Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Wybory 2015 ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3

Na kogo zagłosujesz?

Na kogo zagłosujesz?
1. Prawo i Sprawiedliwość 13,64% 3 13,64%
2. Platforma Obywatelska 0,00% 0 0,00%
3. Partia Razem 0,00% 0 0,00%
4. KORWiN 45,45% 10 45,45%
5. Polskie Stronnictwo Ludowe 0,00% 0 0,00%
6. Zjednoczona Lewica 9,09% 2 9,09%
7. Kukiz'15 13,64% 3 13,64%
8. Nowoczesna Ryszarda Petru 4,55% 1 4,55%
Inna opcja 4,55% 1 4,55%
Nie oddam głosu 9,09% 2 9,09%
Wszystkich głosów: 22
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wulgarne linki nie są tu mile widziane. Jakoś się nie dziwię, że na Stonogę nikt nie głosował.

SLD może i wypadło z sejmu, ale na horyzoncie już widać Razem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Zagłosowałem w końcu na jakąś prukwę ze ZLewu, choć ciągnęło mnie łapką do listy KORWiN i troszkę mniej na Rakłem. Rozumiem, że to duże rozwarstwienie, aczkolwiek, w wypadku tych wyborów, nic by nie mogło się zmienić - PiS i tak by wygrał, więc zastanawiałem się tylko nad tworzeniem opozycji, a KORWiN wcześniej wszedłby w kooperatywę z PiS, niż PO i resztą, a Rakłem jest za bardzo rakotwórcze i gównianomłodoniedoświadczone, toteż komuszkom zaserwowałem głos. Baśka Nowacka mnie uwiodła, poznałem kobitę i w gruncie rzeczy chciałem, żeby weszła. W końcu ni jedno, ni drugie, ni też trzecie się nie dostało do Sejmu, więc nie miałem sobie nic do zarzucenia, aczkolwiek dowiedziałem się potem, iż Baśka uważa, że nie ma nic złego w noszeniu koszulek ze zbrodniarzami. I serce mi pękło tak mocno, jak Kwaśniewskiemu walnie kiedyś wątroba.
Nie czuję się specjalnie zbuldupiony o rządy pisiorków i ciasteczków. Na pewno poprawią stan polskiego wojska i szkolnictwa, a są to te gałęzie, którymi nikt, prócz nich i KORWiNy, by się nie zajął. Pisiorkowe obietnice to gówno - nie ma co ukrywać, ale mam chyba tylko jedną obawę - pogorszenie przez nich stosunków międzynarodowych i wpieprzanie się w niepotrzebne konflikty tego rodzaju. Jeżeli ich unikną, będę pod wielkim wrażeniem.
Zabawne jest to, że jako kraj słynący z rządów koalicyjnych, w końcu mamy samodzielną partię. Nie ma co się nastawiać na nie. Konstytucji nie zmienią, ABW mi do domu jeszcze nie wpadło, nikt mnie nie zlustrował i nie każe mi chodzić do kościoła. Za to mamy niezwykły potencjał do ciśnięcia beki. Za to też mnie raczej nie zamkną, mimo ostrzeżeń XD
Pragnę też, aby każdy frajer pieprzący o wyjechaniu za granicę, gdy tak będzie się prezentował wynik wyborów, zrobił to jak najszybciej.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.710
Posty: 70
Skąd: Polska
Dobrze ze masz taka a nie inna koncowke nicku glosujac na takich ludzi.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Al Ed Upek napisał(a):
Jak to bez lewaków?
No bez zadeklarowanych lewaków.

Szkoda mi Korwina trochę. Jednak jak się zastanowić to chyba Endzik ma sporo racji. Mam nadzieję, że solidnie przepracują 4 lata i w następnych wyborach będzie już znaczny progres.

Mam tylko nadzieję, że coś się zmieni teraz w Polsce. Wiem, że będzie o to ciężko, ale gorzej na pewno nie będzie.

Równanie Zandberga: 7,55 + 3,62 = 0

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja wolę zadeklarowanych lewaków, niż kryptolewaków, którzy z sukcesami wmawiają ludowi, że są Polakami, a do tego nawet patriotami.

Taka mała powyborcza refleksja mnie naszła. Jest w Polsce taki zwyczaj w polityce. Powszechnie uważany za zły, jednak prawdę mówiąc to jest dobry zwyczaj, oczywiście w świetle tego jakie zapewnienia są obywatelom składane. Rządy nie dotrzymują obietnic. Mam nadzieję, że nowy rząd również nie dotrzyma swoich, bo jeśli się teraz wyłamie, to będzie to oznaczać automatyczną likwidację państwowości.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Tego raczej możemy być pewni.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Czyli tak źle i tak nie dobrze ;p

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pamiętam, jak jakiś gościu z KNP, komentując wynik wyborów, "zadeklarowanych lewaków" określił mianem "lewica światopoglądowa", mając zapewne na uwadze, że w przeciwnym razie zaraz by go zwolennicy zjechali, bo przecież wszyscy niebędący w 100% prawicowi muszą być lewicą. Najśmieszniejsze, że identyczny tok myślenia jest po drugiej stronie, czyli wszyscy mniej lewicowi od modnej ostatnio Partii Zielonych - to wg nich prawica, często skrajna.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Sugerujesz, że powinniśmy nazywać prawicą każdego, kogo tak namaści Gazeta Wyborcza? Sellin kiedyś powiedział, że o tym kto jest prawicą decyduje stosunek do pojęć aksjologicznych. To masz na myśli?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bardzo upraszczając, na myśli mam myślenie w taki sposób:
poglądy prawicowe 10% 20% 30% 40% 50% 60% 70% 80% 90% 100%
lewica lewica lewica lewica lewica lewica lewica lewica lewica prawica

Jeśli lewica to przeciwieństwo prawicy, to na osi granica powinna być w środku.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Żeby określić co jest prawicą, a co lewicą, bierzemy pod uwagę trzy wymiary - aksjologiczny, ekonomiczny i ustrojowy. Odnoszenie się tylko do jednego z tych wymiarów jest błędne.

Jest taka fajna tabelka z tym związana, chyba dobrze ją przerysowałem:
Obraz


W tabelce jest wymiar socjo-ekonomiczny, bo w taki wymiar ewoluował on z ekonomicznego na przestrzeni lat.

EDIT: niepotrzebnie zlegendziłem kolory prawicą i lewicą, bo przecież te kratki 2:1 też będziemy określać albo prawicą, albo lewicą, ale chyba rozumiecie.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja się kierują tym, co pisał Nicolas Gomez Davilla: prawicowy to ten, co nie jest na prawo od lewicy tylko na przeciwko.
Trzeba rozpatrywać sumę wszystkich zagadnień, a nie tylko kierować się werbalnym stosunkiem do wartości. Bo jeśli jakaś partia określająca się jako prawicowa wychodzi z założenia, że równość objawia się poprzez równanie prawem a nie równość przed prawem to nie pomoże im obwieszenie się flagami ani krzyżami, bo zawsze będzie w nich tkwić tendecja do lewactwa tak prawno-ustrojowego i ekonomicznego.

EDIT: Ćwok miał chyba na myśli tabelkę, która jest odwzorowaniem takiego modelu trójosiowego: http://www.imagic.pl/files//19900/3-d-big.gif

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
No to wychodzi na to samo. Taki PiS na podstawie samego wymiaru aksjologicznego nie może być nazwany prawicą. Niektórzy by się tylko upierali, że to partia centrum z odchyleniem na prawo ze względu na aksjo, ale to też głupie (mimo że wielu twierdzi, że wymiar aksjologiczny jest zdecydowanie ważniejszy od socjoekonomicznego, bo z początku podział na lewicę i prawicę opierał się tylko na nim).

Obraz
PALATIAL REGALIA
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » » [Polska] Wybory 2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook