyanina, a przecież Pan w czasie, w którym dzieją się obecne odcinki, jeszcze nie istnieje.

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 58, 59, 60  

Forum DB Nao » » » [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook