Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» [Polska] Polityka prorodzinna

Strony:   1, 2, 3, 4  

Czy państwo polskie powinno zwiększyć nakłady finansowe na politykę prorodzinną?

Czy państwo polskie powinno zwiększyć nakłady finansowe na politykę prorodzinną?
Tak 37,50% 6 37,50%
Nie 50,00% 8 50,00%
Nie wiem 12,50% 2 12,50%
Wszystkich głosów: 16
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Zagrożenia...

Pozwolę sobie pominąć kwestię społeczną czy raczej socjologiczną.
Zwrócę jedynie uwagę na sprawę finansowania programu

Proszę o prostą odpowiedź na pytanie, skąd rząd weźmie pieniądze na realizację tego projektu?


Moim zdaniem, i nie jest to tylko moja opinia, Polski po prostu nie stać na realizację założeń.
Nie stać nas na 500+.
Koniec. Kropka.

Tu nie ma przestrzeni do dyskusji.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja też jestem z tych co piszą bzdury?

Madao się trochę zachowuje tak, jak .N i PO mówią o PiS. "Ciesz się tym, że ci dali i zamknij się".

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.684
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Al Ed Upek napisał(a):
"Ciesz się tym, że ci dali i zamknij się".
Mi nikt nic nie dal. Nie mam wiec sie z czego cieszyc i mam otwarta furtke do politycznej krytyki wyzej wymienionych.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ad Hayato.

Mylisz się twierdząc, że nikt nic Ci nie dał.
Zwrócę jedynie uwagę na państwową edukację i służbę zdrowia.
Jeśli kiedykolwiek korzystaleś z tych usług, to twój argument upadł.

Ale to trochę poza tematem.

Ad Ed.

Argumenty, które przytaczasz są oczywiście trafne.
Nie mniej jednak robisz to zupełnie niepotrzebne.

Przekonanych, a w tym konkretnym przypadku rozsądnie myślących ludzi. przekonywać nie ma potrzeby.

Tych, którzy dali złapać się na "500 złotych na każde dziecko" nie przekonasz.


Chce zwrócić waszą uwagę na fakt, że program 500+ nie jest elementem polityki prorodzinnej i nie powinienem być rozpatrywany w tych kategoriach.

Polityka prorodzinna nie może opierać się na redystrybucji - zabierzemy Kowalskiemu, żeby dać Nowakowi.
To socjalizm w czystym wydaniu.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.684
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Dai Kaiosama napisał(a):
Zwrócę jedynie uwagę na państwową edukację i służbę zdrowia.
Jeśli kiedykolwiek korzystaleś z tych usług, to twój argument upadł.
Edukacja do 18 roku zycia jest w tym kraju obowiazkowa i obejmuje kazdego Dai. Co do sluzby zdrowia, to place na nia skladki, wiec nie jest to za darmo. Z reszta i tak, mimo, ze place te cholerne skladki, to poziom uslug swiadczonych przez ta "darmowa" sluzbe i tak coraz czesciej zdrowia zmusza mnie do szukania pomocy w placowkach prywatnych.

Nie bede komentowal Twoich tzw"argumentow" Dai, bo jak sam raczyles zauwazyc, piszesz nie na temat.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dobrze że ty zawsze piszesz na temat.

Dai Kaiosama napisał(a):
Argumenty, które przytaczasz są oczywiście trafne.
Nie mniej jednak robisz to zupełnie niepotrzebne.

Przekonanych, a w tym konkretnym przypadku rozsądnie myślących ludzi. przekonywać nie ma potrzeby.

Tych, którzy dali złapać się na "500 złotych na każde dziecko" nie przekonasz.
Ja uważam, że kropla drąży skałę, więc jak mam coś do powiedzenia to mówię, bo ja nie teraz, to później chociaż któraś część wypowiedzi zapadnie komuś w pamięci i skłoni to spojrzenia na daną kwestię z nowej perspektywy. Nie liczę na to, że kogoś tu przekonam, poza Madao. Wywód o 500+, przeszkodach i zagrożeniach i stanie demografii piszę ze względu na niego, bo w nim widzę szansę na to, że zmieni zdanie. To mój kolega, a ja bym chcial, żeby moi koledzy mądrzeli, a nie głupieli. Poza tym, nawet jeśli szanse na przekazanie komuś innej wizji są bardzo niskie to i tak są wyższe niż wtedy, gdybym nic nie pisał. Konserwatyści, libertarianie i narodowcy mają w sumie te swoje marne x wyborców, zwolenników i aktywnych działaczy tylko dlatego, że mówili przez ostatnie 30 lat do pustej sali. A lepiej, że jest ich ten x niż miałoby ich nie być.

Teraz zwrócę się do Madao:
Uważasz, że skoro PO była gorsza od PiS i nie prowadziła tak wysokonakładowej polityki prorodzinnej, której Dai Kaiosama słusznie odmówił uznania za prorodzinną (bo to w istocie polityka socjalna), to należy uznać działania nowego rządu w tej materii za dobre tylko z tego powodu, że opozycja je krytykuje?
Nawet najbardziej zsuczała opozycja może czasem, choćby tylko rykosztem i po pijaku, powiedzieć coś mądrego z zgodnego z prawdą. A świadomie raz na ruski rok zrobi coś w miarę dobrego albo chociaż powie, bo dobrze wie, że licencję na udział w polskiej polityce otrzymała warunkowo i w razie jak mocodawcy ich odstawią to będzie spobno ść czy ludowi powiedzieć "patrzcie, ale wtedy się pochyliliśmy nad wami".
Swetru i jego kolesie jednocześnie krytykowali propozycję PiSu jako próbę morderstwa budżetu, a w tym samym czasie przedstawili swoje poprawki, które rozszerzają ten program w zasadzie na wszystkich. Nie świadczy to o tym, że Nowoczesna wie, że program jest zły i usiłowała wpuścić PiS, a przy okazji i naród, na minę? Skoro im więcej tym gorzej, to może im mniej tym lepiej?
Twoje wypowiedzi wyglądają tak jakbyś sugerował, że w propozycje PiS są lepsze, bo PO jest otwarcie wroga narodowi i nigdy takich pomysłów w życie nie wprowadziła, a to musi oznaczać, że skoro tego nie wprowadziłą to były dobre, bo wprowadziła tylko te co złe. A że PiS i jego wyborcy byli poddani nieustającej presji ze strony rządu, mediów, świata nauki i szerokopojętego Zachodu to musi mieć rację wtedy, kiedy dzisiejsza opozycja się z nimi nie zgadza.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Łukasz,

bez względu na interpretację, fakty pozostają niezmienne.
Mówienie o tym, że nic nie dostałeś to zwyczajnie nieprawda.

Nie musimy się zgadzać.
Mówiąc szczerze zawsze ceniłem nasze różnice w postrzeganiu otaczającego świata.

Wracając do tematu.

Czy doczekam się odpowiedzi na postawione przeze mnie pytanie?


Na koniec.
Domu nie buduje się od komina tylko od fundamentów.
A rząd uparcie próbuje nas przekonać, że lepiej zacząć od komina.

I co najciekawsze, ludzie w to uwierzyli.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.670
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Dai Kaiosama napisał(a):
skąd rząd weźmie pieniądze na realizację tego projektu?
Możliwości jest kilka. Częściowo obniżając uposażenia ubekom, dziennikarzom, urzędasom czy politykom. Częściowo pewnie z podatków na większe markety. Coś może od UE. Wiele jest miejsc, gdzie w polskiej gospodarce da się wyciągnąć grubą kasę, i dla mnie bardziej zasadnym pytaniem nie jest skąd, a czy. Bo jeśli im się to uda przy zachowaniu budżetu na jakimś sensownym poziomie, to świadczyć będzie o skali wałków jakich dokonywali poprzednicy. Nie zgadzam się z tezą, że jest to zaczynanie budowy od komina, gdyż ewentualne powodzenie tego przedsięwzięcia, ma szanse przywrócić pewną wiarę polaków w samą instytucję państwa, bo mogłoby się okazać zabójcze dla magdalenkowskiej opozycji. Dla wielu ludzi kwestia 500+ to kwestia wyjazdu bądź powrotu do kraju. Jest to również kwestia przywrócenia wiary w dotrzymywanie obietnic przez polityków, co po stu milionach Wałęsy, cudach Tuska etc. jest kwestią znacznie bardziej w mojej ocenie kluczową dla zmiany w państwie, niż trzymanie się ściśle pewnych książkowych reguł funkcjonowania gospodarki.Dopiero na kapitale ludzkim można zbudować w państwie cokolwiek, a obecnie morale narodu jest na poziomie "politycy - spieprzajcie". Ponadto poziom życia wielu polaków jest taki, że zwyczajnie potrzebują tej kasy, znacznie bardziej niż budżet, a rolą polityka nie jest pilnowanie cyferek, tylko dbanie o dobro obywateli. Pilnowanie cyferek w dalszej kolejności, tylko jeśli ma się przysłużyć temu nadrzędnemu celowi. Osobiście jestem przekonany, że jeśli z powodzenia programu 500+ miałoby wyniknąć przekonanie że w tym kraju jednak da się coś zrobić, to gospodarka i tak na tym prędzej czy później zyska. jak dla mnie kolejność jest następująca: Zmiana mentalności -> zmiana gospodarcza -> wzrost pozycji państwa.Nawet jeśli ( a wszystko na to wskazuje), PiS zatrzyma się na tym pierwszym kroku, to będzie to krok w dobrym kierunku. Może ten najtrudniejszy. Bez przywrócenia wiary że politycy mogą jakoś pozytywnie wpływać na nasze życie, partie prawicowe pod względem gospodarki skazane są na marginalizację.

Oczywiście, zgadzam się z tym że program ten posiada olbrzymie wady oraz że mógłby być lepiej napisany, tym niemniej nie uważam go za niewykonalny, oraz zakładam że pozytywne skutki jego wprowadzenia przewyższają wady z nim związane.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Franqey, co oznacza stwierdzenie " zachowanie budżetu na jakimś sensownym poziomie" ?

Chciałabym przypomnieć, że według szacunków rządu, program będzie kosztować około 22-23 miliardów złotych rocznie.
W roku 2016 jego koszty będą niższe i wyniosą "tylko" 18 miliardów złotych.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.670
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Szczerze mówiąc, dla mnie bardziej zrozumiałe jest sformułowanie "sensowny poziom", niż "22 miliardy złotych". Nawet nie udaję że wiem ile to paczek papierosów, maszyn budowlanych, hipermarketów czy stadionów. Natomiast wiem, że "sensowny poziom" odnosi się do lat ubiegłych, prognoz dotyczących wzrostu gospodarczego, rankingu polski na arenie międzynarodowej etc. Jeśli dostrzegalne byłyby obiektywnie mierzalne tendencje spadkowe, znaczy że sensowny poziom nie został zachowany. Nie wymagaj ode mnie, proszę, sprawdzania wiadomości, które na potrzeby tej dyskusji są zbędne, a których i tak prawdopodobnie nikomu nie chciałoby się weryfikować. Takie przerzucanie się cyferkami to w tym przypadku większa abstrakcja niż pojęcie dobra.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Franqey,

w moim przekonaniu pytania o to, jak zachowa się budżet, jak zareaguje gospodarka na wprowadzenie programu 500+, są kluczowe dla sprawy.

Biorąc pod uwagę aktualny stan finansów uważam, że nie stać nas na ten projekt.

I póki co w dyskusji nie pojawiły się argumenty dowodzące, że jest inaczej.

Trudno bowiem za nie uznać nie dające się zweryfikować szacunki i oderwane od ekonomicznej rzeczywistości polityczne życzenia.

Co do budowania od komina.

Trudno mi uzasadnić słuszność twierdzenia, że wsparcie finansowe zachęci rodziny do posiadania dzieci.
Podobnie jak trudno mi jest zgodzić się z twierdzeniem, że ktoś dla 500 złotych miesięcznie byłby gotów porzucić pracę i przyszłość w Wielkiej Brytanii.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.670
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Dai Kaiosama napisał(a):
Biorąc pod uwagę aktualny stan finansów uważam, że nie stać nas na ten projekt.
To znaczy jaki stan finansów? Masz dostęp do teki ministra finansów, że możesz dokonać takiej oceny? Analizy dotychczasowych wydatków i spekulacje na przyszłość zrobione specjalnie na zlecenie analizy możliwości przeprowadzenia projektu 500+? Dostęp to tego gdzie da się zaoszczędzić i ile? Bo jak dla mnie bierzesz pod uwagę coś o czym gówno wiesz i na tej podstawie dokonujesz oceny.

Dai Kaiosama napisał(a):
Trudno mi uzasadnić słuszność twierdzenia, że wsparcie finansowe zachęci rodziny do posiadania dzieci.
Podobnie jak trudno mi jest zgodzić się z twierdzeniem, że ktoś dla 500 złotych miesięcznie byłby gotów porzucić pracę i przyszłość w Wielkiej Brytanii.
Widać zarabiasz tyle, że dla Ciebie 500 ziko na dziecko to nic. Ale dla ludzi żyjących za średnią, nie mówiąc już o minimalnej krajowej, to olbrzymi zastrzyk kasy co miesiąc. Zresztą sam se policz jaki to % choćby dla rodziny z 3 dzieci:
http://biznes.newsweek.pl/srednia-krajowa-w- ... 474,1.html

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Franqey

oczywiście nie jestem ekonomistą, ale nie muszę nim być by ze zrozumieniem przeczytać ustawę budżetową na bieżący rok.

Na jej podstawie można wyciągnąć odpowiednie wnioski dotyczące kondycji finansów publicznych.

Co do argumentu ad personam.

Właściwie dotknąłeś istoty sprawy.

Ludziom trzeba dać szansę zarabiać takie pensje, by stać ich było na utrzymanie rodziny, a zatem na wynajęcie mieszkania lub spłatę kredytu hipotecznego, rachunki, paliwo, jedzenie, leki.

Mając szansę na to, by nie martwić się o to jak związać koniec z końcem, można myśleć o założeniu rodziny.

500 złotych nie odegra roli decydującej. Choćby dlatego, że zgodnie z założeniami, przysługuje ono rodzinom z dwójką dzieci.

Nie oznacza to, naturalnie, że rodziny w naprawdę trudnej sytuacji finansowej, nie skorzystają na programie.

W skali mikro, program może przynieść korzyści.
Ale w skali makro, niesie za sobą więcej zagrożeń dla gospodarki- wzrost bezrobocia, spadek inwestycji, wzrost podatków, wzrost cen i temu podobne.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.670
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Dai Kaiosama napisał(a):
oczywiście nie jestem ekonomistą, ale nie muszę nim być by ze zrozumieniem przeczytać ustawę budżetową na bieżący rok.

Na jej podstawie można wyciągnąć odpowiednie wnioski dotyczące kondycji finansów publicznych.
Zrobiłeś to?

Dai Kaiosama napisał(a):
Właściwie dotknąłeś istoty sprawy.

Ludziom trzeba dać szansę zarabiać takie pensje, by stać ich było na utrzymanie rodziny, a zatem na wynajęcie mieszkania lub spłatę kredytu hipotecznego, rachunki, paliwo, jedzenie, leki.

Mając szansę na to, by nie martwić się o to jak związać koniec z końcem, można myśleć o założeniu rodziny.

500 złotych nie odegra roli decydującej. Choćby dlatego, że zgodnie z założeniami, przysługuje ono rodzinom z dwójką dzieci.

Nie oznacza to, naturalnie, że rodziny w naprawdę trudnej sytuacji finansowej, nie skorzystają na programie.

W skali mikro, program może przynieść korzyści.
Ale w skali makro, niesie za sobą więcej zagrożeń dla gospodarki- wzrost bezrobocia, spadek inwestycji, wzrost podatków, wzrost cen i temu podobne.
Ciężko nie używać argumentu ad personam, jeśli posługujesz się argumentem z autorytetu, stawiając siebie jako taki.
Osobiście uważam że w skali makro ustawa przyniesie więcej plusów. , o ile powiązane to będzie z takimi działaniami jak jak opodatkowanie hipermarketów. Absolutnie nie zgadzam się z tezą że pieniądz nie ma ojczyzny, a te 500 ziko zostaną w kraju i mogą nawet pobudzić gospodarkę.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Franqey

myślę że w tym momencie możemy zakończyć naszą dyskusję.
Stoimy na różnych stanowiskach. I raczej nie ma szans na to, byśmy osiągnęli coś więcej, niż jakiś poziom satysfakcji z wymiany poglądów.

Nie widzę powodów, by ciągnąć wątek sztandarowego projektu PiS.

Uważam, że nie masz racji a założenia, które przyjmujesz są błędne.
Choć Ty zapewne widzisz to zupełnie inaczej.

Nie zgadzam się z opinią, że program oparty na redystrybucji dóbr, zwiększające deficyt budżetowy, powodujący wzrost bezrobocia, wpływający na wzrost podatków i cen ożywi gospodarkę.


Tyle w kwestii 500+.

Co do polityki prorodzinnej.

Im mniejsza jest rola państwa, tym lepiej.
Państwo nie powinno dawać. Tym bardziej, że nie ma własnych pieniędzy.

Istotą polityki prorodzinnej powinno być, według mnie, takie działanie którego skutkiem będą zmniejszenie podatków( na przykład VAT na artykuły dla dzieci ), wzrost kwoty wolnej od podatku, ułatwienia dla kobiet- matek na rynku pracy, zmiany na rynku mieszkaniowym i wszystkie ułatwienia, których efektem będzie to, że rodzinom w domowych bufzetach zostanie więcej pieniędzy.

Mówiąc dość obrazowo, nie trzeba dawać. Wystarczy nie zabierać.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.882
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
franqey napisał(a):
te 500 ziko zostaną w kraju i mogą nawet pobudzić gospodarkę.
Głównie "monopolową". Przecież wiadomo, że te pieniądze będą dostawać głównie patusy, którzy te pieniądze wydadzą w monopolowych na przeróżne produkty pierwszej potrzeby - alkohole i papierosy, które są przyjemnie _ podatkami - i w taki sposób pieniądze trafiają z powrotem do paszczy głodomora z tasiemcem.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez picaZananasem: 12.03.2016, 16:32
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Co to za czasy, że rodziny z dwójką dzieci nazywa się patologią?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.670
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Frisky napisał(a):
Głównie "monopolową". Przecież wiadomo, że te pieniądze będą dostawać głównie patusy, którzy te pieniądze wydadzą w monopolowych na przeróżne produkty pierwszej potrzeby - alkohole i papierosy, które są przyjemnie podatkami - i w taki sposób pieniądze trafiają z powrotem do paszczy głodomora z tasiemcem.
Twierdzenie że rodziny z większą ilością dzieci niż 1 to głównie patusy jest dziwne, ale niech ci tam.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.193
Posty: 497
Tak dla przypomnienia:

Generalnie to nie ma progu dochodowego (i całe szczęście zresztą) także nie tylko "patusy" otrzymają te pieniądze.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Frisky

Skąd wiesz, że tak będzie?
Jakieś argumenty?



pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » » [Polska] Polityka prorodzinna
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook