Forum Dragon Ball Nao

» Języki są ważne, ale czasem niepoważne

Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Usłyszałem dziś, że w języku mongolskim zapytanie "jak stary jest twój dom?" w dosłownym tłumaczeniu brzmi "ile cieni zjadł twój dom?"; rozbawiło mnie to na tyle, że chciałbym was zapytać, co w naszym tudzież obcych językach przyprawia was o uśmiech. A może któryś język jest dla was zabawny sam w sobie?

Mongolski ponoć w ogóle jest bardzo poetyckim językiem, stąd takie tłumaczenia. Chciałbym poznać więcej zwrotów i pewnie zacznę w niedługim czasie zgłębiać temat.

Tak poza tym, to uważam, że staropolski jest niezwykle zabawny i nieco mierzi mnie, że wiele ciekawych określeń czy zwrotów zaczyna totalnie zanikać, w momencie kiedy mam ochotę ich używać na co dzień. Kiedyś usłyszałem, że moje specyficzne użycie niektórych staropolskich nazw jest tak charakterystyczne, że zawsze da się rozgryźć, że to ja coś napisałem.

Wydaje mi się, że wielu forumowiczów interesuje się językami i to bardzo zróżnicowanymi, toteż może wyniknąć fajny, edukacyjny temat, jeżeli tylko podzielicie się swoimi spostrzeżeniami.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
LOL a w języku japońskim Jin (człowiek, ludzie) i Hoshi (gwiazda, planeta) też ma ten sam problem
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
BH Daimaouji napisał(a):
LOL a w języku japońskim Jin (człowiek, ludzie) i Hoshi (gwiazda, planeta) też ma ten sam problem
Tzn? Mozesz rozwinac mysl?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
To moze z innej beczki. Jestes spokrewniony z Gonarem?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Hayato napisał(a):
To moze z innej beczki. Jestes spokrewniony z Gonarem?
Kim?
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » » Języki są ważne, ale czasem niepoważne
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook