Forum Dragon Ball Nao

» Bonsai

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ma ktoś z użytkowników miniaturowe drzewo? Ja mam od pół roku, a właściwie miałem, bo od wczoraj jest w stanie najwyraźniej agonalnym.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Nie wyrzucaj. Mi kilka razy drzewko zrzuciło wszystkie liście. Myślałem, że to już koniec. Ale później zaczęło wypuszczać nowe listki. Nie podlewaj zbyt obficie, postaw w dobrze nasłonecznionym miejscu.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja mam coś w ten deseń z Biedry. Nawet dwa. Trzymają się okej, patrząc na to, że podlewam je raz na dwa tygodnie (chyba, że ktoś robi to za mnie). Co prawda teraz mam remont w domu i dużo pyłu na nich było, jedno z drzewek straciło dużo liści, ale żyje. Ogólnie ładne są i się trzymają już długo.

Adminie, spróbuj z nimi rozmawiać, podobno rośliny odczuwają takie rzeczy

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mam w domu koty, więc z tym nasłonecznionym miejscem jest problem, bo co mu po słońcu, jak zostanie zjedzone, a w najlepszym razie ogryzione.

W zasadzie to nie wiem, jaki to gatunek i ile dla niego znaczy "obficie". Generalnie podlewałem raz dziennie, ładnie wypuszczało nowe liście, trochę ich tam ucinałem, ale praktycznie w parę dni uschło całkowicie. Przypuszczam, że jakiś rodzaj ficusa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Spróbuj podlewać max raz na 4-5 dni - tyle samo co wcześniej.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Przypuszczam, że mogłem je przelać, ale czytałem, że podlewanie raz dziennie powinno być OK. Z drugiej strony brak słońca, zwłaszcza że przyszła zima. Na razie nie wyrzucę, ale ono nie tyle zrzuciło liście, co uschło, więc mam wątpliwości co do jego stanu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 09.02.2016, 18:56
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
A mówisz do niego?

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie mówię, ale myślę, że rozumie moje uczucia.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Z roślinami jest jak z kobietami, trzeba te uczucia wyznawać, albo baj baj

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


A co to za gatunek? Każdy potrzebuje innej gleby i innej pielęgnacji.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Pozwolę sobie udzielić odpowiedzi:
Shounen napisał(a):
W zasadzie to nie wiem, jaki to gatunek i ile dla niego znaczy "obficie".

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Tu masz jak się tym drzewkiem zajmować
http://www.wymarzonyogrod.pl/rosliny-doniczk ... _2441.html
http://www.drzewko-bonsai.pl/
http://tipy.interia.pl/artykul_62,jak-pieleg ... onsai.html
Poza tym trzeba nawozić, podlewać regularnie, zapewnić odpowiednie stanowisko, spróbuj wylewać fusy z herbaty (zwykłej nie owocowej) i kawy, na pasożyty i grzyby dobry jest tytoń, taki jak w papierosach, do podsypania gleby albo wywar z tytoniu do spryskania liści i jest możliwe, że koty drzewko oznaczyły

edit:
Usuń martwe liście, rośliny same odrzucają zakażone organy by nie rozprzestrzenić infekcji, ale grzyby, bakterie czy wirusy i tak znajdą drogę, dlatego obeschnięte liście trzeba usunąć.
A nie stoi za blisko kaloryfera albo choinki, czasem światełka nagrzewaja roślinę i ona usycha? Nie zmieniłeś nawozu na inny? Przestałeś lub zacząłes nawozić? Wszystko ma znaczenie, a danych za mało do postawienia diagnozy
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Od jakiegos czasu chodzi mi po glowie pomys nabycia dekoracji do mojego pokoj w postaci drzewka bonsai. Oczywiscie z racji, ze nie umiem sie nalezycie obchodzic z roslinami, w gre wchodzi jedynie sztuczne. Na allegro przyzwoitego krzaczka mozna nabyc w granicach 300zl za sztuke. Fakt, troche duzo, ale mam gwarancje, ze nigdy mi nie zmarnieje i w zasadzie nie musialbym nic przy nim robic. Wystarczy jedynie odkurzyc od czasu do czasu. Trzeba bedzie zainwestowac w ta opcje.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


w sklepach po 4 zł są przebiśniegi, storczyki, nagietki, stokrotki z plastiku w drewnianych skrzyneczkach z ziemia i mchem.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Moze i tak, ale mnie chodzi o dobra jakosc, by moje bonsai bylo jak najwierniejsza replika prawdziwego dzewka. A za jakosc niestety sie placi. Jezeli ma cieszyc oko, to nie moze byc to byle kicz. Za 4zl delikatnie mowiac nie mozna wiele wymagac.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Są bardzo realistyczne i trwałe, trzeba tylko odkurzać
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Bonsai
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook