Forum Dragon Ball Nao

» [Seria] DBGT czy DB Super?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Jedyna słuszna seria?

Jedyna słuszna seria?
Dragon Ball GT 33,33% 10 33,33%
Dragon Ball Super 46,67% 14 46,67%
Obie są w porządku 20,00% 6 20,00%
Wszystkich głosów: 30
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Citrel napisał(a):
Czemu się Kaioshin rozdzielił z Kibito, przecież później w GT znów będą połączeni?
Moze dlatego, ze GT nie jest brane pod uwagę ?
Przecież to juz wiadome od kiedy powstały filmy BoG oraz RoF. .
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


dyskus napisał(a):
Jest tylko jedna oficjalna seria anime pokazująca wydarzenia po DBZ i jest nią właśnie DBGT. Co do błędów to każda seria je zawiera. W DBZ tez były nieścisłości, a filmy DBZ były robione równocześnie z serialem, są tam większe błędy niż rozdzielenie Kaioshini i "siostra Bulmy".
Nareszcie ktoś to widzi Wiem, że błędy są wszędzie, wiem, że wymyślają byleby było więcej wątków i by było ciekawiej, a z czasem się w tym gubią i stąd te rozbieżności.
@Diamante, ja właśnie biorę GT pod uwagę, własnie z powodu ciągłości historii i błędów. Zbyt dużo rozbieżności w Super by uznać to za kontynuacje serii. kinówek nie można zestawiać z serialem to kolejne filmy jak Death Zone, Fuzja, Atak Smoka czy Father of Goku. BoG i FoF trzeba potraktować jak pozostałe kinówki.

Tak wyglądały pierwotne stroje Saiyan jak przybyli na Plant
Obraz
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Citrel napisał(a):
Tak wyglądały pierwotne stroje Saiyan jak przybyli na Plant
nie przybyli, mieszkali razem z tsufulami albo zawsze byli mieszkańcami ''plant''
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Czy Wam się to podoba czy nie, czy Wy to uznajecie za kontynuację czy nie - to seria SUPER jest OFICJALNĄ kontynuacją wydarzeń znanych z DBZ. Ile byście nie pisali i podawali swoje argumenty - rzeczywistości nie zmienicie.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Bartek Masz rację Takie nosili stroje zanim odebrali technologię Tsufulom albo Freeza ich ucywilizował.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Łukasz napisał(a):
Czy Wam się to podoba czy nie, czy Wy to uznajecie za kontynuację czy nie - to seria SUPER jest OFICJALNĄ kontynuacją wydarzeń znanych z DBZ. Ile byście nie pisali i podawali swoje argumenty - rzeczywistości nie zmienicie.
Niezupełnie, bo DB Super dzieje się w obrębie DBZ i na chwilę obecną jedyną kontynuacją pozostaje DBGT, o czym dyskus z pewnością wie. Tylko niektórzy nie mogą tego pojąć i zmuszają się do uznawania wyłącznie jednej i deprecjonowania drugiej. Zamiast wrzucić na luz i uznawać obie.

A co do wcześniej - przepraszam, co ten obrazek ma wspólnego z dyskusją o DB Super?
Po to istnieją różne tematy, żeby nie wstawiać byle czego byle gdzie i nie robić śmietnika.

Citrel napisał(a):
BoG i FoF trzeba potraktować jak pozostałe kinówki.
Wręcz przeciwnie, ponieważ jako jedyne zgadzają się z mangą, a historię do nich pisał Toriyama. Oczywiście prywatnie możesz traktować je w dowolny sposób, ale proszę bez "trzeba".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Shounen, to ma wspólnego, że w super pokazali inny strój Saiyan sprzed inwazji Freezera, jaki miał na sobie Cabba, to przypomniałam, jaki mieli strój przed przybyciem Freezera w DB. Widać różnice.

Już ostatni raz napiszę, że nie ważne kto pisał, ważne czy zgadza się z wcześniejszymi i w przypadku, gdy serial jest wycinkiem większej całości późniejszymi odcinkami z mangą DB też nie ma nic wspólnego, w żadnym z 42 tomów tego nie ma. Manga Super to tylko odcinanie kuponików od sławy DB, zresztą tyle razy pisaliście o tym, że chcecie jej zawieszenia więc zdecydujcie się. To już film 13 jest bardziej zgodny z serialem. a w słówku trzeba jest coś złego? Jak trzeba to trzeba, cytując przysłowie
A co do mangi to Super przeczy jej jak np. wizja dusz w Zaświatach o czym już pisałam kiedyś. Film kinowy to film kinowy, serial to serial, tyle w temacie. Waszym jedynym argumentem jest autor, który sam sobie przeczy.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Citrel
ja właśnie biorę GT pod uwagę, własnie z powodu ciągłości historii i błędów. Zbyt dużo rozbieżności w Super by uznać to za kontynuacje serii. kinówek nie można zestawiać z serialem to kolejne filmy jak Death Zone, Fuzja, Atak Smoka czy Father of Goku. BoG i FoF trzeba potraktować jak pozostałe kinówki.
No i co z tego, ze Ty bierzesz pod uwage ? To nic nie zmieni. Aktualnie GT nie jest brane pod uwage w histori DB.

Nie BoG oraz RoF, to oficjalne kontynuacje mangi autorstwa Akiry Toriyamy. Stawianie ich w tym samym rzędzie co inne kinowki, to istny blad.

Ale co ja bede pisal, skoro dla Ciebie nie liczy się autor, i sama przywiązujesz sobie co jest kanoniczne, a co nie..

PS. Nie zrozumiałaś postu @dyskusa. GT jest kontynuacja DBZ, bo dzieje się po niej i kontynuuje losy bohaterow.
Co nie zmienia faktu, ze seria GT jest i tak non canon, i aktualnie DBS jej zaprzecza.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Diamante: 21.02.2016, 21:23
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie wypisuj, proszę, znowu rzekomych "błędów", po to powstał temat Nieścisłości w DB Super, a ja nie mam zamiaru powtarzać tych samych argumentów, na które nawet w pełni nie odpowiadasz, bo większa część Twoich odpowiedzi to "jest sprzeczna!".

Już ostatni raz napiszę, że nie ważne kto pisał, ważne czy zgadza się z wcześniejszymi
Swoje zdanie już napisałaś. Ja uważam, że DB Super zgadza się z mangą i anime (pomijając fillery). No ale pewnie dalej będziesz zarzucać, że gdy ktoś preferuje DBS, to znaczy, że dla niego "liczy się" tylko autor. Jeśli uważasz, że się nie zgadza, to zapraszam do tematu, który zalinkowałem.

Citrel napisał(a):
Manga Super to tylko odcinanie kuponików od sławy DB, zresztą tyle razy pisaliście o tym, że chcecie jej zawieszenia więc zdecydujcie się.
Nie pojmuję, o czym mówisz. Musisz zrozumieć, że w przypadku DBS to nie anime powstaje na podstawie mangi, ale manga na podstawie anime. Gdyby ją zawieszono, to odcinki anime wciąż by się ukazywały.

Citrel napisał(a):
Film kinowy to film kinowy, serial to serial, tyle w temacie.
To stwierdzenie jest dobre tylko dla filmów DBZ 1-13, dla których Toriyama nie pisał historii. W przypadku najnowszych pisał i to je wyróżnia.

Citrel napisał(a):
@Shounen, to ma wspólnego, że w super pokazali inny strój Saiyan sprzed inwazji Freezera, jaki miał na sobie Cabba, to przypomniałam, jaki mieli strój przed przybyciem Freezera w DB. Widać różnice.
Nie zaszkodziłoby o tym wcześniej napisać, że rozpoczynasz nowy wątek.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Citrel napisał(a):
uż ostatni raz napiszę, że nie ważne kto pisał, ważne czy zgadza się z wcześniejszymi i w przypadku, gdy serial jest wycinkiem większej całości późniejszymi odcinkami z mangą DB też nie ma nic wspólnego, w żadnym z 42 tomów tego nie ma. Manga Super to tylko odcinanie kuponików od sławy DB, zresztą tyle razy pisaliście o tym, że chcecie jej zawieszenia więc zdecydujcie się.
Może napisze konkretnie. Wypowiadając się tu na forum o DBZ mam na myśli tylko i wyłącznie ANIME. mangi nie czytam by nie psuć sobie frajdy z oglądania odcinków. Manga DBS może i jest sprzeczna z DBZ bardziej niż DBGT, ale ja mówiąc o DBS jeszcze raz powtórzę - mam na myśli ANIME.
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.005
Posty: 33
Łukasz napisał(a):
Czy Wam się to podoba czy nie, czy Wy to uznajecie za kontynuację czy nie - to seria SUPER jest OFICJALNĄ kontynuacją wydarzeń znanych z DBZ. Ile byście nie pisali i podawali swoje argumenty - rzeczywistości nie zmienicie.

Niektórzy mylą pojęcia. Oficjalnie wcale nie znaczy kanoniczne. Jak widać z ustaleniem czasu akcji też jest problem. Seria DBGT jest oficjalną licencjonowaną serią i jako jedyna w formie anime pokazuje nam wydarzenia po DBZ. Nie jest to jakaś fanowska seria typu Multivere, czy AF. DBS fabularnie nie wyprzedza DBZ. Z czystym sumieniem powtarzam Łukaszu. DBGT jest jedyną oficjalną kontynuacją DBZ w formie anime. Można nie lubić GT, ale nie można nie zgodzić się z tym zdaniem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To napisz jeszcze, że DBS jest oficjalną "częścią" DBZ, bo inaczej ktoś znowu opacznie zrozumie, co masz na myśli.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
schaolin360 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
schaolin360
Wiek: 35
Dni na forum: 3.298
Posty: 77
A ja pomimo wielu nieścisłości i błędów lubię obie części i mam gdzieś czy są oficjalne i kanoniczne czy nie...

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Diamante, DBGT istnieje, można je obejrzeć, istnieje tak jak super i jest bardziej zgodne z Z i I częścią niż Super. Wystarczy obejrzeć po kolei wszystkie części zaczynając od DB, poprzez Z/Kai kończąc na DBGT. właśnie to zaprzeczenie DBGT powoduje negacje serii super i jest jej największym błędem.

Film kinowy to film puszczany w kinie, poza serią TV, tak jest w przypadku filmów 1-15 oraz OVA i odcinków o Bardocku i Trunksie, 2 ostatnie filmy służa temu samemu, a serial TV jest puszczany w TV, jak DB, DBZ, DBGT, Super, można wpleść filmy między serialowe odcinki, gdy oglądamy online i przedłużyć serie, ale to tyczy tak filmów autorstwa Toriyamy jak Toei. Waszym jednym argumentem jest autor, co do mnie nie trafia. Tak jak Wy nie widzicie sprzeczności, tak ja je widzę, a nie widzę ich w GT, zobaczyłam błędy w odcinku (rozdzielenie bogów) napisałam o nich. Zaczęła się rozmowa na ten temat. Tak jak Wy jesteście głusi na rozbieżności tak mnie nie obchodzi kanon. Jedynie Bartek wyjaśnił logicznie, że potem bogowie mogą zdobyć potale i się scalić.

Warto obejrzeć serial jeszcze raz po kolei, wtedy wyjdą błędy. Patrzcie na akcje i fabułę nie autora.

@Shounen Już pisałam, że bardziej liczy się sens niż kanon, więc argument Toiyama to autor nic nie znaczy, tylko liczy się sens, fakt, że autor pierwotnej serii się do tego przyznaje nie czyni tego czymś wyjątkowym, ale dobrze, jeśli przestaniesz mnie przekonywać do ,,jedynej serii Super'' ja przestanę przekonywać Cię do serii DBGT, chociaż jeśli w tej pierwszej znajdę błędy będę wymieniać. Zrezygnujesz z argumentu autora, ja zrezygnuję z argumentu logiki.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 22.02.2016, 11:15
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.005
Posty: 33
500 odcinków serialu anime (bez Super), 19 filmów kinowych, kilka odcinków specjalnych i OVA. Gry posiadające swoją fabułę i postacie do nich stworzone. Kilka serii mang. Do tego kilkunastu (kilkudziesięciu?) twórców fabuły tego wszystkiego. Na koniec nowa seria anime powstająca po 18 latach przerwy. Nie da się żeby wszystko się zgadzało. Fajnie jakby każdy element pasował do siebie, ale tak nie ma i nie będzie nigdy i problem nie zaczął się na linii GT -> Super, a długo wcześniej.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez dyskus: 22.02.2016, 11:21
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Tylko, że jedne rozbieżności są wybaczalne drugie bardzo negują fabułę jak Tights, stroje Saiyan, znajomość Jako i Bulmy, wizja Zaświatów, zachowanie bohaterów, wątek Bra, wątek Uuba, rozdzielenie bogów itd. Skoro każde wydarzenie jest konsekwencją wydarzeń z przeszłości, a tu przeszłość jest zmieniona (bogowie), to pojawia się problem.
Własnie problem to te 18 lat, w ciągu, których zapomniano o czym ten cały DB jest.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
W Xenoverse wyjaśnili, że historia z DBGT jest alternatywną wersją linii czasu Czyli można wnioskować, że takie jest stanowisko Toei, a DB Super dzieje się wcześniej, w innej rzeczywistości... stąd wcale nie muszą się zgadzać

Nowości od grupy DBmangi
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.005
Posty: 33
Piccolo opowiada Vegecie o śmierci. Mówi, że źli nie zachowują ciała. Kilka odcinków później widzimy wszystkich złych z serii oglądających walkę Goku z Buu, a potem w GT ta cała ekipa ucieka z piekła.

Garlic Jr atakuje Ziemię po raz drugi. Dowiadujemy się, że zrobił to wcześniej w filmie kinowym, który dzieje się przed przebyciem Raditza. Ekipa zna Gohana, a potem nagle zapomina o nim i dopiero go poznaje.

Goku i Vegeta przylatują na Namek walczyć z Coolerem. Vegeta walczy w SSJ. Potem jak przybywają Androidy wszyscy są zdziwieni, że Vegeta potrafi zamienić się w SSJ.

To tylko trzy przykłady. Poświęcenia Vegety i finałowej walki z Buu, filmów kinowych DBZ i serialu DBZ oraz DBZ i DBGT nie dzieli 18 lat.

Rozdzielenie Kaioshinów problemem nie jest, bo zawsze mogą się scalić na końcu. Nie wiedzmy co się wydarzy. Nawet jeśli tego nie zrobią można przyjąć, że zrobili to między S i GT.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Citrel napisał(a):
@Shounen Już pisałam, że bardziej liczy się sens niż kanon, więc argument Toiyama to autor nic nie znaczy
Pozwolę sobie powtórzyć:
Shounen napisał(a):
Ja uważam, że DB Super zgadza się z mangą i anime (pomijając fillery). No ale pewnie dalej będziesz zarzucać, że gdy ktoś preferuje DBS, to znaczy, że dla niego "liczy się" tylko autor.
Osobiście nigdy nie pisałem, odnosząc się do DBS, że liczy się tylko fakt, że serię napisał Toriyama, ale z uporem maniaka próbujesz przekonać mnie, że tak.

Teraz najważniejsze: Ty po prostu wybierasz zgodność z fillerami, a dla innych istotniejsza jest zgodność z rdzeniem, czyli z mangą. Proszę bardzo, każdy lubi, co chce. Ale oczywiście, że nowa seria nie jest zgodna z fillerami (i nigdy nie miała być), tak jak manga nie jest z nimi zgodna. Może więc wywalić mangę z "kanonu"? W końcu autor się nie liczy. Absurd. W tym przypadku oczywiście preferuję mangę, a nie historie stworzone przez scenarzystów na potrzeby wydłużenia anime, tak jak chyba większość fanów. I nie, nie tylko dlatego, że liczy się autor, po prostu 90% tych fillerów nie ma sensu w stosunku do pierwowzoru, dlatego praktycznie nikt nie bierze ich pod uwagę przy opisywaniu historii świata DB. Na fillery zwykło się patrzeć z dystansem i przymrużeniem oka.

dyskus napisał(a):
Rozdzielenie Kaioshinów problemem nie jest, bo zawsze mogą się scalić na końcu. Nie wiedzmy co się wydarzy. Nawet jeśli tego nie zrobią można przyjąć, że zrobili to między S i GT.
I to mi się podoba. Owszem, skrajnie naciągane, ale możliwe.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Dyskus bo książka i jej filmowa adaptacja to 2 różne dzieła, które różnią się od siebie i należy je omawiać oddzielnie. co do filmów kinowych to były tworzone przed rozwiązaniem kluczowych kwestii w anime, stąd rozbieżności, nikt nie wiedział jak to się skończy

@Kinichi dla mnie to własnie DBGT jest kontynuacją, a Super alternatywą albo If story.

@Shounen, fillery maja sens jako, że manga i anime to 2 różne dzieła, które tworzą oddzielne całości i własnie Super przeczy anime DB, jako całości. Rozumiem, że patrzysz na fillery z przymrużeniem oka, ale pozwól innym widzom samym ocenić jak ma wyglądać uniwersum, które ma kilka różnych wersji
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » [Seria] DBGT czy DB Super?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook