Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 019, 15.11.2015

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Komentarze do dziewiętnastego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 15.11.2015 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.748
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Tak jak można było się spodziewać - zmieniony OPENING, tzn. podmienione zostały niektóre sceny. Np zamiast transformacji Goku w SSJ God mamy transformację w SSJ Blue. Dodano również wstawki z Freezą. Zmieniła się również plansza z tytułem odcinka - zamiast Boga Zniszczenia jest cień Freezy w jego latającym wózku inwalidzkim.

W scenie z wybudzeniem Freezy z kapsuły regeneracyjnej zabrakło mi grozy, takiej jaka była w filmie kinowym., chociażby ze względu na podkład dźwiękowy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Brak "F" mnie najbardziej boli. W porównaniu z filmem ta scena wygląda blado i po prostu zwyczajnie.

Plus za retrospekcję z Ginyu i Freezą, poza tym pokazanie żaby kumkającej na Ziemi. No i naprawę liczby życzeń spełnianych przez smoka, tym razem były trzy. No niby dobrze, tylko dlaczego w filmie były dwa.

Odcinek na plus, powrót Freezy dobrze się zapowiada.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.278
Posty: 402
Łukasz napisał(a):
W scenie z wybudzeniem Freezy z kapsuły regeneracyjnej zabrakło mi grozy, takiej jaka była w filmie kinowym., chociażby ze względu na podkład dźwiękowy.
Czyli soundrack nadal ssie ? Liczylem, ze od akcji z Freeza zmieni się troszkę muzyka. No cóż ...
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.748
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Nie chodzi o to, ze SSIE. W filmie kinowym muzyka podstawiona pod tą scenę była bardziej agresywna i budowała znacznie groźniejszy klimat.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.278
Posty: 402
Obejrzalem. Muzyka jest lepsza niz byla. Scena w statku kiedy uzywiaja Freeze, niezwykle klimatyczna i jeszcze ten fajny soundrack.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Shounen, jeśli mowa o tych życzeniach, to jeszcze pozostaje jedna nieścisłość. Skoro przez nieopatrznie wypowiedziane przez Pilafa życzenie on i spółka zmienili się w dzieci, to dlaczego drugim lub trzecim tego nie odwrócili? Kosztowało to smoka tyle zachodu, że nie mógł spełnić dodatkowych próśb? Czy może zamienili się w dzieci jeszcze przed sagą Cella?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Czy może zamienili się w dzieci jeszcze przed sagą Cella?
A dlaczego nie? Niektórzy sobie wymyślili, że oni musieli się zmienić w te dzieci tuż przed sagą Buu, ale nie widzę żadnych przesłanek ku temu. Co do trzech życzeń, to czytałem teorię, że smok przemienił ich, wykorzystując 1 życzenie na 1 osobę

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.112
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
vegeta391 napisał(a):
Czy może zamienili się w dzieci jeszcze przed sagą Cella?
Wątpie w to, w grze DBZ Gaiden, Pilaf jest dorosły, a ta gra sie toczy PO walce z Cellem
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.223
Posty: 497
Nie chodzi o to, ze SSIE. W filmie kinowym muzyka podstawiona pod tą scenę była bardziej agresywna i budowała znacznie groźniejszy klimat.
Masz na myśli tamto dziadostwo z growlem? Najlepszym kawałkiem podkreślającym majestat i osobowość tej postaci jest Only A Chilling Elegy Piosenka pochodzi z Kai, ale kiedy się pojawiła to nie mam pojęcia, bo serii Kai po prostu nie obejrzałem. Dla przypomnienia:

https://www.youtube.com/watch?v=rWcB8TZL3KA -> ten kawałek według mnie powinien wystąpić w filmie i w serii TV. Niektóre riffy gitary są takie same jak w One Winged Angel z Final Fantasy VII AC



Odcinek bez większych zmian w odniesieniu do filmu. Ciężko się czegoś doczepić czy komentować, bo jest replay, ale pozytywny (pomijając kwestię życzeń).
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Masz na myśli tamto dziadostwo z growlem?
Polecam zapoznać się z tekstem tej piosenki, bo idealnie pasuje do filmu, albo może raczej film do niej. Nie jestem fanem tego typu muzyki, ale moim zdaniem to jeden z najlepszych momentów w filmie.

Z opisu 22 odcinka (zamieszczony na stronie) było wiadomo, że Tagoma przeżyje. Jest też wyjaśnione, dlaczego mógłby być "dopakowany" (choć ja tam nie widzę, żeby był).

Mianowicie odbył z Freezą trening.

Swoją drogą ta jego łysina przypomina mi zdecydowanie One Punch Mana

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 22.11.2015, 19:14
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Shounen napisał(a):
A dlaczego nie?
Trio wykazało w końcu, że jest w stanie (jeśli nie ma konkurencji) odnaleźć i odpalić smocze kule, co nie? Pytam, jak w takim razie mogli przez tyle lat nie odwrócić nieopacznych skutków paplania Pilafa. Inna sprawa, że zażyczyli sobie pewnie czegoś innego, monjayaki dla przykładu.



Kenji Harima napisał(a):
Masz na myśli tamto dziadostwo z growlem?
Zależy od gustu. Moim zdaniem dziadostwem jest przytoczony przez ciebie link.

Paradoksalnie majestat, osobowość i grozę Freezera podkreślają niewyposażone w śpiew utwory Shunsuke Kikuchiego

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Pytam, jak w takim razie mogli przez tyle lat nie odwrócić nieopacznych skutków paplania Pilafa.
Ale nie wiadomo, ile czasu zajęło im zebranie tych kul. Monjayaki to jedno, można też sobie wyobrazić, że po przemianie w dzieci byli zbyt oszołomieni, by od razu działać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.223
Posty: 497
Polecam zapoznać się z tekstem tej piosenki, bo idealnie pasuje do filmu, albo może raczej film do niej. Nie jestem fanem tego typu muzyki, ale moim zdaniem to jeden z najlepszych momentów w filmie.

Z opisu 22 odcinka (zamieszczony na stronie) było wiadomo, że Tagoma przeżyje. Jest też wyjaśnione, dlaczego mógłby być "dopakowany" (choć ja tam nie widzę, żeby był).
Tak jak vegeta391 -> kwestia gustu, ale dodam, że Chilling... ma dużo bardziej podniosły charakter i jest utworem wszechstronnym: mamy dwie gitary elektryczne, organy, syntezator, chór, a w piosence z RoFa? Ot lekki metal jakich w Japonii wiele tego typu kawałków. Niczym się nie wyróżnia. Może tekst sprawdzę, ale obawiam się, że zwycięży ignorancja, bo nie spodobała mi się. Piosenki przewodnich postaci z Kai postaci uważam za niezłe.

Widze odniosłeś się do posta z odcinka 20, może i lepiej, bo by spamik z mojej strony większy wyszedł

Streszczenia w newsach jak najbardziej czytałem: wiem, że zarówno Tagoma jak i Shisame odbyli trening z Friezą, ale jestem zazwyczaj stonowany do tego typu rewelacji póki nie zobaczę finalnego produktu. Również to zaznaczyłem w temacie o mandze Dragon Ball Super. Zawsze istnieje ryzyko, że pojawi się coś randomowego Swoją drogą może pokażą chociaż 10 sekund tego treningu na początku 21 epka.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.748
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Utwór z "Ressurection of F" jest też o tyle ciekawy, że nie powstał na potrzeby filmu. To fanowski kawałek nagrany kilka lat wcześniej. Fajny ukłon w stronę fanów - jakaś cząstka ich twórczości została wykorzystana w filmie.

Tekst piosenki - w napisach od Mirai pojawia się w napisach do filmu. Bardzo fajne tłumaczenie.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 019, 15.11.2015
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook