Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria ocena: 10,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3, ... 58, 59, 60  
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.248
Posty: 402
Fajnie by bylo tez, jak by na ziemie napadli ostatni sayanie ktorzy w jakis sposob przetrwali zniszczenie planety. Cos jak DB -Absalon. Zawsze krecila mnie i ciekawiła ta rasa w DB

-Chciał bym aby Akira zrobil SSJ4 podobna forme co z GT. SSJ4 bylo epickie.
-Licze na super trening dzieki ktoremu Tenshin i reszta ziemian i Piccolo zdobędą pawer up, i nie będą juz bezużytecznymi śmieciami.
-Cos o Bardocku. Moja ulubiona postac.
-Piccolo stwarza swojego potomka i trenuje go.
-Ktoras z dotychczas poznanych pozytywnych postaci z serii "Z" staje się zlą. Mielismy juz przemiane zlych na dobrych, to teraz chcial bym na odwrót.

To sa tylko wypociony z mojego mozgu. Nie bierzcie tego na powaznie
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Przypuszczam, że DBS może być powiązane z Xenoverse i Demigrą. Nie liczę oczywiście najnowszego filmu "Odrodzenie F". Wolę nie spekulować dopóki nie obejrzę kinówki.
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.394
Posty: 88
Wyczytałem, że ta nowa seria ma mieć 26 odcinków, i wydarzenia po pokonaniu Buu i po 2 filmach kinowych. I będą wrogowie silniejsi niż Buu i Golden Freezer. Jak bedzie sukces to zrobią więcej odcinków. Tylko niech to ktoś to potwierdzi, bo to z fanowskich stron na facebooku.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.717
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Ovin napisał(a):
Kiedyś mówiło sie, że gdzieś w przyszłości (dla nas wtedy) powstanie Dragonball AF (after future), czyli jakby tak spojrzeć, to chyba można nową serię tą co kiedyś nazwaliśmy "Dragonball Af", uznać nową serię, tyle że akurat jest pod inną nazwą. Ale jakby nie patrzeć, to coś w tym jest.
Ale przecież Dragon Ball AF to wymysł fanów, który został przeniesiony na kartki fanowskiego komiksu, to co kiedyś nazywaliśmy DBAF - tym nie będzie nowa seria



Ja bym był ostrożny z tymi wszystkimi wszechświatami, różnymi wersjami tych samych bohaterów. Dragon Ball Multiverse jest momentami tak pogmatwane, że człowiek jakby chciał to oglądać w anime i opuścił chociaż z jeden odcinek to by się całkiem pogubił. Wolałbym standardową sagę - wprowadzenie do sagi (jakieś zamieszanie), przedstawienie głównego złego a na koniec walka z nim i zwycięstwo bohaterów. Taki schemat miał Freeza (najbardziej rozbudowany), Cell i Buu.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Ovin napisał(a):
Wyczytałem, że ta nowa seria ma mieć 26 odcinków
Pierwsze ploty za płoty

Chester napisał(a):
-Ktoras z dotychczas poznanych pozytywnych postaci z serii "Z" staje się zlą. Mielismy juz przemiane zlych na dobrych, to teraz chcial bym na odwrót.
Było - Majin Vegeta. Również coś podobnego w DBGT.

Ja bym chciał, żeby to było coś na miarę sagi Cella, a więc fabuła kompletnie niespodziewana i rozwojowa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ovin napisał(a):
Wyczytałem, że ta nowa seria ma mieć 26 odcinków
Na razie nie ma żadnych konkretów ile seria bedzie mieć odcinków. Masako Nozawa chiałaby aby było ich dużo. Osobiście uważam, że będzie puszczane przez minimum 2 lata a później zobaczą co i jak, bo przecież aktorzy też już młodzi nie są.

Inormacja o nowej serii przyćmiła trochę Fukkatsu no "F" ale nic dziwnego skoro prawdopodobnie zobaczymy szybciej pierwszy odcinek DBS niż go

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Inormacja o nowej serii przyćmiła trochę Fukkatsu no "F"
To raczej nie przypadek, że ta wiadomość pojawiła się akurat teraz. Pewnie liczą, że więcej ludzi pójdzie do kina

W internecie można spotkać pierwszy obrazek. Wstawiam go po to, by uprzedzić, że wygląda to na kiepsko zrobiony fake. I wystarczy minimalna znajomość japońskiego, żeby to sobie uświadomić.

Obraz

Niemniej dość fajnie się prezentuje.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.394
Posty: 88
Łukasz napisał(a):
Ale przecież Dragon Ball AF to wymysł fanów, który został przeniesiony na kartki fanowskiego komiksu, to co kiedyś nazywaliśmy DBAF - tym nie będzie nowa seria

Miałem na myśli to, że to wtedy nazwali DBAF - ale chodziło głównie o nową serię. I taką nową serią jest teraz DBS.
schaolin360 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
schaolin360
Wiek: 35
Dni na forum: 3.289
Posty: 77
Shounen napisał(a):
Było - Majin Vegeta. Również coś podobnego w DBGT.
Tylko, że Vegeta nigdy nie należał do najmilszych, a moc Majin przyjął, żeby podgonić w umiejętnościach Goku, a że jakaś postać zupełnie zmieni oblicze w nowym DB, to raczej wątpię...

Chester napisał(a):
Piccolo stwarza swojego potomka i trenuje go.
To mogłoby być ciekawe

Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Być może fabuła będzie się skupiać na wydarzeniach pomiędzy BoG a FnF. Byłoby to też logiczne, bo te nowe poziomy Goku i Vegety pojawiły się właścwie znikąd jak tak się czyta te spoilery, więc trzeba by było jakoś to wytłumaczyć zwłaszcza, że Vegeta także musiał osiągnąć zwykły SSJGod.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
RMX777 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
RMX777
Wiek: 31
Dni na forum: 4.195
Plusy: 7
Posty: 346
Katz napisał(a):
Być może fabuła będzie się skupiać na wydarzeniach pomiędzy BoG a FnF. Byłoby to też logiczne, bo te nowe poziomy Goku i Vegety pojawiły się właścwie znikąd jak tak się czyta te spoilery, więc trzeba by było jakoś to wytłumaczyć zwłaszcza, że Vegeta także musiał osiągnąć zwykły SSJGod.
Też nad tym myślałem biorąc pod uwage fakt że nowy film wyjdzie na dvd dużo później, a jeżeli seria na nim będzie bazować lub bedzie jego kontynuacją to Ci co nie widzieli filmy mogą nie zrozumieć niektórych rzeczy. Ale takie rozwiązanie wiązało ręce twórcom bo wiadomo by było z góry gdzie seria zmierza, zresztą film miał tytuł dbz a tu zaczyna się nowa seria DBSuper, czyli przyszłe filmy mogą być powiązane z tą marką, nie wiadomo też czy nowa seria będzie mieć tylko jedną sage Ja chętnie bym zobaczył dalszą historie z końca dbz z dorosłymi już bohaterami (tronks i goten)
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.248
Posty: 402
Jesli tak by mieli zrobic to troche bez sensu. Nie obchodzi mnie co dzialo sie po srodku kinowki a raczej co bedzie sie dzialo po nich.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Raczej tak nie zrobią, zbyt przekombinowane. Musieliby zgrabnie połączyć koniec serii z początkiem filmu. No i zamknąć sobie tym samym furtkę na bezpośrednią kontynuację. Najlepiej się nastawiać, że to będzie zwyczajna i niezbyt zaskakująca nowa historia z nowym wrogiem - tylko że tym razem zdecydowanie wychudłym, bo Toriyamie zmienił się styl

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Ishido napisał(a):
Ciekawiłaby mnie moc fuzji potara przez Goku ssj god i Vegety na tym samym poziomie - może Whis byłby wtedy słabszy od nich ?
Ciekawe, ale odgrzewane. Małoprawdopodobne. Temat do fanfików.


Ovin napisał(a):
- Być może nowy wróg będzie Kobietą - byłoby ciekawe.
O, podoba mi się. Toriyama przyznaje, że za bardzo nie umie rysować kobiet, dlatego wszystkie zdradzają podobne cechy, ale może, może, kto wie.



Ovin napisał(a):
Jestem przekonany, że jakaś saga będzie dotyczyła tych 12 bogów zniszczenia i tych Wszechświatów. Może to być finalny arc.
Nie wiem, nie wiem. Mistrz lubi wymyślać i zapominać. Mimo wieku nadal jest płodny, więc pewnie stworzy coś zupełnie nowego, pozostawiając wiele wątków bez wyjaśnienia.



Chester napisał(a):
-Piccolo stwarza swojego potomka i trenuje go.
Nie idź tą drogą!


Shounen napisał(a):
I wystarczy minimalna znajomość japońskiego, żeby to sobie uświadomić.
Masz na myśli ofuriganę wjeżdżającą na logo?


RMX777 napisał(a):
Też nad tym myślałem biorąc pod uwage fakt że nowy film wyjdzie na dvd dużo później, a jeżeli seria na nim będzie bazować lub bedzie jego kontynuacją to Ci co nie widzieli filmy mogą nie zrozumieć niektórych rzeczy. Ale takie rozwiązanie wiązało ręce twórcom bo wiadomo by było z góry gdzie seria zmierza, zresztą film miał tytuł dbz a tu zaczyna się nowa seria DBSuper, czyli przyszłe filmy mogą być powiązane z tą marką, nie wiadomo też czy nowa seria będzie mieć tylko jedną sage Ja chętnie bym zobaczył dalszą historie z końca dbz z dorosłymi już bohaterami (tronks i goten)
Oj tam, oj tam, bez teorii spiskowych. Toei i Fuji mają głęboko w czterech literach, czy ktoś widział kinówkę, czy nie. Jeśli chodzi o rzekomą destynację filmu, miałeś pewnie na myśli USA (i inne siedemdziesiąt kilka krajów). Nie bój nic, ichnia premiera filmu już zapowiedziana, także serial spokojnie wkroczy na zaoraną ziemię.


Shounen napisał(a):
bo Toriyamie zmienił się styl
Albo wreszcie może rysować odrobinę bardziej tak jak chce, nie jak edytorzy mu zagrają.

[Ed]
Shounen napisał(a):
katakany oznaczające "Dragon Ball Z
Rzeczywiście. Przeczytałem to nawet i przyjąłem jako ok. Zbytnio się oko do tego przyzwyczaiło.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez vegeta391: 30.04.2015, 23:31
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Masz na myśli ofuriganę wjeżdżającą na logo?
Nad logiem są znaki katakany oznaczające "Dragon Ball Z", a ta seria nie ma w nazwie "Z". Ot, amator bezmyślnie przekleił.

vegeta391 napisał(a):
Oj tam, oj tam, bez teorii spiskowych. Toei i Fuji mają głęboko w czterech literach, czy ktoś widział kinówkę, czy nie.
Niekoniecznie. Ale wydaje mi się, że trochę za późno na ogłaszanie serii, która miałaby się tak bardzo łączyć z filmem, który już jest w kinach. Ludzie nie będą oglądać serii, jeśli nie obejrzeliby filmu, do której by nawiązywała.

vegeta391 napisał(a):
Albo wreszcie może rysować odrobinę bardziej tak jak chce, nie jak edytorzy mu zagrają.
Niezupełnie. W filmach rolę tych edytorów pełnią reżyser i producenci. Ale trochę się zgodzę, nie wiadomo tak naprawdę, jak to było.

Najważniejsze! Chyba nikt nie wspomniał o nowej postaci, która podpiła serca fanów - Jaco. Może po to się pojawił w filmie, żeby pociągnąć jego historię dalej w serii.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.394
Posty: 88
Ale w Japonii już to obejrzeli. A to, że w innych krajach później to inna sprawa. Jest pare krajów w których premiera bedzie wcześniej - przed lipcem. A jak jest z Naruto? - The Last film - wydarzenia dalej niż jest Anime , i się ze sobą łączą. Kto ogląda tylko anime, to w kinach miał duże spoilery.



Czego byście chcieli w nowej serii a czego nie za bardzo (ale byście to jakoś przyjęli)


Czego bym chciał aby to było, niekoniecznie wszystko, ale jakiś/eś punkt/y z tego co wymieniłem:

- Dalszy ciąg po ostatnim odcinku w KAI/Z/Mangi - oczywiście też kontynuacja wydarzeń z 2 filmów, a tym samym te same poziomu Goku i Vegety (niebieska aura i włosy).

- Coś o nowych Wszechświatach, ich historia i tym samym o tych innych bogach zniszczenia.

- Coś może więcej o tym co sądzi ludzi w żaświatach, bo nie wiele o nim wiemy, może ma jakieś tajemnice

- Wróg, tak potężny, że byłby taki klimat jak z Freezerem i Buu (albo nawet lepszy) - fajnie by było aby pochodził z innego Wszechświata. No i żeby mieli jakieś ciekawe unikalne umiejętności np - coś jak Goku z teleportacją, może podróżowanie w czasie, wychodzenie z wymiarów (coś jak Kaguya z Naruto, czyli mam na myśli, że otwiera sobie wymiar wyciąga rękę w to i już ten portal się pojawia obok Goku i go uderza np, wtedy trudno byłoby go pokonac bo mógłby ciągle też uciekać wrazie czego), mógłby wchłaniać Genki Damę jak Madara robi to Rinneganem. Oczywiście powinien też moc jak Buu, czyli powstawać z tych mikro komórek. No i mógłby zagrażać nie tylko jednemu Wszechświatowi ale i wszystkim Wszechświatom.

- Coś wiecej o Whis, możemy poznamy jego historię, albo jego rasę, świat, może poznamy też i jego mistrza.

- Poznamy kogoś dobrego potężniejszego od Whisa (który dawniej był mentorem Whisa), który będzie trenował Goku i Vegetę.

- Trening Gohana, Trunksa i Gotena i osiągają jakiś poziom, albo po prostu stają się silniejsi, nie wykluczam, że Whis/Bills będzie ich trenował.

- Pan i Bra osiągają SSJ lub nawet SSJ2. Może jakiś ich udział w walce z wrogami/wrogiem.

- Ciekawe Fuzje, Goku i Vegety np.

- Coś więcej na temat poziomu SSGSS.

- Ostateczny poziom, taki w którym nie można przekroczyć wiekszego, jakiś limit tego wyjawią tak aby to było jednoznaczne.

- Może by pokazali prawnuków, praprawnuków i jakieś wiele set dalej ich pokolenie, taka ostateczna końcówka, coś jak ostatni odcinek DBGT, tyle, że tym razem wymyslony przez Akirę.

- Jakieś dobre soundtracki.

- Whis który robi gałe oczne i podziwiający Goku i Vegetę, jak stali się poteżni, te gały oczne mógłby nawet zrobić i jakiś Mentor Whisa/ czy ktoś dobry potęzniejszy od niego.

- W obronie losów Wszechświata/Wszechświatów staną oprócz Goku i Vegety - Bills i Whis/i być może inni z innych Wszechświatów.

Czego nie chciałbym za bardzo (ale i tak to jakoś przyjmę)

- Wydarzenia po kinówkach ostatnich ale przed turniejem.

- Brak poziomu SSGSS

- Wróg, którego pokonają szybko w kilku odcinkach.

- Brak wyjaśnieniach o nowych Wszechświatach, o nowych bogach zniszczenia, o Whisie, i o poziomie SSGSS.

- Tylko wspomniane wcześniej 26odc.

- Słabych soundtrack'ów.

- Bills i Whis - jako tylko obserwatorzy

- Nikt nie byłby potężniejszy od Whisa.


Napiszcie też swoje co byście chcieli, a co nie co mniej.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Ovin napisał(a):
- Dalszy ciąg po ostatnim odcinku w KAI/Z/Mangi - oczywiście też kontynuacja wydarzeń z 2 filmów, a tym samym te same poziomu Goku i Vegety (niebieska aura i włosy).
Byłoby to sensowne, ale Toriyama mówił, że nowe filmy dzieją się w tym okresie, bo pod koniec serii Z postacie są już za stare. Więc raczej takiej kontynuacji nie będzie.

Ovin napisał(a):
- Może by pokazali prawnuków, praprawnuków i jakieś wiele set dalej ich pokolenie, taka ostateczna końcówka, coś jak ostatni odcinek DBGT, tyle, że tym razem wymyslony przez Akirę.
To by zamknęło furtkę na kolejne części, więc w najbliższym czasie bym się nie spodziewał

Ja chciałbym muzykę Shunsuke Kikuchiego i opening, który przyjemnie się ogląda (niekoniecznie od Hironobu Kageyamy).

Łukasz napisał(a):
Ja bym był ostrożny z tymi wszystkimi wszechświatami, różnymi wersjami tych samych bohaterów.
Nic nie wskazuje na to, żeby to miały być równoległe wszechświaty.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
RMX777 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
RMX777
Wiek: 31
Dni na forum: 4.195
Plusy: 7
Posty: 346
JA myśle że z fabułą pójdą w stronę walki z bogami, będzie jakiś nowy potężny bogu (bóg bogów) nie spodoba mu się to że ktoś kto nie jest bogiem (goku i vegeta) zaczyna dysponować podobną mocą i jeszcze staje się bogiem w formie ssgss dzięki treningom u innego boga, uzna to za obraze dla bogów i ewentualne zagrożenie
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ostatni odcinek DB Kai (159) planowany jest na 28 czerwca, więc tydzień póxniej DB Super ; )

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.248
Posty: 402
Jesli akcja w anime bedzie sie dziala przed truniejem, to moze dlatego, ze Akira chce wymazać to co się działo na koncu w Z i zacząć nowa historie.
Chociaz nie wiadomo, bo w ostatnim endingu do Kai jest wlasnie pokazany ten turniej i Goku w niebieskim ubraniu.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Diamante: 03.05.2015, 16:16
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, ... 58, 59, 60  

Forum DB Nao » » » [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook