Forum Dragon Ball Nao

» Bonsai

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 4.810
Plusy: 64
Ma ktoś z użytkowników miniaturowe drzewo? Ja mam od pół roku, a właściwie miałem, bo od wczoraj jest w stanie najwyraźniej agonalnym.

Regulamin Forum | Anime Phrases - cytaty z anime i mang | TG+YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Dni na forum: 3.404
Plusy: 2
Nie wyrzucaj. Mi kilka razy drzewko zrzuciło wszystkie liście. Myślałem, że to już koniec. Ale później zaczęło wypuszczać nowe listki. Nie podlewaj zbyt obficie, postaw w dobrze nasłonecznionym miejscu.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Dni na forum: 3.623
Plusy: 10
Ja mam coś w ten deseń z Biedry. Nawet dwa. Trzymają się okej, patrząc na to, że podlewam je raz na dwa tygodnie (chyba, że ktoś robi to za mnie). Co prawda teraz mam remont w domu i dużo pyłu na nich było, jedno z drzewek straciło dużo liści, ale żyje. Ogólnie ładne są i się trzymają już długo.

Adminie, spróbuj z nimi rozmawiać, podobno rośliny odczuwają takie rzeczy

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Mam w domu koty, więc z tym nasłonecznionym miejscem jest problem, bo co mu po słońcu, jak zostanie zjedzone, a w najlepszym razie ogryzione.

W zasadzie to nie wiem, jaki to gatunek i ile dla niego znaczy "obficie". Generalnie podlewałem raz dziennie, ładnie wypuszczało nowe liście, trochę ich tam ucinałem, ale praktycznie w parę dni uschło całkowicie. Przypuszczam, że jakiś rodzaj ficusa.

Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Dni na forum: 3.404
Plusy: 2
Spróbuj podlewać max raz na 4-5 dni - tyle samo co wcześniej.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Przypuszczam, że mogłem je przelać, ale czytałem, że podlewanie raz dziennie powinno być OK. Z drugiej strony brak słońca, zwłaszcza że przyszła zima. Na razie nie wyrzucę, ale ono nie tyle zrzuciło liście, co uschło, więc mam wątpliwości co do jego stanu.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 09.02.2016, 18:56
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
A mówisz do niego?

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Nie mówię, ale myślę, że rozumie moje uczucia.

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Z roślinami jest jak z kobietami, trzeba te uczucia wyznawać, albo baj baj

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2

A co to za gatunek? Każdy potrzebuje innej gleby i innej pielęgnacji.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Pozwolę sobie udzielić odpowiedzi:
Shounen napisał(a):
W zasadzie to nie wiem, jaki to gatunek i ile dla niego znaczy "obficie".

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2

Tu masz jak się tym drzewkiem zajmować
http://www.wymarzonyogrod.pl/rosliny-doniczk ... _2441.html
http://www.drzewko-bonsai.pl/
http://tipy.interia.pl/artykul_62,jak-pieleg ... onsai.html
Poza tym trzeba nawozić, podlewać regularnie, zapewnić odpowiednie stanowisko, spróbuj wylewać fusy z herbaty (zwykłej nie owocowej) i kawy, na pasożyty i grzyby dobry jest tytoń, taki jak w papierosach, do podsypania gleby albo wywar z tytoniu do spryskania liści i jest możliwe, że koty drzewko oznaczyły

edit:
Usuń martwe liście, rośliny same odrzucają zakażone organy by nie rozprzestrzenić infekcji, ale grzyby, bakterie czy wirusy i tak znajdą drogę, dlatego obeschnięte liście trzeba usunąć.
A nie stoi za blisko kaloryfera albo choinki, czasem światełka nagrzewaja roślinę i ona usycha? Nie zmieniłeś nawozu na inny? Przestałeś lub zacząłes nawozić? Wszystko ma znaczenie, a danych za mało do postawienia diagnozy
Hayato Mężczyzna
Demon
Demon
[ Klan Takeda ]
Hayato
Dni na forum: 3.371
Plusy: 15
Od jakiegos czasu chodzi mi po glowie pomys nabycia dekoracji do mojego pokoj w postaci drzewka bonsai. Oczywiscie z racji, ze nie umiem sie nalezycie obchodzic z roslinami, w gre wchodzi jedynie sztuczne. Na allegro przyzwoitego krzaczka mozna nabyc w granicach 300zl za sztuke. Fakt, troche duzo, ale mam gwarancje, ze nigdy mi nie zmarnieje i w zasadzie nie musialbym nic przy nim robic. Wystarczy jedynie odkurzyc od czasu do czasu. Trzeba bedzie zainwestowac w ta opcje.

Pozdrawiam

Ludzie zostali stworzeni po to, by ich kochac, a rzeczy zostaly stworzone po to, by je wykorzystywac. Powodem, dla ktorego swiatem rzadzi chaos jest fakt, ze rzeczy zaczely byc kochane, a ludzie wykorzystywani.

誰も自分が何者か選んでも生まれて来られない。
例えどんな存在であっても。

Obraz
容易く金を儲ける者は容易く貧しくなるもんさ。

救いばかりを求める奴には奇跡など起こらない。
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2

w sklepach po 4 zł są przebiśniegi, storczyki, nagietki, stokrotki z plastiku w drewnianych skrzyneczkach z ziemia i mchem.
Hayato Mężczyzna
Demon
Demon
[ Klan Takeda ]
Hayato
Dni na forum: 3.371
Plusy: 15
Moze i tak, ale mnie chodzi o dobra jakosc, by moje bonsai bylo jak najwierniejsza replika prawdziwego dzewka. A za jakosc niestety sie placi. Jezeli ma cieszyc oko, to nie moze byc to byle kicz. Za 4zl delikatnie mowiac nie mozna wiele wymagac.

Ludzie zostali stworzeni po to, by ich kochac, a rzeczy zostaly stworzone po to, by je wykorzystywac. Powodem, dla ktorego swiatem rzadzi chaos jest fakt, ze rzeczy zaczely byc kochane, a ludzie wykorzystywani.

誰も自分が何者か選んでも生まれて来られない。
例えどんな存在であっても。

Obraz
容易く金を儲ける者は容易く貧しくなるもんさ。

救いばかりを求める奴には奇跡など起こらない。
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2

Są bardzo realistyczne i trwałe, trzeba tylko odkurzać

Forum DB Nao » Różne » Rozrywka, Hobby » Bonsai
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump